Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie znowu idzie woda z bojlera w kanalizację żeby wygenerować stały odbiór ciepła ok. 3,5 kW jak przedwczoraj dla Wesołej ( która w podtrzymaniu mi wygasła ) ale ja jeszcze za cienki jestem w te klocki. Dzisiaj leci jakiś eko po 660 zł 24-25 MJ , który ładnie idzie latem, a ja stworzyłem mu warunki jesienne. Wcześniej był miał Piekary którego zakupiłem 600 kg bo ciepła dawał w porównaniu do Wesołej przyzwoicie tylko więcej popiołu. Pewnie nie byłoby tych wszystkich testów, gdyby jak wiosną brałem na próbę po worku Bobrka i Wesołej to były pomylone worki. U mnie niby Wesoła paliła się niewesoło tzn. kopciła i spiekała jak u kolegi Bobrek. Ta nowa pali się dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś palił węglem ekobran ?

Czy 850 złotych za tonę z dostawą to dobra cena za węgiel o wartości opałowej (w stanie roboczym) ~24 000 kJ/kg ?

 

Może SUSPENSER mógł by go przebadać w swojej kotłowni ?

 

palę ekobranem. Nie jest źle ale szału też nie ma. Węgiel nie spieka ale popiół już tak więc trzeba się chwilę pobawić. Mam porównanie do zeszłorocznego ekoreta i na cwu starcza podobnie długo - 100 kg na trzy tygodnie zbiornik 300l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na lokalnym składzie węgla Pieklorza z Piekar za 969 złotych/tona, podobno oryginalne worki.

Trzeba się będzie wybrać przed zakupem i samemu obejrzeć.

Transport do mojego miasta 50 złotych, niezależnie od ilości zakupionego węgla.

Cena chyba przyzwoita jak na kujawsko-pomorskie ;-).

Poprzednio miałem z tego samego składu Pieklorza z Bobrek w oryginalnych workach, fajnie się palił, ale trochę się spiekał gdy było większe zapotrzebowanie na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ta zima będzie moja pierwszą w nowym domu i samodzielnie ogrzewana. Stoję przed wyborem ekogroszku. Który byście mi polecili do kotła RBR Ekouniwersal 11kW? Zastanawiam się między ekogroszkiem z Wesołej, Pieklorzem lub Juliusz. Któy byście polecili jako dośwadczenie "palacze"? Kupował ktoś w firmie Bartex?

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ta zima będzie moja pierwszą w nowym domu i samodzielnie ogrzewana. Stoję przed wyborem ekogroszku. Który byście mi polecili do kotła RBR Ekouniwersal 11kW? Zastanawiam się między ekogroszkiem z Wesołej, Pieklorzem lub Juliusz. Któy byście polecili jako dośwadczenie "palacze"? Kupował ktoś w firmie Bartex?

Dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Ja bym brał Wesołą - będziesz wtedy zadowolony i nie będziesz wiedział o co chodzi tym, którzy narzekają na problemy z kotłami, nadmiar popiołu, duże zużycie opału itp. itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ta zima będzie moja pierwszą w nowym domu i samodzielnie ogrzewana. Stoję przed wyborem ekogroszku. Który byście mi polecili do kotła RBR Ekouniwersal 11kW? Zastanawiam się między ekogroszkiem z Wesołej, Pieklorzem lub Juliusz. Któy byście polecili jako dośwadczenie "palacze"? Kupował ktoś w firmie Bartex?

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Tylko zastanów się czy jest w Twoim przypadku sens brania z bartexu, jak swój skład masz pod nosem. Bo ja resztę domówię z Twojego chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ja bym brał Wesołą - będziesz wtedy zadowolony i nie będziesz wiedział o co chodzi tym, którzy narzekają na problemy z kotłami, nadmiar popiołu, duże zużycie opału itp. itd. ;)

Hej ,rozumiem że piszesz ciągle o wesołej z Bykowa?Kiedy ostatni ktoś kupował ten opał?To wciąż "ten sam" opał?Chcę zamówić z 5 ton ale nie wiem czy nie zaszła zmiana w jakości -jak to zwykle u nas bywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Znalazłem na lokalnym składzie węgla Pieklorza z Piekar za 969 złotych/tona, podobno oryginalne worki.

Trzeba się będzie wybrać przed zakupem i samemu obejrzeć.

Transport do mojego miasta 50 złotych, niezależnie od ilości zakupionego węgla.

Cena chyba przyzwoita jak na kujawsko-pomorskie ;-).

Poprzednio miałem z tego samego składu Pieklorza z Bobrek w oryginalnych workach, fajnie się palił, ale trochę się spiekał gdy było większe zapotrzebowanie na ciepło.

Z Pieklorzem uważaj,w ubiegłym roku zamówiłem 2 tony.Po 1 tonie się poddałem,dobrze że mam takiego dostawcę że chciał go zabrać. Nie było sposobu by utrzymać go na retorcie,sam spiek i żar.Nadmuch w dół to dym,do góry to spieki itd.Zrób próbę przed zakupem choć to i tak może niczego nie zmienić.Dostaniesz na próbę zupełnie inny opał,chyba że nic nie powiesz na składzie i weźmiesz wprost z palety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pieklorzem uważaj,w ubiegłym roku zamówiłem 2 tony.Po 1 tonie się poddałem,dobrze że mam takiego dostawcę że chciał go zabrać. Nie było sposobu by utrzymać go na retorcie,sam spiek i żar.Nadmuch w dół to dym,do góry to spieki itd.Zrób próbę przed zakupem choć to i tak może niczego nie zmienić.Dostaniesz na próbę zupełnie inny opał,chyba że nic nie powiesz na składzie i weźmiesz wprost z palety ;)

 

Podobno to ma być Pieklorz z Piekar, czyli ten niespiekający.

 

http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/certyfikaty/swiadectwoNR8.pdf

stan z 2007 roku, ciekawe jak jest teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pieklorzem uważaj,w ubiegłym roku zamówiłem 2 tony.Po 1 tonie się poddałem,dobrze że mam takiego dostawcę że chciał go zabrać. Nie było sposobu by utrzymać go na retorcie,sam spiek i żar.Nadmuch w dół to dym,do góry to spieki itd.Zrób próbę przed zakupem choć to i tak może niczego nie zmienić.Dostaniesz na próbę zupełnie inny opał,chyba że nic nie powiesz na składzie i weźmiesz wprost z palety ;)
Ale miałeś inny kocioł :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...