Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamówiłem w Bykowie Wesołą...

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale oni sprzedają tzw. Ekogroszek II o granulacji do 20mm. Bartex czy Karena mają (klasyczną) grubszą frakcję do 25mm.

Jakość podobno jest ta sama (podpytywałm o opinię Kobrę)...

Może to być jakieś rozwiązanie dla tych, którzy mają problem z chrupaniem podajnika...

W zeszłym roku pamiętam był jeszcze i trzeci sort do 31,5mm. Miałem nawet 1 worek - masakra taki hałas...

Ktoś ma jakieś doświadczenia z poszczególnymi sortami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak groszek z kopalni kwk Wieczorek ? parametry na papierze ma bardzo dobre tylko jak to się ma do rzeczywistości

i coś nie moge go nigdzie znaleźć w ilościach detalicznych

 

Typ węgla 32

Ziarno 8-31,5 mm

Wartość opałowa 28,5-29,7 kJ/kg

Zawartość popiołu 2,5-6 %

Zawartość siarki 0,2-0,5 %

Spiekalność 10-20 RI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palił ktoś z was czeski ekogorszkiem komorany z bartexu? http://allegro.pl/ekogroszek-eko-groszek-czeski-komorany-workowany-i3460475773.html

szukam opini czy warto sobie głowę zawracać....

Wziełem na próbę od nich 2 worki komoran razem z toną innego eko . Towar był suchy jak trzeba, pali się dobrze, zużycie na CWU większe niż ekogrosza (rosyjski), ale cenowo i tak wychodzi nieznacznie taniej. Pytanie, czy warto ryzykować, bo komorany mają więcej siarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak groszek z kopalni kwk Wieczorek ? parametry na papierze ma bardzo dobre tylko jak to się ma do rzeczywistości

i coś nie moge go nigdzie znaleźć w ilościach detalicznych

 

Typ węgla 32

Ziarno 8-31,5 mm

Wartość opałowa 28,5-29,7 kJ/kg

Zawartość popiołu 2,5-6 %

Zawartość siarki 0,2-0,5 %

Spiekalność 10-20 RI

Josephik, a jaki masz palnik w swoim kotle? KWP były D albo M - ekogroszek albo miał + ekogroszek. Wieczorek to bardzo dobry węgiel, jednak przeważnie trochę spieka. W fajce raczej odpada, za gruby no i ta spiekalność. Ale do brucerowatych się nada. Jak zamieszasz 2 do 1 z Retopalem będziesz miał cieplejszy niż Ekoret i praktycznie niespiekający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przykładową kalkulacje dla spalania 30kg wegla i odpowiadających paliw aby uzyskać podobne ciepło.

Czy takie wyliczenie jest dobre? wychodzi że miałem najtaniej palić a brucer to ogarnie..:)

 

[ATTACH=CONFIG]210152[/ATTACH]

Drzewo droższe od miału i prawie w takiej cenie co węgiel?

Coś z tym drzewem jest nie tak, dobrze to policzyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi wpadła oferta eko z kopalni Chwałowice ( ok 790 zł - luz )

ktoś coś wie o tym węglu ?

 

coś mi się wydaje że to groszek 5 - 25 a nie ekogroszek ( nie wiem co za różnica )

Zacznę nim palić 4 sezon.Poprzednie 3 sezony samo Chwałowice 27tyś kJ (5-35)

obecny Chwałowice z Pieklorzem 29tyś kJ (5-35)

5-25mm z nazwy groszek bo nie zmieścili się z jednym parametrem.Węgiel ten sam z reguły eko ma granulację 5-25mm

 

Od wczoraj w zasobniku węgiel od firmy AUROLAND 26tyś kJ

auroland.jpgaurolan3.jpgauroland2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo droższe od miału i prawie w takiej cenie co węgiel?

Coś z tym drzewem jest nie tak, dobrze to policzyłeś?

 

No własnie nie wiem, ale przyjałem że 1m3 drewna to 0.65mp, a 1mp drewna powietrzno suchego wazy około 400kg. Wartośc opałowa drewna to 15000kj/kg. Przjąłem cenę 180zł za drewno pocięte poszczypane debowe, tyle u nas wołają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, przeglądam oferty na allegro tych wszystkich ekogroszków i zgłupieć można. Czy warto kupować eko pochodzące z Chwałowic (miałem ostatniej zimy i wydaje mi się że dużo popiołu powstawało, ze 180kg wychodziły 2takie czubate metalowe wiadra). Poprzedniej zimy miałem Pieklorza z Piekar i Bobrka. Z Pieklorza powstawały 2 wiadra popiołu, a z Bobrka 1,5. Brałem od tego samego przez ostatnie dwa sezony i ten z Chwałowic gorszy mi się wydawał. Ten z Piekar podobno dostawa majowa, jak ktoś wie czy jego parametry mogą być ok, to będe bardzo wdzięczny za informacje.

Teraz jak czytam te posty i szukając eko-groszku zastanawiam się czy nie wsiąść tego z Piekar po 840zł/t. Czy brać ten z Bartexu po 930zł/t. Nie wiem jaką różnicę będę miał w spalaniu, uzyskiwaniu ciepłej wody.

 

Drugie pytanie to jest takie czy ktoś testował ten czerwony ekogroszek z B&E (co jakis post widać ich reklame). Jest to podobno jakaś mieszanka Wesołej i Chwałowić. Ja paliłem nim przez lato i wiem że też jest z niego sporo popiołu, też ponad 2 wiadra. Ostatnio jak wrzucałem worki to wydawało mi się że oprócz takich czarnych jak smoła kawałków węgla są takie ciemnobrązowe kawałki, Było ich dosyć sporo. Wie ktoś co to może być. Mam takie wrażenie że ani Chwałowicki a paliłem i wiem jak wygląda, ani Wesoła czytając posty od was tak nie wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...