Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stwierdzam, że tamto zdjęcie z groszkiem było mocno przykurzone... pewnie dlatego, że był zbierany z podłogi dsotawczaka. Wesoła z Bartexu poniżej.

 

[ATTACH=CONFIG]209707[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]209708[/ATTACH]

 

No teraz jest róznica, i widać granulacje szkoda ci było złotówki połozyć???:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, ja to mam już zamieszane :(

mam Klimosz LING 25 (pierwszy ich piec na groszek) i w mojej już 8 letniej "zabawie" z węglem mam stały mętlik.

Zaczynałem od Juliana, Chwałowice, Bobrek i znów Chwałowice oraz na testy brunatny (odradzam). Julian kiedyś był rewelacyjny, Bobrek zamęczył mnie żużlem i siedzeniem w kotłowni bawiąc się w różne ustawienia. W lecie było jeszcze spoko zima jednak dawała spieki. Ponoć jak piec jest przewymiarowany taki mocny węgiel lubi się żużlować bo mając większą energię rozpalony dłużej sobie leży na retorcie.

Od paru lat uskuteczniam Chwałowice bo po mimo dużej ilości popiołu, jakoś w miarę się pali, pewnie chciało by się aby popiołu było malutko ale znów cena bije po kieszeni. Nie wiem jaki będzie w tym roku węgiel z Chwałowic ale widać Wy polecacie tutaj Wesołą. Troszkę się boję jej energetyczności ale może warto spróbować?

Na składzie w BB mam takie ceny:

 

inny dostawca przekonuje mnie do Wieczorka za 740 zł/t sam już nie wiem

 

Ty kolego kupujesz eko luzem? Napisz, jaką ilość bierzesz na sezon i czy całość jednorazowo. Dobre ceny masz na tym składzie rzekłbym że półhurt., jak węgiel OK to nie masz co szukać lepiej. Chyba tylko na kolejowej rampie tak się da sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymuje - to znaczy dłużej trzyma żar w podtrzymaniu czy na dłużej wystarcza - uściślij bo nie wiem o co chodzi z tym wytrzymywaniem.

Tzn. worek chwalowic wystarcza mi na 3.5 dnia a wesola na ponad 2 dni uzytkowania, dziwne to, sprawdze w przyszlym tyg. jak sie ociepli. Narazie niestety juz przepalam w co, bo zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBI jest teraz promocja na eko, wychodzi 674 zł/tona. Nie wiem czy to akurat ten sam, ale jak byłem miesiąc temu w OBI we Wrocławiu to leżały jakieś zielone worki tyle, że w środku był węgiel brunatny.

http://www.miami24.pl/ekogroszek.html

 

Odradzam ten ekogroszek Jestem ze Słupska i już wiem co jest w tych workach. Paliłam tym przez dwa miesiące wygrzewania domu i spaliłam ponad trzy tony. Strasznie dużo popiołu, mokry, dwa razy zapchał nam piec, zużycie było masakryczne (ale to może dlatego że dopiero wygrzewaliśmy dom). Gdy zadzwoniłam do właściciela firmy to przyznał że to czeski eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem osobiście eko groszek w firmie Bartex ,po worku z Wesołej,Kazimierz Juliusz ,Ekoret ,Pieklorz -Piekary,Bobrek już nie fedruje.Na razie spaliłem worek 25kg z Wesołej ,popiołu bardzo mało ok 1kg,brak spieków pare kamyków.Podtrzymanie krótkie 35 min,inaczej gaśnie.Teraz palę' Pieklorza'-trochę spieków ,więcej poiołu.

 

Właśnie spaliłem worek 'Pieklorza- Piekary'25 kg-116h-ok 3,5kg popiołu ,to wychodzi 14% wagowo.Muszę uaktualnić dane .'Wesoła "-140h-ok, 0,5kg popiołu-2%-palił się o 20% dłużej pomimo krótszych przerw w podawaniu.Teraz wrzuciłem worek "Juliusza",zobaczę na jak długo wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobra64

raczej luzem, raz na początku brałem pakowany ręcznie do worków foliowych.

W zeszłym roku miałem 400kg w workach takich białych jak @piotrek42 pokazał na swoich zdjęciach.

Zawsze się zastanawiałem jakie worki są najlepsze, te "białe" czy folia co ją widać po marketach i z której się

wręcz leje - a ponoć eko-groszek ma być z natury paliwem suchym :) ????

 

Biorę luzem bo mam go gdzie zrzucić, jest taniej i jedynie więcej syfu w piwnicy. Worki mi jakieś zostały to pewnie coś popakuję sobie już sam.

Średnio na cały rok (latem CWU) spalam ok. 4-4,5 tony, ostatnio w czerwcu brałem 4400 i palę jeszcze teraz, i jeszcze miesiąc bym umęczył.

 

Zamawiam chyba jednak 3 tony Chwałowic (bo sprawdzony) i 1,5 tony z Wesołej - bo go polecacie. Wrzucę go do worów i będę miał porównanie,

czy się nadaje do mojego pieca. Popiołu mniej choć teraz po ustawie śmieciowej i tak go będą zabierać :)

 

Mam też większą robotę bo od czasu zakupu 2005r. nie wymieniłem ślimaka (już kupiłem na zapas) a cyrki były w tym roku takie, że mi się skubaniec zatrzymywał!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. worek chwalowic wystarcza mi na 3.5 dnia a wesola na ponad 2 dni uzytkowania, dziwne to, sprawdze w przyszlym tyg. jak sie ociepli. Narazie niestety juz przepalam w co, bo zimno...

 

Wg mnie są dwie możliwości:

 

1) To nie była Wesoła tylko ktoś kit wcisnął [raczej na to stawiam]

2) Kocioł był źle ustawiony przy Wesołej

 

Testowałem kiedyś Chwałowicki i jest mniej kaloryczny, więc jego zużycie musi być większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy sezon przede mną i zwariowałem. Ale do rzeczy. Mam niedaleko do Oleśnicy - znalazłem taki węgiel na Alledrogo

HIT ! EKOGROSZEK OPAŁ POLSKI KWK WESOŁA 29 Mj

http://allegro.pl/hit-ekogroszek-opal-polski-kwk-wesola-29-mj-i3498659774.html

 

mogę to wziąć w miarę bezpiecznie czy szukać czegoś innego.

Mam kociołek z małą ekoenergią i będę palić na automacie Cobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy sezon przede mną i zwariowałem. Ale do rzeczy. Mam niedaleko do Oleśnicy - znalazłem taki węgiel na Alledrogo

HIT ! EKOGROSZEK OPAŁ POLSKI KWK WESOŁA 29 Mj

http://allegro.pl/hit-ekogroszek-opal-polski-kwk-wesola-29-mj-i3498659774.html

 

mogę to wziąć w miarę bezpiecznie czy szukać czegoś innego.

Mam kociołek z małą ekoenergią i będę palić na automacie Cobry.

 

Bierz śmiało - to węgiel z Bykowa, który testowałem.

Sąsiad wziął ostatnio i jest nadal ok.

 

Ja też tam będę brał :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...