Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ilu was jest w grupie i po ile wyszło za tonę bez transportu?

 

Szału nie ma , bo tak naprawdę ja sam się zgłosiłem a moi znajomi jeszcze "myślą" ...

Ja zgłosiłem "chęć" zakupu grupowego bez wyznaczonego terminu (bo na czasie mi nie zalezy , a jedynie na tym aby było jak najtaniej a opał bym suchy) i kilka dni temu zgłosiła się Pani z Kareny że planują wyjazd podm koniec czerwca w te tereny i czy chce te 3 tony miału.

Różnica w cenie dość "symboliczna" bo miał z transportem zamiast 710zł za tonę (110zł transport) będzie 690zł za tonę.

Różnica mała (miałem nadziję że będzie większa) , ale no cóż ...

Zawsze to 60zł w kieszeni i przyjedzie ciężarówka Kareny z winda i rozładunkiem :)

 

Mam nadzieję że nie będę żałował tego zakupu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Różnica w cenie dość "symboliczna" bo miał z transportem zamiast 710zł za tonę (110zł transport) będzie 690zł za tonę.

Różnica mała (miałem nadziję że będzie większa) , ale no cóż ...

Zawsze to 60zł w kieszeni i przyjedzie ciężarówka Kareny z winda i rozładunkiem :)

 

Mam nadzieję że nie będę żałował tego zakupu ...

 

W tamtym sezonie płaciłem za transport 90 zł/tona bez żadnych zabaw w zakupy grupowe. Poza tym było taniej za tonę (ja kupilem po 575 zł) bo organizowali loterię Pomimo zeszłorocznych przygód też myślałem nad miałem z Kareny ale cena jest trochę zniechęcająca.

Edytowane przez ARCHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie płaciłem za transport 90 zł/tona bez żadnych zabaw w zakupy grupowe. Poza tym było taniej za tonę (ja kupilem po 575 zł) bo organizowali loterię Pomimo zeszłorocznych przygód też myślałem nad miałem z Kareny ale cena jest trochę zniechęcająca.

 

Teraz już przesyłka jest po 110zł za tonę niestety ...

 

Co do ceny to faktycznie rewelacji nie ma , ale chociaż miał ten odsiany ma mieć podobno 26MJ więc mocny ...

 

Nie ukrywam że odpowiedziałem na emaila Kareny i miałem nadzieję na cenę duuużo lepszą , tym bardziej że obecnie jest poza sezonem i zainteresowanie węglem jest minimalne , więc i cena powinna być bardziej atrakcyjna a nie taka jak w pełni sezonu :(

 

Zaletą jest kaloryczność i to że jednak około 200zł taniej na tonie niż ekogroszek ...

 

U mnie niestety w Toruniu "szału" nie ma. Ekogroch pakowany z Leroya kosztuje około 760zł za tonę , ale trzeba doliczyć transport bo niestety za darmo nie przywiozą a niestety nie wiadomo jaki na ten "sezon" będzie ten ekogroszek a dokładnie jakiej kaloryczności i poziom wilgoci ...

Z składów węgla to luzem za ruski ekogroszek (tak go nazywają , ale nie wiadomo tak naprawdę skąd on jest i jaką ma kaloryczność) trzeba płacić od 700zł na tonę (luzem) , pakowany jest za prawie 800-900zł ....

Luzem opał miałem i sam pakowałem przez 2 sezony i luzem już nie chce. Pakowałem w przewiewne worki i sporo "odsiałem" kamienia a i tak jeszcze znalazłem sporo kamieni.

Dodatkowo jeszcze nie wiadomo ile faktycznie tego opału dostałem , bo to że zapłaciłem za np. 3 tony nie oznacza że 3 tony luzem dostałem :(

 

Teraz chciałem "przejść" na polski ekogroszek , bo z ruskiego było jednak sporo popiołu i sadzy.

Poza tym jeśli za zbliżoną (a nawet niższa cenę) będe miał opał bardziej kaloryczny i z mniejszą ilością popiołu to czemu nie , tym bardziej że mój palnik jest tak naprawdę palnikiem miałowym ...

 

Wiem że ten miał odsiewany nie jest tani , ale jeśli będzie tak kaloryczny jak opisują (26MJ) i będzie suchy to czemu nie ...

Choć zobaczymy jak wyjdzie w pracy , bo na razie miałem tylko próbkę tego opału 30KG i problemów nie było , ale teraz będą 3 tony :)

 

Ciekawy jest z jakiego węgla jest ta odsiewka , czy jest to odsiewka z jednego typu węgla czy z kilku ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już przesyłka jest po 110zł za tonę niestety ...

 

Co do ceny to faktycznie rewelacji nie ma , ale chociaż miał ten odsiany ma mieć podobno 26MJ więc mocny ...

 

Ciekawy jest z jakiego węgla jest ta odsiewka , czy jest to odsiewka z jednego typu węgla czy z kilku ...

 

Paliłem nim prawie całą zimę i jeżeli chodzi o moc to w moim odczuciu szału nie ma. Na pytanie skąd pochodzi miał dostałem z Kareny kiedyś taką odpowiedź :

"MIAŁ JEST ODSIEWANY Z EKOGROSZKÓW CZYLI Z KOP.KAZIMIERZ,KOP.CHWAŁOWICE,KOP.SOBIESKI .

GRANULACJA JEST OD 0mm - 0,8 mm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ta odpowiedź jest wiarygodna, to będzie 24+27+22 dzielone na 3 przy założeniu równej proporcji. Czyli około 24 MJ.

 

Jakby tak było to szału nie ma , bo zbliżoną kaloryczność ma ruski ekogroszek z Leroya za niecałe 800zł ...

 

Ruskiego już nie chce , bo ten co ostatni miałem (ze skladywegla miał sporo kamieni i kilka razy zerwał mi zawleczkę , a dodatkowo zdaje mi się że wymiary groszku były trochę inne niż "standardowe" bo często mi podajnik "chrupał" , a przy miale będzie cichutko :)

 

Jednakże nie ukrywam że kaloryczność była dla mnie także wabikiem , bo jeśli ma mieć taką samą kalorycznosć jak ruski groch , to szału nie ma ...

 

Jednakże sądzę że obecnie też Karena ma ekogroszki wysokokaloryczne i z nich też powstaje odpad (miał odsiany) więc może być miał właśnie także z tych wysokoenergetycznych , bo nie chce mi sie wierzyć aby oszukiwali na kaloryczności , tym bardziej że maja jednak w ofercie 2 rodzaje miału , jeden mniej kaloryczny , drugi (odwiewany) bardziej kaloryczny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba oni kurierem nie wysyłają, ale ceby chyba w miare przyzwoite.

 

Dorzuce coś od siebie na temat miału z kareny. Zamówiłem próbkę tego sianego i byłem mile zaskoczony bo nawet to fajnie sie paliło a ze była końcówka sezonu to nic wiecej nie mogłem o nim sie dowiedzieć z kotła, ale też zastanawiam sie nad jego zamówieniem, ale kurcze cenowo to tak średnio wychodzi w porównaniu do ekogroszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z firmą ADAMEX? Chodzi mi głównie o ten miał http://kupwegiel.home.pl/pl/p/MIAL-WYSOKOKALORYCZNY-SIANY/34

 

Adamex to spora firma z okolic Zatora, specjalizują się w węglu z PKW SA i mają certyfikat na Jaret Plus. Parę razy brałem przez nich węgiel, uczciwe transakcje. Z tego co mi wiadomo, nie wysyłają kurierem, mogą sami dowieźć na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 780 masz z dostawą retopala w bartexie, więc chyba nie warto bawić się w ekomiał z kareny?

 

No faktycznie ten miał z Kareny jest mało atrakcyjny cenowo :(

 

Niby ma 26MJ ale no właśnie , to jest odsiewka więc to tak naprawdę to odpad poprodukcyjny.

Dodatkowo nie wiadomi jaki mi się trafi , chyba zależy czego się więcej sprzedaje :)

Jak większość to najkaloryczniejsze ekogroszki to może być kaloryczny i nawet mocniejszy niż 26MJ , ale jak trafi się dużo nisko kalorycznego (23MJ) to może być już mniej różowo :(

 

Tego bartexa nie znam , a mi zależy na suchutkim opale i dlatego też myślałem o karenie ...

 

Jednakże faktycznie Karena ma trochę za dużą cenę ...

 

U nich miał odsiewany czyli o najniższej gramaturze kosztuje aż 600zł a retopal 640zł ...

Więc trochę jednak duuużo :(

 

Nie wiem czy się nie wstrzymam z zakupem do końca lata , może wtedy coś zejdą z ceną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się jakiś czas temu na 2 worki grochu z Leroya. Ten najtańszy - 18zł/worek 25kg. Węgiel prawie suchy, wizulanie OK, palił się OK. Niestety były problemy w czasie podtrzymania - piec 2 razy zgasł. Musiała być wyraźna korekta aby trzymał ogień w dłuższym (8-10 godzin) okresie. Choć nie mam pewności czy to wina węgla czy jakaś inna chwilowa przyczyna.

 

Na lato kupiłem sobie właśnie Retopala. Suchutki, workowany, z transportem wyszło 700PLN/tona. U mnie bardzo fajnie się pali. Jest to taka drobniejsza frakcja. Nie wiem jaka jest wasza opinia ale zauważyłem, że w czasie grzania wody lepiej sprawdza się węgiel z drobnicą a nie dobrze odsiane wieksze kawałki --> mam tu na myśli głównie czas postoju i podtrzymania ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców ekogroszku, Jaki eko może sie charakteryzować takimi złotymi plamkami na ziarnach eko??? Pytam bo dziś oglądałem pewien eko po 850zł/t i rzuciło mi sie to w oczy. A wydaje mi sie ze sprzedawca coś kręcił

 

A i drugie pytanie słyszał ktoś o jakieś promocji na Chwałowice ze na kopalni po 490netto bo ten sam skład proponuje to po 750zł/t

Edytowane przez Balzak311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato kupiłem sobie właśnie Retopala. Suchutki, workowany, z transportem wyszło 700PLN/tona. U mnie bardzo fajnie się pali. Jest to taka drobniejsza frakcja. Nie wiem jaka jest wasza opinia ale zauważyłem, że w czasie grzania wody lepiej sprawdza się węgiel z drobnicą a nie dobrze odsiane wieksze kawałki --> mam tu na myśli głównie czas postoju i podtrzymania ognia.

 

Kupowałeś gdzieś lokalnie czy w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też powoli rozgladam się... Zakup maksymalnie do końca wakacji.

Ciekawe co będzie hitem tego sezonu? Wesoła czy jakiś mix?

 

P.S. W Bykowie rzeczywiscie pojawiła się Wesoła - ceny chyba taka sama - ale nie wiadomo co to jest... Kopalnia ruszyła, bo chyba była jakaś przerwa?

 

cześć

 

kopalnia cały czas pracowała tylko jeśli już nie na takich obrotach jak wcześniej- przynajmniej tak słyszalem?... jeśli ktoś chce to dziadek cały czas ma w ofercie "wesołego kazika" dla ciekawych opinii odsyłam do strony m.in. 208 może jeszcze ktoś kto aktualnie śledzi forum podzieli się wrażeniami z ekogroszkiem z kupopal.pl ? Wg zapewnień szefostwa jakość nie uległa zmianie. P.S. Dla ludzi nie sledzacych wątku, groszek wyzej opisany testowany przez kilku forumowiczów jak i rowniez przez suspensera. Dla stałych forumowiczów: tylko odświeżam wątek, pozdrawiam wszystkich gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...