Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież w temacie o zużyciu ekogroszku pisała jaki ma kocioł i jej nawet odpisywałeś:)

 

Ech dużo ostatnio się u mnie dzieje i się zamotałem - dzięki za przypomnienie.

 

Ja bym wziął do takiego kotła Wesołą - na obrotowej retorcie trzeba się mocno postarać, żeby były spieki przy takim węglu skoro u sąsiada przy zwykłej i nie uszczelnionym palniku się nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że pellet najzwyczajniej w świecie się nie opłaca (to pisałam ja - użytkowniczka tego paliwa przez 1,5roku i zdecydowanie od niego odchodząca). Pellet ma cenę ma ekogroszku albo i wyższą (stelmet na allegro czy golden z Piszu po 950zł są + koszty transportu) a niestety kaloryczność dużo niższą. Żeby nie być gołosłowną wyszukałam w necie

Dla pelletu LAVA ta wartość to 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że pellet najzwyczajniej w świecie się nie opłaca (to pisałam ja - użytkowniczka tego paliwa przez 1,5roku i zdecydowanie od niego odchodząca). Pellet ma cenę ma ekogroszku albo i wyższą (stelmet na allegro czy golden z Piszu po 950zł są + koszty transportu) a niestety kaloryczność dużo niższą. Żeby nie być gołosłowną wyszukałam w necie

Dla pelletu LAVA ta wartość to 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg

 

Dobrze piszesz - dodać by jeszcze trzeba, że tyle deklaruje producent-sprzedawca, a np. w przypadku ekogroszku rzadko deklaracje sprzedawców są zgodne z rzeczywistością - często podają nawet o 20-30% większą kaloryczność od podawanej przez kopalnie z których biorą ten węgiel :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchy były nieprecyzyjne - już jest groszek 5-25 zamiast Pieklorza na Bobrku. Cena 664,20 - jak na Centrum i Chwałowicach. Za to spiekalność do 40 RI, typ węgla 32.2. Dla starych fajek mocno ryzykowny wybór, zresztą i kwadratowe palniki raczej będą mieć problemy.Czyli na KWSA zostały już w zasadzie tylko Piekary z dobrym towarem.

 

U mnie Bobrek (jak mniemam to o czym pisze Kobra) z nowej dostawy jest w promocji. 930zł w workach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie workowany Pieklorz jest jeszcze dostępny na kopalni, ponoć ze spiekalnością do 20 RI. Ale nie bardzo to rozumiem - cała reszta węgla do 40RI, brak Pieklorza luzem, a w workach że niby jest. Jakaś ściema albo " do wyczerpania zapasów ".

 

No przecierz trzeba sie pozbyc BORUTY

no nie ?

A w jaki sposob to niewazne , przeciez przecietny klient i tak sie nie kapnie:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie workowany Pieklorz jest jeszcze dostępny na kopalni, ponoć ze spiekalnością do 20 RI. Ale nie bardzo to rozumiem - cała reszta węgla do 40RI, brak Pieklorza luzem, a w workach że niby jest. Jakaś ściema albo " do wyczerpania zapasów ".

 

Kobra ja tam znawcą węgla nie jestem. Po prostu skojarzyłem to z twoim postem.

Węgiel, który widziałem w zeszłym tygodniu - tak jak tłumaczył mi sprzedawca - to jest nowość, jest z kopalni Bobrek ale w nazwie nie ma już Pieklorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra ja tam znawcą węgla nie jestem. Po prostu skojarzyłem to z twoim postem.

Węgiel, który widziałem w zeszłym tygodniu - tak jak tłumaczył mi sprzedawca - to jest nowość, jest z kopalni Bobrek ale w nazwie nie ma już Pieklorz.

Martinos, mnie chodziło o to, że KW SA coś w bambuko leci z tym Bobrkiem. No bo skoro całe bieżące wydobycie mają węgiel typ 32.2 i spiekalność 20 - 40 RI to niby skąd mogą mieć w ofercie workowanego Pieklorza 32.1 ze spiekalnością 10 - 20RI? A jak ten węgiel u Ciebie na lokalnym składzie to już groszek 5 - 25 z Bobrka, to sobie go odpuść. Będą z nim problemy. Pietruch, Boruta to są Jankowice. Gdyby to mieli sprzedawać za Pieklorz, to już byłaby absolutna porażka. Chyba, że chodziło Ci o Rokitę, ale jego nie sprzedaje Bobrek, tylko Centrum. Zresztą tez jako jedyny produkt typ 32.1 o spiekalności do 20RI. Jakieś cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos, mnie chodziło o to, że KW SA coś w bambuko leci z tym Bobrkiem. No bo skoro całe bieżące wydobycie mają węgiel typ 32.2 i spiekalność 20 - 40 RI to niby skąd mogą mieć w ofercie workowanego Pieklorza 32.1 ze spiekalnością 10 - 20RI? A jak ten węgiel u Ciebie na lokalnym składzie to już groszek 5 - 25 z Bobrka, to sobie go odpuść. Będą z nim problemy. Pietruch, Boruta to są Jankowice. Gdyby to mieli sprzedawać za Pieklorz, to już byłaby absolutna porażka. Chyba, że chodziło Ci o Rokitę, ale jego nie sprzedaje Bobrek, tylko Centrum. Zresztą tez jako jedyny produkt typ 32.1 o spiekalności do 20RI. Jakieś cuda...

 

Sorki masz racje chodzilo mi o ROKITE

Nie zmienia to faktu ze przecietny klient nie bedzie wnikal czy to Bobrek czy centrum. No bo skad niby ma takie rzeczy wiedziec skoro jest taka informacja o sortach weglowych oraz ich spiekalnosci i przeznaczeniu najczesciej podawana przez kopalnie lub zaklady przetworcze.

 

Sam dobrze o tym wiesz , bo sie tym zajmujesz i widzisz jaki metlik robi sie ludziom:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...