Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

worek 20 kg kosztuje 12 z groszami, a napisałem ze za 25 zł tego właśnie jest 40 kg, pieklorz za 25 zł 25kg

 

też tak w tamtym roku liczyłem;)

 

spróbuj raczej porównywać wydajność z jednego worka a nie cenę... zarówno wydajność pod koniec września jak i pod koniec grudnia... kwestie popiołu i zasyfienie pieca pomijam bo każdy lubi co innego.

 

worki są po 20kg. ale już z wodą? zauważ, że wilgotność jest podana - nawet 25%;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

worek 20 kg kosztuje 12 z groszami, a napisałem ze za 25 zł tego właśnie jest 40 kg, pieklorz za 25 zł 25kg

 

Worek 20 kg kosztuje 12,60 , 629zł/T a wilgotność na worku 20 - 25 % a w rzeczywistości jak wygląda Pablomoc ? bo węgiel brunatny chłonie więcej wilgoci niż kamienny.Jak jest gnój to może być 10-12 kg a teraz powinno być co najmniej 15 kg węgla a resztę woda do wysuszenia - odparowania w kotle z większą stratą lub w kotłowni z mniejszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek 20 kg kosztuje 12,60 , 629zł/T a wilgotność na worku 20 - 25 % a w rzeczywistości jak wygląda Pablomoc ? bo węgiel brunatny chłonie więcej wilgoci niż kamienny.Jak jest gnój to może być 10-12 kg a teraz powinno być co najmniej 15 kg węgla a resztę woda do wysuszenia - odparowania w kotle z większą stratą lub w kotłowni z mniejszą .

Hehe :) już byłem prawie w drodze do castoramy po dwie tony :)

Wolę być w gronie przepłacających za wesoły węgiel.

Miałem doczynienia z czeskim eko trochę mokrym i z suchym. Suchy jest akceptowalny.

Miałem do czynienia z węglem kamiennym zaj... mokrym - palił się super (firma bsm salt).

Za nawóz to się inne pieniądze płaci, bo jak nazwać coś co jeszcze nie jest węglem kamiennym a ma w sobie 25% wody?

Do tego jak to komorany, to poszukaj wstawionych w tym wątku zdjęć ślimaka, chyba suspenser wstawiał. Ewentualnie można go spróbować przekonać żeby testy zrobił, ciekawe czy się zgodzi :))) ?

Za 679 zł (16,99 za 25kg)w majstrze jest czech z komoran (suchy) i nawet mnie nie rusza. Cena 500zł to max co jestem gotów zapłacić. Wolę przepłacić za pewne eko (w mojej okolicy za niepewny węgiel muszę wydać min 750zł + transport lub w miarę przyzwoity za ponad 800zł a pewnego ekoreta luzem mam po 930), w razie draki zmieszać nawet z SUCHYM czechem. Chętnie posłucham wrażeń z palenia węglem brunatnym o wilgotności 25%.

 

Przy tej wilgotności mamy 840zł/tona - tak się ludziom tanio węgiel sprzedaje.

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zakwalifikowanie to firma nazywa ten węgiel --> cytuję: Ekogroszek miękki, płomienny zwany młodym węglem :lol2:

No jakoś to trzeba sprzedać...

Też bym tak pisał jakbym go sprzedawał - marketing dźwignią handlu. Niestety w tym świecie uczciwi sprzedawcy JESZCZE dostają po czterech literach. Ale jeden ślimak, drugi ślimak ludzie się wyedukują. Nic tak nie edukuje jak portfel.

@zyzol

Co Ty ogrzewasz, że za 4 sezony kilka tirów węgla spaliłeś?

Edytowane przez vaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zakwalifikowanie to firma nazywa ten węgiel --> cytuję: Ekogroszek miękki, płomienny zwany młodym węglem :lol2:

Panowie jak jest suchy to można go łykać ,przy zakupie musi być suchy i tani ,bo tanio go nie kupimy jak będzie gnój nawet jak cena będzie zachęcająca . Wartość opałowa waha się od 7,5 do 21 MJ/kg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli właśnie siarkę. 10% z tony to 100kg. jak jest suchy, to pół biedy.

 

Dodam tylko, że brunatny nawet w stanie powietrzno suchym zawiera o wiele więcej wilgoci niż kamienny.

 

Podejrzewam, że z tą siarką to może być podobnie jak z wilgotnością węgla - jeszcze kilka lat temu nie przejmowałem się nią i wrzucałem do zasobnika węgiel mokry aż ciekło z worków - 2 sezony wystarczyły, żeby korozja zasobnika [zapewne także ślimaka] ruszyła konkretnie - potem nawet konserwacja zasobnika i stosowanie suchego węgla nie pomogło i po niecałych 5 latach poległ najpierw ślimak a potem zasobnik.

 

Czy warto więc ryzykować szybsze przerdzewienie wymiennika [co w praktyce oznacza konieczność wymiany kotła] stosując węgiel z dużą zawartością siarki [niewiele tańszego lub nawet relatywnie droższego od kamiennego z wysoką kalorycznością i małą zawartością siarki] to niech sobie każdy sam przeliczy.

 

Mi się na pewno nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak w tamtym roku liczyłem;)

 

spróbuj raczej porównywać wydajność z jednego worka a nie cenę... zarówno wydajność pod koniec września jak i pod koniec grudnia... kwestie popiołu i zasyfienie pieca pomijam bo każdy lubi co innego.

 

worki są po 20kg. ale już z wodą? zauważ, że wilgotność jest podana - nawet 25%;)

 

dlatego pale pieklorzem, a w tej chwili tesuje ekoret :)

 

Tak tylko liczę, w tamtym roku paliłem mniej kalorycznymi groszkami typu kazimierz juliusz lub carbon rn z cato i innymi wynalazkami z okolicznych składów i mam porównanie ile idzie groszku przy mniejszej kaloryczności, dłuższe dochodzenie do zadanej temp itp.

 

ale idzie im ten groszek, nie ma co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.onet.pl/weglem-nie-napalisz,18567,5579320,1,prasa-detal

 

Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy – informuje "Gazeta Wyborcza".

 

Polska jest na przedostatnim miejscu w UE pod względem jakości powietrza. W czwartek na sejmowej komisji ochrony środowiska omawiany był program rządowy rozwiązania tej kwestii.

 

"Zakładamy wprowadzenie dopłat do likwidacji domowych pieców węglowych i zastąpienie ich bardziej ekologicznym ogrzewaniem. Będą też dopłaty do ociepleń domów, by koszty ogrzewania były niższe" – relacjonuje Stanisław Żelichowski (PSL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie sypie do podajnika węgla, z którego cieknie woda ciurkiem z worka???

 

Kup to sam zobaczysz. Kup sobie ze dwa worki do testów i zasyp. Węgiel nie musi wcale wyglądać na bardzo mokry. Zobaczysz co potem będzie na ściankach zasobnika. Ja miałem doświadczenia (dobre) z bardzo mokrym kamiennym z którego się lało, może twoje z brunatnym będą podobne.

Ale jak tylko założyłem nowy kociołek w lipcu, jedyny ekogroszek jaki był pod ręką, to czech z nomi. Wziąłem 2 ostatnie worki, jeden był rozerwany. Do dziś pamiętam smród, rosę na zasobniku i rdzawe plamy. To jak do tej pory najgorszy węgiel jaki miałem. Palił się i wcale nie wyglądał na mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalałem dziś dostawy z dilerem KW SA. Pocieszył mnie niezmiernie - od 01.10 ceny orzecha i kostki około 25 PLN w górę, Retopal około 10 PLN w górę, Pieklorz z Piekar około 50 PLN w górę. Bez zmian na razie mają zostać miały, groszki i groszek 5 - 25. Qrwa, 750 PLN za Piekary na kopalni - toż to masakra jakaś będzie, przy tych kolejkach poniżej tysiąca w detalu ciężko będzie za luz zejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...