Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja Świdnicę mam po drodze z pracy. Jutro podjadę i wezmę na probe kilka woreczków i dam znać co to jest za eko.

A na jakiej ulicy, w Świdnicy, mają ten skład???

Na stronie podana jest ul. Kopernika, a tam są blokowiska - adres na stronie to pewnie adres domowy wujka i dziadka.

Napisz gdzie jest skład.

 

Cześć

 

Weź do nich zadzwoń pod nr ze strony kupopal.pl nie wiem ile tego węgla mają w Świdnicy..

 

POSKARŻYŁEM DZIADKOWI I ZNOWU JEST CENA PROMOCYJNA 860zł/TONA podkreślam raz drugi że nie wiem jak długo cena się utrzyma, ciekawe kiedy zmienią opis na ekoelma.pl ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taką wiadomość dostałem z firmy kupopal.pl:

 

Magazyn Wojkowice ul. Morcinka 38. to główny skład. W Świdnicy na ul. Kopernika znajduję się biuro gdzie zarejestrowana jest siedziba firmy. Organizujemy punkt sprzedaży w Świdnicy. Zajmujemy się pakowaniem i dystrybucją tylko ekogroszku pod nazwą własną GroszekEkoKazimierz.

 

To już wygląda lepiej niż, to co do tej pory. Ciekawe jak z jakością tego eko. Zobaczymy

 

Jakość ma być taka jak pisałem wcześniej czyli super. Eogroszek również testowany przez Suspensera i wg. jego oceny jest to Wesoła. Zachęcam do testowania i oddawania opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W Wojkowicach na ul. Morcinka 38 to siedziba dawnej ekoelmy, a u nich z jakością bywa różnie, raz tak raz tak - loteria.

Wiem jedno, że jak ktoś podjedzie do nich do dostanie dobry towar, a jak się zamawia kurierem to na dwoje babka wróżyła.

W necie jest dużo opinii.

 

Pozdrawiam

 

Cześć

 

Od strony 196 podajże pisałem jak sprawa wyglądała kiedyś i dlaczego teraz takie różne opinie krążą po necie. zawsze mieli dobry towar, tylko kiedyś ktoś walił podróbę czym skutecznie zepsuł im opinie. Jeśli się zdecydujesz to zamawiaj tylko i wyłącznie przez stronę kupopal.pl lub ekoelma.pl - dostaniesz taki jakbyś podjechał osobiście bo innego nie mają, jeśli się zdecydujesz to wystaw później opinię tu na forum, żeby wszyscy wiedzieli jak jest. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cena tego ekogroszku 25 zł worek 25kg to dobra cena ?

 

http://allegro.pl/pieklorz-oryginalny-ekogroszek-eco-eko-kwk-piekary-i3111671567.html

 

widzę że taka cena jest na allegro i tam gdzie kupuje ten groszek u siebie

 

może macie jakieś tańsze źródła ?

 

Piechota ma generalnie drogo ;) chociaż na pewno nie jest to firma kogucik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie Wesoła Iskra z Kareny. Zamawiałem dokładnie tydzień temu w piątek.

Paleta ładnie zafoliowana, worki nieporozrywane.

 

Węgiel jest trochę wilgotny ale tragedii nie ma, z worków się nie leje. Ogólnie wilgotność o tej porze roku, do przyjęcia.

 

Granulacja ok, brak miału. Może takie drobinki poprzyklejane do węgielków (widać na zdjęciu).

 

Zważyłem 10 worków. 7 ważyło 20,1 kg, 1 ważył 19,8 kg, 2 ważyły 19,5 kg. Sumarycznie 0,5 kg za mało ;( Ciekawe ile będą ważyły po wyschnięciu.

 

Jak dosuszę (myślę, że dwa dni wystarczą), to wsypuję do zasobnika i zdam relację jak się pali. Ciekawe jaka będzie pogoda.

karena.jpg

karena2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Od strony 196 podajże pisałem jak sprawa wyglądała kiedyś i dlaczego teraz takie różne opinie krążą po necie. zawsze mieli dobry towar, tylko kiedyś ktoś walił podróbę czym skutecznie zepsuł im opinie. Jeśli się zdecydujesz to zamawiaj tylko i wyłącznie przez stronę kupopal.pl lub ekoelma.pl - dostaniesz taki jakbyś podjechał osobiście bo innego nie mają, jeśli się zdecydujesz to wystaw później opinię tu na forum, żeby wszyscy wiedzieli jak jest. Pozdrawiam

 

Jeśli chodzi o mnie nie zamierzam zamawiać a tym bardziej ryzykować. Z tego co pamiętam to oprócz kiepskiego groszku był jeszcze utrudniony kontakt i brak reakcji na reklamacje, a tego na nie zwalisz na konkurencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jakość węgla jakościa ale ustawienia mają bardzo duże znaczenie, psioczylem na węgiel z lokalnego składu a się okazał najlepszy, w porównaniu z "oryginałami" polecanymi również na tym forum , a kumpel kupił ten sam i mówi że najgorsze g...o, zreszta ja też tak myślalem na dwustanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jakość węgla jakościa ale ustawienia mają bardzo duże znaczenie, psioczylem na węgiel z lokalnego składu a się okazał najlepszy, w porównaniu z "oryginałami" polecanymi również na tym forum , a kumpel kupił ten sam i mówi że najgorsze g...o, zreszta ja też tak myślalem na dwustanie.

Ot, co.

Nawet najlepszy węgiel można spieprzyć a największe gówno w miarę przyzwoicie spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jakość węgla jakościa ale ustawienia mają bardzo duże znaczenie, psioczylem na węgiel z lokalnego składu a się okazał najlepszy, w porównaniu z "oryginałami" polecanymi również na tym forum , a kumpel kupił ten sam i mówi że najgorsze g...o, zreszta ja też tak myślalem na dwustanie.

 

Tzn. na dwustanie się kiepsko spalał ?

 

To znaczy, że operator kiepski a nie węgiel bo na dwustanie jak umiesz ustawić sterownik zawsze lepiej spalisz niż w automacie [w sensie mniej spieków].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to iz duzo ludzi szuka w internecie , jaki wegiel jest najlepszy, a bez duzej wiedzy co do nastaw mozna przepuscic przez kociol duzo eko, i pisac ten a ten wegiel to syf tamten jest super, ja przez 3 lata jechalem na nastawach 21/39 duzy nadmuch wegiel z jednej kopalni i bylo super i nagle zaczely sie schody,popiol, spieki syf i tak doszedlem do zakupu bruliego i mam pelny podglad na kociol w necie, bez spedzania zycia w kotlowni. A co do automatow to one daza do pracy ciaglej , podtzrymanie jest stanem wyjatkowym i nieekonomiczny a dlaczego tak jest to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cena tego ekogroszku 25 zł worek 25kg to dobra cena ?

 

http://allegro.pl/pieklorz-oryginalny-ekogroszek-eco-eko-kwk-piekary-i3111671567.html

 

widzę że taka cena jest na allegro i tam gdzie kupuje ten groszek u siebie

 

może macie jakieś tańsze źródła ?

 

Zerknij na to http://allegro.pl/promocja-mocny-polski-ekogroszek-26mj-cala-polska-i3115264344.html, miałem parę worków i był bardzo fajny, to mieszanka taka jak Jaret Plus, pogadaj też z karoka65 bo ja brałem od niego.

Edytowane przez ARCHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalal sie "ladniej" ale wiecej sie go spalalo, co,do automatu mam tu na mysli spalanie grupowe.

 

To znaczy, że miałeś kiepskie nastawy lub brak stref czasowych w dwustanowym.

 

Grupowe w Bruli to nie dwustan - tak jak Piotrek napisał "prawie", ale właśnie to "prawie" robi dużą różnicę.

 

Powtarzam właśnie testy porównawcze Bruli w grupowym i dwustanie [natchnęła mnie do tego dyskusja z animuss - em] i wstępnie wychodzi, że przy tej samej nastawie dmuchawy Bruli grupowe spala więcej niż dwustan z moimi nastawami - lada dzień skończę testy i podam "suche dane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam właśnie testy porównawcze Bruli w grupowym i dwustanie [natchnęła mnie do tego dyskusja z animuss - em] i wstępnie wychodzi, że przy tej samej nastawie dmuchawy Bruli grupowe spala więcej niż dwustan z moimi nastawami - lada dzień skończę testy i podam "suche dane".

 

jest to bezpośredni skutek połączenia 5 kolejnych dawe w jedną paczkę. Przez to powstaje okresowe przewęglenie i niedowęglenie palnika. Sterując ręcznie przebieg wykresu nadmiaru tlenu w spalinach jest bardziej płaski - sinusoida ma mniejszą amplitudę, zatem sprawność i SVER większy. W tłoku problem nie istnieje, bo dawka jest odpowiednio duża, w ślimaku istnieje ryzyko, że czujnik spalin mógłby nie wykrywać wszystkich małych/pojedyńczych dawek paliwa.

Do tej pory dziwie się czemu nikt tego wcześnie nie wykorzystał w tłoku, przecież tam to zjawisko widać niemal gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...