Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tani opał? Nie, dzięuję! Raz kupiłem i więcej tego błędu nie popełnię. Całe szczęście kupiłem tylko 100kg na próbę. Woda, woda i masa popiołu to tak w skrócie.

Był też gdzieś na forum film jak do kogoś przyszła paleta tego opału i po zrobieniu dziury w worku woda z niego ciurkiem ciekła. Wielka kałuża się wtedy zrobiła. Tylko nie pamiętam kto to zamieścił i gdzie bo bym zadał linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani opał? Nie, dzięuję! Raz kupiłem i więcej tego błędu nie popełnię. Całe szczęście kupiłem tylko 100kg na próbę. Woda, woda i masa popiołu to tak w skrócie.

 

Ten drogi opał ja tez testowałem i wyniki są w wątku z testami węgla, więc jeśli ktoś się nad nim zastanawia niech i tam zajrzy - link w stopce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku latem używam czeskie eko Komorany Mosty 17MJ/kg 500 zł tona workowany. W zeszłym paliłem polskim eko powyżej 25MJ/kg za 800zł/tona

Moje spostrzeżenia.

Najważniejsze: zużycie dobowe przy czechu i polskim eko prawie identyczne 5-6 kg/doba, a tym samym taniej latem palić czechem ze względu na cenę.

Zabrudzenie kotła: szczerze nie widzę różnicy.

Przy czeskim eko nie ma problemu z ustawieniem podtrzymania, nie cofa się żar, ani nie gaśnie palnik nawet przy bardzo długim postoju. Mniejsze straty i zużycie opału w podtrzymaniu. Dodatkowo nie przeciąga temperatury na kotle.

W cyklu grzania, szybciej kocioł osiąga temperaturę przy polskim eko, przy czechu trwa to nieco dłużej.

Przy polskim eko były duże straty w podtrzymaniu, cofanie się żaru po zakończeniu cyklu grzania wody, a potem gaśnięcie paleniska. Na postoju trzeba częściej podawać i dmuchać, co powoduje straty.

Tak więc nie bójcie się czeskiego eko.

Mam zamiar zaryzykować i sprawdzić, jak będzie w okresach przejściowych, ale do tego jeszcze parę miesięcy zostało.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przy okazji zajadę na skład z mojego regionu gdzie handlują węglem KHW co między innymi wchodzi

KWK wesoła i po potwierdzeniu telefonicznym mają świeżą dostawę z nowej ściany która u nich pojawiła się

pod koniec czerwca.

Jeśli węgiel nie będzie niczym odstępował od wesołej z ubiegłego roku to o zimę będę spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorany mają około 20 MJ/kg

 

a ten polski mógł mieć niewiele więcej ;)

 

No tak, masz rację.

Tylko co na to polski Pieklorz, Bobrek, Juliusz, Chwałowice i Ziemowit?

Ponoć wszystko z przedziału 26-29MJ/kg, a różnica w cenie za workowany z transportem od 300 do 400 zł za tonę, w porównaniu do czecha.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku latem używam czeskie eko Komorany Mosty 17MJ/kg 500 zł tona workowany. W zeszłym paliłem polskim eko powyżej 25MJ/kg za 800zł/tona

Moje spostrzeżenia.

Najważniejsze: zużycie dobowe przy czechu i polskim eko prawie identyczne 5-6 kg/doba, a tym samym taniej latem palić czechem ze względu na cenę.

Zabrudzenie kotła: szczerze nie widzę różnicy.

Przy czeskim eko nie ma problemu z ustawieniem podtrzymania, nie cofa się żar, ani nie gaśnie palnik nawet przy bardzo długim postoju. Mniejsze straty i zużycie opału w podtrzymaniu. Dodatkowo nie przeciąga temperatury na kotle.

W cyklu grzania, szybciej kocioł osiąga temperaturę przy polskim eko, przy czechu trwa to nieco dłużej.

Przy polskim eko były duże straty w podtrzymaniu, cofanie się żaru po zakończeniu cyklu grzania wody, a potem gaśnięcie paleniska. Na postoju trzeba częściej podawać i dmuchać, co powoduje straty.

Tak więc nie bójcie się czeskiego eko.

Mam zamiar zaryzykować i sprawdzić, jak będzie w okresach przejściowych, ale do tego jeszcze parę miesięcy zostało.

 

Potwierdzam, czeski na lato jest rewelacyjny u mnie zużycie dobowe 2,7-3 kg. Na zimę najlepiej coś mocnego jak np. Wesoła, ja kupowałem z Bartexu jestem zadowolony z dostawcy i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w czeskim bardzo irytował zapach wokół domu, czu u was on nie wystepuje??

 

Ja jutro planuje zrobić wstepny zakup eko własnie w firmie Bartex, na początek chce zamówić on nich 1T- Retopala na okres przejsciowy, oraz 1T- Wesołej,

 

Tyson jak ten węgiel on nich, suchy?? Brałeś w workach foliowych czy jutowych, Ja myslałem o jutowych żeby zamówić, a ty jak radzisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w czeskim bardzo irytował zapach wokół domu, czu u was on nie wystepuje??

 

Ja jutro planuje zrobić wstepny zakup eko własnie w firmie Bartex, na początek chce zamówić on nich 1T- Retopala na okres przejsciowy, oraz 1T- Wesołej,

 

Tyson jak ten węgiel on nich, suchy?? Brałeś w workach foliowych czy jutowych, Ja myslałem o jutowych żeby zamówić, a ty jak radzisz??

To jest jakiś wybór w takich czy takich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w czeskim bardzo irytował zapach wokół domu, czu u was on nie wystepuje??

 

Ja jutro planuje zrobić wstepny zakup eko własnie w firmie Bartex, na początek chce zamówić on nich 1T- Retopala na okres przejsciowy, oraz 1T- Wesołej,

 

Tyson jak ten węgiel on nich, suchy?? Brałeś w workach foliowych czy jutowych, Ja myslałem o jutowych żeby zamówić, a ty jak radzisz??

 

No zapach czecha jest specyficzny, ale powiem szczerze, że często czuję gorsze bardziej "plastikowe" od sąsiadów, więc nie jest źle.

Węgiel był suchy, wagi worków się zgadzały, często nawet było 100, 200 gramów więcej. Proponuję worki jutowe (polipropylenowe) zaszywane są bardzo mocne, węgiel nawet jakby się trafił mokry to szybko wyschnie. W foliowych workach dostałem tonę czeskiego i niestety są one słabe, bardzo często przy przenoszeniu potrafi pęknąć. Osobiście wybrałbym polipropylenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Wesołą np. w kupopal.pl to zobaczysz jaka jest różnica między nim a peletem - naprawdę warto :yes:

 

na podawanej przez Ciebie stronie znalazłam tylko GroszekEko Kazimierz, słowa o Wesołej nie znalazłam chyba że źle szukam

 

Ja jutro planuje zrobić wstepny zakup eko własnie w firmie Bartex, na początek chce zamówić on nich 1T- Retopala na okres przejsciowy, oraz 1T- Wesołej,

 

czy o ten bartex chodzi? i znowu - nie jestem w stanie znaleźć informacji o wesołej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podawanej przez Ciebie stronie znalazłam tylko GroszekEko Kazimierz, słowa o Wesołej nie znalazłam chyba że źle szukam

 

 

 

czy o ten bartex chodzi? i znowu - nie jestem w stanie znaleźć informacji o wesołej :/

 

Gold-Wesoła

Silver-Pieklorz

Rubin-Retopal.

 

Możesz też skorzystać a aukcji na znanym portalu, wpisz ekogroszek wesoła i wyskoczą ci aukcje Bartexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Już przeglądam allegro

 

Udało mi się dzisiaj dowiedzieć, że u mnie lokalnie sprzedaje się najwięcej Jaret plus; jutro podjedziemy jeszcze do dystrybutora gdzie braliśmy pellet i spiszemy czym oni handlują to pozwolę sobie tu wrzucić. Z tego co powiedzieli przez tel cena od 900 to 1000 za tonę (czyli tak jak za pellet płacimy) także kwotowo wyszłoby podobnie co kupować online z transportem (transport od tony od 140zł w górę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Tyson napisz coś więcej o tej wesołej z Bartexu i o samej firmie. Bo jak na razie, tam wychodzi z przesyłką najtaniej.

 

Ta "duża" cena Golda na stronie Bartexu jest ceną netto. Cena brutto w opisie towaru pod spodem, malutkimi cyferkami. Jakoś też nie wierzę, że Silver to Pieklorz, za te pieniądze uczciwego Pieklorza w workach sam bym kupił w ilościach całopojazdowych. Raczej sądzę, że to Retopal a Rubin to będzie Jaret. No chyba ze te ceny z ich strony też są netto i trzeba do nich doliczyć 23% VAT. Dość charakterystyczne dla oferty Bartexu wydaje mi się zdanie z opisu węgla z Komoran - cytuję - " charakteryzuje się mniejszą zawartością siarki". A propos kaloryczności - Suspenser dobrze pisze, polski Jaret jest niewiele cieplejszy od Komoran. Kazimierz Juliusz przy złym układzie zresztą też bywa niewiele cieplejszy. Pozostałe wymienione przez Zyzolka to jednak już inna liga - nawet Ziemowit sięga 25 MJ i jego kaloryczność jest raczej stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podawanej przez Ciebie stronie znalazłam tylko GroszekEko Kazimierz, słowa o Wesołej nie znalazłam chyba że źle szukam czy o ten bartex chodzi? i znowu - nie jestem w stanie znaleźć informacji o wesołej :/
Ten Eco Kazimierz to właśnie Wesoła. Skoro jednak koledzy mają sprawdzonego Bartexa i jest tam taniej to weź tam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...