Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Dzisiaj dostałem zwrot pieniążków od firmy RESOVER. [...]

 

Woow!

jak czytam wypowiedzi Kolegi Macieja i innych wcześniej, to aż mi ciary po plecach przechodzą.

Ja kupiłem u Resovera Pieklorza z Piekar (podobno) w sierpniu i dostawa stała przed drzwiami 3 dni później. Szybko, sprawnie, chociaż spedytor miał jakieś brąchy i płakał że nie wjedzie bo mało miejsca czy jakoś tak.

No ale niestety mimo że kupowałem w sierpniu, węgiel jest mocno wilgotny. Po wyschnięciu w kotłowni, zamiast deklarowanych 20kg na worek, jest 16-18kg..... Nie wiem już kiedy kupować żeby był suchy.

Firma ma chyba problemy z pakowaniem bo sporo worków miało pęknięcia na zgrzewach. Na 4 tony jakieś 30-40 worków... Pierdoła ale wkurza.

Węgiel pali się całkiem nieźle, chociaż jest bardzo dużo spieków i popiołu. Ale to podobno wina Pieklorza. Jak dla mnie Resover dostał ocenę 4-.

 

Mimo raczej pozytywnej opinii, nastepnym razem będę szukał gdzieś indziej - może ekoelma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Woow!

jak czytam wypowiedzi Kolegi Macieja i innych wcześniej, to aż mi ciary po plecach przechodzą.

Ja kupiłem u Resovera Pieklorza z Piekar (podobno) w sierpniu i dostawa stała przed drzwiami 3 dni później. Szybko, sprawnie, chociaż spedytor miał jakieś brąchy i płakał że nie wjedzie bo mało miejsca czy jakoś tak.

No ale niestety mimo że kupowałem w sierpniu, węgiel jest mocno wilgotny. Po wyschnięciu w kotłowni, zamiast deklarowanych 20kg na worek, jest 16-18kg..... Nie wiem już kiedy kupować żeby był suchy.

Firma ma chyba problemy z pakowaniem bo sporo worków miało pęknięcia na zgrzewach. Na 4 tony jakieś 30-40 worków... Pierdoła ale wkurza.

Węgiel pali się całkiem nieźle, chociaż jest bardzo dużo spieków i popiołu. Ale to podobno wina Pieklorza. Jak dla mnie Resover dostał ocenę 4-.

 

Mimo raczej pozytywnej opinii, nastepnym razem będę szukał gdzieś indziej - może ekoelma?

 

Daj spokój. Przecież lepszy stary wróg niż nowy. :D

Napisz emaila w sprawie tej wagi i worków i zrobimy jakiś bonus. Nie bardzo mi się widzi wy woda zrobiła taką wagę. Raczej z pakowni zeszło już do dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też dostałem kasę od RESOVER 28 01 2011 chyba było jakieś większe zasilenie i podejrzewam że wszyscy dostali zwrot bo nagle na ich stronie wróciła możliwośc wpisywania opini i są wszystkie pozytywne poza oczywiście czasem realizacji.Zgadzam sie z Tobą MACIEJ_H że podstawowy marketing leży u nich na cyc... wystarczyłoby kilka telefonów emaili z wyjaśnieniami z konkretnymi terminami i byłoby po sprawie co do eko to nabrałem przekonanie iż 700pln a 1000 za T nie ma znaczenia i to zaledwie 2 do 5 l spieków ze 100 kg mniej lub więcej

 

Dwa razy musieliśmy blokować możliwość wystawiania opinii z uwagi na spam. Opinie negatywne też są, usuwane są jedynie opinie histeryczne zdublowane kilkadziesiąt razy. Akcji żadnej nie było, ktoś dostał w terminie, ktoś przed i tyle. Niestety macie rację Panowie. Obsługa klienta padła w tym sezonie na pysk. :yes: Coś z tym trzeba zrobić. Tzn pewnie trzeba będzie kogoś do kontaktów telefonicznych i email zatrudnić. Najważniejsze dla nas, że powoli się odrabiamy z zaległościami. Praktycznie miesiąc nie przyjmowaliśmy nowych tzn. ledwie na kilkaset tys zł które trzeba było zrobić i daje to efekty. Faktem jest, że w tym sezonie dostaliśmy niezłego dzwona - sytuacji nie rozwiązało ani zabudowanie dodatkowej linii pakującej ani wprowadzenie ruchu całodobowego. Pozwoliło jednak mimo wszystko na wyekspediowanie masakrycznych ilości węgla. Wnioski zostaną wyciągnięte w celu podniesienia jakości naszych usług albowiem niestety :D to my jesteśmy dla Was a nie na odwrót. Mam nadzieje, iż już więcej nie przeliczymy się z możliwościami ekspedycyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pröbowal ktos z Was ekogroszku firmy ekoret???

 

Ekogroszku "FIRMY ekoret" czy węgla Ekoret Katowickiego Holdingu Węglowego? Nie czepiam się o słówka, tylko mam niejasne wrażenie, że kiedyś nie tylko KHW używał tej nazwy. Jak wrócę do domu to zrobię przegląd mojej kolekcji pustych worków z poprzednich sezonów i sprawdzę.

 

Co do firmy RESOVER, to podejrzewam, że w przyszłym sezonie klienci się znajdą, tyle że będzie mniej chętnych do płacenia przelewem z góry. Pytanie tylko o jakość ich węgla, bo tutaj też opinie były delikatnie mówiąc podzielone. Ja straciłem chęć do eksperymentowania. Straciłem kupę czasu i wyciągnąłem wnioski.

 

Co do Pieklorza - faktycznie ma najwięcej popiołu i spieków, spośród eko, którymi paliłem (nie liczę jednej tony szmelcu, na którą kiedyś trafiłem). Powiedziałbym nawet, że blisko dwa razy więcej. Ale kaloryczność też ma największą. Podsumowując, jeśli ktoś z Pieklorza nie ma dużo popiołu i spieków, to mu wcisnęli coś innego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pieklorza - faktycznie ma najwięcej popiołu i spieków, spośród eko, którymi paliłem (nie liczę jednej tony szmelcu, na którą kiedyś trafiłem). Powiedziałbym nawet, że blisko dwa razy więcej. Ale kaloryczność też ma największą. Podsumowując, jeśli ktoś z Pieklorza nie ma dużo popiołu i spieków, to mu wcisnęli coś innego ;-)

 

Dużo to pojęcie nieprecyzyjne - u mnie popiołu i miękkich spieków jest około 15-20 dm3 ze 125 kg węgla - lepiej się chyba nie da, bo spieki są miękkie, kruche i dopalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W następnym tygodniu bedę testować EKOELME.. zobaczymy jaki wynik będzie

 

 

Całkowite dno! Zakupiłem EKOELMĘ w Rzgowie (pod Łodzią) na próbę 5 worków, mimo zmiany parametrów, mam pełną weglarkę spieków i niedopalonego eko po zaledwie dwóch dniach...

 

Powracam do Pieklorza!

Edytowane przez zywik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo to pojęcie nieprecyzyjne - u mnie popiołu i miękkich spieków jest około 15-20 dm3 ze 125 kg węgla - lepiej się chyba nie da, bo spieki są miękkie, kruche i dopalone.

 

Święta racja. Ruszyłem głową i zmierzyłem tackę na popiół - u mnie wyszło 12-15 dm3 ze 100kg, czyli dokładnie tak samo. Węgle którymi paliłem wcześniej miały popiołu zdecydowanie mniej - na moje oko 1,5 do 2 razy. A poza wszelką konkurencją był Energo-ret firmy ee euro-energia, ale firma chyba już nie istnieje (to były takie charakterystyczne czarne worki z narysowanym czerwonym, zawiązanym workiem). Najzabawniejsze, że znalazłem wtedy artykuł p.t. "Tajemniczy produkt - "Czarny" kot w worku" (http://www.teberia.pl/news.php?id=2727), w którym dziennikarz, mimo, że nawet tego węgla nie widział, wyraźnie do niego zniechęcał. A zerknijcie sobie, jakie były wtedy ceny na eko (2005 rok) :-)

 

Zrobiłem przegląd pustych worków z sześciu sezonów - w kolejności zakupu prezentowało się to mniej więcej tak (pierwsze pozycje to w sumie historia):

 

1. Energo-ret (ee euro-energia), 25 MJ, danych o popiele na worku brak (jakby napisali, to i tak nikt by nie uwierzył ;-)

2. Węgiel w zielonych workach (Ewa, Tczew) - tragedia, ale za to za pół darmo z dowozem na terenie Polski

3. Czarne worki kupione w Parczewie na składzie "Sobianek" (to był bardzo dobry węgiel, tyle że słabo zgrzane worki)

4. "Węgiel groszek EKO" ("EKO-PAK" s.c.) 24-26 MJ (udało się wreszcie kupić w Białej w Kosmet-Hurcie, węgiel również bez zarzutu)

5. Pieklorz z kopalni Bobrek-Centrum 28-29,5 MJ (oryginalne worki kupione w Białej w Kosmet-Hurcie, popiół i spieki jak wyżej, palę drugi sezon)

 

Dopiero czytając w tym roku forum zrozumiałem, że miałem sporo szczęścia (które mogło częściowo wynikać z faktu, że po "zielonym" doświadczeniu nie próbowałem za bardzo oszczędzać). Mam nadzieję, że przynajmniej oryginalnie pakowany węgiel będzie trzymał stały poziom.

 

A jeśli chodzi o przyszły sezon, to od czerwca będę trzymał rękę na pulsie. Kupię znowu Pieklorza, a chęć eksperymentowania zaspokoję Retopalem i Ekoretem (również oryginalnie pakowanymi).

 

No i jeszcze nadchodzi temat akcyzy na węgiel od 2012 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja się już zaczynam zastanawiać gdzie będę kupował węgiel na przyszły sezon...

 

Ja także.

 

Myślę już o zebraniu grupy i po próbnym kupieniu 2-3 worków (ktoś się poświęci i podjedzie po nie przy okazji), zamówieniu całego transportu 24 tony ekogroszku pakowanego przez kopalnię i rozdzieleniu pomiędzy zamawiającymi (muszą być blisko od siebie i mieć odpowiedni wjazd - ja mam już 2 sąsiadów, trzeci się wprowadzi do lata, na Ciebie Trociu też liczę ;-), więc sprawa jest do zorganizowania - latem zacznę organizować grupę - założyłem wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172761-Grupa-z-okolic-Jelcza-Laskowic-kupuj%C4%85ca-ekogroszek-latem-2011.&p=4552015#post4552015

 

Znajomy zamówił tak zeszłego lata pół tira Pieklorza (resztę wziął jego sąsiad) i ma zapas na kilka lat - nie dość, że kupił duuużo taniej to nawet nie wie, że są jakieś problemy z jakością, podwyżki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym terenie:

1 - Lorymery - brunatny, jakość słaba, zastępczo może być, ale nie w tej cenie

2 - skład opału między Redą a Rumią - niepalny ;)

3 - skła pelletu i ekogroszku w Rumi - jadąc od strony Auchan w stronę Gdyni trzeba skręcic przy kapliczce w prawo i jakieś 200m po lewej jest skup złomu oraz sprzedaż opału - dość dobry - pakowany w worki 20kg (dość istotne dla Pań). ul. Parkowa 880/t , powyżej 3t 860/t

4 - Goscicino ul. Słoneczna 53 - skup złomu , sprzedaż opału - dość dobry pod warunkiem wysuszenia i tańszy niż ten w Rumi o 100zł/t. - dowóz mozliwy (780/t)

5 - w Kielnie w workach których zdjęcia zrobiłem wcześniej - jakość średnia, cena powalająca - ponad 1000zł/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także.

 

Myślę już o zebraniu grupy i po próbnym kupieniu 2-3 worków (ktoś się poświęci i podjedzie po nie przy okazji), zamówieniu całego transportu 24 tony ekogroszku pakowanego przez kopalnię i rozdzieleniu pomiędzy zamawiającymi (muszą być blisko od siebie i mieć odpowiedni wjazd - ja mam już 2 sąsiadów, trzeci się wprowadzi do lata, na Ciebie Trociu też liczę ;-), więc sprawa jest do zorganizowania - latem zacznę organizować grupę - założyłem wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172761-Grupa-z-okolic-Jelcza-Laskowic-kupuj%C4%85ca-ekogroszek-latem-2011.&p=4552015#post4552015

 

Znajomy zamówił tak zeszłego lata pół tira Pieklorza (resztę wziął jego sąsiad) i ma zapas na kilka lat - nie dość, że kupił duuużo taniej to nawet nie wie, że są jakieś problemy z jakością, podwyżki itp.

Już się dopisałem. Co prawda chyba będę po palecie przewoził od Was swoją przyczepką, ale co tam - daleko nie mam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wyciągnąłem ze skrzynki reklamówkę jakiegoś nowego składu w okolicy (Czernica ul. Wojska Polskiego). Oferują podobno Kazimierz Juliusz, Pieklorz i Retopal. To tak jakby ktoś (pewnie Suspenser) chciałby popróbować innego źródła ;)

 

Co prawda podali stronkę (www.cieplo.net i/lub www.cieplo.net.pl) ale mi coś nie chce się załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wyciągnąłem ze skrzynki reklamówkę jakiegoś nowego składu w okolicy (Czernica ul. Wojska Polskiego). Oferują podobno Kazimierz Juliusz, Pieklorz i Retopal. To tak jakby ktoś (pewnie Suspenser) chciałby popróbować innego źródła ;)

 

Co prawda podali stronkę (www.cieplo.net i/lub www.cieplo.net.pl) ale mi coś nie chce się załadować.

 

Coś nie mogę ich znaleźć w sieci - podaj ich nr tel. lub kontakt z ulotki to zobaczę co i po ile mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym terenie:

1 - Lorymery - brunatny, jakość słaba, zastępczo może być, ale nie w tej cenie

2 - skład opału między Redą a Rumią - niepalny ;)

3 - skła pelletu i ekogroszku w Rumi - jadąc od strony Auchan w stronę Gdyni trzeba skręcic przy kapliczce w prawo i jakieś 200m po lewej jest skup złomu oraz sprzedaż opału - dość dobry - pakowany w worki 20kg (dość istotne dla Pań). ul. Parkowa 880/t , powyżej 3t 860/t

4 - Goscicino ul. Słoneczna 53 - skup złomu , sprzedaż opału - dość dobry pod warunkiem wysuszenia i tańszy niż ten w Rumi o 100zł/t. - dowóz mozliwy (780/t)

5 - w Kielnie w workach których zdjęcia zrobiłem wcześniej - jakość średnia, cena powalająca - ponad 1000zł/t

Drobna korekta - poz.5 - skład budowlany przed Baninem, a nie w Kielnie. Podane przez klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...