Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Nie obrażaj!!!

Chcesz to załatwię ci wycieczkę choćby do ściany gdzie pracuję.

Twoje dwa zdania pogrubiłem specjalnie.

To nie górnicy ustalają cenę za węgiel!!! Dla przykładu podam ci koszt wydobycia 1t węgla (fakt koksującego ale to nie ma znaczenia) ze ściany gdzie pracuję za 2012r to całe 27zł.Nie wierzysz?

Cenę robią niepotrzebni pośrednicy handlu węglem zanim wyjdzie z kopalni (spółki,holdingu) .

Na kopalniach zarabia masa firm,sklepów,huty,producenci urządzeń górniczych i ...... nie chce mi się dalej wymieniać.

Zamknij kopalnie i wykop sobie od razu dziurę jak Wałbrzych (to miasto umarło jak pozamykano kopalnie) bo ci nawet na " jabola "nie starczy..

Co do premii to podam ci ile dostałem ja jako kombajnista ścianowy 3200zł (bezpośrednio urabiam węgiel).

pracownik zajmujący się papierkową robotą w firmie pośredniczącej sprzedaży 7000zł.(siedzi i pierdzi w stołek).

Kto tu jest świętą krową?

To jest prawda o naszym węglu, a najgorsze jeszcze przed nami bo górnicy ciężko pracują na dole i oni będą musieli płacić cenę za nadchodzące obniżki węgla ,to odbije się na ich zarobkach ,na sprzęcie, zabezpieczeniach zapłacą krwią .Tamci na górze nie zrezygnują z kasy nie zmniejszą sobie opasłych portfeli będą siedzieć aż nasze górnictwo padnie na mordę.

"Górka węglowa" jest dużo wyższa niż w zeszłym roku ,zakłady produkcyjne rezygnują z naszego węgla ,bo na rynku paliw pojawił się węgiel z importu po 70 dolarów za tonę już z transportem do polski, a nasz wychodzi przy nim blado bo około 100 dolarów za tonę.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@minertu

Niestety masz rację.

Przeciętny Polak uważa, że każdy na śląsku to górnik. Prawdziwy górnik to ten co pod ziemią. Niewielu bierze to pod uwagę. Swoją drogą może gdyby kopalnie były prywatne usunięto by 3/4 tego co nad ziemią i zyski by były i węgiel tańszy. Może też bardziej doceniono by tych prawdziwych górników. I wtedy górnik byłby górnikiem. Dużo się mówi o przywilejach grup społecznych, niestety bardzo się uogólnia. Strażak jeżdżący do pożarów/wypadków po 15 latach może iść na emeryturę. Ale strażak co ogień "na szkole widział" nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@minertu

Niestety masz rację.

Przeciętny Polak uważa, że każdy na śląsku to górnik. Prawdziwy górnik to ten co pod ziemią. Niewielu bierze to pod uwagę. Swoją drogą może gdyby kopalnie były prywatne usunięto by 3/4 tego co nad ziemią i zyski by były i węgiel tańszy. Może też bardziej doceniono by tych prawdziwych górników. I wtedy górnik byłby górnikiem. Dużo się mówi o przywilejach grup społecznych, niestety bardzo się uogólnia. Strażak jeżdżący do pożarów/wypadków po 15 latach może iść na emeryturę. Ale strażak co ogień "na szkole widział" nie bardzo.

 

W górnictwie jest trochę inaczej. Bo jest wykaz stanowisk sporządzony przez ministra, które umożliwiają odejście na wcześniejszą emeryturę. Np. "Pani Wiesia" która pracuje w kopalni w administracji, odbiera Barbórkę, ale na wcześniejszą emeryturę nie pójdzie.

A jeśli chodzi o prywatyzację to,

ja też pracuję w kopalni, co prawda odkrywkowej, którą dokładnie rok temu sprywatyzowali. Nowy właściciel (prywatny), stwierdził, że kopalnia nie przynosi zysków i na tą chwilę chce zwolnić 280 osób a do 2016 roku w kopalni ma pozostać około 1000 osób (z 3100 obecnie). Reszta przejdzie do spółek zależnych, bez prawa do wcześniejszej emerytury, bez barbórki i karty górnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie każda kopalnia przyniesie zysk jeżeli będziemy nią dobrze zarządzać.

Dla przykładu w naszej spółce pracuje 1 górnik (ten pod ziemią) na trzech pracowników powierzchni (głównie biurowiec a to u nas nazywają firmami rodzinnymi) . To tak w skrócie jak ktoś jest kumaty to może sobie to wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie tak, bo dojechał :p

Reszta okaże się w praniu :)

 

Coś już możesz więcej powiedzieć?

Muszę w okolicach sierpnia zorganizować jeszcze tonę i nie wiem na co postawić. Mam 500kg czecha, 500kg retopalu (bartex) i 2t ode mnie ze wsi-chyba to kazek juliusz czy coś takiego. Na testy nie ma czasu, zresztą reaktor jeszcze nie dojechał. Póki pogoda to jeszcze można osuszyć więc wolałbym nie czekać do np. listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś już możesz więcej powiedzieć?

Muszę w okolicach sierpnia zorganizować jeszcze tonę i nie wiem na co postawić. Mam 500kg czecha, 500kg retopalu (bartex) i 2t ode mnie ze wsi-chyba to kazek juliusz czy coś takiego. Na testy nie ma czasu, zresztą reaktor jeszcze nie dojechał. Póki pogoda to jeszcze można osuszyć więc wolałbym nie czekać do np. listopada

 

I jak ten Retopal z Bartexu? Muszę jeszcze zamówić tonę i właśnie zastanawiam się nad nim. Paliłeś już nim i mógłbyś coś powiedzieć jak się pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Retopal z Baretexu pali sie ok. wilgotność względna tylko co mi sie nie podoba to ze razem z groszkiem trafia sie miał. nie wiem może tak zawsze jest jak sie groszek kupuje, uziarnienie róznorodne od drobnicy p spore kawałki jak ktoś zainteresowany może wrzucić foto jak wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

je nie, ale usilnie pytam kol. zbigmaz01

Tak, jak pisałem, będę musiał jeszcze kupić około 1t i cenowo wygląda dobrze Retopal właśnie, ( chociaż bardziej podoba mi sie cena czecha :) )ale nie wiem co kupić.

 

Wziąłem już 2 tony Wesołej w Bartexie to wezmę jeszcze tonę Retopala na cieplejsze dni i zobaczymy jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormorany na lato bardzo dobry. Nie wiem jak ten z bartexu, bo tam nigdy nie kupowałem.

Mocy, owszem trochę mniej, ale bajki o nadmiernym brudzeniu to mity. Brudzi tak samo jak każdy inny.

 

Nie wiem jak latem, ale zimą brudzi bardziej od kamiennego - widziałem to u sąsiada osobiście - po prostu ma więcej lotnych popiołów, które zamiast spaść grzecznie do popielnika bezczelnie osiadają w wymienniku.

 

Siarki oczywiście sporo więcej, lecz czy ma to znaczący wpływ na żywotność kotła i czy skróci ją na tyle, że nie wymieni się go na inne źródło ciepła to już inna bajka.

 

Na pewno bardziej też kurzy się przy wsypywaniu i zawiera więcej wilgoci od kamiennego [nawet w stanie powietrzno - suchym] co też wzmaga korozję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siarki oczywiście sporo więcej, lecz czy ma to znaczący wpływ na żywotność kotła i czy skróci ją na tyle, że nie wymieni się go na inne źródło ciepła to już inna bajka.

 

W przeciętnych warunkach technologicznych eksploatacji kotłów węglowych kwasowy punkt rosy może osiągać wartości do 140⁰C, przy zawartości siarki w węglu 1% (według M.Kwestarz, M.Pronobis – „Modernizacja kotłów energetycznych”, WNT, Warszawa 2002). Przy większej zawartości siarki w węglu te temperatury mogą być jeszcze wyższe.

zobacz: http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/temperatury-krytyczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

je nie, ale usilnie pytam kol. zbigmaz01

Tak, jak pisałem, będę musiał jeszcze kupić około 1t i cenowo wygląda dobrze Retopal właśnie, ( chociaż bardziej podoba mi sie cena czecha :) )ale nie wiem co kupić.

Czekam aż to co mam w zasobniku się skończy i wtedy zasypię. Dam znać jak coś będę wiedział.

Teraz walczę z zasilaniem bo zabrało u mnie na wsi dwie fazy i od przedwczoraj od 22 ich nie mam. Ponad 30 drzew w gminie położyło.

Dlatego mam trudności z odpisywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jak to się będzie palić.

Chętnie się dowiem od kolegi czegoś na temat tego opału.

Właśnie dostałem informację z domu że dojechała 1 tona Pieklorza i 1 tona Wesołej.

Pewnie trzeba będzie dokupić trochę ale jeszcze nie teraz. Zobaczę ile to zajmie miejsca.

Woreczki wystają trochę poza paletę a sama paleta ma wymiar 80x120cm. ale jak przyjmiesz wymiar 100x140 dla jednej palety to wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...