Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

SUSPENSER próbowałeś może dochodzić jak jest z kalorycznością czeskiego eko. Inne wartości podaje czeska kopalnia , a inne sprzedawcy. Zrobiłem sobie tego lata kilka jesiennych dni ( 2-3 grzejniki + dużo wody z bojlera ) żeby był stały odbiór ciepła ok. 3 kW - takie testy około 8- godzinne. Na Kormoranach przy kotle trochę zabrudzonym wychodziło 12-14 MJ / kg , ale jak na wyczyszczonym wyszło 16 MJ , tyle samo co EKO-FINS, to reszta moich testów traci wiarygodność.

 

Z tego powodu wymontowałem ciepłomierz i porównałem wskazania obu czujników w jednej wodzie, różnica ok. 0,05 - 0,1 st. C , to może być 2-3 % błędu. Przepływ w porównaniu do wodomierza też się zgadza.

Edytowane przez wojtek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER próbowałeś może dochodzić jak jest z kalorycznością czeskiego eko. Inne wartości podaje czeska kopalnia , a inne sprzedawcy. Zrobiłem sobie tego lata kilka jesiennych dni ( 2-3 grzejniki + dużo wody z bojlera ) żeby był stały odbiór ciepła ok. 3 kW - takie testy około 8- godzinne. Na Kormoranach przy kotle trochę zabrudzonym wychodziło 12-14 MJ / kg , ale jak na wyczyszczonym wyszło 16 MJ , tyle samo co EKO-FINS, to reszta moich testów traci wiarygodność.

 

Z tego powodu wymontowałem ciepłomierz i porównałem wskazania obu czujników w jednej wodzie, różnica ok. 0,05 - 0,1 st. C , to może być 2-3 % błędu. Przepływ w porównaniu do wodomierza też się zgadza.

 

Testowałem czeski - wyniki są pod linkiem w stopce, zawsze biorę pod uwagę wyniki z kopalni bo większość sprzedawców łże jak diabli byle oszukać klientów [i nikt ich za to nie ściga niestety].

 

Wpływ zabrudzenia wymiennika na SVER też kiedyś sprawdziłem.

 

Może przy tym EKO-FINS miałeś lepiej dobrane parametry spalania, albo faktycznie ma porównywalną kaloryczność do Komoran [16 MJ z nich to bardzo dobry wynik - 80% sprawności].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żebyś napisał że może mieć więcej niż 20MJ , bo 80% sprawności przy mocy 3kW śmiesznie wygląda. 83% to SKAM-P 12 ma na mocy znamionowej. Paliłem czeskim z jednego składu przez miesiąc i było dobrze, jak wziąłem z innej dostawy, bez zmiany parametrów w podtrzymaniu 2 razy wygasł. Ten jest z jeszcze innego składu i niby czeski ale każdy inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy ostatecznie 2t wesołej z bartex'u z zaznaczeniem, że chcemy worki jutowe. Ceny już idą w górę, w prawdzie na razie jest to 15zł/tona ale pewnie lada moment ceny jeszcze poszybują więc nie było na co czekać. Jeśli dotrzymają słowa to w czwartek będziemy mieli dostawę

 

Testowałeś ten groszek?

Jak wygląda? Suchy?

Też szukam czegoś i ze względu na to że u mnie w okolicy to nie za bardzo jest dobry opał to myślałem też o tym który zakupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem 2 tony Wesołej w Bartexie jeszcze w starej cenie i całe szczęście, że nie zastanawiałem się długo, bo jak widać jak tylko zaczęło się pisanie na forum to cena poszła w górę. Powinien być koło czwartku i mam nadzieję, że będzie suchy tak jak obiecywali.

Mi mieli dziś wysłać ale coś tak kurier nie dojechał Pani pisała emaila i przepraszała wysyłka ma być jutro rano. Na pytanie moje do pani czy widziała towar i czy jest suchy zapewniała ze teraz tylko suchy workują.

 

A teraz coś z dnia dzisiejszego jadać pewną trasą zobaczyłem ciekawy skład z weglem a mówie zalece zobacze co mają i po ile, Mieli ekoreta i Pieklorza z Juliana wszystko orginalnie pakowane, se myśle wezme Juliana bo nigdy nim nie paliłem to zobacze cena bezsensowna bo za 50kg zapłaciłem 53zł, fajne worki papierowe mocne przyjemne w dotyku kłade do bagaznika i do domu, w domu wory do kotłowni i myśle sobie zajrze sobie co tam wśrodku po otwarciu worka oczy mi wpadły do niego ze zdziwienia a tam ekogroszek mokry jak diabli az zona zaczeła sie zmiać ze mnie i z tych moich groszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie grosiwo z Bartexu w workach foliowych leży na chodniku przed domem i widać w środku wilgoć skraplającą się na ściankach. Worki z mikro-wentylacją, ale nie sądzę by dało radę przeschnąć. Węgiel mokry nie jest, ale po mojemu mógłby być suchszay, Kilka otwarłem i tak sobie postoją zobaczymy co dalej. Następną turę spróbuję przewieźć w workach jutowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie grosiwo z Bartexu w workach foliowych leży na chodniku przed domem i widać w środku wilgoć skraplającą się na ściankach. Worki z mikro-wentylacją, ale nie sądzę by dało radę przeschnąć. Węgiel mokry nie jest, ale po mojemu mógłby być suchszay, Kilka otwarłem i tak sobie postoją zobaczymy co dalej. Następną turę spróbuję przewieźć w workach jutowych.
Ja pisałem o workach jutowych a co przyjedzie to się okaże. Ma być jutro lub pojutrze. Dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...