Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Kupilem dzis Eko z Wesolej ze skladu w Łancucie pod Rzeezowem . Wyglada elegancko - suchutki , z certyfikatem jakosci od "Katowicki Holding Wewglowy K.W.K Mysłowice- Wesoła " - 880 za tone spakowany .

Czy palicie juz moze panowie - bo chlodnawo w domu sie robi ?

Czy pali ktos moze eko wesoła na sterowniku Ecoal i moze podzielic sie ustawieniem korekty dmuchawy w grzaniu ??

Pale na cyklicznym trybie pracy pompy - i dziwne jest to ze najekonomiczniej wychodzilo mi w tamtym roku (pierwszy rok grzania) na ustawieniach 4/60 , tyle ze podlogowka nie byla za ciepla , myslicie ze powienienem dalej na takich ustawieniach palic czy zagescic troche , powiedzmy 1 / 9 ??

Dzieki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3 tony czecha za 520zł/tona workowany z transportem. Już grzeję i w przewymiarowanym kotle 35kw sprawdza się rewelacyjnie. Od lutego już jadę na czechu i żadnych problemów nie stwierdzono.

I to jest rozsądna cena, jaką można za czecha zapłacić. Tak z górka licząc - to do 6 stówek max. Ale te wszystkie pod 700 ceny to jakiś kosmos bez ekonomicznego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak, jak mi Wesoła spieka to mieszam 2 do 1 z Ziemowitem. Z Retopalem też można, ja wolę z Ziemowitem bo sam go kruszę, przesiewa się przy tej okazji z miału a poza tym jest trochę od Piasta cieplejszy przy zerowej spiekalności. Jest ciut więcej popiołu, pali się dobrze, wzrost zużycia właściwie niezauważalny. Ale Tobie raczej chodzi o obniżenie kaloryczności żeby ograniczyć sadzę przy małym zapotrzebowaniu? To daj na połowę albo na razie sam Retopal spalaj, Wesołą na zimę zostaw. Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem dzis Eko z Wesolej ze skladu w Łancucie pod Rzeezowem . Wyglada elegancko - suchutki , z certyfikatem jakosci od "Katowicki Holding Wewglowy K.W.K Mysłowice- Wesoła " - 880 za tone spakowany .

Czy palicie juz moze panowie - bo chlodnawo w domu sie robi ?

Czy pali ktos moze eko wesoła na sterowniku Ecoal i moze podzielic sie ustawieniem korekty dmuchawy w grzaniu ??

Pale na cyklicznym trybie pracy pompy - i dziwne jest to ze najekonomiczniej wychodzilo mi w tamtym roku (pierwszy rok grzania) na ustawieniach 4/60 , tyle ze podlogowka nie byla za ciepla , myslicie ze powienienem dalej na takich ustawieniach palic czy zagescic troche , powiedzmy 1 / 9 ??

Dzieki za pomoc .

 

Ja właśnie wczoraj tam byłem i Pani mi się pochwaliła że wiozą do Ciebie 2 czy 3 tony (nie pamiętam)

Wziąłem przy okazji 200 kg i jak się chłodniej zrobi to pewnie wsypię to albo Pieklorza kupionego w BARTEXIE.

Bardzo chwaliła tą wesołą i twierdziła że sama teraz nią pali i bardzo mało popiołu.

Zobaczymy jak bedzię w rzeczywistości ale jak będzie dobrze to cena w miarę niezła w tym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwałowice aż do 2010 roku były bodaj czy nie najlepszym ekogroszkiem na rynku. Później się spaprało co nieco, zaczęły bardzo się spiekać. Od ubiegłego roku jest z nimi zdecydowanie lepiej, ale w fajce przy dużym zapotrzebowaniu ( czyli wtedy, kiedy klientowi najbardziej zależy na bezproblemowym, fajnym opale ) dalej trochę się koksują. Ja tym nie handluję, czasem jak mam stamtąd orzech to skruszę trochę na próbę i dalszej poprawy, takiej żeby znów zacząć to oferować jako ekogroszek nie widzę. Aktualne parametry masz na kwsa.pl - w zakładkach Oferta handlowa - rynek pozostały i Jak i gdzie kupić węgiel - kupuje na kopalni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialo niby byc lepiej ale.....

Tak jak piszesz do 2010 bylo ok. otem zaczely sie problemy ze spiekalnoscia itd.

pytam o parametry z poniewaz to co jest na kwsa niczym sie nie rozni od tego co jedna z firm chandlujaca opalem ( niech na razie pozostanie anonimowa ) ze slaska w 2011roku pokazala klientowi dokonujacemu wiekszego zakupu ( 22tony ) eko- groszku 5-25 chwalowice.

W tym roku z tej samej firmy zakuiono tone i efekt w spalaniu jest identyczny w obydwu przypadkach ( ta sama spiekalnosc)

Tak sie zastanawiam czy jest to kolejny " cud nad Wisla " , czy moze ewidentne robienie w balona ludzi rzez chociazby kwsa.:confused:

Moze tak ma byc ze co 2-3 lata nastepuje " cudowna poprawa" jakiegos eko?

Moze za dwa lata znowu Ekstra bedzie np ; Kazimierz -Juliusz , lub narodzi sie ponownie Pieklorz Bytomski:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3 tony czecha za 520zł/tona workowany z transportem. Już grzeję i w przewymiarowanym kotle 35kw sprawdza się rewelacyjnie. Od lutego już jadę na czechu i żadnych problemów nie stwierdzono.

I to jest właśnie właściwa cena za ten węgiel.

Przy takiej różnicy byłbym skłonny więcej czyścić piec, komin itd.

Natomiast cena 630 to głupota. Tyle to może dać ktoś, kto nie wie co to jest. Ja tym grzałem CWU i do tego był okej pozatym że brudził. Co do reszty proponuję test kolegi Suspensera. Jeszcze jedna sprawa, jeżeli to ledvice to pół biedy. Jak komorany to masakra dla pieca, ślimaka i pojemnika na węgiel. Też o tym w tym temacie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie właściwa cena za ten węgiel.

Przy takiej różnicy byłbym skłonny więcej czyścić piec, komin itd.

Natomiast cena 630 to głupota. Tyle to może dać ktoś, kto nie wie co to jest. Ja tym grzałem CWU i do tego był okej pozatym że brudził. Co do reszty proponuję test kolegi Suspensera. Jeszcze jedna sprawa, jeżeli to ledvice to pół biedy. Jak komorany to masakra dla pieca, ślimaka i pojemnika na węgiel. Też o tym w tym temacie było.

 

 

Ponoć to Komorany, i zbyt wiele mitów krąży na ten temat.

Spalanie w normie 10-15% większe od polskiego. Piec tak samo brudny jak przy polskim, zero różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzolek, w ubiegłym sezonie robiłem próby na Ledvickim, szło około 40% więcej jak Wesołej. Myślę, że tak realnie to Komorana z 10% więcej niż Janki pójdzie. Jankę w worach obecnie sprzedaję po 680 PLN. Minus tych 10% i uwzględniając blisko trzykrotnie wyższą siarkę Komorana, będę się jednak upierał, że tych 6 stówek za workowanego z transportem to jest absolutny max, jaki można ewentualnie rozważyć. A przyzwoita cena - nie żadna rewelacyjna, tylko właśnie przyzwoita - to te 530, które zapłaciłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to Komorany, i zbyt wiele mitów krąży na ten temat.

Spalanie w normie 10-15% większe od polskiego. Piec tak samo brudny jak przy polskim, zero różnicy

miałem na myśli właśnie siarkę. 10% z tony to 100kg. jak jest suchy, to pół biedy. przy mokrym to kwas siarkowy (myślę że na dach z blachy też korzystnie nie wpłynie). Żeby było jasne, nikt tu nikomu nie zabrania żeby nie palić tym czy tamtym. Każdy robi jak uważa i na co go stać. Ja w chwili obecnej mam włożone kilka żeberek żeliwnych z rusztu awaryjnego i w momencie uruchamiania pompy CO dorzucam na niego drzewa. Przez dzień chodzi tylko CWU. Przy dużych mrozach też tak robiłem. Wiem że to nie jest superefektywne spalanie ale zawsze pozwala zaoszczędzić trochę groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując czeski groszek np. z casto zużycie wzrasta o około 25-30% więc żeby to było ekonomicznie uzasadnione jego cena powinna być o tyle samo procent niższa plus powinna rekompensować nam więcej syfu i roboty w kotłowni.

 

chyba kupię tego czecha z casto co jest po 12 z groszami za worek, pieklorza 25 kilo worek kupuje za 25 zł a tu za 25 mam 40kg, ciekawe jakie będzie spalanie

 

ja jeszcze sezonu grzewczego nie zaczynam, poddasze 23 st dół 22 st. Jutro napalę w kominku i tak narazie będę przepalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kupię tego czecha z casto co jest po 12 z groszami za worek, pieklorza 25 kilo worek kupuje za 25 zł a tu za 25 mam 40kg, ciekawe jakie będzie spalanie

 

ja jeszcze sezonu grzewczego nie zaczynam, poddasze 23 st dół 22 st. Jutro napalę w kominku i tak narazie będę przepalał.

 

To w końcu jaka jest cena tego węgla? 12 z groszami za worek 25kg to ok 500 zł tona a nie koło 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak kocioł przewymiarowany, to lepiej zapodać paliwo o mniejszej kaloryczności. A większość z nas ma przewymiarowane kotły. Plus dla czeskiego eko: nie ma obawy o ślimak, bo węgiel miękki i podajnik cichutko sobie bzyka, z uwagi na mniejszą kaloryczność spalanie ciągłe bez podtrzymania, ciutkę większe spalanie i popiół, ale bez koksu i spieków. Przy pieklorzu, czy chwałowicach, to bywa z tym różnie. Strzały ze ślimaka, trzaski itp. Przez 4 sezony kilka tirów eko przerobiłem i nie mam zamiaru więcej przepłacać za jakiś tam np wesoły węgiel za 900zł/t workowany z transportem Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...