Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

 

proszę o poradę bo mam zagwozdkę. Znajomy ze składu przekonuje mnie do zakupu eko ruskiego, mówi że dostał bardzo ładny i kaloryczny - klienci którzy raz go kupili wracają po więcej. Tyle że ponoć jest z niego więcej popiołu, a ma to związek z większą zawartością siarki czy cuś, nie znam się na tym. Cena jest dobra bo 620/t. Do tej pory paliłem Jaretem, raz lepszym, raz gorszym, ale generalnie nie był zły, przyzwyczaiłem się, cena 650/t. Piec mam Kostrzewa Fuzzy Logic z podajnikiem ślimakowym.

 

Myślicie że warto ryzykować? Czytałem że z tymi ruskimi to różnie bywa, to kamienie, to że śmierdzi bo siarki więcej, to że popiołu faktycznie więcej. Jaret królem eko też nie jest i jak zauważyłem większość z was go odradza ale poza tym że czasem było z nim sporo miału to nie był tragiczny. Może tak mi się tylko wydaje bo lepszym nie paliłem :). Kiedyś dostałem Ekoret i ten był super ale niestety nie jest już w moim regionie dostępny.

 

Dlatego też teraz nie wiem czy pójść na całość i na rok kupić tego ruska (4-5 ton), czy poszukać polskiego, ewentualnie zostać przy Jarecie.

 

Poradźcie cuś.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

proszę o poradę bo mam zagwozdkę. Znajomy ze składu przekonuje mnie do zakupu eko ruskiego, mówi że dostał bardzo ładny i kaloryczny - klienci którzy raz go kupili wracają po więcej. Tyle że ponoć jest z niego więcej popiołu, a ma to związek z większą zawartością siarki czy cuś, nie znam się na tym. Cena jest dobra bo 620/t. Do tej pory paliłem Jaretem, raz lepszym, raz gorszym, ale generalnie nie był zły, przyzwyczaiłem się, cena 650/t. Piec mam Kostrzewa Fuzzy Logic z podajnikiem ślimakowym.

 

Myślicie że warto ryzykować? Czytałem że z tymi ruskimi to różnie bywa, to kamienie, to że śmierdzi bo siarki więcej, to że popiołu faktycznie więcej. Jaret królem eko też nie jest i jak zauważyłem większość z was go odradza ale poza tym że czasem było z nim sporo miału to nie był tragiczny. Może tak mi się tylko wydaje bo lepszym nie paliłem :). Kiedyś dostałem Ekoret i ten był super ale niestety nie jest już w moim regionie dostępny.

 

Dlatego też teraz nie wiem czy pójść na całość i na rok kupić tego ruska (4-5 ton), czy poszukać polskiego, ewentualnie zostać przy Jarecie.

 

Poradźcie cuś.

 

Pozdrawiam

Radek

Jeżeli jest z niego więcej popiołu to jaki interes z tego ,30 zł na tonie różnicy wyjdzie na to samo więcej spalisz ,tylko popiołu się natargasz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi pomogłeś. Więcej popiołu owszem, ale za to jest bardziej kaloryczny. Wszystko oczywiście nie sprawdzone tylko zasłyszane. Czytałem jednak że faktycznie ten syberyjski jest często nawet sprzedawany jako nasz polski - oczywiście w zupełnie innej cenie :/ - i klienci nie są się w stanie zorientować.

 

Moje pytanie kierowane było do osób, które mają doświadczenie z eko rosyjskim / syberyjskim. Wnioski potrafię sam wyciągnąć.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi pomogłeś. Więcej popiołu owszem, ale za to jest bardziej kaloryczny. Wszystko oczywiście nie sprawdzone tylko zasłyszane. Czytałem jednak że faktycznie ten syberyjski jest często nawet sprzedawany jako nasz polski - oczywiście w zupełnie innej cenie :/ - i klienci nie są się w stanie zorientować.

 

Moje pytanie kierowane było do osób, które mają doświadczenie z eko rosyjskim / syberyjskim. Wnioski potrafię sam wyciągnąć.

 

Pozdrawiam

Radek

 

A nie lepiej po prostu kupić 2-3 worki i zobaczyć jak się pali?

 

Co znaczy "ładny i kaloryczny"? Za 620PLN cudów ciężko oczekiwać głównie w kontekście zimy.

Do grzania CWU brać próbę - jak grzeje i trzyma w podtrzymaniu to luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi pomogłeś. Więcej popiołu owszem, ale za to jest bardziej kaloryczny. Wszystko oczywiście nie sprawdzone tylko zasłyszane. Czytałem jednak że faktycznie ten syberyjski jest często nawet sprzedawany jako nasz polski - oczywiście w zupełnie innej cenie :/ - i klienci nie są się w stanie zorientować.

 

Moje pytanie kierowane było do osób, które mają doświadczenie z eko rosyjskim / syberyjskim. Wnioski potrafię sam wyciągnąć.

 

Pozdrawiam

Radek

 

Rosja, a tym bardziej Syberia jest bardzo rozległa i nie mają jednej kopalni. To tak jak by ktoś powiedział że ma na sprzedaż polski eko.

Najlepiej kupić trochę, przetestować i samemu wyciągnąć wioski.

 

Miałem kiedyś taki "syberyjski", spalał się w miarę dobrze. Tylko w moim odczuciu mocniej smolił kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opinie. Faktycznie chyba cudów nie ma co oczekiwać. Myślałem żeby go przetestować ale musiałbym instalacje całą uruchomić bo co ja sprawdzę grzejąc tylko CWU. Zostanę zatem chyba przy polskim, do wyboru w moim rejonie tylko Jaret, Silesia albo Pieklorz. Oczywiście można zamówić przez neta coś innego, ale płacenie za przesyłkę 150zł to moim zdaniem niepotrzebny wydatek.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do syberyjskich to potwierdzam dziś skończył mi sie w podajniku syberyjski, a kocioł w środku wygląda masakrycznie, nigdy więcej takie wynalazku, juz chyba lepiej jakim słabym polakiem palić na grzanie CWU, niz tymi wynalazkami

 

Wysoka kaloryczność na lato się nie opłaca.W okresach wyższych temperatur może występować niecałkowite spalanie nadmiaru gazów z węgla, powstają zabrudzenie kotła i komina, a więc straty energii.Latem nie da się przetestować odpowiednio węgla.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi pomogłeś. Więcej popiołu owszem, ale za to jest bardziej kaloryczny. Wszystko oczywiście nie sprawdzone tylko zasłyszane. Czytałem jednak że faktycznie ten syberyjski jest często nawet sprzedawany jako nasz polski - oczywiście w zupełnie innej cenie :/ - i klienci nie są się w stanie zorientować.

 

Moje pytanie kierowane było do osób, które mają doświadczenie z eko rosyjskim / syberyjskim. Wnioski potrafię sam wyciągnąć.

 

Radek

 

Trudno tu mówić o jakiejś większej kaloryczności węgli rosyjskich i kazachskich, skoro generalnie kształtuje się ona w granicach 22-24 Mj/kg

Skoro wnioski umiesz wyciągać sam, to chyba wszystko jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

proszę o poradę bo mam zagwozdkę. Znajomy ze składu przekonuje mnie do zakupu eko ruskiego, mówi że dostał bardzo ładny i kaloryczny - klienci którzy raz go kupili wracają po więcej. Tyle że ponoć jest z niego więcej popiołu, a ma to związek z większą zawartością siarki czy cuś, nie znam się na tym. Cena jest dobra bo 620/t. Do tej pory paliłem Jaretem, raz lepszym, raz gorszym, ale generalnie nie był zły, przyzwyczaiłem się, cena 650/t. Piec mam Kostrzewa Fuzzy Logic z podajnikiem ślimakowym.

 

Myślicie że warto ryzykować? Czytałem że z tymi ruskimi to różnie bywa, to kamienie, to że śmierdzi bo siarki więcej, to że popiołu faktycznie więcej. Jaret królem eko też nie jest i jak zauważyłem większość z was go odradza ale poza tym że czasem było z nim sporo miału to nie był tragiczny. Może tak mi się tylko wydaje bo lepszym nie paliłem :). Kiedyś dostałem Ekoret i ten był super ale niestety nie jest już w moim regionie dostępny.

 

Dlatego też teraz nie wiem czy pójść na całość i na rok kupić tego ruska (4-5 ton), czy poszukać polskiego, ewentualnie zostać przy Jarecie.

 

Poradźcie cuś.

 

Pozdrawiam

Radek

 

Rosyjski który brałem w Bykowie był całkiem niezły [testy pod linkiem w stopce], więc zależy co to za "Ruski" ma ten znajomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w karenie pojawila sie silesia

macie jakies opinie na ten temat? moze kobra ? :)

ceny pozostalych podniesli strasznie

 

Z tego co kojarze to Silesia ma w ofercie groszek 8-25 o kalorycznosci ok 25 Mj.

Do tej pory wszystko z kopalni szlo glownie na Czechy i Niemcy ( elektrownie).

 

Ale jezeli zeczywiscie jest to Silesia to warto sprobowac , moze bedezie to strzal na miare " EKO- SEZON":-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w karenie pojawila sie silesia

macie jakies opinie na ten temat? moze kobra ? :)

ceny pozostalych podniesli strasznie

 

Witam. Po pewnej toczonej na tym forum dyskusji z koleżanką o nicku Handlowiec kupiłem tego trochę od firmy z Czeladzi ( niestety nie pamiętam nazwy, handlują Silesią i ruskiem) i pooglądałem u nich hałdy tego węgla. Kaloryczność na poziomie Retopalu, sporo wyższa ( ale jeszcze znośna) spiekalność, popiół też potrafi się spiekać. Ziarno bardzo nierówne, dużo takich podłużnych śledzi o średnicy co prawda poniżej 25mm, ale długości nieraz i 50 mm. Popiołu sporo, tak 8 do 10%. Myślę, że w cenie ruskiego warto by kupić, ale raczej tylko do palników do 35mm, zwykłe retorty mogą mieć problem. No chyba, że Karena to jeszcze dodatkowo odsiewa albo kruszarką traktuje. Tak na marginesie - sorry, że się nie udzielam, ale jestem w trakcie budowy siedziby firmy, problemów od groma. Pozdrawiam - Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem 2 tony wesołej i tonę komoran na okres letni. Jak najbardziej polecam.

 

Tylko zastanawia mnie cena, nawet z przesyłką wychodzi taniej niż w moich okolicach EKORET.

Cena jest ok 100 - 150 zł niższa niż u innych, podobnie rzecz się ma nawet z Komoranami 440 + 140 przesyłka. Mam w chwili obecnej równie wiele obaw co i chęci zakupu, więc półki co czekam.

@ Tyson, paliłeś tym węglem? Czytałem Twój wpis odnośnie wrażeń wizualnych, chciałbym aby z paleniem było równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...