Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja zamówiłem 2 tony. Jak przyjedzie dam znać co i jak.

 

 

Ja zamówiłem z Bartexu wesołą , już 2 września dostałem super przesyłkę z Ostrowa Wielkopolskiego nowym samochodem kuriera z Poczty.

Węgiel w workach jutowych : suchy i w podtrzymaniu z piecem nastawionym na 45 stopni rozbujał sie do 71.

Wróciłem narazie do eko- grosza ( kupiony w Leroy Merlin - Kalisz ) z firmy barter , zostawie tamten na mrozy ale zaraz pod koniec miesiąca zamawiam jeszcze 3 tony.

W sumie to nie ma co chawalić za mocno , bo jeszcze cenę podniosą mimo , że ponoć polskie kopalnie są zawalone węglem.

Edytowane przez Danekspol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Naprawdę nie wiem, skąd czerpiecie te informacje o zawaleniu kopalni węglem. Owszem, miału mają na KW SA w nadmiarze. Ale na grube sorty dostaję połowę z zamawianych awizacji na KW SA i na KHW. Pieklorz na KW SA jest praktycznie niedostępny, dilerzy mi tłumaczą, że wolą na swoich składach w detalu sprzedać jak już im się cokolwiek z Piekar uda wydębić a na Bobrku już Pieklorza nie ma. Od wielu lat nie pamiętam takich problemów w hurtowym zakupie węgla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy mieszkają na południu Polski? :) Skontaktowałem się z dostawcą poleconym na tym forum, ale nie dostarcza ekogroszku do mnie (mieszkam w woj. mazowieckim). Przeszukałem allegro i tylko jeden sprzedający napisał, że jest możliwa dostawa.. niestety jego aukcja jest mocno nieprzekonująca. Poza allegro znalazłem tylko to: http://www.wegielna5.pl/sklep/ekogroszek-pieklorz,p8

 

Pomóżcie. Nie chcę już korzystać z pobliskich składów węgla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam już od dłuższego czasu posty w temacie, ale zaczynam głupieć.

Z tego co zrozumiałem to węgiel warto kupić u bartex.

Tylko moje pytanie brzmi: WESOŁA czy PIEKLORZ, a może jeszcze co innego czy gdzie indziej?

Prosiłbym o pomoc, bo mam zamiar wziąć 10ton i nie chciałbym kupić zbyt dużego syfu jak co roku.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możliwe że Kobra ma rację.

Jak masz okazję zakupu próbną ilość to myślę że warto ponieważ nie wiem jak jest w innych regionach Polski

ale pojawił się groszek za wschodniej granicy i szczerze mówiąc byłem zaskoczony jak go sprawdziłem na swojej metodzie

grzania CWU. Podczas podtrzymania podbijał temperaturę prawie jak wesoła,popiół ma jasno szarawy i jak go porównam

do ruska z zeszłego roku to totalna przepaść i miał rdzawy popiół i inne świństwa w sobie ,a podbijaniu temp. można zapomnieć.

 

Na pewno z ruskiem to istna "ruletka" ,ale jak się trafi dobrze to będziesz zadowolony.

 

W ten sezon zaopatrzyłem się w Wesołą i ruska.

Z próbką będzie problem bo sam nie wybiorę gdzie i z jakiej palety mają dać worek,mam do nich około 50 km.

poczekam jeszcze węgiel na pewno nie podrożeje. :)

Naprawdę nie wiem, skąd czerpiecie te informacje o zawaleniu kopalni węglem. Owszem, miału mają na KW SA w nadmiarze. Ale na grube sorty dostaję połowę z zamawianych awizacji na KW SA i na KHW. Pieklorz na KW SA jest praktycznie niedostępny, dilerzy mi tłumaczą, że wolą na swoich składach w detalu sprzedać jak już im się cokolwiek z Piekar uda wydębić a na Bobrku już Pieklorza nie ma. Od wielu lat nie pamiętam takich problemów w hurtowym zakupie węgla.
Taki ekogroszek jak Pieklorz to będzie schodził normalnie ,za to inne węgle będzie trudniej sprzedać

sam szef wszystkich szefów Premier na ten temat wspominał w telewizorni .

http://www.wnp.pl/drukuj/205895_1.html

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/polskie-gornictwo-postawione-pod-murem,1938245,4199

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem, skąd czerpiecie te informacje o zawaleniu kopalni węglem. Owszem, miału mają na KW SA w nadmiarze. Ale na grube sorty dostaję połowę z zamawianych awizacji na KW SA i na KHW. Pieklorz na KW SA jest praktycznie niedostępny, dilerzy mi tłumaczą, że wolą na swoich składach w detalu sprzedać jak już im się cokolwiek z Piekar uda wydębić a na Bobrku już Pieklorza nie ma. Od wielu lat nie pamiętam takich problemów w hurtowym zakupie węgla.

Jak pewnie wiesz, Kompania Węglowa to nie tylko Bobrek, Chwałowice, Piekary, Piast i Ziemowit, które to kopalnie mają typowy węgiel opałowy schodzący na pniu. To jeszcze dziewięć innych kopalń (w tym kilka bardzo dużych, łączonych dwuruchowych) mających w ofercie węgle typu 33 i 34.2.

To tam właśnie zalega ten węgiel na zwałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy mieszkają na południu Polski? :) Skontaktowałem się z dostawcą poleconym na tym forum, ale nie dostarcza ekogroszku do mnie (mieszkam w woj. mazowieckim). Przeszukałem allegro i tylko jeden sprzedający napisał, że jest możliwa dostawa.. niestety jego aukcja jest mocno nieprzekonująca. Poza allegro znalazłem tylko to: http://www.wegielna5.pl/sklep/ekogroszek-pieklorz,p8

 

Pomóżcie. Nie chcę już korzystać z pobliskich składów węgla :(

 

Mirosław kupuj śmiało to jest mój dostawca opału od 3 lat i złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Znam właściciela i jego podejście do klienta. Generalnie zajmują się hurtem, ale powoli zaczynają wchodzić w rynek detaliczny. Od strony technicznej to może być czarny koń opału workowanego i nie tylko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypomnę, że mój post był odpowiedzią na słowa kolegi Danexpol. twierdzącego, że nie ma co chwalić Bartexu, bo podniosą ceny pomimo że polskie kopalnie są zawalone węglem. To chyba jasne, że i kolega i ja pisaliśmy o węglu nadającym się do spalania w kotłowniach przydomowych. Kolega słyszał, że jest go nadmiar, a ja borykam się z jego niedoborem. Szczerze mówiąc, nadmiar czy też brak węgli koksowych czy gazowo - koksowych jest mi zupełnie obojętny - ja się tym nie zajmuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypomnę, że mój post był odpowiedzią na słowa kolegi Danexpol. twierdzącego, że nie ma co chwalić Bartexu, bo podniosą ceny pomimo że polskie kopalnie są zawalone węglem. To chyba jasne, że i kolega i ja pisaliśmy o węglu nadającym się do spalania w kotłowniach przydomowych..

Ale jaja, zawalone węglem :)

To niech sobie podjedzie na Wesołą i kupi trochę groszku czy auto jak jest zawalone.

Miał z hałdy można kupić co najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy mieszkają na południu Polski? :) Skontaktowałem się z dostawcą poleconym na tym forum, ale nie dostarcza ekogroszku do mnie (mieszkam w woj. mazowieckim). Przeszukałem allegro i tylko jeden sprzedający napisał, że jest możliwa dostawa.. niestety jego aukcja jest mocno nieprzekonująca. Poza allegro znalazłem tylko to: http://www.wegielna5.pl/sklep/ekogroszek-pieklorz,p8

 

Pomóżcie. Nie chcę już korzystać z pobliskich składów węgla :(

 

Zajrzyj tu:

 

http://ekogroszek-sklad.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o grube sorty, to może czas zainteresować się Marcelem, Sośnicą-Makoszowy i Jankowicami? W sumie Bobrkowi już niedaleko do tych węgli.

 

Były próby, klienci nie akceptują. Czy raczej - zbyt mało klientów akceptuje. Żyć z czegoś trzeba, nie będę ludziom wykładów robił o paleniu od góry. Zresztą - za mało o tym wiem. A po staremu palone mają kilka wad - smołują, zawieszają się w piecu ( z dołu się wypali, zrobi skorupę i górę trzeba wzruszyć żeby opadła i się dopaliła ), w porównaniu do Piasta czy Ziemowita są bardzo nierówne z dużym udziałem ziarna właściwie jeszcze w rozmiarze groszku i inne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypomnę, że mój post był odpowiedzią na słowa kolegi Danexpol. twierdzącego, że nie ma co chwalić Bartexu,.
Tio wszystko przez to że czyta się po łebkach ;)

Całe szczęście że węgiel czeski jest jaśniejszy :

"BARTEX FIRMA DZIAŁAJĄCA NA POLSKIM RYNKU OD 2007 ROKU.

JESTEŚMY NAJWIĘKSZYM IMPORTEREM WĘGLA CZESKIEGO A OD PAŹDZIERNIKA 2012 WYŁĄCZNYM DEALEREM KOPALNI MOST-KOMORANY W CZECHACH."

Chyba ze zaczną farbować węgiel .:)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były próby, klienci nie akceptują. Czy raczej - zbyt mało klientów akceptuje. Żyć z czegoś trzeba, nie będę ludziom wykładów robił o paleniu od góry. Zresztą - za mało o tym wiem. A po staremu palone mają kilka wad - smołują, zawieszają się w piecu ( z dołu się wypali, zrobi skorupę i górę trzeba wzruszyć żeby opadła i się dopaliła ), w porównaniu do Piasta czy Ziemowita są bardzo nierówne z dużym udziałem ziarna właściwie jeszcze w rozmiarze groszku i inne takie.

Z sortymentem grubym tak jest.

Z powodzeniem jednak można spalać z Marcela groszek.

Daje niezłego kopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były próby, klienci nie akceptują. Czy raczej - zbyt mało klientów akceptuje. Żyć z czegoś trzeba, nie będę ludziom wykładów robił o paleniu od góry. Zresztą - za mało o tym wiem. A po staremu palone mają kilka wad - smołują, zawieszają się w piecu ( z dołu się wypali, zrobi skorupę i górę trzeba wzruszyć żeby opadła i się dopaliła ), w porównaniu do Piasta czy Ziemowita są bardzo nierówne z dużym udziałem ziarna właściwie jeszcze w rozmiarze groszku i inne takie.

Masz w pełni rację. Wysoka spiekalność i zawartość substancji smolistych robią swoje. Duże firmy mające własne ciągi przerobu węgla same oficjalnie robią mieszanki płomiennego z węglami gazowymi. Na przykład Piasta, czy Sobieskiego z Marcelem, Jankowicami, Sośnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...