Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Tak tylko gdyby tak było to nikt by Ci nie napisał która firma i skąd ma dobry węgiel a która nie.. Każdy kto by chciał uznał by to za reklamę .(odnośnie przytoczonych punktów regulaminu}

 

Kolego, co innego jest podać link do towaru który się kupiło i przetestowało i napisać co się o nim myśli a co innego podawać w co drugim poście linki do firmy wujka/dziadka. Nie widzisz różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Koledzy, cała ta dyskusja jest bezprzedmiotowa. Kolega ehh w oczywisty sposób jest pracownikiem, przedstawicielem handlowym albo wręcz współwłaścicielem reklamowanej przez siebie firmy. Albo ma prowizję od sprzedaży nagonionym przez siebie klientom. Zapewnienia, że to z dobrego serca a firma dziadka, wuja czy innego stryja są po prostu śmieszne, żeby nie powiedzieć dziecinne. W którymś ze swoich postów napisał, ile worków jest gdzieś tam na magazynie, kto może znać takie szczegóły? I inne, jak źródła zaopatrzenia, organizacje promocji, system zarządzania sprzedażą, metodę doboru nazwy handlowej i inne takie? Kolego, jak masz dobry towar to nie ma się czego wstydzić. Prowadzenie w uczciwy sposób składu opału czy internetowej sprzedaży ekogroszku nie jest jak dla mnie niczym wstydliwym, sam żyję z handlu węglem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych czasach jest już ciężko o tego typu mechanizm rynkowy...

tylko, że tutaj nie chodzi o towar. Ba, paradoks jest taki, że z tego co widzę po postach to ten węgiel nie jest nawet zły. Dobrze pisze Kobra - czego tu się wstydzić?

 

Problemem jest podejście do klienta. Od worków po historie o rodzinnej firmie. Sorry ale kombinacje czuć na kilometr...

 

Zależy Ci klientach? Masz dobry i godny zaufania towar? Uderz do ludzi w bardziej cywilizowany sposób. Pomyśl o jakiś promocjach czy innym sposobie na spróbowanie twojego węgla. Nikt nie chce tego za darmo czy za twoje pożyczone pieniądze. Po prostu zwykła uczciwość i gra fair.

I w żadnym wypadku nie jest to jakaś moja osobista niechęć wobec twojej osoby ale zdecydowana niechęć do tego typu postępowań, które rozkładają rynek gdzie naprawdę jest wielu uczciwych sprzedawców. Powtarzam: wygląda, że węgiel sprzedajesz dobry ale aurę wokół oferty zbudowałeś mętną. Cytując klasyka powiem tylko tyle: ehh nie idź tą drogą! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli groszek "od dziadka" jest najlepszy na rynku (nie wiem, nie testowałem, kupiłem gdzie indziej i jestem zadowolony, podzieliłem się wrażeniami na forum) to wpisy kolegi ehh.. są po prostu wg mnie niewłaściwe.

I faktycznie nie ma znaczenia czy u nich pracuje czy nie bo nie zmienia to faktu że reklamując pewien konkretny towar narusza zasady regulaminu:

"2.4 Zastrzeżenia dodatkowe:

b) Nie jest dozwolone zamieszczanie wypowiedzi w blogach i na forum, zdjęć, komentarzy, które:

· zawierają dane osobowe i teleadresowe,

· są reklamami lub promocją działalności gospodarczej własnej lub obcej"

 

I nie powinien się dziwić, że u niektórych budzi to wątpliwości czy wręcz niechęć.

 

Forum powinno służyć wymianie informacji między klientami a nie sprzedawcami bo inaczej w pewnym momencie zamiast własnych opinii użytkowników będą opinie sprzedawców.

 

Witam

 

Dzięki za zwrócenie uwagi, nie doczytałem w regulaminie, przepraszam wszystkich, których równie mocno to dotknęło. Najwyżej niech moderator to wytnie czy co... postaram się już nie podawać bezpośredniego linka jedynie nazwę kupopal.pl czy to będzie właściwe? nie chce naruszać żadnych zasad i bardzo chętnie się dostosuje.. Sorry jeszcze raz ;/ Będę jedynie odświeżał wątek opinii innych, może tak będzie lepiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, cała ta dyskusja jest bezprzedmiotowa. Kolega ehh w oczywisty sposób jest pracownikiem, przedstawicielem handlowym albo wręcz współwłaścicielem reklamowanej przez siebie firmy. Albo ma prowizję od sprzedaży nagonionym przez siebie klientom. Zapewnienia, że to z dobrego serca a firma dziadka, wuja czy innego stryja są po prostu śmieszne, żeby nie powiedzieć dziecinne. W którymś ze swoich postów napisał, ile worków jest gdzieś tam na magazynie, kto może znać takie szczegóły? I inne, jak źródła zaopatrzenia, organizacje promocji, system zarządzania sprzedażą, metodę doboru nazwy handlowej i inne takie? Kolego, jak masz dobry towar to nie ma się czego wstydzić. Prowadzenie w uczciwy sposób składu opału czy internetowej sprzedaży ekogroszku nie jest jak dla mnie niczym wstydliwym, sam żyję z handlu węglem.

 

Witam

 

Czytałem kilka wpisów, wiem, że masz uznanie i z tego żyjesz ale heh nie jestem ani współwłaścicielem a co do prowizji to jakby mi na tym zależało przepuszczałbym potencjalnych klientów przez swoją stronę, której nie ma. Pomyślę czy takiej nie stworzyć ale póki co niestety bezpośrednio od siebie nie mam nic do zaoferowania. Niczego również się nie wstydzę więc może dlatego moje wpisy śmieszą niektórych, którzy wszędzie wietrzą spiski. Po prostu chciałbym postawić firmę porządnie na nogi lub zrobić co w mojej mocy. Jest to naprawdę zawiła i skompilowana historia i na forum bezprzedmiotowa więc sobie daruje (i tak za dużo wcześniej się rozpisywałem). Słuchaj co do szczegółów skąd, jak i dlaczego to jest to moja rodzina, wynajmuje od nich dobudówkę w której jestem codziennie więc wiem ile jest towaru, bo wystarczy, że otworze drzwi. Dziadek zjeżdża na weekend to chwile z nim pogadam, jak jest coś pilnego to dzwonie, po prostu, nie wiem jak u Ciebie wyglądają relacje rodzinne ale u mnie nie jest ot aż tak złożone. Powodem dlaczego się tu znalazłem było wyprostowanie kilku nieaktualnych spraw związanych z firmą dziadka i zaproponowanie dobrego towaru. Kto chce niech bierze. Pozdrawiam i sorry jeśli kogoś nagminnie wkurzam moimi wpisami, ludzie serio nie chce nikomu zachodzić za skórę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych czasach jest już ciężko o tego typu mechanizm rynkowy...

tylko, że tutaj nie chodzi o towar. Ba, paradoks jest taki, że z tego co widzę po postach to ten węgiel nie jest nawet zły. Dobrze pisze Kobra - czego tu się wstydzić?

 

Problemem jest podejście do klienta. Od worków po historie o rodzinnej firmie. Sorry ale kombinacje czuć na kilometr...

 

Zależy Ci klientach? Masz dobry i godny zaufania towar? Uderz do ludzi w bardziej cywilizowany sposób. Pomyśl o jakiś promocjach czy innym sposobie na spróbowanie twojego węgla. Nikt nie chce tego za darmo czy za twoje pożyczone pieniądze. Po prostu zwykła uczciwość i gra fair.

I w żadnym wypadku nie jest to jakaś moja osobista niechęć wobec twojej osoby ale zdecydowana niechęć do tego typu postępowań, które rozkładają rynek gdzie naprawdę jest wielu uczciwych sprzedawców. Powtarzam: wygląda, że węgiel sprzedajesz dobry ale aurę wokół oferty zbudowałeś mętną. Cytując klasyka powiem tylko tyle: ehh nie idź tą drogą! :-)

 

Cześć

 

Może faktycznie za dużo szczegółów podaje ale tu nie ma żadnych kombinacji, ja dążę do tego aby węgiel doszedł do takiego poziomu aby "sam się bronił" jak to pisali niektórzy. Chcę aby forumowicze wyrażali swoje zdanie i opinie aby inni mogli ostatecznie przekonać się do firmy bez żadnych obiekcji.

 

Powiem Ci że mam świadomość że jest inna droga, bilbordy, ulotki etc. ale powiem krótko - to nic nie dało, strata pieniędzy z którymi w dzisiejszych czasach jest ciężko.

Ludzie chcą wiedzieć coś więcej na temat składu, niech zobaczą że po tej drugiej stronie też pracują ludzie zwykli, uczciwi tak jak oni, a nie sekretarki, które tylko zbierają opierdziel. Wg. mnie to był całkiem cywilizowany sposób aby zamieścić informację na temat dobrego źródła.

 

dlaczego mówisz że rozkładam rynek, to zabrzmiało jakby moje wpisy dotykały Cię osobiście, czy zabieram Ci klientów? To jest bzdura bo ja celuje do ludzi którzy nie wiedzą już co robić i gdzie kupić a nie w innych uczciwych sprzedawców. To nie moje słowa, że dobry węgiel się sam broni. Jeśli ktoś sprzedaje słaby to dlaczego ludzie nie mogą zasługiwać na lepszy?

 

Mętne są zawistne wpisy, które nie wiem do czego dążą, chyba tylko do tego aby zakopać dobre źródło, które się ujawniło, bo to mąci ludziom i wytwarza aurę o której wspomniałeś. Nie mogłeś po prostu przełknąć tego, że pojawiła się konkretna firma z dobrym towarem czy co.. Pisz po prostu takie wpisy do mnie na priv żeby nie robić zadymy, wtedy zaoszczędzimy sporej lektury innym użytkownikom. Bo jeśli wy psujecie wizerunek dobrego składu i robicie to publicznie to ja muszę to prostować. Napisz do mnie, pogadamy i prośbę tę kieruję do wszystkich innych, którzy maja do mnie obiekcję, piszcie na priv. Liczę się z każdą opinią. Pozdrawiam i również nie pałam niechęcią do Ciebie lecz muszę się jakoś bronić.

Edytowane przez ehh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzę . I to i to można za reklamę uznać. To może wytłumacz gdzie jest jeszcze reklama ,a gdzie już jej nie ma ....

 

Czy jest różnica gdy towar poleci klient który go kupił, sprawdził i jest z niego zadowolony czy sprzedawca który chcąc sprzedać towar zachwala go pod niebiosa:-)? Komu bardziej byś zaufał? Wiadomo że nikt nie chce kupić kota w worku i woli sprawdzony towar dlatego to forum działą jak poczta pantoflowa. Ktoś cos kupi jest zadowolony i poleci, tak jak ktoś wczesniej napisał jeśli jest dobry towar to sam się obroni i z czasem każdy go spróbuje ale nie na siłe że jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wypaliłem pół pojemnika i potwierdzam że jest git. Jest to najlepsze co mi się udało kupić w tym i zeszłym roku , a na dodatek jest dobre. Może na południu kupić dobry groszek to nie problem , ale w Wawie i okolicach jest dramat , a składy nie wiedzą ile chcieć . Także to 960 z transportem to i tak jest nieźle - za tą kasę w moich okolicach nie ma . Nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie , węgiel mi pasuje i dokupiłem sobie na nastepny sezon coby się we wrześniu nie ganiać .

 

Pozdrawiam i dobrego węgla życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę "Wesołym Kazimierzem" od świtu dopiero, więc nie powiem nic na temat popiołu bo go jeszcze nie ma: kocioł nagrzał się błyskawicznie i stoi sobie w podtrzymaniu z temp. ok. 63 st.C. Dla mnie to szok, bo przy spalaniu :"wesołego szlamu za tysiaka" z Resovera mój biedny Ling nie odpoczywał.

 

Co do sklepu kupopal.pl to satysfakcjonuje mnie obsługa - rewelacyjny i miły kontakt, towar zamówiony w piątek był u mnie (zachodniopomorskie) we wtorkowe przedpołudnie. Złego słowa nie dam powiedzieć. O samym eko napiszę za dni parę, choć naprawdę już mi się podoba. Ostatnio tak mnie zachwycił eko od Karoki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z firmą http://www.polskiwegielpaczkowany.pl ?

 

Siedzibę mają w Katowicach a ceny dosyć ciekawe ...

 

Np workowany eko z Piekar mają po 790,- zł. za tonę, podczas gdy niecały miesiąc temu kobra64 pisał:

"Ostatnio z czystej ciekawości zapytałem kilku wozaków, za ile pojadą na Piekary. Średnio 8 dych do tony. Czyli luzem w hurcie wyszłoby mnie 780 PLN za tonę. Paranoja."

Edytowane przez darek_tk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z firmą http://www.polskiwegielpaczkowany.pl ?

 

Siedzibę mają w Katowicach a ceny dosyć ciekawe ...

 

Np workowany eko z Piekar mają po 790,- zł. za tonę, podczas gdy niecały miesiąc temu kobra64 pisał:

"Ostatnio z czystej ciekawości zapytałem kilku wozaków, za ile pojadą na Piekary. Średnio 8 dych do tony. Czyli luzem w hurcie wyszłoby mnie 780 PLN za tonę. Paranoja."

 

Albo nie zrozumiałem ,albo ta firma workuje za darmo ,albo to nawet obok Piekar nie leżało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...