Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cena pod spodem to chyba cena z transportem i akcyzą.

W zakładce Polski węgiel bez akcyzy "Gold" kosztuje 760 złotych bez transportu.

 

Być może, jednak 797,60 ( cena z zakładki " z akcyzą ") + 23% ( stawka VAT ) daje dokładnie cenę wypisaną malutkimi cyferkami w zakładce Polski węgiel z akcyzą. Natomiast 37.60 PLN ( różnica między cenami w zakładkach " z akcyzą " i " bez akcyzy " to wartość podatku akcyzowego brutto ( dokładnie 37,47) za tonę węgla. Balzak, nie mam na razie czasu na kombinowanie nowego towaru. Sprzedaję Wesołą dla bezpieczeństwa pomieszaną 2 do 1 z Piastem i Jaret, oczywiście lepiej się sprzedaje ta mieszanka. Kiedy rozwiążę problemy z budową, znajdę coś fajnego. Mam pewien projekt ( 3 składniki, naprawdę duża moc, tylko popiół mnie jeszcze nie zadowala - jest go 6 do 8% i nie jest zbyt piękny, trzeba pokombinować z proporcją), jednak wymaga dopracowania i chwilowo nie mam na to czasu. Pewnie końcem sierpnia lub we wrześniu się tym zajmę, o ile popieprzone zakłady energetyczne , wodociągi i nadzory budowlane nie wpędzą mnie do tego czasu w depresję.

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na ogólnym, też jestem ciekawy i pewnie nie tylko ja
Ze względu że cena wesołej którą otrzymałem dużo się różni od podanej ceny, wstrzymam się z podaniem dopóki nie dostanę faktury pro forma. Jak się potwierdzi z tym co dostałem w ofercie to zapodam całą korespondencję.

Wstrzymajcie się z pytaniami, jak dostanę to zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu że cena wesołej którą otrzymałem dużo się różni od podanej ceny, wstrzymam się z podaniem dopóki nie dostanę faktury pro forma. Jak się potwierdzi z tym co dostałem w ofercie to zapodam całą korespondencję.

Wstrzymajcie się z pytaniami, jak dostanę to zapodam.

I tak jak myślałem popełnili błąd przy odpowiedzi na moje zapytanie. Nie chciałem prowadzić korespondencji w nieskończoność a jak wyszło to zobaczcie :)

Ostatecznie to

Wesoła 755

Pieklorz 703

transport 135,5

Mogłem się nadymać ale jakoś dzisiaj jestem nastrojony ugodowo i myślę że to jest dobra cena. Jeszcze tylko czy się potwierdzi się to co będzie w workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ceny wesołej na stronach wyglądają następująco:

Bartex - 900 zł transport cały kraj,

Byków - 950 zł transport cały kraj (min. 3 tony, przy mniejszej ilości 880 zł + przesyłka),

Karena - 970 zł transport cały kraj.

 

Ciekawe jak z jakością towaru ?

Karenę testowałem przed przezbrajaniem ścian i była ok.

SUSPENSER pisał, że Byków też jest ok.

Tylko jak z tym Bartexem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra warto brać Retopal na okres przejsciowy, czy może coś innego weż doradz coś

 

Wszystko zależy od ceny towaru i preferencji użytkownika. Znam takich, co w ostre mrozy też Retopalem grzeją. W 1szym sezonie użytkowania kotła sam zresztą nim paliłem cały rok. Tak ze 25 - 30% poniżej ceny Wesołej warto ( jak chodzi o względy finansowe, no bo roboty i popiołu będzie dużo, dużo więcej ). Jak alternatywą miałby być Ekoret ze swoją absolutnie moim zdaniem chorą ceną, warto na 100%. A co do sprzedaży z kurierem, to problem w tym, ze nie mogę znaleźć firmy do wożenia towaru za takie pieniądze, jak wożą inni. Tzn. owszem, byliby chętni, ale trzeba podpisać umowę i zagwarantować minimalny miesięczny fracht na dość niebotycznym poziomie. Może coś doradzicie, to chętnie skorzystam i zacznę handlować z wysyłką. Co do cen podanych przez Zbigmaza, to absolutna rewelacja. 890 PLN za workowaną Wesołą z transportem w dowolne miejsce w Polsce - jak towar uczciwy, brać bo lepiej już nie będzie. Zresztą 840 za Pieklorza z transportem też wręcz niewiarygodna cena. Muszę się wybrać i kupić co nieco na próbę, jak będzie OK i jeszcze jakąś zniżkę w hurcie dostanę to sobie odpuszczę w tym roku workowanie a i kruszarka odpocznie co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny towaru i preferencji użytkownika. Znam takich, co w ostre mrozy też Retopalem grzeją. W 1szym sezonie użytkowania kotła sam zresztą nim paliłem cały rok. Tak ze 25 - 30% poniżej ceny Wesołej warto ( jak chodzi o względy finansowe, no bo roboty i popiołu będzie dużo, dużo więcej ). Jak alternatywą miałby być Ekoret ze swoją absolutnie moim zdaniem chorą ceną, warto na 100%. A co do sprzedaży z kurierem, to problem w tym, ze nie mogę znaleźć firmy do wożenia towaru za takie pieniądze, jak wożą inni. Tzn. owszem, byliby chętni, ale trzeba podpisać umowę i zagwarantować minimalny miesięczny fracht na dość niebotycznym poziomie. Może coś doradzicie, to chętnie skorzystam i zacznę handlować z wysyłką. Co do cen podanych przez Zbigmaza, to absolutna rewelacja. 890 PLN za workowaną Wesołą z transportem w dowolne miejsce w Polsce - jak towar uczciwy, brać bo lepiej już nie będzie. Zresztą 840 za Pieklorza z transportem też wręcz niewiarygodna cena. Muszę się wybrać i kupić co nieco na próbę, jak będzie OK i jeszcze jakąś zniżkę w hurcie dostanę to sobie odpuszczę w tym roku workowanie a i kruszarka odpocznie co nieco.
U mnie Pieklorz (autoryzowany dystrybutor kwsa 10km) stoi po 920 z tym że dowiozą za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ceny wesołej na stronach wyglądają następująco:

Bartex - 900 zł transport cały kraj,

Byków - 950 zł transport cały kraj (min. 3 tony, przy mniejszej ilości 880 zł + przesyłka),

Karena - 970 zł transport cały kraj.

 

Ciekawe jak z jakością towaru ?

Karenę testowałem przed przezbrajaniem ścian i była ok.

SUSPENSER pisał, że Byków też jest ok.

Tylko jak z tym Bartexem ?

Miałem próbkę z kareny wesołej i potem testowałem wesołą z bartexu, to wszystko jeszcze przed zmianą ścian. Popiół, spalanie bardzo podobne więc wnioskuję, że Wesoła Bartex=Wesoła Iskra z Kareny. Kupiłem 2 tony wesołej i tone czeskiego.

Kaszpir a widziałeś to http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-produkowany-i-workowany-przez-rastar-sp-z-oo.html paliłem tym w zeszłym roku i naprawdę uczciwy to był towar, odsiewka z ekogroszku + ok 30 % groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zaryzykuje i zamówie co nieco z Bartexu, ale tez mam w planie zamówić Wesołą z Bykowa, Jeszcze mam U siebie nie daleko skład który też proponuje Wesołą, wydaje sie ze ma wesołą bo nawet kwit wagowy mi pokazywał ze to wesoła, cena jak w bykowie, podjade wezmę coś na próbę, Ale jutro zamawiam coś z bartexu napewno,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak myślałem popełnili błąd przy odpowiedzi na moje zapytanie. Nie chciałem prowadzić korespondencji w nieskończoność a jak wyszło to zobaczcie :)

Ostatecznie to

Wesoła 755

Pieklorz 703

transport 135,5

Mogłem się nadymać ale jakoś dzisiaj jestem nastrojony ugodowo i myślę że to jest dobra cena. Jeszcze tylko czy się potwierdzi się to co będzie w workach.

 

Takie pytanko.

Ten Pieklorz to Bobrek czy Piekary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...