Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

a wodę grzejecie 24/7 czy tylko w ustalonych godzinach macie ciepłą? U nas 4osoby, woda non stop kolor gorąca leci no i nie minął tydzień jak zasypaliśmy wesołą a już worek 'zeżarło'

 

W strefach mam zadane 50* C a poza było 40* C [ostatnio zmniejszyłem na 30 ale nie ma jeszcze wyników z tego].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kobra piec firmy RECO ale oczywiście specyfikacji nam nie zostawili, napiszę do nich maila, bo mieszkają na stałe za granicą, to będę wiedzieć coś więcej. Ostatniej zimy palono EKORETem o wysokiej kaloryczności 28.... i nie było problemu...

jeśli wiesz gdzie mogę na kotle sprawdzić jaki to model to sprawdzę, w innym wypadku muszę czekać na odp.

ale tak czy inaczej dzięki za odzew...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra piec firmy RECO ale oczywiście specyfikacji nam nie zostawili, ,,,,

 

Vicodin gdyby Twój szanowny małżonek nudził się w długie zimowe wieczory, to mogę nieco podpowiedzieć jak ujarzmić ten kocioł o nienagannym dizajnie. Jeżeli potrzebujesz instrukcji i DTR-ki kotła to mogę podesłać w PDF-ie, na stronach producenta kotła jej nie uświadczysz.

 

 

,,, jeśli wiesz gdzie mogę na kotle sprawdzić jaki to model to sprawdzę, ,,,,

 

Na górnej części boku kotła, tej przeciwnej od zasobnika opału.

 

 

 

,,,, Ostatniej zimy palono EKORETem o wysokiej kaloryczności 28.... i nie było problemu... ,,,,

 

Porozmawiaj z Kobrą, on jest o ile się nie mylę z Wieliczki. Może coś doradzi, lub nawet dowiezie opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj przyszły tony z Bartexu. Folia stretchowa nieco zawilgocona od wewnątrz, ale to chyba normalne. Tona Pieklorza i tona Wesołej z Mysłowic - niestety kurierowi z Poczty Polskiej przewróciła się paleta z Wesołą :mad: w wyniku czego uległ rozerwaniu jeden worek i zamiast tony na jednej palecie mam na dwóch, co oczywiście zajmuje więcej miejsca... Garaż mam duży ale tutaj minus dla Poczty. Poniżej fotki z dostawy, na ręce i w pudle Wesoła.

 

IMAG0044.jpg

 

IMAG0046.jpg

 

IMAG0054.jpg

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj przyszły tony z Bartexu. Folia stretchowa nieco zawilgocona od wewnątrz, ale to chyba normalne. Tona Pieklorza i tona Wesołej z Mysłowic - niestety kurierowi z Poczty Polskiej przewróciła się paleta z Wesołą :mad: w wyniku czego uległ rozerwaniu jeden worek i zamiast tony na jednej palecie mam na dwóch, co oczywiście zajmuje więcej miejsca... Garaż mam duży ale tutaj minus dla Poczty. Poniżej fotki z dostawy, na ręce i w pudle Wesoła.

 

[ATTACH=CONFIG]209034[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]209035[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]209036[/ATTACH]

 

Coś mi się zdaje,że musisz kafelek dokleić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens testowania węgla w porze letniej/jesiennej?

Raczej nastawy pieca są inne niż zimą i inne jest też zapotrzebowanie cieplne.

Mnie groszek spalał się np. kiepsko w sezonie ale już do grzania tylko wody w lecie spalał się wzorowo.

 

Węgiel to akurat ciężki temat, sam się zastanawiam co w tym roku brać?

W miarę sprawdzony z Chwałowic, polecany z Wesołej czy z Wieczorka .... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strefach mam zadane 50* C a poza było 40* C [ostatnio zmniejszyłem na 30 ale nie ma jeszcze wyników z tego].

 

wytłumaczysz laikom o co chodzi z tymi strefami?

mam wrażenie, że u nas z nastawami jest jeszcze coś nie tak, co jakiś czas czuję specyficzny zapach jak dym wydobywa się z komina (ale już nie smolisty tylko taki inny niż dotychczas popeletowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens testowania węgla w porze letniej/jesiennej?

Raczej nastawy pieca są inne niż zimą i inne jest też zapotrzebowanie cieplne.

Mnie groszek spalał się np. kiepsko w sezonie ale już do grzania tylko wody w lecie spalał się wzorowo.

 

Węgiel to akurat ciężki temat, sam się zastanawiam co w tym roku brać?

W miarę sprawdzony z Chwałowic, polecany z Wesołej czy z Wieczorka .... masakra

Napisałem w grzaniu czyli w sezonie zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej tak stoi piec, że mam 3 cm prześwitu między ściana, nie zobaczę:/ każda rada będzie dla nas cenna... :) i spróbujemy ujarzmić kocioł by efektywnie grzał...:)

 

1. RECO 24 (?), na pewno z 2005 roku... jedyne co udało mi się ustalić na podstawie ogólnej specyfikacji papierowej jaką znalazłam w piwnicy, że to kocioł Reco 18/24/30/36/42 i wydaje mi się, że to 24, bo wymiarami 1600x1200x500 pasuje tylko do tego... każda moc ma inny wymiar różniący się o 10cm

znalazłam na necie, że do tego typu urządzenia z automatycznym zaleca się węgiel 31,32, sortyment Gr I,II

 

2. sterownik?? nie mam pojęcia ale mogę opisać: 4 przyciski: 1) menu, 2) strzałka góra, 3)strzałka dół, 4)stop

sterownik ma schemat tak jak w poniższym PDF na stronie 21

http://499.com.pl/doc/reco/r_eco_automat.pdf?osCsid=k906j4kvrmfi5dj25juh246tt1

 

3. dom podpiwniczony (kocioł w piwnicy), bez piwnic ok. 170 metrów(wg/ właścicieli, ale na moje oko może mieć coś koło 200, bo ma też nieużytkowe poddasze..., grzejniki w większości żeliwne duże, okna nowe, dom docieplony. na grzejnikach jest regulacja typu: leci/nie leci bez termostatów...

 

4. zużycie hmmm.... niby wystarczy 4 tony... problem jest taki, że nie ustalisz czy we wszystkich pokojach było grzane czy nie, bo się normalnie dogadać nie da... oni na stałe mieszkają za granicą, w domu grzał teść, nie sądzę by grzał tak jakby miało się mieszkać z małym dzieckiem... stąd zakup 6ciu ton, najwyżej zostanie na przyszłą zimę, piwnica jest duża więc z miejscem problemu nie będzie...

 

5. kocioł jak zajrzałam wygląda na niewyczyszczony niestety i pytanie czy mamy inwestować w czyszczenie kotła przed uruchomieniem?

 

naprawdę dziękuję za pomoc:)

Edytowane przez vicodin
dopisanie zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej tak stoi piec, że mam 3 cm prześwitu między ściana, nie zobaczę:/ każda rada będzie dla nas cenna... :) i spróbujemy ujarzmić kocioł by efektywnie grzał...:)

 

1. RECO 24 (?), na pewno z 2005 roku... jedyne co udało mi się ustalić na podstawie ogólnej specyfikacji papierowej jaką znalazłam w piwnicy, że to kocioł Reco 18/24/30/36/42 i wydaje mi się, że to 24, bo wymiarami 1600x1200x500 pasuje tylko do tego... każda moc ma inny wymiar różniący się o 10cm

znalazłam na necie, że do tego typu urządzenia z automatycznym zaleca się węgiel 31,32, sortyment Gr I,II

 

2. sterownik?? nie mam pojęcia ale mogę opisać: 4 przyciski: 1) menu, 2) strzałka góra, 3)strzałka dół, 4)stop

sterownik ma schemat tak jak w poniższym PDF na stronie 21

http://499.com.pl/doc/reco/r_eco_automat.pdf?osCsid=k906j4kvrmfi5dj25juh246tt1

 

3. dom podpiwniczony (kocioł w piwnicy), bez piwnic ok. 170 metrów(wg/ właścicieli, ale na moje oko może mieć coś koło 200, bo ma też nieużytkowe poddasze..., grzejniki w większości żeliwne duże, okna nowe, dom docieplony. na grzejnikach jest regulacja typu: leci/nie leci bez termostatów...

 

4. zużycie hmmm.... niby wystarczy 4 tony... problem jest taki, że nie ustalisz czy we wszystkich pokojach było grzane czy nie, bo się normalnie dogadać nie da... oni na stałe mieszkają za granicą, w domu grzał teść, nie sądzę by grzał tak jakby miało się mieszkać z małym dzieckiem... stąd zakup 6ciu ton, najwyżej zostanie na przyszłą zimę, piwnica jest duża więc z miejscem problemu nie będzie...

 

5. kocioł jak zajrzałam wygląda na niewyczyszczony niestety i pytanie czy mamy inwestować w czyszczenie kotła przed uruchomieniem?

 

naprawdę dziękuję za pomoc:)

A na lusterko spróbuj może coś odczytasz .Na początek nie ma co gmerać przy sterowniku jakieś ustawienia tam są ,wystarczy kupić podobny opał do tego z poprzedniego sezonu .

Jeżeli dom 200 m2 to straszny apetyt ma ten kociołek (6ton),nie kupuj na zapas bo może się przeprowadzicie ,węgla nie będziecie ładować do walizek.;)

Jeżeli kupisz opał to musisz wyczyścić kocioł ,a przed zakupem większej ilości proponował bym zakup kilku worków żeby ustalić czy jest sprawny ,trzeba sprawdzić ciśnienie w instalacji,czy jest woda zrobić rozruch ,a czym grzejecie ciepłą wodę ?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...