Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kobra 945 zł właśnie omega proponuje do filii na JP2 mamy podjechać certyfikat zobaczyć... chyba taniej nie znajdziemy Kazimierza w NT... przyjrzymy się wesołej tak jak pisałeś:)

 

945 PLN za Kazimierza to moim zdaniem straszliwa cena. Ten węgiel różni się od np. Retopalu jedynie ciut mniejszą ilością popiołu i zawartością siarki. Nie powinien moim zdaniem kosztować więcej, jak jakieś 800 PLN w workach. Wolałbym już te Piekary za 960, a na pewno Wesołą za 880. Oczywiście, o ile to uczciwi dostawcy. Albo Jaret Plus z pewnego źródła, czyli od dilera PKW SA. Zapytaj w tej Omedze o Jaret Plus - z jakich węgli robią i jaką mają cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefy czasowe działają tak, że np. w godzinach 16-22 ustalasz temp. CWU 50*C [do kąpieli] a w pozostałych niższą np. 40 lub 30*C co wystarcza do mycia rąk.

 

Dzięki temu zasobnik CWU ma mniejsze straty bo przez większość doby jest w nim woda o niższej temperaturze a to przekłada się na mniejsze zużycie opału.

 

a to my nie mamy chyba takiej opcji przy CWU, u nas jedynie pompa cyrkulacyjna jest na godziny ustawiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to lekki offtop, ale każdego z nas [czego nikomu nie życzę] może dotyczyć podobna sytuacja, więc poczytajcie jak wyglądają kolegi forumowicza przejścia z ubezpieczycielem:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218302-Zalanie-domu-historia-prawdziwa-jak-wygl%C4%85da-likwidacja-szkody-w-Allianz-Polska

 

Każdy z nas ubezpiecza dom, samochód itp. więc warto wiedzieć na której firmy ubezpieczeniowej unikać.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny za Kazimierza 930-950 w zależności od miejsca, wszystko z nowym certyfikatem...

inne ekogroszki w większości są kruszone/łupane na miejscu i pakowane w worki... więc póki co wesoła chyba wysuwa się na prowadzenie:)

o jaret plus dopytam w takim razie...

 

wiecie coś na temat ekogroszek Dynamit?? możemy mieć workowany za 850 zł z transportem i rozładunkiem... wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dlugiej przerwie,

vicodin mieszkam w zakopcu, tutaj mam dostep do Chwałowic, dobry wegiel. Aktualnie sciagnelam wesola z bartexu i mam mieszane uczucia. dluzej moj piec reco 24kw wytrzymuje na chwalowicach niz wesolej...ale dopiero wsypalam worek. Chwalowice mam w cenie 900zl/t

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chwałowicami w fajkowej retorcie i w pierwszym roku użytkowania byłbym ostrożny. A Ty Flute nie panikuj - to może być np. kurz z podłogi tego auta. Chcesz w miarę pewnej odpowiedzi - weź parę kilo z wora, wypłucz i wysusz ( poważnie mówię ), potem zrób fotki. A jak pomieszane - to znaczy, że próby zrobili, lekko spiekało i dodali trochę Sobieskiego ( najbardziej te szare kawałki na Sobieskiego właśnie wyglądają ) żeby zapewnić bezproblemowe spalanie. Sam tak robię jak jest kłopot za spiekalnością, tyle że Ziemowitem albo Piastem chrzczę i klientów informuję o proporcji. Jak masz dwa do jeden zmieszane ( ja tak mieszam ), to i tak masz towar lepszy jak Ekoret. Tyle, że uczciwość sprzedawcy nakazywałaby, żebyś to wiedział w chwili zakupu. Ale tak jak mówię - wilgotny węgiel mógł się oblepić suchym kurzem z podłogi auta. Najlepiej do oceny wziąć z nieuszkodzonego wora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz kilka worów z wesołej niech lekko przeschną wtedy wyjdzie kolor , może to nie był twój worek .

 

Witam.Kupiłem osobiście eko groszek w firmie Bartex ,po worku z Wesołej,Kazimierz Juliusz ,Ekoret ,Pieklorz -Piekary,Bobrek już nie fedruje.Na razie spaliłem worek 25kg z Wesołej ,popiołu bardzo mało ok 1kg,brak spieków pare kamyków.Podtrzymanie krótkie 35 min,inaczej gaśnie.Teraz palę' Pieklorza'-trochę spieków ,więcej poiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Prawdziwa natura " węgla ujawnia się przy większym zapotrzebowaniu na ciepło. Na ciepłą wodę, przy minimalnej mocy kotła to i Jankowice będą się prawidłowo palić. Jak ilość kg na dobę wzrośnie do " średniej zimowej ", wylezie prawdziwa spiekalność.

Możliwe, jednak jest już jakieś porównanie, zwłaszcza że palę na maksymalnie otwartym powietrzu i widzę dużą różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przypadkiem dostałem takie urządzenie.

http://www.primavera-agd.pl/tester-gleby-miernik-ph-i-wilgotnosc-biowin-071505.html

To miernik wilgotności gleby ale z węglem też działa :) (a przynajmniej z miałem). Ma dwie metalowe sondy które wbija się w worek, więc nie trzeba wkładać łapy do każdego worka. Na workach z zeszłorocznym opałem pokazuje 1, a na workach z miałem kupionym tydzień temu wskazówka jest na niebieskiej skali czyli WET i faktycznie miał jest mokry. Mam też trochę suchego opału w zasobniku, tam wskazówka nawet nie drgnie więc wskazania na pewno są coś warte.

To tak w ramach ciekawostek na weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dlugiej przerwie,

vicodin mieszkam w zakopcu, tutaj mam dostep do Chwałowic, dobry wegiel. Aktualnie sciagnelam wesola z bartexu i mam mieszane uczucia. dluzej moj piec reco 24kw wytrzymuje na chwalowicach niz wesolej...ale dopiero wsypalam worek. Chwalowice mam w cenie 900zl/t

pozdrawiam

 

Wytrzymuje - to znaczy dłużej trzyma żar w podtrzymaniu czy na dłużej wystarcza - uściślij bo nie wiem o co chodzi z tym wytrzymywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymuje - to znaczy dłużej trzyma żar w podtrzymaniu czy na dłużej wystarcza - uściślij bo nie wiem o co chodzi z tym wytrzymywaniem.

Chwałowice długo trzyma żar.Mam już zakupiony na ten sezon ale Chwałowice-Pieklorz lekko koksuje w podtrzymaniu stąd takie a nie inne ustawienia.

Zobaczymy jak będzie w sezonie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, ja to mam już zamieszane :(

mam Klimosz LING 25 (pierwszy ich piec na groszek) i w mojej już 8 letniej "zabawie" z węglem mam stały mętlik.

Zaczynałem od Juliana, Chwałowice, Bobrek i znów Chwałowice oraz na testy brunatny (odradzam). Julian kiedyś był rewelacyjny, Bobrek zamęczył mnie żużlem i siedzeniem w kotłowni bawiąc się w różne ustawienia. W lecie było jeszcze spoko zima jednak dawała spieki. Ponoć jak piec jest przewymiarowany taki mocny węgiel lubi się żużlować bo mając większą energię rozpalony dłużej sobie leży na retorcie.

Od paru lat uskuteczniam Chwałowice bo po mimo dużej ilości popiołu, jakoś w miarę się pali, pewnie chciało by się aby popiołu było malutko ale znów cena bije po kieszeni. Nie wiem jaki będzie w tym roku węgiel z Chwałowic ale widać Wy polecacie tutaj Wesołą. Troszkę się boję jej energetyczności ale może warto spróbować?

Na składzie w BB mam takie ceny:

 

inny dostawca przekonuje mnie do Wieczorka za 740 zł/t sam już nie wiem

ekogroszek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...