Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmmm Wesoła się skończyła i musiałem kupić parę worków na resztę grzania. Ze swojego lokalnego składu dostałem niezwykle zachwalany mix wg ich receptury. Piekary + Chwałowice + Retopal. Pali się fajnie. Brak spieków. Śladowe ilości koksu czy niedopałków. Niestety w porównaniu z Wesołą jest 2 razy więcej popiołu + strasznie zasyfiony piec.

 

Ciekawy jestem jak to będzie z tą Wesołą w okresie letnim...

 

Widzę na stronie chwalonego Bykowa, że następna dostawa po 14 kwietnia w obniżonej cenie. Ta niższa cena to efekt posezonowych promocji czy jednak węgiel będzie już ciut gorszy ? --> z większą tendencją do spiekania się jak głoszą eksperci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Wesoła się skończyła i musiałem kupić parę worków na resztę grzania. Ze swojego lokalnego składu dostałem niezwykle zachwalany mix wg ich receptury. Piekary + Chwałowice + Retopal. Pali się fajnie. Brak spieków. Śladowe ilości koksu czy niedopałków. Niestety w porównaniu z Wesołą jest 2 razy więcej popiołu + strasznie zasyfiony piec.

 

Ciekawy jestem jak to będzie z tą Wesołą w okresie letnim...

 

Widzę na stronie chwalonego Bykowa, że następna dostawa po 14 kwietnia w obniżonej cenie. Ta niższa cena to efekt posezonowych promocji czy jednak węgiel będzie już ciut gorszy ? --> z większą tendencją do spiekania się jak głoszą eksperci.

 

Daj znać gdy będą mieli Wesołą to ją sprawdzę.

 

Drogo kupiłeś tego miksa - nie lepiej było wziąć w Bykowie rosyjski po 720 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać gdy będą mieli Wesołą to ją sprawdzę.

 

Drogo kupiłeś tego miksa - nie lepiej było wziąć w Bykowie rosyjski po 720 zł ?

 

Brałem raptem 250kg. Tu akurat cena nie była najwazniejsza. Po prostu mieli suchy wegiel --> magazyn jest w hali, po drugie chciałem spróbować a po trzecie mam ich po drodze.

 

Co do Wesołej - to pewnie pytanie do Kobry i Karoki. W paru miejscach była mowa, że coś się skończyło, że nowe ściany itp. itd.

 

Na stronie Kareny --> (tam gdzie brałem wcześniej) przy Wesołej jest info:

Uwaga! Kopalnia Mysłowice-Wesoła rozpoczęła przezbrajanie ścian i ekogroszek nie będzie dostępny przez dłuższy czas. W czasie przezbrajania produkcja jest wstrzymana. Na chwilę obecną wyprzedaliśmy zapas z naszego składu i oczekujemy aż kopalnia przywróci produkcję.

I nasuwa mi się pytanie. Skąd w takim razie jest ta nowa dostawa w połowie miesiąca, o której wspominałem wcześniej??:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem raptem 250kg. Tu akurat cena nie była najwazniejsza. Po prostu mieli suchy wegiel --> magazyn jest w hali, po drugie chciałem spróbować a po trzecie mam ich po drodze.

 

Co do Wesołej - to pewnie pytanie do Kobry i Karoki. W paru miejscach była mowa, że coś się skończyło, że nowe ściany itp. itd.

 

Na stronie Kareny --> (tam gdzie brałem wcześniej) przy Wesołej jest info:

Uwaga! Kopalnia Mysłowice-Wesoła rozpoczęła przezbrajanie ścian i ekogroszek nie będzie dostępny przez dłuższy czas. W czasie przezbrajania produkcja jest wstrzymana. Na chwilę obecną wyprzedaliśmy zapas z naszego składu i oczekujemy aż kopalnia przywróci produkcję.

I nasuwa mi się pytanie. Skąd w takim razie jest ta nowa dostawa w połowie miesiąca, o której wspominałem wcześniej??:confused:

 

Ostatnio ktos , kto mocno i dlugo siedzi w weglu powiedzial mi:

 

" Co do WESOLEJ i przezbrajania scian to na rynku musi powstac jedno z podupadlych eko , zanim wszystko wroci do normy.... "

 

Naprawde nie wiem do konca o co chodzi , jednak po rozmowie z ta osoba chcialbym porownac w obecnej cvhwili:

 

- Wesola ( ta z dobrych czasow moze jeszcze gdzies sie uchowala)

- Piekary ( cos robi sie ciezko dostepny )

- Chwalowice ( proba powrotu na rynek)

 

Moze moj tok rozumowania jest glupi , ale w tym kraju eszystko jest mozliwe:cool: , icos mi te Piekary za pieknie sie pala:p

 

Moze jest jakas umowa miedzy kopalniami po opisach na forum:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Wesołą, to sztuczna histeria i panika, że nie będzie ekogroszku, co by na składach podbić cenę.

Zaś składy, które mają za dużo robią przeceny, by się pozbyć towaru przed latem, nazbierać gotówki i kupić nowe partie na jesień.

Normalna praktyka, przerabiana co sezon, że do maja będzie taniej, a od czerwca będzie drożej.

Co roku słyszę to od sprzedawców na lokalnych składach.

Nie dajcie się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jesli możecie jak sprawuje sie czeski ekogroszek podczas trybu letniego do grzania CWU, kiedy kociołek stoi długo w podtrzymaniu. Bo zastanawiam sie co kupić na sezon letni?? Czy wogule warto sobie czechem głowe zawracać??

 

Moim zdaniem warto. Zasyp 150kg Ledvic, koszt około 70 złotych - wystarcza na około 35-40 dni przy 3 osobach w domu i czestych kąpielach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się nowa "wesoła" uziarnienie od 10 do 25 mm :D:D:D:D

masaka

http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-eko-groszek-workowany-wysokokal-i3078337465.html

 

Zaskocze was. Kupiłem w ciemno tone tej wesołej

Właśnie wrzucilem 2 worki do zasobnika. Jutro coś opisze.

Uziarnienie bardzo ładne, worowane w jutowe worki - oddychają.

Węgiel lekko wilgotny, nie mokry.

Bardzo dobra cena, jeżeli to jest oczywiście oryg Wesoła.

Mam porównanie z bykowem więc jak na godzinę palenia to wydaje mi się ze to jest właśnie ten węgiel którego kupię sobie na następny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskocze was. Kupiłem w ciemno tone tej wesołej

Właśnie wrzucilem 2 worki do zasobnika. Jutro coś opisze.

Uziarnienie bardzo ładne, worowane w jutowe worki - oddychają.

Węgiel lekko wilgotny, nie mokry.

Bardzo dobra cena, jeżeli to jest oczywiście oryg Wesoła.

Mam porównanie z bykowem więc jak na godzinę palenia to wydaje mi się ze to jest właśnie ten węgiel którego kupię sobie na następny sezon.

 

a gdzie go kupiłeś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...