Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

w tym problem ze chcę workowany - a raz już sam workowałem i dziąkuję za tą przyjemność

Ja sobie zrobiłem prosty patencik.. obręcz na trzech nogach, o średnicy wiadra po farbie, moze ciut mniej aby się wiadro u góry wcinało. W wiaderku obciąłem dno, nakładam worek na wiaderko, wkładam na stojak który zaciska się obręczą na wiaderku z workiem i sypię łopatą bez trzymania. Pozniej podnoszę do góry wiaderko i stojak a worek zostaje gotowy do zawiązania. Mogę to postawić na kupie węgla więc nic sie nie wysypuje. A zawiązuję a raczej sklejam zwykłą taśmą pakową:)

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A kupował może ktoś ten w promocyjnej cenie z Castoramy?.Wychodzi niecałe 700 zł tona...

 

Jeżeli masz na myśli ten po 629 (tani opał "zielony") to o czym tu dyskutować? to czeski węgiel i tyle. Sam jeszcze palę czeskim (ledvice po ok. 500zł/tona), ale wsypałem już ostatni worek . Na lato był dobry ale syfi niesamowicie. Mam komin gorszy po lecie niż po całej zimie - do czyszczenia (grzałem głównie ekoretem, kilka worków chwałowic i kilka jakiegoś polskiego z marketu majster. Jak na czeski jest za drogi. Jeżeli jest jeszcze jakiś inny to napisz jaki. Napewno masz w okolicy jakiś skład gdzie w zbliżonej cenie kupisz chwałowice lub piasta. Nie jestem specem w tej materii ale każdy jeden polski węgiel będzie lepszy od czeskiego. A ten sam węgiel w tej cenie to nawet na allegro dostaniesz z dostawą pod dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, też się zastanawiałem co to za wynalazek ale nie odważyłem się kupić choć jeden worek, może ktoś już próbował :)

 

Było już o tym wiele razy. Sam w zeszłym roku nabrałem się na reklamę i kupiłem całą tonę :bash:

 

Obsługa super, worki z gustownym nadrukiem i w miarę porządne, dostawa 24/48h. Ogólnie marketing z wyższej półki.

I na tym pozytywy się kończą.

W środku błoto, zwykły czech. Moc standardowa ale syfi niestandardowo.

Nigdy więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaster, nie masz racji. Piszesz - każdy jeden polski węgiel, tymczasem jest masa polskich węgli, które w piecu z podajnikiem po prostu się nie spalą. A czech - owszem, syfi i leci jak słoma, ale spali się zawsze. Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem czecha, nie używam ani nie sprzedaję. Ale trzeba sobie zdawać sprawę, ze bardzo dobry węgiel, typu np. Staszic czy Wujek w retorcie będzie gorszy od czecha, pozbawi użytkownika komfortu, snu i kasy a kocioł przerobi na maszynkę do produkcji koksu. Pablomoc, jak Pieklorz z Piekar ( a innego już nie ma ) a Ekoret uczciwie zrobiony to różnic wielkich nie będzie. Podobna wartość opałowa, popiół i spiekalność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też latem miałem jakieś resztki Wesołej i Piekar. Z polecania testowałem też cuda z Leroya :bash:

 

Pisałem już o tym wcześniej... Mi na lato idealnie przypasował Retopal (przynajmniej tak to u mnie nazwali;) ).

Drobniutki, takie bryłki max. 1-2cm bez miału - jakby odsiany. Super się pali, dopala i długo trzyma żar. A cena praktycznie taka jak za magię z castoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaster, nie masz racji. Piszesz - każdy jeden polski węgiel, tymczasem jest masa polskich węgli, które w piecu z podajnikiem po prostu się nie spalą. A czech - owszem, syfi i leci jak słoma, ale spali się zawsze. Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem czecha, nie używam ani nie sprzedaję. Ale trzeba sobie zdawać sprawę, ze bardzo dobry węgiel, typu np. Staszic czy Wujek w retorcie będzie gorszy od czecha, pozbawi użytkownika komfortu, snu i kasy a kocioł przerobi na maszynkę do produkcji koksu. Pablomoc, jak Pieklorz z Piekar ( a innego już nie ma ) a Ekoret uczciwie zrobiony to różnic wielkich nie będzie. Podobna wartość opałowa, popiół i spiekalność.

 

No tak ale raczej miałem na myśli węgiel który powszechnie jest dostępny jako ekogroszek. Ze Staszicem czy Wujkiem się nie spotkałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablomoc, jak Pieklorz z Piekar ( a innego już nie ma ) a Ekoret uczciwie zrobiony to różnic wielkich nie będzie. Podobna wartość opałowa, popiół i spiekalność.

 

Wczoraj wsypałem kolejny worek ekoreta i czasowo starczył mi na tyle samo co pieklorz, nie widzę żadnej różnicy a różnica w cenie 80 zł na tonie, oba groszki w papierowych workach i suche :) Ciekawe jak się sprawdzi zimą.

 

Grzejecie już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tak, że to jest zły węgiel a po wrzuceniu do pieca całość gaśnie. Przeciwnie. Pali się dobrze i szybko. Zero spieków ale dużo popiołu i syfu w piecu. Ja też w zeszłym roku myślałem, ze zrobiłem dobry interes kupują to za 650zł w sytuacji gdzie wszyscy brali węgiel po 850zł.

 

Ten węgiel po prostu nie jest wart tej ceny. To tak jakby ktoś zapakował Wesołą w trendy worki i sprzedawał po 1200PLN.

Proponuję kupić 2-3 worki na próbę zanim zapakujesz w Casto całą przyczepę:cool: Ja też nie wierzyłem póki nie spróbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie pieca nie należy do przyjemności tak więc dziękuję, druga sprawa to nienawidzę błota w workach, wole suchego pieklorza w papierowych

 

niska kaloryczność to i więcej tego idzie

 

może bym kupił faktycznie ze 3 worki żeby się przekonać :) ale ciężko mi się zebrać na takie doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...