Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do znawców ekogroszku, Jaki eko może sie charakteryzować takimi złotymi plamkami na ziarnach eko??? Pytam bo dziś oglądałem pewien eko po 850zł/t i rzuciło mi sie to w oczy. A wydaje mi sie ze sprzedawca coś kręcił

znawcą żadnym nie jestem i nie wiem skąd one się biorą

ale ja zauważyłem taki złotawy "nalot" na eko z leroy merlin czyli na rusku

na juliuszu tego nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki złotawy nalot na 100% występuje na węglu z Piasta i z Ziemowita. Bardziej żółty niż złoty jest na węglu z Południowego Koncernu Węglowego - Sobieski/Janina. Są to najprawdopodobniej jakieś związki siarki.

 

Orzech z Ziemowita z widocznym złotym nalotem:

 

JD502964.jpg

 

Orzech Sobieski/Janina:

 

JD503167.jpg

 

Oczywiście nalot nie występuje na każdym kawałku. Celowo dobrałem do zdjęć węgiel na którym jest widoczny.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekają na obniżki :p

 

A tak z ciekawości to Ty skąd bierzesz opał ?

Pytam bo ja też z okolic Torunia :-)

 

Bo ja mam zagwozdkę skąd w tym roku wziąć opał ...

 

Brałem z Torecu (ruski) , brałem ze skladywegla (ruski) , ale to wszystko luzem i potem sam pakowałem w przewiewne worki , ale już mi się nie chce bawić w pakowanie ...

Ja myślę o Karenie, bo miałem już próbkę miału i była ok , ale niestety cena mało atrakcyjna , bo 710zł z transportem 1t miału to trochę sporo :(

W zamówieniu "grupowym" schodzą do 690zł , ale ciągle to chyba dużo za miał i to odsiany więc za niemalże pył ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel w grubszych sortach będzie już teraz drożał każdego pierwszego - tak jest co roku. Czasem wysokość podwyżki będzie niewielka i wezmą ją na siebie sprzedawcy ( zapewne większość z nich wzięła na siebie majową i być może jeszcze łyknie czerwcową), innym razem na tyle duża, że będą musieli podnieść również i oni cenę dla klienta. Na sezon zapewne będzie jakieś 6 do 8 dyszek drożej jak było w kwietniu. Jak co roku. A na Pieklorza i miały KW SA dowali podwyżkę raz w okolicach sierpnia - września, ale konkretną. Retopal już w tym roku po dość znacznej obniżce odnotował dwie niewielkie podwyżki. Trzecia wyrówna do ceny sprzed obniżek a każda następna podniesie cenę powyżej tej z ubiegłego roku. Takie życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to Ty skąd bierzesz opał ?

Pytam bo ja też z okolic Torunia :-)

 

Bo ja mam zagwozdkę skąd w tym roku wziąć opał ...

 

Brałem z Torecu (ruski) , brałem ze skladywegla (ruski) , ale to wszystko luzem i potem sam pakowałem w przewiewne worki , ale już mi się nie chce bawić w pakowanie ...

Ja myślę o Karenie, bo miałem już próbkę miału i była ok , ale niestety cena mało atrakcyjna , bo 710zł z transportem 1t miału to trochę sporo :(

W zamówieniu "grupowym" schodzą do 690zł , ale ciągle to chyba dużo za miał i to odsiany więc za niemalże pył ...

 

Brałem z casto ale pomimo tego, że na hali to dramat był (woda), poza tym cena powala na kolana.

Ze żwirowej w Toruniu Ledvice - mokre i do tego śmierdzące chociaż tanie (zużycie jednak zdecydowanie wyższe).

Plus z jeszcze kilku firm, ale nie warto nawet o nich pisać.

Do tej pory najlepszy ekogroszek miałem z kupopal.pl zobaczymy czy trzymają jakość.

Mam plan wziąć jeszcze od karoka65, kobra, karena. Zobaczymy jak w tym sezonie z ofertą i cenami.

 

Obniżki już były i raczej nie ma na co czekać. Kompania Węglowa obniżyła ceny dwukrotnie, w styczniu i marcu. Teraz węgiel poszedł delikatnie do góry, pod koniec lata pewnie podniosą ceny ponownie.

 

Jakoś u sprzedawców tych obniżek widać nie było. No ale jak tak, to niech te pieniądze pracują lepiej u mnie i zarobią na podwyżkę + trochę dla mnie niż węgiel miałby leżeć do zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem z casto ale pomimo tego, że na hali to dramat był (woda), poza tym cena powala na kolana.

Ze żwirowej w Toruniu Ledvice - mokre i do tego śmierdzące chociaż tanie (zużycie jednak zdecydowanie wyższe).

Plus z jeszcze kilku firm, ale nie warto nawet o nich pisać.

Do tej pory najlepszy ekogroszek miałem z kupopal.pl zobaczymy czy trzymają jakość.

Mam plan wziąć jeszcze od karoka65, kobra, karena. Zobaczymy jak w tym sezonie z ofertą i cenami.

 

 

 

Jakoś u sprzedawców tych obniżek widać nie było. No ale jak tak, to niech te pieniądze pracują lepiej u mnie i zarobią na podwyżkę + trochę dla mnie niż węgiel miałby leżeć do zimy.

 

Czyli rozumie że nie masz żadnego "lokalnego" dostawcy ?

Pytam bo też brałem ze żwirowej i jak dla mnie opał beznadziejny. Mokry i trzeba było wszystko wysypywać i suszyć (po co brać wtedy pakowany ?) a dodatkowo przy paleniu z komina wydobywał się śmierdzący żółty dym ...

Miałem też z Torecu i skladywegla i ten z Toreca był lepszy (mniej kamienii i mniej szlaki i spieków niż ten ze skladówwegla) , ale też szału nie było.

Najlepszy z ruskich był z Leroya. Był chyba oczyszczony bo kamieni nie znalazłem w popielniku , ale miałem tylko na próbę ...

I jakbym miał kupować ekogroch ruski to chyba z Leroya , ale no właśnie nie wiadomo jak z powtarzalnością tego ekogrochu ...

 

Miałem też próbkę miału odsiewanego z Kareny i byłem zadowolony i podobno bardziej kaloryczny niż ten ekogroszek ruski ...

Tyle że no właśnie. 710zł za tonę miału z transportem to trochę dużo i nie dużo mniej niż ekogroszek ruski z Leroya ...

 

No i mam zagwozdkę czy "bawić" się w miał niby 26MJ (ale skąd wiadomo że ma 26MJ jak jest to odsiewka a mają różne węgle ...) czy "dopłacić" niecałe 100zł i mieć ekogroszek ale ruski , a już nie chciałem ruskiego ekogrochu , bo jednak ma więcej popiołu i chyba mocniej brudzi piec niż polski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na lokalnym rynku bieda albo i gorzej. Też miałem już z Toreca i w sumie nie widzę sensu płacenia za coś takiego tych kolosalnych kwot. Ja palę tylko ekogroszkiem, w nic innego nie mam czasu i ochoty się bawić, ale musi to być sprawdzony opał. A z tych ruskich to jeszcze śmierdzi że ho ho... Przy dobrym eko to się przyjemnie wchodzi do kotłowni i nic nie czuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem Kazimierza Juliusza w Młyńcu Pierwszym, fakt że drogi bo 910 workowany ale palił się elegancko, mało popiołu i długo trzymał w podtrzymaniu, dzwoniłem właśnie i pytałem po ile teraz sprzedają i cena taka sama. Zastanawiam się czy kombinować z jakimś innym czy znowu tam nie wziąć. Maja jeszcze Piasta za 760 ale trochę więcej popiołu zostaje z niego podobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem Kazimierza Juliusza w Młyńcu Pierwszym, fakt że drogi bo 910 workowany ale palił się elegancko, mało popiołu i długo trzymał w podtrzymaniu, dzwoniłem właśnie i pytałem po ile teraz sprzedają i cena taka sama. Zastanawiam się czy kombinować z jakimś innym czy znowu tam nie wziąć. Maja jeszcze Piasta za 760 ale trochę więcej popiołu zostaje z niego podobno.

 

Witam sąsiada ;)

 

Zapewne pakowany w takie białe przewiewne worki ?

Pytam bo większość pakowanych tych ekogroszków przez małe firemki robią to amatorsko , czyli wsypują łopatą i niestety nie przejmują się zanieczyszczeniami :(

Sam pakowałem tak opał przez 2 lata , do takich worków , ale faktycznie w tych workach wszystko ładnie dosycha , ale niesamowicie się z nich brudzi jak opał doschnie i już tak pakowanego opału nie chce ...

 

U mnie sąsiedzi biorą opał z Lubicza. Mi nie chce się płacić 900zł za opał pakownay w takie worki , tym bardziej że to kupowanie kota w worku bo tak naprawdę jedynie właściciel składu wiec co to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem Kazimierza Juliusza w Młyńcu Pierwszym, fakt że drogi bo 910 workowany ale palił się elegancko, mało popiołu i długo trzymał w podtrzymaniu, dzwoniłem właśnie i pytałem po ile teraz sprzedają i cena taka sama. Zastanawiam się czy kombinować z jakimś innym czy znowu tam nie wziąć. Maja jeszcze Piasta za 760 ale trochę więcej popiołu zostaje z niego podobno.

 

Jak masz kupić Juliusza po 910 to już lepiej dołóż trochę do Wesołej na kupopal.pl - będziesz miał dużo wyższą kaloryczność [czyli wyjdzie taniej za GJ] i jeszcze mniej popiołu - ja bym tak zrobił na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Piast to workowany za tyle?

Tak, firma się nazywa Transwer nie mają chyba strony internetowej, ale nr tel i adres znajdziesz w googlach.

 

Zapewne pakowany w takie białe przewiewne worki ?

Pytam bo większość pakowanych tych ekogroszków przez małe firemki robią to amatorsko , czyli wsypują łopatą i niestety nie przejmują się zanieczyszczeniami

Sam pakowałem tak opał przez 2 lata , do takich worków , ale faktycznie w tych workach wszystko ładnie dosycha , ale niesamowicie się z nich brudzi jak opał doschnie i już tak pakowanego opału nie chce ...

 

U mnie sąsiedzi biorą opał z Lubicza. Mi nie chce się płacić 900zł za opał pakownay w takie worki , tym bardziej że to kupowanie kota w worku bo tak naprawdę jedynie właściciel składu wiec co to jest

 

Pewnie tak jak piszesz, ale ja nie zauważyłem zanieczyszczeń w tym ekogroszku miału też było bardzo mało, miałem też eko z Olpszem-Bis Szefler ale tam już trochę tego miału było jak się wsypywało.

 

Jak masz kupić Juliusza po 910 to już lepiej dołóż trochę do Wesołej na kupopal.pl - będziesz miał dużo wyższą kaloryczność [czyli wyjdzie taniej za GJ] i jeszcze mniej popiołu - ja bym tak zrobił na Twoim miejscu.

 

Miałem próbną paczkę Wesołej z Kareny i powiem tak, kaloryczność może i faktycznie większa bo szybciej temp. łapał ale w podtrzymaniu długo nie wytrzymywał, na tym Kazimierzu to nawet 55 min, mam piec tłokowy wiec ważne jest żeby długo trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...