Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Właśnie do mnie dotarła partia węgla z kupopal.pl . Pierwsze wrażenia :

- otwarte dwa losowe worki , nie ma miału , wielkość średnia , węgiel wilgotny( nie mokry, nie ma wody, smoły itp).

Pozdr

 

Też dotarła do mnie wczoraj i mam takie same wrażenia. Miału nie widać, węgiel delikatnie wilgotny, ale bez wody. Zważyłem dwa losowe woreczki - oba 24,9kg. Wsypałem 100 kg i powiem Wam, że chyba jest dobrze :) ale napiszę dokładnie jak już coś spalę.

 

Zapomniałem napisać, że zamówiłem we wtorek, a w czwartek był u mnie w garażu. A to bardzo ważne :D

Edytowane przez Alina&Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zakupiłam przed chwilą na próbę tonę Wesołego Kazimierza ;-) w kupopal.pl. Mam nadzieję, że będzie ok.

 

__________________________

 

 

Jakiś czas temu jakieś złe mnie opętało albo rozum się zdrzemnął, bo kupiłam węgiel u resovera...

 

Za prawie tysiaka miała być tona pakowanego w 20 kg worki eko z Wesołej z piękną metryczką na stronie, a okazało się to-to być błotem zebranym z placu, na którym kiedyś być może składowano węgiel.

 

Tragedia goniła dramat. Z worków lała się czarna woda w niespotykanych ilościach. Frakcja to miał (albo piasek, bo spalać to się nie chciało) z nielicznymi granulkami węgla.

Różne goowno spalałam, ale teraz dopiero wiem co to prawdziwe spieki. Rozbijanie co chwila pogrzebaczem skał na retorcie wymagało sporego wysiłku, kocioł gonił w piętkę i z trudem dochodził do 55 stopni. Dodam, że spalanie tego okropieństwa poprzedzone było jego suszeniem za pomocą wentylatorów przez całe dni i noce.

Pylicy można było się nabawić i taniej wyszłoby mi ogrzewanie domu przez ten czas farelkami.

 

Pomijam przedłużający i denerwujący czas oczekiwania na towar, brak możliwości kontaktu, prośby i groźby mailowe z mojej strony.

 

 

Jedno dobre, że poznałam na sobie co znaczy amplituda nastrojów - jak mnie powiadomiono telefonicznie, że wreszcie przybył kurier doznałam nieopisanej radości trwającej tyle, co droga do domu, po czym po oberzeniu tej przesyłki wpadłam w rozczochraną furię!

 

Podsumowując - na resover szkoda zdrowia, pieniędzy i kotła. A komentarze w Internecie (które przeczytałam dopiero po nieudanej próbie dodzwonienia się - mea culpa) nie kłamią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dotarła do mnie wczoraj i mam takie same wrażenia. Miału nie widać, węgiel delikatnie wilgotny, ale bez wody. Zważyłem dwa losowe woreczki - oba 24,9kg. Wsypałem 100 kg i powiem Wam, że chyba jest dobrze :) ale napiszę dokładnie jak już coś spalę.

 

Zapomniałem napisać, że zamówiłem we wtorek, a w czwartek był u mnie w garażu. A to bardzo ważne :D

 

No i o to chodzi!! A NIE MÓWIŁEM!? :):):):):):):) kurde, ciesze się że niektórych przekonałem! :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie do mnie dotarła partia węgla z kupopal.pl . Pierwsze wrażenia :

- otwarte dwa losowe worki , nie ma miału , wielkość średnia , węgiel wilgotny( nie mokry, nie ma wody, smoły itp).

 

Do soboty wypalę co mam , a to zdąży chwilę przeschnąć i zdam relację z palenia.

 

Pozdr

 

Na pewno się nie zawiedziesz :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam ekogroszek z kupopal. Pierwsze wrażenia po otwarciu paru worków bardzo pozytywne, zero miału, wilgotność bardzo mała, frakcja ok. Do pieca trafi za około trzy dni. Dostawa błyskawiczna zero problemów.

 

Witam

 

Nie zawiedziesz się. nie po to tyle się o nich rozpisywałem żeby walić ściemę, mają naprawdę dobry węgiel i zachęcam wszystkich którzy uzupełniają swoje zapasy aby również się o tym przekonali. No i nie chce straszyć ale nie wiem jak długo utrzyma się promocyjna cena jeśli na raz wszyscy zaczną kupować... http://www.kupopal.pl/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem pojechałem dzisiaj do tego składu w Widawie.

Po rozmowie Pieklorz z Bobrka. wziąłem na próbę kilka worków. Co mogę powiedzieć na szybko granulat po otwarciu w miarę ok. Małe kawałki też widać, wilgotny, sypali przy mnie do woreczków. Z worków się nie leje.

 

Jak zasypem dam znać jak spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się nowa "wesoła" uziarnienie od 10 do 25 mm :D:D:D:D

masaka

http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-eko-groszek-workowany-wysokokal-i3078337465.html

 

No i stalo sie....:lol2:

 

Juz kiedys pisalem ze jesli wyjdzie cyrk z Wesola , to w glownej mierze przez macierz ( kopalnie).

 

" CO TO ZA MATKA KTORA NIE DBA O SWOJE DZIECKO "

 

No ale widocznie wladzom kopalni taki stan rzeczy odpowiada.

 

Ciekawe jak to dlugo bedzie trwac.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś może z tego składu?? http://hurtowniaopalu.pl/

 

Ceny takie w miarę, a jak z jakością???

 

Sluchaj nie wiem czemu , ale mapka pokazuje dojazd do Bytomia na ul Brzezinska 76.

Z tego co pamietam to w 2011 z tamtad ( czyli Bytomia ) widzialem Pieklorza u klienta i uziarnienie jak rowniez kalorycznosc oraz popiol byla w normie.

 

Niestety nie wiem nic o tym adresie w Sosnowcu.

 

Moze ten sklad w Bytomiu to ich oddzial ?

 

Tylko dlaczego podaja roznych wlascicieli ?

 

Wartalo by zadzwonic i popytac o co tu Chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...