Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coolerek, zapal sobie miałem 27D z Chwałowic - możesz się zdziwić. Na kopalni nawet taniej, niż Rokita z Czeczotta i tylko 6 dych drożej od miału 25D. Natomiast nie polecam prób z miałem 26 z Piekar - do podajnika się nie nada, jest w nim przeważnie ze 20% ziarna około 45-50 mm.

 

Z chęcią bym spróbował, ale mój dostawca nie posiada takiego miału. Mój tłok nie lubi opału który spieka się. Jeśli ktoś pali miałem w kotle bez podajnika to polecam spróbować z Powstańców Śląskich z Bytomia.

 

I kolejna sprawa, nie ma sensu wydawać więcej jak 600 zł/tona miału, skoro tona antracytu typu groszek kosztuje 650 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz 2,5 tony Wesołej po 800 luz zakupiłem 600 kg miału Piekary z lokalnego składu po 650 za tonę . Z ciekawości zachciało mi się bawić i przy pakowaniu do worków odsiałem frakcję pon. 3-4 mm, było tego 115 kg. Węgielków wątpliwej wielkości odłożyłem może z 10 sztuk. W moim krótkim teście dał ciepła tylko 2 MJ/ kg mniej jak Wesoła. Mają też miał Marcel chyba 29 MJ ponad 700 za tonę ale drobny i Bobrka 850 luz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał 24 MJ bywa dostępny na Ziemowicie. W zasadzie to jest jeden pies - praktycznie ten sam węgiel co na Piaście. Wielu sprzedawców oferuje węgiel z Piasta i Ziemowita jako Piast wierząc, że ten ma lepszą markę u klientów.

Tak dla potwierdzenia. Dwa świeże transporty miału z Piasta na wygląd inne a papiery te same. Robiłem dwa testy spalania tej samej ilości jeszcze w miałowcu, z jednego 132 kWh a drugiego 164 kWh. Część różnicy może pokryć wilgotność bo była trochę inna, ale nie tak znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz 2,5 tony Wesołej po 800 luz zakupiłem 600 kg miału Piekary z lokalnego składu po 650 za tonę . Z ciekawości zachciało mi się bawić i przy pakowaniu do worków odsiałem frakcję pon. 3-4 mm, było tego 115 kg. Węgielków wątpliwej wielkości odłożyłem może z 10 sztuk. W moim krótkim teście dał ciepła tylko 2 MJ/ kg mniej jak Wesoła. Mają też miał Marcel chyba 29 MJ ponad 700 za tonę ale drobny i Bobrka 850 luz.

 

Znaczy , że ten miał z Piekar został prawdopodobnie na składzie przesiany i większe ziarno trafiło do orzecha - dość powszechna praktyka. Jeszcze w ubiegłym roku woziłem tego dużo i zawsze było min. 20% ziarna w rozmiarze orzecha. Chyba że w tym roku zaczęli dokładniej sortować na kopalni, ale znając nastawienie pracowników z tej kopalni jakoś trudno mi w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy , że ten miał z Piekar został prawdopodobnie na składzie przesiany i większe ziarno trafiło do orzecha - dość powszechna praktyka. Jeszcze w ubiegłym roku woziłem tego dużo i zawsze było min. 20% ziarna w rozmiarze orzecha. Chyba że w tym roku zaczęli dokładniej sortować na kopalni, ale znając nastawienie pracowników z tej kopalni jakoś trudno mi w to uwierzyć.
To nie wina pracowników kopalni ,którzy pracują na sitach.To wina właśnie tych sit widocznie z powodu oszczędności kopalni nawet na to pieniędzy nie przeznaczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pracowników kopalni ,którzy pracują na sitach.To wina właśnie tych sit widocznie z powodu oszczędności kopalni nawet na to pieniędzy nie przeznaczą.

 

Wygląda na to że będzie jeszcze gorzej .

Nasz węgiel zaczyna zalegać na hałdach.

Węgiel z Azji i Ameryki jest tańszy razem z transportem do nas kosztuje mniej .

Na rynek napływa surowiec, który np. w USA został zastąpiony gazem łupkowym.

Wszystko wskazuje na to, że podwyżek na jesieni nie będzie spółki węglowe będą musiały utrzymać poziom cen lub je obniżać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że będzie jeszcze gorzej .

Nasz węgiel zaczyna zalegać na hałdach.

Węgiel z Azji i Ameryki jest tańszy razem z transportem do nas kosztuje mniej .

Na rynek napływa surowiec, który np. w USA został zastąpiony gazem łupkowym.

Wszystko wskazuje na to, że podwyżek na jesieni nie będzie spółki węglowe będą musiały utrzymać poziom cen lub je obniżać .

 

I tu sie z toba zgodze. Cala ta sytuacja trwa juz od jakiegos czasu, i nikt w naszym kraju nie wie w jaki sposob temu zaradzic ( lub poprostu niechce ).

Od jakiegos czasu , mniej wiecej od poltorej roku pojawiaja sie informacje o nowych scianach na kopalniach , poszukiwaniu nowych pokladow , itp....

Wszystkie te nowinki wyplywaja zazwyczaj przed sezonem w okresie planowanych zakupow , lub w okresie przejsciowym , i dotycza towaru , ktory na dana chwile byl na topie ( BOBREK , PIEKARY , WESOLA ) wszystkie te eko byly ok do momentu kiedy na macierzystych kopalniach " WLODARZE " nie potrafili , lub nie chcieli chronic swojego towaru przed naplywem wegla ze wschodu , Czech , itd.....

 

Cala ta sytuacja trwa nadal i niestety bedzie trwac dopuki nie zmieni sie podejscie ludzi odpowiedzialnych za jakosc i wizerunek towaru na kopalni lub zakladach przetworczych.

 

a niestety jak mowi powiedzenie :

NIEWDZIECZNA TA MATKA ( WLODARZE ) , KTORA NIE DBA O SWE DZIECI (WEGIEL)

Jak ulal pasuje do Polskich wlodarzy na kopalniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie ceny grubych sortów KW SA i PKW z marca do tych obecnych. A od 1 sierpnia znów będą wyższe. KHW od lat stosuje ta samą politykę cenową - 1 stycznia ustala ceny na cały rok, reguluje detal jedynie wielkością upustu dla dilerów. W ubiegłym tygodniu miałem dostać 5 patelni orzecha i 2 kostki. Przyjechało po jednej. Wasze informacje dość drastycznie różnią się od tego, co mnie spotyka na rynku. Ale może ja się nie znam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to jest jak górnicy myślą że istnieje tylko polski węgiel i każdy będzie kupował nie patrząc na cenę ...

Dodatkowo górnicy to święte krowy którym się wszystko należy (13,14,barbórki,dodatki,wcześniejsze emerytury) i mamy jaki mamy bardzo drogi polski węgiel ...

 

Niestety górnicy zapomnieli że jesteśmy w UE i elektrownie i inne firmy nie są skazane na zakupy w PL ale mogą kupować towar poza Polską.

Czesi wydobywają węgiel odkrywkowo , w Rosji w w byłych republikach węgla jest mnóstwo , węgla jest poza Polską mnóstwo a będzie jeszcze więcej bo wiele Państw rezygnuje z węgla jako paliwo ...

 

Szczerze mówiąc bez niesamowitych cięć w górnictwie (pensje,dodatki,bonusy,przywileje) i obniżenia cen węgla wątpie że dalej nie będą powstawały coraz wyższe hałdy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to jest jak górnicy myślą że istnieje tylko polski węgiel i każdy będzie kupował nie patrząc na cenę ...

Dodatkowo górnicy to święte krowy którym się wszystko należy (13,14,barbórki,dodatki,wcześniejsze emerytury) i mamy jaki mamy bardzo drogi polski węgiel ...

 

Niestety górnicy zapomnieli że jesteśmy w UE i elektrownie i inne firmy nie są skazane na zakupy w PL ale mogą kupować towar poza Polską.

Czesi wydobywają węgiel odkrywkowo , w Rosji w w byłych republikach węgla jest mnóstwo , węgla jest poza Polską mnóstwo a będzie jeszcze więcej bo wiele Państw rezygnuje z węgla jako paliwo ...

 

Szczerze mówiąc bez niesamowitych cięć w górnictwie (pensje,dodatki,bonusy,przywileje) i obniżenia cen węgla wątpie że dalej nie będą powstawały coraz wyższe hałdy ....

 

Te ciecia to dobry pomysl , ale narazie nierealny w tym kraju bo musialy by rowniez dotchnac kierownictwa , a to jest niestety u nas NIEWSKAZANE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie ceny grubych sortów KW SA i PKW z marca do tych obecnych.

Mogę coś na ten temat powiedzieć, bo właśnie w marcu przywiozłem opał na następny sezon. Orzech przy sprzedaży drobnicowej na Sośnicy kosztował 558 zł/t, Ziemowit parę złotych mniej. Teraz Sośnica 599 zł/t, Ziemowit 592 zł/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie ceny grubych sortów KW SA i PKW z marca do tych obecnych. A od 1 sierpnia znów będą wyższe. KHW od lat stosuje ta samą politykę cenową - 1 stycznia ustala ceny na cały rok, reguluje detal jedynie wielkością upustu dla dilerów. W ubiegłym tygodniu miałem dostać 5 patelni orzecha i 2 kostki. Przyjechało po jednej. Wasze informacje dość drastycznie różnią się od tego, co mnie spotyka na rynku. Ale może ja się nie znam...

 

14 lipca mialem dostawe BOBRKA i wszystko bylo ok. Dokladnie 15 chce zlozyc zamowienie na poczatek Sierpnia i slysze:

" Na sierpien bedzie problem bo beda trwaly poszukiwania nowych pokladow , ktore wystartuja dopiero w polowie Sierpnia"

 

Przeciez to jest ewidentne robienie idioty z klienta. No bo skad dana osoba wie ze znajda poklady akurat na polowe Sierpnia:lol::lol::lol:

 

W tamtym sezonie to samo bylo z Wesola bo byla na topie i podobno ( sam nie mialem okazji sprawdzic ) byla rewelacyjnym eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to jest jak górnicy myślą że istnieje tylko polski węgiel i każdy będzie kupował nie patrząc na cenę ...

Dodatkowo górnicy to święte krowy którym się wszystko należy (13,14,barbórki,dodatki,wcześniejsze emerytury) i mamy jaki mamy bardzo drogi polski węgiel ...

Niestety górnicy zapomnieli że jesteśmy w UE i elektrownie i inne firmy nie są skazane na zakupy w PL ale mogą kupować towar poza Polską.

Czesi wydobywają węgiel odkrywkowo , w Rosji w w byłych republikach węgla jest mnóstwo , węgla jest poza Polską mnóstwo a będzie jeszcze więcej bo wiele Państw rezygnuje z węgla jako paliwo ...

 

Szczerze mówiąc bez niesamowitych cięć w górnictwie (pensje,dodatki,bonusy,przywileje) i obniżenia cen węgla wątpie że dalej nie będą powstawały coraz wyższe hałdy ....

Nie obrażaj!!!

Chcesz to załatwię ci wycieczkę choćby do ściany gdzie pracuję.

Twoje dwa zdania pogrubiłem specjalnie.

To nie górnicy ustalają cenę za węgiel!!! Dla przykładu podam ci koszt wydobycia 1t węgla (fakt koksującego ale to nie ma znaczenia) ze ściany gdzie pracuję za 2012r to całe 27zł.Nie wierzysz?

Cenę robią niepotrzebni pośrednicy handlu węglem zanim wyjdzie z kopalni (spółki,holdingu) .

Na kopalniach zarabia masa firm,sklepów,huty,producenci urządzeń górniczych i ...... nie chce mi się dalej wymieniać.

Zamknij kopalnie i wykop sobie od razu dziurę jak Wałbrzych (to miasto umarło jak pozamykano kopalnie) bo ci nawet na " jabola "nie starczy..

Co do premii to podam ci ile dostałem ja jako kombajnista ścianowy 3200zł (bezpośrednio urabiam węgiel).

pracownik zajmujący się papierkową robotą w firmie pośredniczącej sprzedaży 7000zł.(siedzi i pierdzi w stołek).

Kto tu jest świętą krową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 lipca mialem dostawe BOBRKA i wszystko bylo ok. Dokladnie 15 chce zlozyc zamowienie na poczatek Sierpnia i slysze:

" Na sierpien bedzie problem bo beda trwaly poszukiwania nowych pokladow , ktore wystartuja dopiero w polowie Sierpnia"

 

Przeciez to jest ewidentne robienie idioty z klienta. No bo skad dana osoba wie ze znajda poklady akurat na polowe Sierpnia:lol::lol::lol:

 

W tamtym sezonie to samo bylo z Wesola bo byla na topie i podobno ( sam nie mialem okazji sprawdzic ) byla rewelacyjnym eko.

Masz rację.Co za brednie wygadują a nie mają pojęcia :) Kopalnie znają pokłady na kilka lat do przodu i mają węgiel dawno zbadany.

Ściana to pocięty pokład na kawałki i sukcesywnie wybierany.Nie dajcie się zwariować!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj!!!

Chcesz to załatwię ci wycieczkę choćby do ściany gdzie pracuję.

Twoje dwa zdania pogrubiłem specjalnie.

To nie górnicy ustalają cenę za węgiel!!! Dla przykładu podam ci koszt wydobycia 1t węgla (fakt koksującego ale to nie ma znaczenia) ze ściany gdzie pracuję za 2012r to całe 27zł.Nie wierzysz?

Cenę robią niepotrzebni pośrednicy handlu węglem zanim wyjdzie z kopalni (spółki,holdingu) .

Na kopalniach zarabia masa firm,sklepów,huty,producenci urządzeń górniczych i ...... nie chce mi się dalej wymieniać.

Zamknij kopalnie i wykop sobie od razu dziurę jak Wałbrzych (to miasto umarło jak pozamykano kopalnie) bo ci nawet na " jabola "nie starczy..

Co do premii to podam ci ile dostałem ja jako kombajnista ścianowy 3200zł(bezpośrednio urabiam węgiel).

pracownik zajmujący się papierkową robotą w firmie pośredniczącej sprzedaży 7000zł.(siedzi i pierdzi w stołek).

Kto tu jest świętą krową?

I to jest właściwe stwierdzenie dlaczego jest taki drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas będzie test wesołej. Brat, do tej pory palący jaret+ , wyczyścił piec i wziął od nas 2 worki na próbę. Przerobił już kilka różnych firm i ma jako takie rozeznanie co jak się paliło (wiem że z pieklorza kupowanego w lokalnym składzie nie był zadowolony, wesołej nie miał)

 

Jak przebiegły testy Wesołej u brata?

Ciekaw jestem bo chcę zamówić i fajnie by było wiedzieć czy warty tej ceny czy nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...