Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Młody kamienny to ten jaśniejszy, kamienny to ten ciemny a łupek? Jak go rozpoznać?
Ze zdjęcia trudno, trzeba by to chwycić w rękę ale pokusić się pokazać? W swoim troszkę grzebię i to co widzę to podnoszę a tu bym dotykał tych

 

łupek2.jpgłupek.JPG

 

 

PS

Jakieś małe te zdjęcia mi wyszły :(

 

Poprawiłem

łupek2.jpg

łupek.jpg

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra, lestek za Rzeszowem mieszka :) nawet tyle km, cześka zawieźć to już do ceny dobija mocno transport, workowanie a i coś czarnego trochę domieszane żeby brunatny troszkę chociaż wzmocnić :)

 

Dokładnie. W tej okolicy kupić dobry groszek za przyzwoite pieniądze graniczy z cudem.

Na zimę kupiłem coś innego chociaż też nie wiadomo jak z tym będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra zadzwoniłem do gościa ,twierdzi ze to węgiel z Austrii :eek: powiedział "średniej jakości jak chcę wysokoenergetyczny to pieklorz w papierowych worach" i sprzedaje go od 5 lat ,a z akcyzą bo on inaczej nie sprzedaje cyt. "nie bawię się w odpisy ,ze względu na Rząd bo to Polska , wystarczy ze ktoś ulepi figurkę z tego węgla wtedy ja odpowiadam ".Węgiel suchy ,przywozi do 5 ton rozładunek HDS-m , facet mocno kumaty co i jak z czym się je .

 

Animuss, pierwsze słyszę, żeby w PL ktoś węglem z Austrii handlował. Co prawda w ubiegłym sezonie pojawiło się coś o nazwie Donau i sam się zastanawiałem, ale w końcu jakoś zeszło i nie wiem, co by to mogło być. Może akurat to samo?Jakieś tam kopalnie jeszcze w Austrii pracują, ale nie mam pojęcia, jaki węgiel kopią. A z tą akcyzą to on coś kombinuje albo nie wie, o co chodzi. Jak prawidłowo wystawi Dokument Dostawy Wyrobów Węglowych z danymi klienta ( ja spisuję nr. dowodu albo prawa jazdy, pesel i dane adresowe ) a na dokumencie klient podpisze, że deklaruje zużycie na potrzeby gospodarstwa domowego, to potem tylko cmoknąć go mogą wszelkie służby, odpowiedzialność przejmuje klient. Zresztą - który przedsiębiorca kupi węgiel do firmy bez faktury? Żeby oszczędzić 37,50 PLN akcyzy odpuści odpis VAT ( czyli 18,7% ceny brutto węgla ) i odpis w podatku dochodowym w wysokości ceny netto zakupionego węgla? To chyba jakiś debil bez 3 klas by musiał być. U mnie nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W tej okolicy kupić dobry groszek za przyzwoite pieniądze graniczy z cudem.

Na zimę kupiłem coś innego chociaż też nie wiadomo jak z tym będzie.

 

Ale domieszka jest 1:5 więc nikła a cena 750zł na workach napisali że wartość opałowa 24kJ

 

tu masz w proporcji 1:1 POLSKO - CZESKI wartość opałowa 25/26kJ

za 700zł transport pod chałupę

http://bartexwegiel.pl/sklep/index.php?id_product=25&controller=product

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss, pierwsze słyszę, żeby w PL ktoś węglem z Austrii handlował. Co prawda w ubiegłym sezonie pojawiło się coś o nazwie Donau i sam się zastanawiałem, ale w końcu jakoś zeszło i nie wiem, co by to mogło być. Może akurat to samo?Jakieś tam kopalnie jeszcze w Austrii pracują, ale nie mam pojęcia, jaki węgiel kopią. A z tą akcyzą to on coś kombinuje albo nie wie, o co chodzi. Jak prawidłowo wystawi Dokument Dostawy Wyrobów Węglowych z danymi klienta ( ja spisuję nr. dowodu albo prawa jazdy, pesel i dane adresowe ) a na dokumencie klient podpisze, że deklaruje zużycie na potrzeby gospodarstwa domowego, to potem tylko cmoknąć go mogą wszelkie służby, odpowiedzialność przejmuje klient. Zresztą - który przedsiębiorca kupi węgiel do firmy bez faktury? Żeby oszczędzić 37,50 PLN akcyzy odpuści odpis VAT ( czyli 18,7% ceny brutto węgla ) i odpis w podatku dochodowym w wysokości ceny netto zakupionego węgla? To chyba jakiś debil bez 3 klas by musiał być. U mnie nie występują.

 

U mnie straż pożarna brała od niego 2 lata temu byłem powiedzieli że rewelacji nie ma szło go sporo ale wtedy wygrzewali budynek był nowo postawiony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...