Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Najgorzej właśnie jest z tym transportem, nikt za darmo nie chce jechać :(

 

transport wszędzie kosztuje (chyba że się przy czymś przywiezie). Mając opcję kupić na lokalnym składzie nie wiadomo co, a kupić coś uczciwego w podobnej cenie + 140 za transport - wybrałem opcję numer 2. Kupiłem czecha w cenie czecha (550) i miejmy nadzieję że wesołą (750) praktycznie w cenie chwałowic (u mnie chcieli 680 za chwałowice + worki + pakowanie, czyli + 90zł = 770). Transport kosztuje, ale czasem lepszym rozwiązaniem jest trochę dopłacić. Dla mnie te chwałowice to z miałem są. Za drobne to poprostu. Nie chcę żadnych opowieści od sprzedawcy, chcę kupić uczciwy węgiel taki jaki on jest i tyle. Jak miesza to niech miesz - ma się dobrze palić. Z tym że chciałbym jednak wiedzieć co kupuję. W kwietniu padł mi sterownik, wymieniał go serwisant z Dębicy, opowiadał jak zmusił jednegoz tych sprzedawców do tego, żeby przyjechał i zabrał sobie węgiel który mu sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie (oklice Torunia) na jednym ze składów gościu ma luzem pieklorzq z piekar za 850 zł/t - myślicie że to realne?

przedwczoraj dojechała do mnie paleta weosłej z Bartexu - wygląda na dość mokrą, sporo miału się trafia , jak i ten sort miał być do 25, a ma on ponad 30 i trafia się że jest i większy - chyba muszę reklamować

Edytowane przez szymkas30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymkas, realne, dobra cena jak na tą okolicę. Jak chcesz kupić, to weź 2 wory na próbę. Piekary są twarde, raczej bardzo ciemno - grafitowe niż czarne, mają dość intensywny połysk, przerost nie występuje. Palą się bez spiekania, popiołu ma zostać max 5 - 6%. Węgiel sprzedawany z obecnych dostaw " na bieżąco " już raczej będzie wilgotny, letnie zapasy na składach raczej się pokończyły. Kruszony z bieżących dostaw niestety nie wysiewa się do czysta, takie rzeczy tylko w lecie jak jest sucho i kruszy się suchy węgiel. No ale nadziarna być nie powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

klika sezonów paliłem Ekoretem - oryginalnie workowanym i w ostatnim sezonie zauważyłem gorszą jakość i różne rodzaje węgla w worku

 

Potrzebuję kupić 6 ton ekogroszku workowanego wysokokalorycznego - ale pewnego bo tej zimy z przyczyn rodzinnych nie mogę sobie pozwolić na dziadowski węgiel

 

macie może jakiś sprawdzonych dostawców na śląsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon biorę ekogroszek z Bartexu .W tamtym roku wypróbowałem 4 dostawców ,brałem luzem po tonie ,Braki po 10-15% .użeranie się o dowiezienie braków .W tym roku zdecydowałem się na pakowany , kupiłem w Bartexie 4 worki "Wesoła-Juliusz-Ekoret-Pieklorz",Wszystkie waga idealna 25,1 kg.Najdłużej palił się ten z Wesołej ,dla mnie najważniejsza ilość popiołu ok 0,5 kg z 25kg.Mam mały popielnik -5l..żdecydowałem się na razie na dwie tony..Niestety węgiel przywieziony w deszczu ,wprawdzie na paletach owinięte folią ,ale samochód be\z możliwości rozładunku.Kierowca musiał wyładować wszystko ręcznie,po ściągnięciu folii,ponieważ nie mogłem go złożyć w tym dni do piwnicy jest dość wilgotny,po za tym worki słabo zaszyte trzeba uważać nie rzucać bo pękają .Ta nowa dostawa na szczęście pali się tak jak ten na próbe ,bałem się że mają na "wabika" jakiś specjalny,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko dlaczego tak mało ludzi to rozumie...

też bym chętnie grzał gazem - nawet dotacji nie chcę, dajcie tylko uczciwie zarobić.

 

I zacznie się tak jak tu :

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130919/POWIAT0206/130918761

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak w "misiu"?

"nie, nie po znajomości, nie po kosztach. wszystko legalnie, na fakture, a my jako konsultanci zarobimy po 15%"

 

Ludzi którzy zarabiają średnią krajową na takie ogrzewanie nie stać, a tu mowa o ludziach, których na normalne rachunki nie było stać. Ale najważniejsze, że spółdzielnia czy też miasto przerzuciło edukację lokatorów na Zakład Energetyczny. Bolesne koszty finansowe edukacji też poniesie ZE. To się nazywa spryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derek 64

no tak tylko że to towar workowany u nich - i jak tu mieć pewność że nie ma domieszki ? ja muszę mieć wysoką temperaturę bo mam starą instalację i mieli dużo wody w układzie i jak dorzucą mi tam szajs to w zimę będzie bida

Edytowane przez Raf2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testowaniu węgla ekobran (spaliłem z 500 kg) mogę podzielić się paroma spostrzeżeniami. Jest słabo kaloryczny, niby 24Mj ale prawdę mówiąc starcza na niewiele dłużej niż ledvice. Węgiel nie spieka ale popiół dość mocno. Ekoretu zasobnik wystarczał na trzy tygodnie, ekobranu tydzień krócej. Węgiel nawet latem lekko wilgotny, pierwsze wrażenie że suchy ale na ściankach zbiornika rosa. Pozytyw za brak miału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak za EKORET dałeś powiedzmy 730 za tonę ,to za EKOBRAN powinieneś płacić 500 zł /t i częściej wywalać popiół.

taaa. w Tczewie Ekoret luzem 860, pakowny 960zł/t,

A ten ekobran... to węgiel pewnie ruski, pakowany przez Kulczyk Holding w Braniewie, podobno i u mnie dostępny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derek 64

no tak tylko że to towar workowany u nich - i jak tu mieć pewność że nie ma domieszki ? ja muszę mieć wysoką temperaturę bo mam starą instalację i mieli dużo wody w układzie i jak dorzucą mi tam szajs to w zimę będzie bida

Raf2000.Bartex ma też ekogroszek luzem ,możesz podjechać własnym transportem będziesz widział co ci ładują.Kaloryczność "Wesołej" z tych ,które od nich testowałem najwyższa , ok 5-10C więcej na piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy kupował ktoś ekogroszek z Wesołej w Rzeszowie bądz łańcucie - link poniżej http://www.rzeszowiak.pl/sprzedaz-wegla-i-ekogroszku-z-kopalni-wesolawartosc-opalowa-4191796

Dzwoniłem tam i Pani twierdzi ze maja papier z kopalni że są certyfikatowanymi sprzedawcami .

Mają wegiel luzem i pakują u siebie - cena 880 za tone pakowanego - ciekawe czy nie jest mieszany z czymś innym .

Mógłby się ktoś podzielić opinią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf2000.Bartex ma też ekogroszek luzem ,możesz podjechać własnym transportem będziesz widział co ci ładują.Kaloryczność "Wesołej" z tych ,które od nich testowałem najwyższa , ok 5-10C więcej na piecu.

 

w tym problem ze chcę workowany - a raz już sam workowałem i dziąkuję za tą przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy kupował ktoś ekogroszek z Wesołej w Rzeszowie bądz łańcucie - link poniżej http://www.rzeszowiak.pl/sprzedaz-wegla-i-ekogroszku-z-kopalni-wesolawartosc-opalowa-4191796

Dzwoniłem tam i Pani twierdzi ze maja papier z kopalni że są certyfikatowanymi sprzedawcami .

Mają wegiel luzem i pakują u siebie - cena 880 za tone pakowanego - ciekawe czy nie jest mieszany z czymś innym .

Mógłby się ktoś podzielić opinią .

Pewnie łatwiej by było jakbyś podał co to za firma.

Cena taka, że wg. mnie powinien to być dobry węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...