Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

 

Piekary nie robią takiego miału. To co jest w tej ofercie może być wysiewką z miału I Piekary 26D, teoretycznie 0 - 35 mm, w praktyce można z niego uzyskać nawet ziarno sortymentu orzech. Znam ludzi rozsiewających ten miał na 3 sorty - miał, ekogroszek i orzech. To by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a nie możesz kupić normalnego dobrego miału ? za 600-650 zł dostaniesz w lokalnym składzie lepsze paliwo, niż te "zmiotki"

 

Żaden lokalny u mnie (Toruń) nie ma miału pakowanego a jedyne luzem ...

No jest jeden (żwirowa) ale oni handlują opałem czeskim głównie i mają miał pakowany , tyle że miałem od nich ekogroszek to było to błoto i jedyne co pamiętam z palenia tym opałem to mega smród (żółty dym w komina) ...

 

Więc szczerze mówiąc nie wiem kto ma miał pakowany i to suchy i nie oszukany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się powoli szykować na sezon i mam do was pytanie.

Ktoś palił Pieklorzem z kwk Piekary Julian ??

Dzwoniłem dzisiaj na skład i mają Pieklorza z Juliana 27MJ po 790

Nie paliłem jeszcze z Juliana i zastanawiam się jaki on jest, czy warto zamawiać?

Edytowane przez knz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz, już myślałem że nikt tym nie palił ;)

a jak ze spiekalnością i kalorycznością, jak byś mógł coś więcej powiedzieć.

Kaloryczność jest jak najbardziej coś koło tego co podają, tu by się przydał test. Co do spiekalności to u mnie się nie spiekał, bardzo ładny popiołek. Cały zasobnik spalony a ilościowo to około 10 L wiaderko. I zaznaczam niepełne :)

Na lato się nie nadaje, wypala dziurę w podtrzymaniu i trzeba wtedy podawać większą dawkę. W zimnie jeszcze nim nie paliłem. Kupiłem na próbę :)

Tylko u mnie workowany kosztuje 920zł/T , worki po 30kg., workowany na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w Mielcu ekogroszek z Wesołej jest w cenie 780zł za tonę( workowany). W przyszłym tygodniu przychodzą hydraulicy aby zamontować mi calą instalację więc na próbę kupię około 50kg. Cena coś mi nie pasuje porównując do innych składów. Nie wydaje Wam się ona podejrzanie niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w Mielcu ekogroszek z Wesołej jest w cenie 780zł za tonę( workowany). W przyszłym tygodniu przychodzą hydraulicy aby zamontować mi calą instalację więc na próbę kupię około 50kg. Cena coś mi nie pasuje porównując do innych składów. Nie wydaje Wam się ona podejrzanie niska?

Ja kupowałem po 760 w bartexie przez allegro. I raczej jest to wesoła. Daj namiary na ten skład w Mielcu, jestem z Twoich okolic, potrzebuję jeszcze ok 2 tony, może skorzystam. Na tym składzie mają jeszcze inny węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się powoli szykować na sezon i mam do was pytanie.

Ktoś palił Pieklorzem z kwk Piekary Julian ??

Dzwoniłem dzisiaj na skład i mają Pieklorza z Juliana 27MJ po 790

Nie paliłem jeszcze z Juliana i zastanawiam się jaki on jest, czy warto zamawiać?

ZG Piekary - czyli dawniej KWK Julian - mają węgiel o kaloryczności 26MJ. Dobry ekogroszek, ale po tej cenie to coś mi się nie widzi. 7 stówek to na kopalni kosztuje i trzeba sporo odstać, żeby kupić. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że sporo składów sprzedaje jako Piekary np. groszek 5-25 z Chwałowic, a ostatnio także i z Centrum. A tutaj już nie jest tak różowo, szczególnie w wypadku Centrum. Radzę wziąć parę worków na próbę przed ewentualnym zakupem większej ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZG Piekary - czyli dawniej KWK Julian - mają węgiel o kaloryczności 26MJ. Dobry ekogroszek, ale po tej cenie to coś mi się nie widzi. 7 stówek to na kopalni kosztuje i trzeba sporo odstać, żeby kupić. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że sporo składów sprzedaje jako Piekary np. groszek 5-25 z Chwałowic, a ostatnio także i z Centrum. A tutaj już nie jest tak różowo, szczególnie w wypadku Centrum. Radzę wziąć parę worków na próbę przed ewentualnym zakupem większej ilości

Dzięki za opinie.

Brałem od nich wcześniej w tej samej cenie pieklorza z boberka mieli i się nie zawiodłem, mówili że będzie dobry i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowała się ze mną Karena i moje zamówienie jest aktualne ,ale muszę czekać na skompletowanie zamówienia całotirowego i zamówiony opał może być w lipcu lub na początku sierpnia.

Dzwoniłem też do skladywegla.pl i mają miał luzem za 549zł , a za pakowany chcą 60zł za tonę. Pakują jednak "manualnie" do worków polipropylenowych. Fajne bo przewiewne , sam do takich pakowałem , ale niesamowicie się z nich brudzi , a dodatkowo do miału bym ich chyba nigdy nie użył.

Dodatkowo pakują w worki ile tam wejdzie , a nie na wagę ...

 

Więc chyba zostanę przy Karenie. Będzie drożej ale mam nadzieję że opał będzie pierwsza klasa i że warto będzie dopłacić :(

 

Chciałbym po prostu suchutki opał , bez "śmieci" i w szczelnych workach aby się nie syfiło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...