Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Czy ktoś kto stosował miał (siany) może coś opisać swoje boje i porównać do palenia ekogrochem ?

Czy zasyfienie się zwiększyło po przejściu z ekogrochu na miał ?

 

Zależy mi na zachowaniu czystości w kotłowni i nie wiem czy miał i do tego siany to dobry pomysł , czy jednak dać sobie spokój z miałem i kupić jednak ekogroszek ...

Tyle że ekogroch to chyba wtedy albo z Leroya albo ta Silesia , tyle że silesia jest mniej kaloryczna od tego miału :(

 

Tragedii nie ma, jak jest suchy to na pewno więcej się kurzy przy wsypywaniu niż groszek. Jeżeli nie chcesz mieć dużego syfu to powinieneś go przechowywać w workach foliowych, inaczej masakra.Wadą jest to, ze jak nie będzie suchy to nawet dziurkowanie worków nie daje wiele, chyba że poleżą z pół roku. Generalnie większy syf robił mi się podczas wybierania popiołu niż od samego miału, zwłaszcza, że popielnik w OEP+ to jakieś nieporozumienie. Zawsze jest coś za coś, może trochę więcej sprzątania ale koszty w skali sezonu mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny towaru i preferencji użytkownika. Znam takich, co w ostre mrozy też Retopalem grzeją. W 1szym sezonie użytkowania kotła sam zresztą nim paliłem cały rok. Tak ze 25 - 30% poniżej ceny Wesołej warto ( jak chodzi o względy finansowe, no bo roboty i popiołu będzie dużo, dużo więcej ). Jak alternatywą miałby być Ekoret ze swoją absolutnie moim zdaniem chorą ceną, warto na 100%. A co do sprzedaży z kurierem, to problem w tym, ze nie mogę znaleźć firmy do wożenia towaru za takie pieniądze, jak wożą inni. Tzn. owszem, byliby chętni, ale trzeba podpisać umowę i zagwarantować minimalny miesięczny fracht na dość niebotycznym poziomie. Może coś doradzicie, to chętnie skorzystam i zacznę handlować z wysyłką. Co do cen podanych przez Zbigmaza, to absolutna rewelacja. 890 PLN za workowaną Wesołą z transportem w dowolne miejsce w Polsce - jak towar uczciwy, brać bo lepiej już nie będzie. Zresztą 840 za Pieklorza z transportem też wręcz niewiarygodna cena. Muszę się wybrać i kupić co nieco na próbę, jak będzie OK i jeszcze jakąś zniżkę w hurcie dostanę to sobie odpuszczę w tym roku workowanie a i kruszarka odpocznie co nieco.

To może jak będziesz brał Pieklorza na próbę to weź też przy okazji trochę tej Wesołej i sprawdź, czy to rzeczywiście oryginał. A co do kuriera to może uda Ci się coś znaleźć. Myślę, że cena 120-140 zł byłaby do przyjęcia, bo przeglądając rózne oferty przeważnie w tym przedziale ona wynosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir a widziałeś to http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-produkowany-i-workowany-przez-rastar-sp-z-oo.html paliłem tym w zeszłym roku i naprawdę uczciwy to był towar, odsiewka z ekogroszku + ok 30 % groszku.

 

Taniej mam ekomiał obiecany w Karenie , bo za 690zł za tonę z transportem

Czekam na transport ale też myślę , czy nie kupić ekogroszku z Leroya (Barter). Byłem dziś w Leroyu i jest po 740zł za tonę ale trzeba doliczyć tez 25zł za transport (do 1,5 tony) , czyli 765zł za tonę.

 

Mocno zastanawiam się czy jednak nie kupić tylko 1 tony miału odsiewanego , bo trochę się boję że będzie syfiło mocno i palenie miałem będzie udręką , ale z drugiej strony pamiętam jak miałem próbkę to miał był lekko wilgotny i zbytnio zapylenia nie było.

 

Patrzyłem na ten ekogroszek z Leroya (leży na palecie na zewnątrz) i widać że lekko mokry , ale chyba tragedii nie ma.

 

Zastanawiam się po prostu czy nie zaopatrzyć się w opał w Leroyu i mieć z głowy.

Różnica w cenie to około 70zł na tonie i nie wiem czy warto się bawić w miał ...

 

No jedynie co przemawia za miałem to że ma niby kaloryczność nie niższa niż 26MJ (Pani z Kareny powiedział że łączą miał z produkcji różnych ekogroszków , w odpowiednich proporcjach tak aby nie był słabszy niż 26MJ) .

Ten z Leroya ma niby 23MJ , więc jest słabszy od tego z kareny (26MJ) ...

 

No fakt , nie wiem czy da się to porównac , bo miał mamy z PL węgla a ten z leroya ekogroch to jakiś rusek i do tego słabszy ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rekonesansie wyszło, że najlepszy jaki u mnie w okolicy jest dostępny to JARET PLUS, cena 880zł/tona, dowożą do domu już w cenie, dają gwarancję że jest suchy.

Teraz doradźcie czy wziąć na miejscu to co polecają czy jednak zapłacić za transport i kupić w ciemno ten z bartexu? zostało nam już tylko kilka worków pelletu więc w miarę szybko musimy podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rekonesansie wyszło, że najlepszy jaki u mnie w okolicy jest dostępny to JARET PLUS, cena 880zł/tona, dowożą do domu już w cenie, dają gwarancję że jest suchy.

Teraz doradźcie czy wziąć na miejscu to co polecają czy jednak zapłacić za transport i kupić w ciemno ten z bartexu? zostało nam już tylko kilka worków pelletu więc w miarę szybko musimy podjąć decyzję.

Kup 50 kg na próbę i wsyp w zasobnik. Sprawdź jak się pali. Będziesz wiedział co jest wart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mamy ŻADNEGO porównania. To będzie pierwsza próba z ekogroszkiem, na dodatek też kwestia wypróbowywania ustawień więc nie sądzę że niepełen zasobnik dał nam, laikom, właściwe rozeznanie.

 

ps.

Ja to się najgorzej boję że przez następne tygodnie męża nie będę miała pod ręką bo mi się do kotłowni przeprowadzi pieca się na nowo uczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mamy ŻADNEGO porównania. To będzie pierwsza próba z ekogroszkiem, na dodatek też kwestia wypróbowywania ustawień więc nie sądzę że niepełen zasobnik dał nam, laikom, właściwe rozeznanie.

 

ps.

Ja to się najgorzej boję że przez następne tygodnie męża nie będę miała pod ręką bo mi się do kotłowni przeprowadzi pieca się na nowo uczyć ;)

Jeżeli tylko umiesz zrobić zdjęcie telefonem i umieścić je na forum to nawet twojego chłopa nie trzeba. Wszystko można podglądnąć poprzez internet jeżeli macie taką możliwość. Jeżeli nie to już troszkę kłopotliwe ale też jest do zrobienia i na pewno koledzy pomogą :)

 

 

PS

Ale to słońce na fonie nie daje dobrze popatrzyć i robię błędy jak przedszkolak :(

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rekonesansie wyszło, że najlepszy jaki u mnie w okolicy jest dostępny to JARET PLUS, cena 880zł/tona, dowożą do domu już w cenie, dają gwarancję że jest suchy.

Teraz doradźcie czy wziąć na miejscu to co polecają czy jednak zapłacić za transport i kupić w ciemno ten z bartexu? zostało nam już tylko kilka worków pelletu więc w miarę szybko musimy podjąć decyzję.

 

Jaret Plus to jest Jaret zmieszany z innym węglem - zależy z czym go zmieszali.

 

Jeśli chcesz najlepszy węgiel weź Wesołą [najwyższa kaloryczność i najmniej popiołu], każdy inny jest gorszy w jednym i drugim, więc to kwestia czy Was stać na Wesołą, czy wolicie trochę częściej dorzucać węgla i wynosić popiół z tego Jareta Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziliśmy, że bierzemy Wesołą bo z innymi to jednak gra niewarta świeczki i skoro teraz był jeden z najlepszych pelletów to będzie porządny groszek, żeby potem nie pluć sobie w brodę. Teraz dopóki grzejemy samą wodę to myśleliśmy, że zostaniemy przy pellecie, a potem jak już zaczniemy ogrzewać dom to wtedy chyba będzie dopiero groszek. Kupić jednak i tak chcemy teraz po niedzieli.

 

Podpowiedzcie mi tylko jak się dogadać o te worki jutowe? Czy przy zamówieniu zaznaczyć czy wcześniej trzeba jakoś to umawiać?? Muszę jeszcze się dowiedzieć czy przy 2tonach zmienia się koszt przesyłki.

 

Wszystko można podglądnąć poprzez internet jeżeli macie taką możliwość. Jeżeli nie to już troszkę kłopotliwe ale też jest do zrobienia i na pewno koledzy pomogą :)(

ale że co, relację live chcecie? :) zdjęcia robić potrafię, na forum też bez problemu wstawię, nawet film nagrać mogę jakby sobie mężu nie radził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedziałem to Byków od przyszłego tygodnia bedzie pakował Wesołą też w Worki polipropylenowe. Gdyż do tej pory szła w foliowych.

 

Ja się z worków polipropylenowych już wyleczyłem ...

 

Przez dwa sezony sam pakowałem opał do worków polipropylenowych. Fakt opał był suchutki a nawet za mocno suchy bo zaczął się "rozpadać" i powstawało trochę miału (pyłu). Worki te nie są szczelne i niestety mocno się z nich syfi :(

Jak dla mnie ich jedyną zaleta jest to że opał może ładnie wysuszyć i to ich jedyna zaleta.

 

Worki foliowe gwarantują szczelność i .. czystość , niestety opał w nich nie wyschnie ...

 

Dodatkowo worki foliowe powodują że można utrzymać pożądaną wilgotnośc opału , bo opał tak naprawdę powinien być lekko wilgotny ...

 

Tyle że wiadomo producenci tą szczelność traktują po to aby często napompować do worków wodę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to skąd taka teoria, i ile to jest lekko?

 

Gdzieś czytałem w jakiejś publikacji i było tak że pewna wilgotność węgla jest pożądana , ale mowa o zaledwie kilku procentach.

Chodziło o sam proces spalania i o jakieś tam procesy chemiczne.

 

Tyle że mówimy o delikatnym zawilgoceniu a nie o mokrym opale w którym producent specjalnie leje wodę aby oszukać kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem w jakiejś publikacji i było tak że pewna wilgotność węgla jest pożądana , ale mowa o zaledwie kilku procentach.

Chodziło o sam proces spalania i o jakieś tam procesy chemiczne.

 

Tyle że mówimy o delikatnym zawilgoceniu a nie o mokrym opale w którym producent specjalnie leje wodę aby oszukać kupującego.

 

Kiedyś to sprawdzałem i najwidoczniej nie miałem tak suchego ekogroszku [leżał około roku pod wiatą], żeby dodanie do niego wody w czymś pomogło a wręcz przeciwnie każda dodana ilość pogarszała SVER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...