Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kaszpir

o tych składach już było nawet w TVN

myślałem że pójdą po tej akcji z torbami ale widzę że nadal funkcjonują

dziwny jest ten kraj:bash::bash::bash:

 

Siedziba tej firmy jest niedaleko mnie (kilkadziesiąt km ode mnie) ...

 

Miałem od nich raz opał (poprzedni sezon 2 tony). Szczerze mówiąc opał ruski , tani 699zł za tonę.Opał zbliżony jakościowo do poprzedniego ruska , choć cięzko porównać. Jednakże super nie był bo w popielniku zdażały się jakieś niespalone elementy (kamienie ???) i itd , sporo popiołu i mocno się sklejał. Ale brucerek sobie radził.

Niestety nie mam pojęcia ile tak naprawdę dostałem faktycznie ;)

 

Jednakże byłem trochę wkurzony na ten opał bo trafiło mi się że 3-4 razy zerwało mi zawleczkę. Okazało się że zdarzał się węgiel o "nietypowym" kształcie i rozmiarach i on niestety potrafił zerwać zawleczkę ...

 

Dla tego wolałbym pakowany "fabrycznie" maszynowo , na linii i nie zanieczyszczony i ... przesiewany ...

 

Dziś dzwoniłem to Pan z skladywegla.pl mówił że sprzedają tylko polski opał , choć rok temu jakoś kupiłem od nich ruski i nie kryli się z tym :)

 

Oglądałem ten program na TVN :)

 

Ciężko mi coś powiedzieć o tej firmie , bo niestety sądzę że takie praktyki są w większości takich firm a przy mniejszych sądzę że jest jeszcze gorzej bo tak jeszcze bardziej kombinują z wagą i mieszaniem ekogroszku z czym się da :(

 

Mam w Toruniu sporo skladów. Chyba niemalże wszystkie maja opał pod chmurką , tylko chyba składy i jeszcze jeden ma opał choć przykryty plandeką (choć do pełnej szczelności daleko). Niestety wszystkie składy są mentalnie chyba w latach 70-80 bo uważają ze to co mają jest super i klient ma brać a nie wybrzydzać i mieć jakieś wymagania.

Wszystkie te składy pakują ręcznie opał , bez żadnej automatyki ani "kontroli".

 

W worku polipropylenowym jest to co włoży Zdzichu łopatą , zapewne z ziemią , kamieniami , może i z flaszką i petami ;-)

 

Trochę to zniechęca do zakupu ;)

 

Dlatego tak naprawdę zostaje albo Karena albo Leroy i ruski ekogroch...

 

Nie ukrywam że ten ruski z Leroya mi pasował, Miał tez fajne worki (z wklejonym sznurkiem - łatwe i szybkie otwieranie).

 

Niestety nie wiadomo kiedy będzie promocja i czy będzie i ... jaki się trafi w tym sezonie :(

 

Opał (miał siany z kareny) miałem jako próbkę 30kg i ładnie się palił i nie było problemów , więc chyba nie powinno być problemów bo chyba już wtedy podczas testów by były ?

 

Boję się palniem miałem , ale z drugiej strony jest taniej i ... ciszej (nie ma chrupania podajnika co w ruskim było standardem) oraz nie ma szansy na zerwania zawleczki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet opał workowany zawiera śmieci itp.Trafił się nawet kawał gumy 10x10,który wkręcił się w ślimak i zrywał zawleczki.

 

Jeżeli piszesz o składzie z Żor to jak wszyscy trzymią węgiel luzem pod chmurką ale spakowany groszek czy też miał to już jest pod zadaszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ukrywam że ten ruski z Leroya mi pasował, Miał tez fajne worki (z wklejonym sznurkiem - łatwe i szybkie otwieranie).

 

Niestety nie wiadomo kiedy będzie promocja i czy będzie i ... jaki się trafi w tym sezonie :(

Hej,

w zeszłym tygodniu kupiłem 6 worków tego ekogroszku z LM za 18.04 zł/25 kg. Nie stał na widoku i promocji nie było. Jeszcze nie wiem jak się pali :o

Jak testowałem go zimą to było ok.

Pozdrawiam szukających "ciepła" na zimę :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję palić takim mikromiałem jeszcze w piecu zasypowym miałowym i jedyne co mogę powiedzieć to to, że była to ponad półtora roczna gehenna :).

 

A dokładnie tym miałem czy innym ?

 

Czemu gehenna ?

Na czym polegała ?

 

Mam palnik Brucera ? Pytam bo właśnie brucer jest palnikiem typowo miałowym ...

 

Ja miałem tylko 30kg i nie było problemów i mam nadzieję że nie będzie , co nie zmienia faktu że cena (690zł z transportem) wysoka i dlatego myślę o opale z Leroya , choć niestety nie wiem jaki by się trafiło w tym sezonie z Leroya i za jaką cenę :(

 

Tamtym miał jest z PL węgla , opał z Leroya jest ruski i nie wiadomo jakie ma parametry i "powtarzalność" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą wiosnę paliłem eko Leroya i tragedii nie ma, całkiem OK.

Trochę mało kaloryczny ponpoć 23MJ i trochę się szlakuje. Trzeba zapodać więcej nadmuchu niż przy normalnym polskim i daje radę.

Spaliłem tego 2 tony. Cena dobra więc moim zdaniem warto. Ale poczekaj na promocję. Ja kupowałem z transportem na europaletach za 650 zł tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą wiosnę paliłem eko Leroya i tragedii nie ma, całkiem OK.

Trochę mało kaloryczny ponpoć 23MJ i trochę się szlakuje. Trzeba zapodać więcej nadmuchu niż przy normalnym polskim i daje radę.

Spaliłem tego 2 tony. Cena dobra więc moim zdaniem warto. Ale poczekaj na promocję. Ja kupowałem z transportem na europaletach za 650 zł tona.

 

Może się żle wyraziłem ...

 

Mam zamówione 3 tony miału sianego z Kareny i raczej myślę o tym miale , tyle że jednak 690zł to nie mało i to odsiewka , więc raczej gramatura 0-10mm i trochę boję się jak z tym będzie ...

Miałem na próbę 30kg i problemu nie miałem ale to tylko 30kg a nie 3000kg ...

 

Jednak to miał i nie wiem czy nie będzie jakiś problemów , bo nigdy jednak miałem nie paliłem ...

 

W tamtym roku była fajna promocja na opał w Leroy na właśnie ten ruski , jednakze nie wiadomo czy jakaś sensowna promocja będzie i jakie ten opał będzie i czy będzie suchy , a mi zależy na suchym opale ...

 

Ruskiego miałem i problemów nie miałem , ale jednak trochę brudził sporo piec , było sporo sadzy i zdaje mi się że jednak dużo popiołu.

 

Podobno polski ma mniej popiołu i mniej brudzi a i teoretycznie będzie bardziej kaloryczny ...

Ale to miał ...

 

I właśnie dla tego się zastanawiam czy jest jakiś sens bawić się w miał odsiewany (minimalna gramatura) jeśli w zbliżonej cenie jest już ekogroszek , fakt ruski o gorszej kaloryczności ale ekogroszek ...

 

Ale z drugiej strony mam brucera który jest jednak tak naprawdę palnikiem miałowym , i podobno z miałem sobie radzi znakomicie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszpir

o tych składach już było nawet w TVN

myślałem że pójdą po tej akcji z torbami ale widzę że nadal funkcjonują

dziwny jest ten kraj:bash::bash::bash:

 

Mało tego reklamują się w telewizji ,zapewne za kasę która pochodzi z tych przekręconych ludzi i teraz głupa palą

jacy są wiarygodna firmą.

 

Przecież nikt nikomu nie zabrania robić interesu ale niech to będzie z poszanowaniem ludzi ,którym kasa nie przychodzi

tak łatwo i każdy z nas zimą chcę ogrzać rodzinę.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam zamówione 3 tony miału sianego z Kareny i raczej myślę o tym miale , tyle że jednak 690zł to nie mało i to odsiewka , więc raczej gramatura 0-10mm i trochę boję się jak z tym będzie ...

 

 

Ale z drugiej strony mam brucera który jest jednak tak naprawdę palnikiem miałowym , i podobno z miałem sobie radzi znakomicie ...

 

Z informacji które kiedyś dostałem z Kareny to uziarnienie tego miału wynosi 0 - 8 mm :). Miał jest faktycznie drobny ale Burner w OEP+ dawał radę bez problemu, nawet na małych mocach, (nie grzałem mocno bo jeszcze nie mieszkałem).

 

Mam ten sam problem co Ty, bo też chciałbym kupić miał ale nic nie mogę znaleźć w rozsądnej cenie. Chyba pójdę na całość :) i kupię gdzieś najtańszy miał 19 z Janiny. Najwyżej będzie dosypywał dwa razy w tygodniu :lol2: ale przynajmniej będę miał jakieś odniesienie co do kaloryczności np do miału z Kareny.

Edytowane przez ARCHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić ekoroszek z KWK Julian czy z KWK Bobrek - ktoś może testował te groszki z bieżących pokładów węgla ??? :)

 

Miałem 8 worków na próbę z Bobrka. U mnie się spiekał jak cholera i dużo sadzy.

Juliana jeszcze nie sprawdzałem. Chwałowice były bardzo dobre, też miałem 8 worków.

Testy robiłem jeszcze w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwałowice testowałem trochę w zimie i teraz pale nim w lecie. Pali się ok ale ma prawie 100% więcej popiołu od Bobrka. Pozostałą część zimy paliłem Bobrkiem i spiekanie w normie ( jakieś tam małe spieki były). Bobrek był kupiony jeszcze w lecie 2011 r. i akurat te pokłady były ok. Julianem paliłem wcześniej ( mniej spieków niż bobrek) ale w 2011 r. były jakieś gorsze pokłady i dlatego przeszedłem na bobrka. Palę na zwykłej retorcie PPS 25 kw to też gardziel tego palnika nie jest taka wielka jak w niektórych innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić ekoroszek z KWK Julian czy z KWK Bobrek - ktoś może testował te groszki z bieżących pokładów węgla ??? :)

 

Bobrka mam z dostawy 2012 i u mnie jak rowniez u znajomych byl ok. ( Pare postow wstecz wstawilem foto ).

co do Julina to nie wiem bo strasznie dlugo trzeba czekac na kopalni.

Znajomy robil porownanie z podobno oryginalna Wesola , i Bobrek mniej spiekal , co wydaje sie dziwne :rolleyes:

Chyba ze nie byla to oryginalna Wesola , lub tak juz zeszla na psy.

Nie chce jednak wydawac opini pochopnie gdyz od roku proboje dorwac dla porownania w 100% oryginal i jakos nikt nie jest w stanie tego zapewnic niestety.

 

W polowie lLipca bede mial dostawe z Bobrka to zobaczymy jak w lecie na CWU.

Narazie proboje dostac na probe oryginalna Wesola oraz Ekoreta , ktory w tamtym roku byl dramatyczny (przynajmniej u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji które kiedyś dostałem z Kareny to uziarnienie tego miału wynosi 0 - 8 mm :). Miał jest faktycznie drobny ale Burner w OEP+ dawał radę bez problemu, nawet na małych mocach, (nie grzałem mocno bo jeszcze nie mieszkałem).

 

Mam ten sam problem co Ty, bo też chciałbym kupić miał ale nic nie mogę znaleźć w rozsądnej cenie. Chyba pójdę na całość :) i kupię gdzieś najtańszy miał 19 z Janiny. Najwyżej będzie dosypywał dwa razy w tygodniu :lol2: ale przynajmniej będę miał jakieś odniesienie co do kaloryczności np do miału z Kareny.

 

W zeszłym roku paliłem janiną 21 MJ, paliła się czasowo tak samo długo jak miał siany 25 MJ z Resovera. Tyle, że mniej zabawy z codziennym przygotowywaniem "ciasta". W zeszłym roku miałem jeszcze kocioł zasypowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji które kiedyś dostałem z Kareny to uziarnienie tego miału wynosi 0 - 8 mm :). Miał jest faktycznie drobny ale Burner w OEP+ dawał radę bez problemu, nawet na małych mocach, (nie grzałem mocno bo jeszcze nie mieszkałem).

 

Mam ten sam problem co Ty, bo też chciałbym kupić miał ale nic nie mogę znaleźć w rozsądnej cenie. Chyba pójdę na całość :) i kupię gdzieś najtańszy miał 19 z Janiny. Najwyżej będzie dosypywał dwa razy w tygodniu :lol2: ale przynajmniej będę miał jakieś odniesienie co do kaloryczności np do miału z Kareny.

 

Ja mam jeśli dobrze pamiętam palnik APM-1 czyli małą "ekoenergię" czyli palnik bruceropodobny , czy jakoś tak ;)

 

Spaliłem 30kg tej drobnicy z Kareny i nie było żadnych problemów , mam nadzieję że przy 3 tonach też nie będzie :)

 

Ja chyba jestem "skazany" na Karenę , bo żadnego innego miału u mnie w Toruniu nie dostanę. To znaczy dostanę luzem w okolicznych składach , ale co jest na hałdzie tylko wie właściciel ;-) Musiałbym brać luzem albo zapłacić kafarom za pakowanie :)

Więc delikatnie mówiąc szału nie ma :-(

 

Jedynym konkurentem jest ekogroch z Leroya , ale szczerze mówiąc nie wiem kiedy promocja i czy nie trafi się wtedy gdy już ekogroch będzie mokry a nie chce mokrego opału :(

 

Nie chciałbym tez już ruska , dwa lata palenia ruskiem wystarczy., Czas sprawdzić PL opał ;)

 

Ja już luzem nie chce brać. 2 lata brałem i sam pakowałem. Za dużo roboty i syfu.

Nie chce mi się już ...

 

Chce już aby było pakowane w worki foliowe aby było czysto i wagowo tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...