Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

składy węgla w zeszłym roku sprzedawały jakieś rosyjskie cudo- był o tym program w TVN

w zależności od sortu z tego samego surowca "powstawał" węgiel o różnej kaloryczności

jeśli nie potrafia odpowiedziec zapewne nic się w tym temacie nie zmieniło

 

sugeruję dodatkowo wymóc na sprzedającym możliwość uczestniczenia przy załadunku opału na auto i ważeniu tegoż gdyż jednym z głównych zarzutów było też oszukiwanie klientów na wadze- braki 50kg na tonie były normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

Jaki rodzaj ekogroszku sprzedają w punktach składy.węgla.pl..? U mnie w Tczewie Pan nie potrafił powiedzieć z jakiej kopalni, tylko że taki dostają z centrali.

pozdrawiam

Ja też nie mogę się dowiedzieć skąd biorą węgiel.Mówią,że jak chcę to mogę zadzwonić do centrali w Bydgoszczy i tam mi powiedzą.Chyba kiedyś zadzwonię i ciekawe co mi powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

Jaki rodzaj ekogroszku sprzedają w punktach składy.węgla.pl..? U mnie w Tczewie Pan nie potrafił powiedzieć z jakiej kopalni, tylko że taki dostają z centrali.

pozdrawiam

 

Kto ich tam wie - w zeszłym roku testowałem ich węgiel - był bardzo kiepski i nie wart swojej ceny - w stopce masz link do wątku z wynikami testów.

 

Ja bym u nich nie kupował, ale rób jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się dowiedzieć skąd biorą węgiel.Mówią,że jak chcę to mogę zadzwonić do centrali w Bydgoszczy i tam mi powiedzą.Chyba kiedyś zadzwonię i ciekawe co mi powiedzą.

 

ja zadzwoniłam - miła pani poinformowała mnie że oni są związkiem iluś tam kopalni i sami mieszają/robią ekogroszek z różnych kopalń i nikt mi nie zagwarantuje z jakiej konkretnej dostanę ekogroszek.

 

Do mnie właśnie dziś dotarł ekogroszek z wesołej - prezentuje się nieźle, w workach jutowych?, bardzo lekko wilgotny, na streczu i workach tej wilgoci nie widać ale gdy otworzyłam jeden worek to w rękach tą minimalną wilgoć poczułam. Jak będzie się palić to nie wiem, póki solary grzeją wodę to nie sprawdzę.

Jeden problem się pojawił w związku z tym zakupem: dostawa! Wysyłka odbyła się pocztextem i oprócz spóźnienia (miał być w piątek) okazało się że kierowca w zasadzie chciał mi rozładować te palety pół kilometra od domu bo tam kończyła się droga utwardzona do mnie (dalej polna) - potem gdy już go przekonałam że przejedzie tą drogą to miał problem z rozładunkiem bo mu wózek elektryczny (paleciak) będzie grzązł. Mocno musiałam się namarudzić i naprosić aby nieco się wysilił i wjechał tym wózkiem na przygotowane dechy. U Was też takie problemy przy zakupach paletowych?

Zdjęcie-0090.jpg

ważne że jest i zima nam już nie straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zadzwoniłam - miła pani poinformowała mnie że oni są związkiem iluś tam kopalni i sami mieszają/robią ekogroszek z różnych kopalń i nikt mi nie zagwarantuje z jakiej konkretnej dostanę ekogroszek. .

 

Hehe dzięki za info - mieszają to oni nieźle - klientom w głowach - dorównują im chyba tylko ci z Taniopal.pl :mad:

 

Do mnie właśnie dziś dotarł ekogroszek z wesołej - prezentuje się nieźle, w workach jutowych?, bardzo lekko wilgotny, na streczu i workach tej wilgoci nie widać ale gdy otworzyłam jeden worek to w rękach tą minimalną wilgoć poczułam. Jak będzie się palić to nie wiem, póki solary grzeją wodę to nie sprawdzę.

Jeden problem się pojawił w związku z tym zakupem: dostawa! Wysyłka odbyła się pocztextem i oprócz spóźnienia (miał być w piątek) okazało się że kierowca w zasadzie chciał mi rozładować te palety pół kilometra od domu bo tam kończyła się droga utwardzona do mnie (dalej polna) - potem gdy już go przekonałam że przejedzie tą drogą to miał problem z rozładunkiem bo mu wózek elektryczny (paleciak) będzie grzązł. Mocno musiałam się namarudzić i naprosić aby nieco się wysilił i wjechał tym wózkiem na przygotowane dechy. U Was też takie problemy przy zakupach paletowych?

[ATTACH=CONFIG]207360[/ATTACH]

ważne że jest i zima nam już nie straszna.

 

To teraz zimą będziesz mogła ze spokojem czytać jakie to inni mają problemy z węglem bo kupili błoto w ładnym worku ;)

 

Kierowcy są różni - ja także trafiłem na marudzących, ale w sumie się nie dziwię bo jak zakopią auto to wyciąganie pójdzie z ich kieszeni, a zdarzyło się, że u sąsiada paleciak ugrzązł i trzeba było rozładować paletę ręcznie, żeby go wydobyć, a to zajmuje czas.

 

Niezłą dostawę widziałem niedawno do jednego z sąsiadów - dostawcy z okolicznego składu wykiprowali mu z dostawczaka z uchylną naczepą węgiel w workach jutowych - i żaden się nie uszkodził przy tym - to dopiero fachury :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

Jaki rodzaj ekogroszku sprzedają w punktach składy.węgla.pl..? U mnie w Tczewie Pan nie potrafił powiedzieć z jakiej kopalni, tylko że taki dostają z centrali.

pozdrawiam

 

U mnie w okolicy jest chyba 4-5 składów węgla. Pamiętam w tamtym roku jak pytałem się co mają to tylko jeden Pan podawał info. Reszta zasłaniała się tajemnica handlową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

Jaki rodzaj ekogroszku sprzedają w punktach składy.węgla.pl..? U mnie w Tczewie Pan nie potrafił powiedzieć z jakiej kopalni, tylko że taki dostają z centrali.

pozdrawiam

Sami dają odpowiedź w telewizyjnych reklamach - żadna z polskich kopalni nie oferuje orzechokostki ( taka reklama ostatnio chodzi - że nawet o stówkę taniej ). Takie cudo tylko z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Sledze forum od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz zdecydowałem się na założenie konta, bo mam parę pytań do osób które przerabiają orzech na groszek.

1. Czy rzeczywiście węgiel z Wesołej jest taki dobry, jeśli chodzi o parametry spalania, podobno ma duża spiekalność.

2. I jeśli mam kocił HKS Laza UniKomfort 25KW, retora stała, to czy on nada się do mojego kotła

3. Jeżeli nie to czy możecie polecić jakiś groszek.

 

 

Kocioł mam od 2 lat, ale co roku pojawia się ten sam problem, jaki groszek wybrać.

W pierwszym roku paliłem Bobrekiem i Pieklorzem z Piekar Ślaskich, jak dla mnie porównywalne, z Bobrka ze zbiornika za 180kg węgla było mniej popiołu tzn, z Piekar miałem dwa wiadra metalowe, z Bobrka, 1,5 wiadra.

W zeszłym sezonie paliłem Chwałowicami i z tego było ponad 2 wiadra popiołu i miałem takie wrażenie że jakby dłuzej kocioł dochodził do zadanej temp..

Teraz na sezon letni kupiłem z tego zakłądu B&E energy 1T czerwonego celem sprawdzenia, ale wiadomo w lato to nic się nie sprawdzi.

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Dodam też ze jestem zainteresowany kupnem 6T ekogroszku, z dostawą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy rzeczywiście węgiel z Wesołej jest taki dobry, jeśli chodzi o parametry spalania, podobno ma duża spiekalność.

Póki co nie znajdziesz w Polsce węgla o podobnych parametrach. Według charakterystyki KHW:

wartość opałowa 28-30Mj/kg

znikomy popiół 3-5%

spiekalność RI do 16, więc wcale nie aż tak duża, biorąc pod uwagę, że Bobrek ma obecnie górną granicę RI równą 40, a Chwałowice 20.

Nie będą porównywał spiekalności Wesołej z węglami płomiennymi, bo ich wypadku jest to wartość pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...