Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

No fakt , teraz Pieklorz Piekary ponizej tysiaca to powinien sia zwac drugi "cud nad Wisla" , lub ktos kto sprzedaje powinien miec szyld " caritas opalowy":p

Niestety groszek 5-25 idzie w gore od 01.11 . Dlatego tak mnie ciekawila specyfikacja Chwalowic. Cena ok 25 zeta wiecej.

Ciekawe za co teraz bedziemy placic:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kup to sam zobaczysz. Kup sobie ze dwa worki do testów i zasyp. Węgiel nie musi wcale wyglądać na bardzo mokry. Zobaczysz co potem będzie na ściankach zasobnika. Ja miałem doświadczenia (dobre) z bardzo mokrym kamiennym z którego się lało, może twoje z brunatnym będą podobne.

Ale jak tylko założyłem nowy kociołek w lipcu, jedyny ekogroszek jaki był pod ręką, to czech z nomi. Wziąłem 2 ostatnie worki, jeden był rozerwany. Do dziś pamiętam smród, rosę na zasobniku i rdzawe plamy. To jak do tej pory najgorszy węgiel jaki miałem. Palił się i wcale nie wyglądał na mokry.

 

Kupiłem 3 tony Komoran, a pelę nim już od lutego i przez lato. Nie wiem co mam testować. Za każdym razem jak kupowałem ze składu na Sośnicy był suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt , teraz Pieklorz Piekary ponizej tysiaca to powinien sia zwac drugi "cud nad Wisla" , lub ktos kto sprzedaje powinien miec szyld " caritas opalowy":p

Niestety groszek 5-25 idzie w gore od 01.11 . Dlatego tak mnie ciekawila specyfikacja Chwalowic. Cena ok 25 zeta wiecej.

Ciekawe za co teraz bedziemy placic:bash:

 

uuuu, to mnie nie pocieszyliście, u mnie i tak rogi pieklorz (990zł / t) workowany to będzie ponad 1000zł

 

przekroczyli granicę psychologiczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.onet.pl/weglem-nie-napalisz,18567,5579320,1,prasa-detal

 

Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy – informuje "Gazeta Wyborcza".

 

Polska jest na przedostatnim miejscu w UE pod względem jakości powietrza. W czwartek na sejmowej komisji ochrony środowiska omawiany był program rządowy rozwiązania tej kwestii.

 

"Zakładamy wprowadzenie dopłat do likwidacji domowych pieców węglowych i zastąpienie ich bardziej ekologicznym ogrzewaniem. Będą też dopłaty do ociepleń domów, by koszty ogrzewania były niższe" – relacjonuje Stanisław Żelichowski (PSL)

 

 

Na początek wycofał bym z użycia śmieciuchy bo to one najbardziej kopcą i bardziej restrykcyjne kontrole nad tym co ludzie w piecu palą, ile razy koło siebie w okolicy leci czarny dym z kominów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu, to mnie nie pocieszyliście, u mnie i tak rogi pieklorz (990zł / t) workowany to będzie ponad 1000zł

 

przekroczyli granicę psychologiczną :)

 

Cena Pieklorza jest na KW SA już chora. Po podwyżce będzie.... chorsza. Dobry Jaret Plus z zaufanego źródła ( Wesoła na pół z Janką ) spali się nie gorzej od Piekar i da podobne efekty a w detalu kupi się go pewnie ze 150 - 200 PLN taniej. Przy tej cenie Piekar to chyba tylko na zakup drobnicowy wprost na kopalni dla ludzi mieszkających w pobliżu może być opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Pieklorza jest na KW SA już chora. Po podwyżce będzie.... chorsza. Dobry Jaret Plus z zaufanego źródła ( Wesoła na pół z Janką ) spali się nie gorzej od Piekar i da podobne efekty a w detalu kupi się go pewnie ze 150 - 200 PLN taniej. Przy tej cenie Piekar to chyba tylko na zakup drobnicowy wprost na kopalni dla ludzi mieszkających w pobliżu może być opłacalne.

 

 

Tylko patrzeć jak Chińczycy zaczną podrabiać ekogroszek :D....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wycofał bym z użycia śmieciuchy bo to one najbardziej kopcą i bardziej restrykcyjne kontrole nad tym co ludzie w piecu palą, ile razy koło siebie w okolicy leci czarny dym z kominów ...

 

Zgadza się - przecież z komina kotła na ekogroszek w ogóle nie wylatuje widoczny dym, więc cała reszta "ekologów" robi syf i to ich powinno się ścigać.

 

W każdej miejscowości są tacy syfiarze - u siebie namierzyłem dwóch w promieniu 300 metrów.

 

Już 2 razy zasmrodzili wieczorem okolicę bo akurat tak wiatr wiał, że dym opadał w mojej okolicy [dobrze, że mam w domu wentylację z filtrami bo bym chyba im poszedł "podziękować"] i mam plan - jak wyczaję dziadów gdy będzie jeszcze jasno zrobię zdjęcia i wyślę do lokalnej gazety i wrzucę na lokalne forum - w końcu powinni być dumni z tego co robią no nie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser popieram Twoją akcję. Sam w mojej okolicy mam z tym problem i będę robił jak Ty. Może otwórzmy nowy wątek, gdzie będziemy namierzać winowajców i publikować zdjęcia ich kominów???

 

Masz rację - działaj - im więcej osób zadziała tym lepiej.

 

Skutek przyniesie to jednak tylko gdy umieści się w lokalnych mediach i na forach bo tam najszybciej "śmierdziel" zobaczy zdjęcie swojego domu z kopcącym kominem i będzie wiedział, że sąsiedzi i znajomi też to widzą a to wstyd być "syfiarzem".

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wycofał bym z użycia śmieciuchy bo to one najbardziej kopcą i bardziej restrykcyjne kontrole nad tym co ludzie w piecu palą, ile razy koło siebie w okolicy leci czarny dym z kominów ...

 

100% popieram

To nie w węglu jest problem tylko w sposobie palenia.

A jedynym problem byłoby emisja CO2 bo w tej kwestii im jego więcej tym lepiej oczywiście w PL.

Naprodukowali śmieciuchów a teraz mają pretensje do garbatego ze ma dzieci proste.

Nad tym powinni się znać konstruktorzy co produkować aby było ekologicznie i ekonomicznie.

Jesteśmy w XXI i wystarczy zajechać do jakiego kol wiek sklepu z kotłami i dalej te gó...a są produkowane.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% popieram

To nie w węglu jest problem tylko w sposobie palenia.

A jedynym problem byłoby emisja CO2 bo w tej kwestii im jego więcej tym lepiej oczywiście w PL.

Naprodukowali śmieciuchów a teraz mają pretensje do garbatego ze ma dzieci proste.

Nad tym powinni się znać konstruktorzy co produkować aby było ekologicznie i ekonomicznie.

Jesteśmy w XXI i wystarczy zajechać do jakiego kol wiek sklepu z kotłami i dalej te gó...a są produkowane.

 

A może tak po prostu ludzie kupują śmieciuchy, bo nie mają kasy na porządny kocioł?

Wpadł ktoś z Was koledzy na taki domysł?

Gdy masz mało kasy to masz w 4-literach dym, eko i całą resztę. To jest bieda, a nie bycie eko. Każdy chce mieć ciepło w domu.

Tak trudno to zrozumieć? Macie kasę i ja także, ale rozumiem ludzi którzy jej nie mają, choć dymienie z kominów mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - działaj - im więcej osób zadziała tym lepiej.

 

Skutek przyniesie to jednak tylko gdy umieści się w lokalnych mediach i na forach bo tam najszybciej "śmierdziel" zobaczy zdjęcie swojego domu z kopcącym kominem i będzie wiedział, że sąsiedzi i znajomi też to widzą a to wstyd być "syfiarzem".

Tylko nie zasadzajcie się przy mojej chałupce, chociaż jest pierwsza z brzegu i dobrze widoczna nawet z daleka. A jeżeli już byście byli w okolicach to zapraszam na browarka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof7

 

To że bieda to rzecz oczywista ,ale za cenę górniaka można zrobić dobrego dolniaka i czystość spalania będzie bardzo dobra.

Górniak to łatwizna ,natomiast z dolniakiem to już nie taka prosta sprawa ponieważ zapotrzebowanie na ciepło każdy z nas ma inne i fundamentalną sprawą jest dobranie odpowiedniej mocy.

 

Bieda nie jest usprawiedliwieniem tak samo jak brak wiedzy.

Sam posiadam górniaka którego właśnie zakupiłem z racji braku wiedzy ,ale jak zobaczyłem co się wydobywa z komina od razu coś mi nie grało

dlatego między innymi trafiłem na te forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak po prostu ludzie kupują śmieciuchy, bo nie mają kasy na porządny kocioł?

Wpadł ktoś z Was koledzy na taki domysł?

Gdy masz mało kasy to masz w 4-literach dym, eko i całą resztę. To jest bieda, a nie bycie eko. Każdy chce mieć ciepło w domu.

Tak trudno to zrozumieć? Macie kasę i ja także, ale rozumiem ludzi którzy jej nie mają, choć dymienie z kominów mi się nie podoba.

 

w casto kocioł z podajnikiem można kupić w cenie śmiecucha

 

z drugiej strony kotły na groszek są chyba bardziej ekonomiczne tak więc zakup się zwraca po czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć już od razu kotła z podajnikiem aby spalać w nim prawidłowo.

Nie możemy też winić zwykłych ludzi że kopcą ponieważ nie wszyscy ludzie muszą się na tym znać od tego

są konstruktorzy którzy uczą się w tej dziedzinie ,a my za to płacimy.

Ale wygląda na to że mamy wolną amerykankę robią co im się podoba nie patrząc na przyszłość.

Ale to przecież POLSKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...