Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy to prawda, że groszek syberyjski jest często sprzedawany jako polski? Bo ma podobną kaloryczność, ale jest tańszy?Jestem trochę nowy w temacie, do zimy jeszcze chwila, ale do tego czasu już pewnie stanie u mnie nowy kocioł i chciałbym zebrać trochę informacji.

 

Bardzo smolą te syberyjskie węgle? Opłaca się zaoszczędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że groszek syberyjski jest często sprzedawany jako polski? Bo ma podobną kaloryczność, ale jest tańszy?Jestem trochę nowy w temacie, do zimy jeszcze chwila, ale do tego czasu już pewnie stanie u mnie nowy kocioł i chciałbym zebrać trochę informacji.

 

Bardzo smolą te syberyjskie węgle? Opłaca się zaoszczędzić?

 

Było już o tym ...

 

Najlepsze ruskie ekogroszki mają kaloryczność do 22-24MJ , jednakże na jaki się trafi to ruletka , bo zapewne bywają też o gorszej kaloryczności ...

Najlepsze ekogroszki polskie mają kaloryczność prawie 30MJ więc jak widzisz różnica jest ...

 

Ci co sprzedają ruski jako polski po prostu oszukują ...

 

Są polskie ekogroszki o kalorycznej zbliżonej do ruskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym ...

 

Najlepsze ruskie ekogroszki mają kaloryczność do 22-24MJ , jednakże na jaki się trafi to ruletka ...

 

Zgadza się i to nomen omen rosyjska ;)

 

Koledze DariuszKosmyk polecam poczytać wątek z testami [link w stopce] oraz kilkanaście ostatnich stron tego wątku to będzie już trochę podszkolony w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Mam takie pytanie czy ktoś palił ekogroszkiem z kopalni Wieczorek??? jakie opinie, tak sie składa ze u mnie jest skład który posiada takowy groszek cena może nie rewelacyjna no ale 900zł/t workowany.

Wieczorek to jest bardzo dobry węgiel. Odrobinę cieplejszy od Wesołej, popiołu bardzo mało. Niestety, przeważnie się dość mocno spieka - mniej więcej tak jak Bobrek. Bywa, że trafi się z dolnego zakresu spiekalności i wtedy jest rewelacyjny, ale to rzadkość. Jako składnik do mieszanki na pół z Retopalem na coś w rodzaju Ekoret Super Plus - polecam. Weź trochę na próbę i jak nie będzie spiekał kupuj zapas na zimę - to znaczy, że mieliście fart - Ty i właściciel składu. Beata& Sławek - sory, ale mam budowę i brak mi czasu na poszukiwania. Za jakieś 3 - 4 tygodnie powinienem trochę odzipnąć i wtedy popracuję nad jakimś towarkiem. Na razie zresztą i tak brak możliwości przeprowadzenia jakichś testów - po 30 i kilka stopni mamy regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bartex firma sprawdzał ktoś??

 

Kilka postów wcześniej pisał o niej Tyson. Sam zakupiłem tam wesołą. Niestety na razie nie mogę jej sprawdzić. Z transportem wychodzi 900 za wesołą. Komorany i ledvice również mają tanio. Zamówiłem na razie paletę, jak coś to wezmę jeszcze 2 a jak nie to w bykowie lub kup opał. Już na poziomie kontaktów mailowych widać różnicę pomiędzy bykowem a bartexem. W bykowie szybciej odpisują na maile, są konkretniejsi. To jednak absolutnie nie przekreśla bartexu, zobaczymy jak będzie z opałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepszy będzie pellet???? Poczytałam troszkę na ten temat na http://www.pelletforum.pl/index.php

i mocno się zastanawiam co wybrać??? Ma ktoś doświadczenie z pelletem??? Proszę o rady.

 

cytat z forum:

"producent o którym myślę nazywa się Kordas-Heating w Bydgoszczy, mają bardzo dobre rozwiązania techniczne zastosowane w swoich urządzeniach, sami używamy w biurze kotła na pellet o mocy 25 kW, super sprawa, ogrzewamy 90 m2, mocy nadto a zużycie pelletu, prawie żadne, polecam"

 

to u mnie trzeba 2,5 kotła.

sensu ekonomicznego brak.

pellet w cenie 450zł napewno by się sprawdził - po 900zł dziękuję.

na tym samym forum:

"cena 690pln za paletę" - co to za jednostka miary, zwłaszcza jak to nie paleta euro? może to być nawet 1000 za tonę. najlepszy ekogroszek tyle nie kosztuje (no chyba że w leroyu).

zmień forum :)

pellet byłby spoko na lato, jest mniej brudzący, bardziej ekologiczny ale w Polsce najlepiej zarabia się na śmieciach. W tym wypadku też, w końcu to odpad. Podejrzewam że 700zł czystego zysku.

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten cały byków prowadzi sprzedaż wysyłkową?

Wysyłają. Robią to szybko i sprawnie. wysyłka 100zł kurierem rohling suus.

http://allegro.pl/hit-ekogroszek-opal-polski-kwk-wesola-29-mj-i3327769283.html - ich aukcja

http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-eko-groszek-workowany-wysokokal-i3317985522.html - bartexu

 

tak jak pisałem, w bykowie pełen profesjonalizm, w bartexie ładniejsza oprawa i niższa cena, gorszy kontakt. Co do węgla - jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają. Robią to szybko i sprawnie. wysyłka 100zł kurierem rohling suus.

http://allegro.pl/hit-ekogroszek-opal-polski-kwk-wesola-29-mj-i3327769283.html - ich aukcja

http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-eko-groszek-workowany-wysokokal-i3317985522.html - bartexu

 

tak jak pisałem, w bykowie pełen profesjonalizm, w bartexie ładniejsza oprawa i niższa cena, gorszy kontakt. Co do węgla - jeszcze nie wiem.

 

Przy zamawianiu w Bartexie warto zapytać w jakie worki zapakowany jest węgiel, wesołą dostałem w workach polipropylenowych (bardzo fajne), komorany zaś w słabych workach foliowych, podczas przenoszenia trzeba bardzo uważać bo łatwo się rwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...