Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Podglądam sobie ranking który zrobiłeś:)

 

Poczekam na kolegę aż dotrze do niego przesyłka.

W piętek będę na składzie to dopytam konkretnie co i jak z tym groszkiem bo takie info tylko dostałem że ma PIEKLORZA i BOBERKA ;/

 

 

 

Sprawdzić trzeba na pewno. już raz kupiłem na koniec sezonu kilka worków ze składu workowany na miejscu trzymany pod chmurką jak wsypałem w zasobnik to woda i miał ;/

 

Popytaj bo moze mu sie pomylilo z BORUTA z Jankowic.

Wtedy to tak jak pisze SUSPENSER ciezko go jest spalic w palniku fajkowym bez spiekow.

 

Niestety niektorzy sprzedawcy wciskaja Borute jako Bobrka , i potem sa efekty tego typu ze wszystko co spieka to PIEKLORZ.

 

Boruta ma spiekalnosc Ri < 50

Bobrek ma spiekalnosc Ri < 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co tu chodzi...czytaj cena:

 

http://allegro.pl/eko-groszek-prestige-nr1-w-polsce-ekogroszek-i3118058577.html

 

może ktoś chce podbić cenę hehe...

 

Kolego Michał1507, przecież to jest najzwyklejsza licytacja na aukcji. Sprzedawca GARRET (czyli nie PRESTIGE) postanowił sprzedaż 3T ekogroszku przez licytacje, czyli, kto da więcej. Zobacz w OFERTY KUPNA, licytacja zaczynała się od 11 zł. Do końca pozostało kilkanaście godzin, może się załapiesz?

Edytowane przez robus2000
zmiana danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam swoje 3 grosze, bo dawno się nie odzywałem :)

Przez ostatnie 3 zasypy paliłem ekogroszem z Leroya. Opał nawet niezły jak na ruska, ale już się u nich skończył i narazie miec go nie bedą, więc wróciłem do czecha.

Kilka dni przed świętami tradycyjnie karnąłem się do Pepików po opał. Kupiłem standardowo 200kg na tym samym składzie co zawsze. Jak zawsze węgiel suchy. I na tym kończą sie podobieństwa w porównaniu z poprzednimi zakupami. Węgiel dosłownie "przeleciał" przez piec, zostawiając po sobie mase popiołu. Dwa razy nazwyczajniej w świecie wygasł na retorcie podczas pracy pieca. Nie wiem, czy to inny opał mają teraz, czy z innego wyrobiska. Wczoraj podjechałem u siebie w miescie na skład i kupiłem 100kg polskiego eko. Cena 880zł/tona za workowany (790 luz). Worki robione dla składu, wiec węgiel no name. Według deklaracji z wora:

- kalorycznosć 27

- zawartość popiołu max 8%.

Reszty nie pamiętam, a wory wywalone.

Teraz o wrazeniach.

Po zasypie (piec wcześniej wygasł z racji braku paliwa) i usypaniu kopca rozpalanie za pomocą palnika gazowego.Nie chciał się rozpalić, ale w końcu dałem radę. Węgiel mokry, ale ropa sie nie lała z worów. I póżniej miłe zaskoczenie. Z obserwacji po pierwszej dobie palenia. Węgiel na niezłego buta. Szybko dochodzi do zadanej i długo trzyma piecyk w podtrzymaniu. Spieków dosłownie ZERO. Popiół idealny - jak z papierosa i do tego bardzo niewiele.

Ustawienia pieca:

- przerwa w podawaniu 55 s

- czas pracy podajnika 10s

- obroty dmuchawy 1 - przesłona gdzies na 80% przysłonięta

- krotnośc podawania 2

- przerwa w podtrzymaniu 7 minut.

Aż się w najblizszych dniach karne na skład i dowiem co to za cudo ten węgiel, bo jeśli zużycie będzie zadowalające, to chyba zrezygnuję z czecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miłe zaskoczenie. Z obserwacji po pierwszej dobie palenia. Węgiel na niezłego buta. Szybko dochodzi do zadanej i długo trzyma piecyk w podtrzymaniu. Spieków dosłownie ZERO. Popiół idealny - jak z papierosa i do tego bardzo niewiele.

 

Jak niedużo potrzeba do szczęścia....................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michał1507, przecież to jest najzwyklejsza licytacja na aukcji. Sprzedawca GARRET (czyli nie PRESTIGE) postanowił sprzedaż 3T ekogroszku przez licytacje, czyli, kto da więcej. Zobacz w OFERTY KUPNA, licytacja zaczynała się od 11 zł. Do końca pozostało kilkanaście godzin, może się załapiesz?

 

Faktycznie nie zważyłem ilości i nie mogłem załapać tym bardziej, że licytowali. Teraz wszystko jasne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy musze powiedziec ze wczoraj zostalem milo zaskoczony:yes:

 

Przejezdzalem wczoraj przez Rybnik , i utkwilami w pamieci reklama skladu BOGMALEX.

 

Wszedlem na strone i oniemialem.

W ofercie po raz pierwszy od jakiegos czasu zobaczylem cos takiego:

 

" BORUTA " Kwk Jankowice

 

UWAGA :

" PALIWO TO MOZE BYC STOSOWANE WYLACZNIE DO NAJNOWSZYCH KOTLOW AUTOMATYCZNYCH PRZYSTOSOWANYC DO SPALANIA

PALIW O WYSOKIEJ SPIEKALNOSCI ( DFO 50 RI ) ORAZ UZIARNIENIU OD 0 DO 31 mm )

 

Dzwoniac uzyskalem ta sama informacje , a nastepnie dostalem oferte Pieklorza.

 

W koncu cos ruszylo w temacie RZETELNEJ INFORMACJI KLIENTA.

 

Moze inni w koncu przestana robic z klientow idiotow i sprzedawac im Borute jako Bobrka ( bo tansza i mozna zarobic) .

Potem klient meczy sie z mega spiekami myslac ze spala Bobrka lub Piekary:(

 

Wielki szacun dla tej firmy za Rzetelna informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wegiel z licytacji to jakies cudo ,gdzie to można kupić ? wedlug filmu pali sie idealnie i praktycznie bez popiolu, mial ktos ten wegiel?

 

Miałem, paliłem, ściema. Popiołu jak przy czechu z Ledvic. No ale trzeba oddać, że węgiel suchy i bez dodatku miału. Kaloryczność.... nie wyglądało to aż na tyle co podają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, paliłem, ściema. Popiołu jak przy czechu z Ledvic. No ale trzeba oddać, że węgiel suchy i bez dodatku miału. Kaloryczność.... nie wyglądało to aż na tyle co podają.

 

Ja w zeszłym sezonie miałem 2 tony tego czerwonego i wrażenia jak najbardziej pozytywne, popiołu mało, węgiel suchy.

W tym sezonie odpuściłem bo poczytałem sporo różnych opinii że to już nie to samo co kiedyś i nie chciałem ryzykować.

Generalnie opinie o firmie Prestige są raczej mało pozytywne (delikatnie mówiąc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym sezonie miałem 2 tony tego czerwonego i wrażenia jak najbardziej pozytywne, popiołu mało, węgiel suchy.

W tym sezonie odpuściłem bo poczytałem sporo różnych opinii że to już nie to samo co kiedyś i nie chciałem ryzykować.

Generalnie opinie o firmie Prestige są raczej mało pozytywne (delikatnie mówiąc).

 

Ja miałem Platinum - ten srebrny worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co tu chodzi...czytaj cena:

 

http://allegro.pl/eko-groszek-prestige-nr1-w-polsce-ekogroszek-i3118058577.html

 

może ktoś chce podbić cenę hehe...

 

O gościu z Prestige się trochę naczytałem i ja bym nie ryzykował ...

 

Co mogą tam sprzedawać lepszego niż Wesołą 5-25 ? chyba nic.

 

Lepiej więc kupić w sprawdzonym miejscu Wesołą i mieć pewność, tyle, że ostatnio Wesołej brakuje ...

 

W najgorszym wypadku trzeba się będzie zadowolić czym innym, ale do następnego sezonu jeszcze daleko więc dużo może się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie do mnie dotarła partia węgla z kupopal.pl . Pierwsze wrażenia :

- otwarte dwa losowe worki , nie ma miału , wielkość średnia , węgiel wilgotny( nie mokry, nie ma wody, smoły itp).

 

Do soboty wypalę co mam , a to zdąży chwilę przeschnąć i zdam relację z palenia.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym sezonie miałem 2 tony tego czerwonego i wrażenia jak najbardziej pozytywne, popiołu mało, węgiel suchy.

W tym sezonie odpuściłem bo poczytałem sporo różnych opinii że to już nie to samo co kiedyś i nie chciałem ryzykować.

Generalnie opinie o firmie Prestige są raczej mało pozytywne (delikatnie mówiąc).

 

ja niestety też miałam niemiłe doświadczenia z węglem od Prestige :(

w tej chwili kupiłam w kupopal.pl - powiem krótko, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem do testów eko groszek z nowego składu jaki powstał w mojej okolicy, a posiadają kilka w całej Polsce, może ktoś już brał od nich:

 

http://allegro.pl/wegiel-ekogroszek-retopal-pakowany-swidnica-i3095257467.html

 

firma:

http://www.interfuel.pl/

 

Jak wynika z opisu w aukcji jest to RETOPAL z KWK PIAST. Sprzedawca z tego składu też tak mówił.

 

Frakcja ekogroszku średnia, jest wigotny ale bez przesady jak na tą pore roku.

 

Zasypie za kilka dni, jak spale ekogroszek to pochwale firmę lub będzie to następna firma do czarnej listy naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem do testów eko groszek z nowego składu jaki powstał w mojej okolicy, a posiadają kilka w całej Polsce, może ktoś już brał od nich:

 

http://allegro.pl/wegiel-ekogroszek-retopal-pakowany-swidnica-i3095257467.html

 

firma:

http://www.interfuel.pl/

 

Jak wynika z opisu w aukcji jest to RETOPAL z KWK PIAST. Sprzedawca z tego składu też tak mówił.

 

Frakcja ekogroszku średnia, jest wigotny ale bez przesady jak na tą pore roku.

 

Zasypie za kilka dni, jak spale ekogroszek to pochwale firmę lub będzie to następna firma do czarnej listy naszego forum.

 

Za retopal raczej ciężko będzie pochwalić firmę. Pale nim cala zimę . Plusami są: w miarę dobra kaloryczność i niska cena , minusy: dużo popiołu i czasem spieka .Ja mam pewność ze to original. Zobaczymy co Ty zaobserwujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...