Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale domieszka jest 1:5 więc nikła a cena 750zł na workach napisali że wartość opałowa 24kJ

 

tu masz w proporcji 1:1 POLSKO - CZESKI wartość opałowa 25/26kJ

za 700zł transport pod chałupę

http://bartexwegiel.pl/sklep/index.php?id_product=25&controller=product

Animus, pomyśl co by trzeba zmieszać i w jakiej proporcji żeby otrzymać 25 czy 26MJ/kg gdzie jeden ze składników ma 19 ?

Aha, utrzymując taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek, a ile tego węgla na zimę bierzesz? W Tarnowie znam uczciwą firmę, to już nie światy.

 

To będzie mój pierwszy sezon grzewczy z tym kociołkiem i z tego rodzaju kociołkiem.

Na zimę kupiłem 2 tony ale nie mam pojęcia czy wystarczy. Przekonam się po zimie i będę wiedział czy na następny sezon kupić trochę więcej czy tyle styknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co w przyszłym roku będzie na topie??? w Tym roku no.1 to Wesoła:) wszyscy palą wesołą:)) kurcze szkoda że sprawa z antracytem umarła... ciekawe czy ktos tym handluje? nawet mieszajac- pamietajmy że antracyt jest dosć łatwy do sprawdzenia i widoczny gołym okiem, Kobra nie sprowadzasz antracytu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugi 24 - bo ponoć Gold to Wesoła, Silver to Pieklorz, A Rubin - czyli ten w mieszance - to Retopal.

Pieklorza niema chyba już od lipca, natomiast mieszając nawet 1 :1 coś co ma 19 +24 = 43/2 = 21,5 czyli wyjdzie coś między czystą Janiną a Sobieskim :)

Można wtedy utrzymać cenę.

Chyba że ja już naprawdę dawno do szkoły chodziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze szkoda że sprawa z antracytem umarła... ciekawe czy ktos tym handluje? nawet mieszajac- pamietajmy że antracyt jest dosć łatwy do sprawdzenia i widoczny gołym okiem, Kobra nie sprowadzasz antracytu??

Nic nie umarło i ma się dobrze :)

Są tacy co już od tamtego roku a pewnie i dłużej dosypują do swoich węgli.

Nie pytać o szczegóły bo i tak nie napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra podaj tą firmę, mam 20km do Tarnowa. Z czechem ciężki temat. Syfi jak cholera. i to już na etapie noszenia. po węglu kamiennym wkładasz ręce pod wodę i masz czyste. Po czechu nie idzie domyć. Komin po ubiegłym sezonie (ekoret + pieklorz + trochę czecha) lekko przydymiony. Od kwietnia grzałem ledvicami, komin do czyszczenia - spaliłem z 400kg. Może czech + inny węgiel rozwiąże te problemy, będzie się to lepiej dopalać, ale trochę popiołu i tak w komin pójdzie. Bardo fajnie palił mi się węgiel z Majstra (napewno masz w Rzeszowie) ale ten po 22zł/worek (producent - raczej konfekcjoner - BSM Salt). Jak kupowałem kilka worków - był bardzo mokry. Teraz wygląda na suchy. W Dębicy więdzą o nim że jest czarny. Cena 880 + dowóz - bez sensu. Lepiej zamówić przez neta. Tam gdzie brałem luzem ekoreta wywiesili ostatnio kartkę "nie pakujemy węgla". Firma wiarygodna i uczciwa ale daleko tak nie pojadą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaster, a od której strony Tarnowa? Firma Glifada Tarnów, siedzibę mają na Wędkarskiej a place składowe w Łęgu i w Żabnie. Dilerują w KW SA i PKW SA, powinni mieć fajne ceny Retopalu i Jareta. Z Pieklorzem na cuda bym u nich nie liczył, bo biorą tylko z Piekar to i cena może być kosmiczna ( 7 stówek luz na kopalni + tydzień - półtora stania )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony rzeszowa - dębicy. firma Gilfada jest mi znana :) ale o ich węglu nic nie wiem. Choć wydaje mi się że znajomy u nich kupował i był zadowolony. Chyba sami kruszą i nie robią z niczym problemu, o ile to ta sama firma. On brał w Łęgu właśnie, a raczej nie ma tam kilku składów. zawsze dobrze wiedzieć i mieć jakieś wyjście awaryjne. Jeszcze kilka lat temu to bym z krakowa woził, bo z tamtąd miałem transport za free. Edytowane przez vaster
zmiana żabno ->łęg tarnowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...