Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam, dawno mnie tu nie było. Widzę, że bez różnicy styczeń czy sierpień - węgiel i tak dostarcza wielu emocji. :lol2:

Krótkie pytanie: gdzie w tym roku jest dobra Wesoła z uziarnieniem do 25mm i w workach nie-foliowych? Ktoś już probował lub robił zakupy w Bykowie, Karenie czy innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, dawno mnie tu nie było. Widzę, że bez różnicy styczeń czy sierpień - węgiel i tak dostarcza wielu emocji. :lol2:

Krótkie pytanie: gdzie w tym roku jest dobra Wesoła z uziarnieniem do 25mm i w workach nie-foliowych? Ktoś już probował lub robił zakupy w Bykowie, Karenie czy innym miejscu?

Ja swoją opisałem http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek&p=6060963&viewfull=1#post6060963
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

A ja w tym roku kupuje EKORET ....ponoć oryginalny ....sie zobaczy ...a wy co myślicie -----730 luzem Kraków u znajomego ...sam przywozi !

Wygląda nieźle !

Każdy wygląda dobrze, weź na próbę parę kg i do kotła. Jak to znajomy to się nie obrazi i poczeka z ceną aby nie podnieść a ty się dowiesz co ci daje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Karenie pojawiła się opcja dostawy ich transportem zamiast kurierem. Cena do 50 do 110 w zależności do miejsca dostawy, tyle że czas realizacji wynosi do 45 dni.

Czyli dalej kurier przy dużym zamówieniu, bądź własny transport przy zamówieniu zbiorowym.

Mały przykład:

U mnie na placu wungiel np. 900pln

z dostawą kurierem będzie lekko z 1020 a nawet 1040 a jak grupka zamówi całą "lufę" może być 850pln

Ot taka nasza Polska rzeczywistość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przebiegły testy Wesołej u brata?

Ciekaw jestem bo chcę zamówić i fajnie by było wiedzieć czy warty tej ceny czy nie bardzo.

 

nie miałam bnetu w zasięgu więc dopiero teraz odpiszę (chociaż widzę, że masz już zakup za sobą) - brat bardzo zadowolony, zamówił już dla siebie i dla znajomego - przede wszystkim mało popiołu a w porównaniu z poprzednimi doświadczeniami z eko ten z wesołej na dłużej starcza

 

 

Witam! A ja tak podłączę się pod temat i zapytam. Czym bardziej opłaca się palić? Ekogorszkiem czy pelletem? Sąsiad mi ostatnio mówił, że idzie w to bo tańsze niby i wydajniejsze. Ktoś ma może doświadczenie w tym zakresie?

 

my paliliśmy rok pelletem, niestety koszt nas niemile zaskoczył - tone pelletu kosztuje tyle samo co ekogroszku przy tym że najlepszy dostępny w moim regionie pellet to tylko 19 podczas gdy eko braliśmy z dedykowaną 28

brat palił jaretem+ i wychodziło mu 1worek eko w rozliczeniu 2worków pelletu (golden pellets - Pisz)

duży plus pelletu za czystość i przyjemny zapach

Edytowane przez pumpaluna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzbę raczej się suszy i spala jako zrębkę, pelety robią z odpadów poprodukcyjnych.

Przykładowe ceny z 2005r

Ze słomy 310zł/t, najwyższej jakości 550zł/t. Od tego czasu jest już tylko drożej

Do tego nasza postępowa energetyka nie chce kupować peletu gorszej jakości, dlatego za ten lepszy trzeba płacić 950-1000zł/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Bobrek zaś już oficjalnie wycofał z oferty Pieklorza luzem. Chodzą słuchy, że od przyszłego miesiąca pojawi się w ofercie Bobrka groszek 5 - 25 zamiast Pieklorza...

Słuchy były nieprecyzyjne - już jest groszek 5-25 zamiast Pieklorza na Bobrku. Cena 664,20 - jak na Centrum i Chwałowicach. Za to spiekalność do 40 RI, typ węgla 32.2. Dla starych fajek mocno ryzykowny wybór, zresztą i kwadratowe palniki raczej będą mieć problemy.Czyli na KWSA zostały już w zasadzie tylko Piekary z dobrym towarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam zagwozdkę, po przeczytaniu całej powyższej dyskusji wraz z wyliczeniami już byłam zdecydowana na eko z Wesołej a tu Pani z Kareny mówi mi że do mojego pieca Juliusz lepszy. Że niby mniej spieka się. I bądź tu mądry :eek:

 

Jaki dokładnie masz model kotła z jakim sterownikiem i palnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...