Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Andrzej tak stoi piec, że mam 3 cm prześwitu między ściana, nie zobaczę:/ każda rada będzie dla nas cenna... :) i spróbujemy ujarzmić kocioł by efektywnie grzał...:) ,,,,

 

Vicodin przenieśmy rozmowy na temat Twego kotła tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?62057-MCI-Reco-automat-na-eko-groszek&p=6102524#post6102524

 

A w tym temacie dopytuj kolegów o ekogroszek, szczególnie sporo cennych informacji udzieli Ci kolega Kobra64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Animuss nie da się zobaczyć, ale z 99% pewnością po wnikliwej analizie dostępnych danych i materiałów jest to RECO 24 z 2005 roku...

 

ciepła woda... wiosną, latem i wczesną jesienią podgrzewana jest elektrycznym bojlerem... zimą przełączane było na kocioł - ogólnie chcemy zrobić z tego całoroczny piec ale to w innym temacie:)

 

czemu 6 ton... ? zima podobno trwa tu ok. pól roku, wprowadziliśmy się miesiąc temu, jest sierpień a w domu powoli robi się chłodno i trzeba myśleć o włączeniu pieca... mamy 2 tony po właścicielach ekoretu ale nie chcemy tego ruszać... dom wynajmujemy na dłużej niż rok, poza tym przeprowadziliśmy się z meblami i prawie całym majdanem z drugiego końca Pl więc tak czy inaczej walizki nie wystarczą:)

 

szukamy dobrego, sprawdzonego i solidnego dystrybutora ekogroszku, a że zaczynamy w temacie, to zwracam się o poradę który ekogroszek w ogóle kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie mam żadnych doświadczeń z tym kotłem, Reco nie ma żaden z moich klientów. Wyczyścić kocioł spokojnie da radę Twój mężczyzna, u kolegi czp01 można znaleźć fajne " filmiki instruktażowe " na różne okoliczności. A węgiel - pisałaś, ze w Casto poprzedni użytkownicy opał kupowali, skąd nagle Ekoret? No i ekoret to tak koło 26 MJ ma realnie wartości opałowej. Ja bym na Twoim miejscu kupił na próbę parę worów tej Wesołej i po dokładnym wyczyszczeniu wymiennika na próbę zapalił - dość chłodno już jest, żeby przy otwartych oknach test przeprowadzić. Nawet męża osobówką ścignąć, jak to gdzieś niedaleko. We wrześniu już pewnie trzeba będzie uruchomić kocioł, na pewno zdarzą się takie dni że bez ogrzewania ani rusz. Bez gmerania w sterowniku na początek, albo sczytać nastawy i na forum wrzucić, ktoś zawsze podpowie jakąś ewentualną korektę.Jak będzie w porządku to można brać zapas na zimę. Ale wziąłbym tak ze 2 tony i na pół z tym ekoretem, co został z tamtego sezonu mieszał. Bez jakichś kombinacji, na zmianę po worku do kosza. No chyba że ta piwnica wielka i zimna, wtedy kocioł dużo ciepła do niej odda i 4 tony może się okazać za mało. Albo uderz do kolegów, którzy w Bartexie Wesołą kupowali, jak ich opinia będzie dobra to można brać, bo cena jest bardzo dobra. Zbigmaz, Xerses i jeszcze kilku zamawiało w Bartexie, trzeba ich spytać o zdanie. Chwałowice jak to Wasz pierwszy sezon z kotłem na ekogroszek bym sobie odpuścił, Piekary mogłyby być, ale Kompania Węglowa z lekka zgłupiała z ceną tego towaru i w detalu uczciwy w workach musi kosztować w okolicach tysiaka za tonę. Tak dokładniej, to gdzie ten domek macie? Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra dom w Nowym Targu ... to jest tak, przy podpisaniu umowy najmu pytamy gościa o ekogroszek on nam mówi, że w Castoramie na promocji kupował i żebyśmy tam kupowali... nawet na nazwę na workach nie zerknęliśmy... jak zeszłam wczoraj do pieca, by sprawdzić jaka firma itd. to przyjrzałam się temu co zostawili - ekoret, dzwonimy do ego teścia, bo on na miejscu, a on nam mówi, że tamten od dawna zamawia w składzie ekoret... nie będę komentować sytuacji...

 

piwnica jest podzielona na pomieszczenia

 

uczciwie powiem, że cena nie ma większego znaczenia gdy znajdziemy sprawdzonego sprzedawcę, który nas nie oszuka i dowiezie to do nas w rozsądnej cenie...

 

Pozdrawiam Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicodin,

 

daj sobie spokój z cudami z Castoramy czy Leroya. To dla koneserów. :stirthepot:

 

Kup porządny i przede wszystkim wypróbowany węgiel. Z tą Wesołą to dobre rozwiązanie. Towar jest sprawdzony przez wielu użytkowników i raczej negatywnych rzeczy nie czytałem. Dostawców masz wymienionych kilka stron wstecz. A najlepiej poszukaj kogoś blisko ciebie. Przy tych 6 tonach zaoszczędziś na kurierze. Tylko się pośpiesz póki jest pogoda. Ogólnie z wesołą są cuda. Ja zamówiłem i mam czekac 2 tygodnie bo takie jest nawarstwienie zamówień.:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicodin, w Nowym Targu masz autoryzowanych sprzedawców KHW ( to spółka węglowa, właściciel kopalni m. in. Mysłowice - Wesoła) na Składowej i na Ludźmierskiej. Zacznij od nich - zajedź i zapytaj o groszek II 8 - 20 mm z Wesołej, groszek eco z Kazimierza - Juliusza i Ekoret. Powinni mieć w ofercie. Jak Cię cenami nie zabiją, weź po 2 - 3 worki i sobie popróbuj. Tak chyba byłoby dla Ciebie najtaniej, bo transport pewnie za jakieś symboliczne kwoty, a poza tym autoryzowani sprzedawcy raczej nie robią wałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma przyjechać do mnie dostawa z bartexu : groszku Gold. Porównam z eko - grosz z Białegostoku, którym obecnie podgrzewam wodę

Jak bedzię o.k. zamówie jeszcze ze 3 tony.

Opiszę swoje wrażenia: dotychczas miałem Big Fire , eko - grosz z LM i Carbon R i RN z Castoramy

Edytowane przez Danekspol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w84u
możesz podać dokładny adres tych ze składowej i ludźmierskiej , albo nazwy ? Ten groszek z wesołej kusi ;)

[TABLE=class: Tabela, width: 605]

[TR]

[TD]68[/TD]

[TD]nowy targ[/TD]

[TD]skład opałowy i materiałów budowlanych andrzej siuta, krzysztof łuczkowski spółka jawna[/TD]

[TD]ludźmierska 29[/TD]

[TD](18 264-61-54[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]69[/TD]

[TD]nowy targ[/TD]

[TD]"opałbud" s.c. Czaja genowefa, mroczek bronisław[/TD]

[TD]składowa 1[/TD]

[TD](18 266-22-70[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek wielkie dzięki, znalazłam jeszcze przedstawiciela w Mszanie dolnej z filią w NT, wysłałam maila, proponują za eko z Kazimierza Juliusza 945 zł z transportem i rozładunkiem, ale po specyfikacje musimy podjechać albo zadzwonić do filii w nowym targu... oczywiście zapominamy, że tu wszyscy krócej pracują i jak się wybraliśmy po pracy męża przed 17, to było pozamykane a telefony nie odpowiadały...

 

 

jutro podjedziemy wcześniej by dopytać o szczegóły, powiedzcie na co zwrócić uwagę w certyfikacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

945 za Kazimierz to naprawdę drogo. Wolałbym zapłacić tych 880 za Wesołą, jeżeli jest uczciwa. Albo zamówić w Bartexie, jak chłopaki dobrze ocenią. A sprawdź jeszcze na Jana Pawła II, tam masz dużą firmę Omega, oni są dilerami PKW SA. Pewnie będą mieć Jaret Plus w ofercie. To bardzo przyzwoity opał, a też wyżej 8 stówek nie powinien wynieść . Kaloryczność nawet wyższą będzie miał od Kazimierza, tylko nieco więcej popiołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Taki szary kolor ma węgiel z Południowego Koncernu Węglowego - Janina i Sobieski, a nawet Piast z Kompanii Węglowej.

 

Czyli co Panowie, firma Bartex mnie wych... na groszek Wesoła Mysłowice ? Pieklorza jeszcze nie otwierałem zrobię zdjęcia i powiecie co jest grane. Swoją drogą chyba napisze do gościa maila i zapytam się co to za mieszanka i czemu robi mnie w ciula. Co prawda ten węgiel był zebrany z podłogi dostawczaka bo dzień wcześniej się paleta wywróciła, a dopiero mogłem odebrać to kolejnego dnia, ale chyba to nie ma żadnego znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Panowie, firma Bartex mnie wych... na groszek Wesoła Mysłowice ? Pieklorza jeszcze nie otwierałem zrobię zdjęcia i powiecie co jest grane. Swoją drogą chyba napisze do gościa maila i zapytam się co to za mieszanka i czemu robi mnie w ciula. Co prawda ten węgiel był zebrany z podłogi dostawczaka bo dzień wcześniej się paleta wywróciła, a dopiero mogłem odebrać to kolejnego dnia, ale chyba to nie ma żadnego znaczenia...

 

Spokojnie. Sprawdź w innych workach... wyklucz niepożądane efekty zdjecia, zabrudzenia czy jakieś przypadkowe kamyki... ale trzeba przyznać, że na oko nie wygląda to zbyt "wesoło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Panowie, firma Bartex mnie wych... na groszek Wesoła Mysłowice ? Pieklorza jeszcze nie otwierałem zrobię zdjęcia i powiecie co jest grane. Swoją drogą chyba napisze do gościa maila i zapytam się co to za mieszanka i czemu robi mnie w ciula. Co prawda ten węgiel był zebrany z podłogi dostawczaka bo dzień wcześniej się paleta wywróciła, a dopiero mogłem odebrać to kolejnego dnia, ale chyba to nie ma żadnego znaczenia...

Otwórz kilka worów z wesołej niech lekko przeschną wtedy wyjdzie kolor , może to nie był twój worek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczysz laikom o co chodzi z tymi strefami?

mam wrażenie, że u nas z nastawami jest jeszcze coś nie tak, co jakiś czas czuję specyficzny zapach jak dym wydobywa się z komina (ale już nie smolisty tylko taki inny niż dotychczas popeletowy)

 

Strefy czasowe działają tak, że np. w godzinach 16-22 ustalasz temp. CWU 50*C [do kąpieli] a w pozostałych niższą np. 40 lub 30*C co wystarcza do mycia rąk.

 

Dzięki temu zasobnik CWU ma mniejsze straty bo przez większość doby jest w nim woda o niższej temperaturze a to przekłada się na mniejsze zużycie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...