Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Nie przesadzaj. Za 2 tys to podajnik kupisz a nie kocioł z podajnikiem., nawet w Kasto. Takie cuda to tylko w Erze :lol2:

 

Za 2 tys. na pewno nie, ale za 3.9 tys osobiście w Casto widziałem:

http://www.castorama.pl/kociol-c-o-komfort-18-kw-prawy.html

Producent Termo-Tech Stąporków.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie trzeba mieć już od razu kotła z podajnikiem aby spalać w nim prawidłowo.

Nie możemy też winić zwykłych ludzi że kopcą ponieważ nie wszyscy ludzie muszą się na tym znać od tego

są konstruktorzy którzy uczą się w tej dziedzinie ,a my za to płacimy.

Ale wygląda na to że mamy wolną amerykankę robią co im się podoba nie patrząc na przyszłość.

Ale to przecież POLSKA.

 

Tu się z Tobą zgodzę w 100%. Zrobić najtańszy badziew, aby się tylko jakoś paliło. I właśnie o to "jakoś" najbardziej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podpowiecie co by z piecem pokombinować bo zaczęły nam się spieki robić (żużel?) i popiołu po 4 dniach cała węglarka

piec defro akm uni 15kw

w okresie grzania samej wody worek wesołej starczał na 9dni

puściliśmy ogrzewanie na cały dom tydzień temu i 'zeżarło' do dzisiaj 2 worki

ustawienia spisane z pieca

CO 58

CWU 50

czas podawania 10s

przerwa podawania 70s

sila nadmuchu 30%

praca podtrzymania 15s

przerwa podtrzymania 38min

wentylator w podtrzymaniu - czas pracy 35s, czas przerwy 15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może nie umiem tego odpowiednio nazwać, ale wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]215305[/ATTACH]

 

Kobra, trochę to przypomina mój przypadek z zeszłej zimy, nie?

 

pumpaluna, niech się wypowiedzą fachowcy ale ja powiem ci w skrócie jak było u mnie.

 

Wesoła w ogóle mi się nie spiekała ale dosyć mocno koksowała. U mnie problemem było podtrzymanie. Większość koksu tworzyła się na tym etapie. Dokładnie przy takich warunkach jak ostatnio kiedy piec w ciagu dnia ma długie przestoje. Przyjrzyj się temu...

 

Po drugie miałem Wesołą, która miała sporo dodatków: kamyczki i inne obiekty, które po prostu się topiły i powstawały takie twarde formacje jakby bryłkę smoły obsypać popiołem. ma wrażenie, że u ciebie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym podawanie 5 sekund, przerwa 40 i patrzył, co będzie. To niewielka wbrew pozorom zmiana, z proporcji 1 do 7 na 1 do 8. Ten nadmuch jeszcze też by można nieco chyba obniżyć, ale to już w następnych krokach. Widać i trochę koksu i trochę żużla i jakiś kamyk się trafi. Ale co innego mnie zastanawia - po 4 dniach węglarka popiołu? Pisałaś - 2 worki na tydzień. Czyli co - z ok. 30 kilogramów węgla taka ilość popiołu? Ta węglarka to niby to wiaderko metalowe ze zdjęcia? To by były straszne ilości. W każdym razie - nieWesołe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, węglarka to hmm pojemnik który był w komplecie z piecem, taka rynienka która jest w środku pieca cały czas. To metalowe wiadro (10litrowe) to z 3 opróżnień się uzbierało. Mąż mówi, że wsypując zawartość worka do podajnika kamyków nie zauważył.

Aha, brat który też pali wesołą z tego samego źródła nie ma spieków i popiołu znacznie mniej niż my ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczyłoby, że wagowo wychodzi Ci jakieś 8 % popiołu. To już nie dramat, ale jak na Wesołą to ze 2 razy za dużo. Trzeba walczyć z nastawami. Na początek spróbuj tak, jak napisałem. Jak dalej będzie koks w popiele, wydłużaj po troszkę przerwę. Jak koks zniknie, możesz zacząć po trochę obniżać nadmuch. Wtedy po którymś obniżeniu znów pojawi się koks - znów zacznij po trochę wydłużać przerwę. I tak do skutku - znajdź najniższą nastawę, przy której jeszcze będzie dosyć mocy, żeby zagrzać chatę. Zapisz nastawy i temperaturę zewnętrzną - będzie wskazówka na przyszły sezon. Jak się bardzo ochłodzi i przestanie wystarczać - skróć przerwę. Być może zacznie przerzucać - wtedy podnieś odrobinę nadmuch. Jak uzyskasz zadowalający efekt - zapisz, przyda się na następny sezon. Cierpliwość w przypadku kotła na ekogroszek ze sterownikiem dwustawnym jest cnotą nieocenioną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...