Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mowa była o 2 tys, a nie o 4-rech. To dość zasadnicza różnica, jedynie 100% więcej.

 

Dałem tu wczoraj był za 2500 zł ale już sprzedany :yes:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego&p=6148037&viewfull=1#post6148037

http://tablica.pl/oferta/piec-kociol-z-podajnikiem-na-ekogroszek-ID3L8nH.html#173956307b;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu końca palenia węglem do 2020 roku to na czym to ma polegać ? 2020 rok i ciach nikt nie pali węglem ? troche bez sensu, może pozwolenia na budowe będą wydawane jedynie na domy z ogrzewaniem inne niż węglowe ? dopiero zacząłem przygodę z groszkiem a tu już koniec zapowiadają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu końca palenia węglem do 2020 roku to na czym to ma polegać ? 2020 rok i ciach nikt nie pali węglem ? troche bez sensu, może pozwolenia na budowe będą wydawane jedynie na domy z ogrzewaniem inne niż węglowe ? dopiero zacząłem przygodę z groszkiem a tu już koniec zapowiadają :)

Dowalą akcyzę do węgla i już go nie kupisz będzie za drogi :yes:

Kotły z automatycznym podawaniem o 30% emitują mniej CO,NO2,i innych zanieczyszczeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Kotły z automatycznym podawaniem o 30% emitują mniej CO,NO2,i innych zanieczyszczeń .

 

To co napisałeś a ja podkreśliłem jest nieprawdą.

 

Kotły z automatycznym podawaniem paliwa emitują około 80% więcej NOx niż tradycyjne kotły węglowe. Spowodowane jest to wyższą temperaturą w jakiej przebiegają reakcje spalania w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu końca palenia węglem do 2020 roku to na czym to ma polegać ? 2020 rok i ciach nikt nie pali węglem ? troche bez sensu, może pozwolenia na budowe będą wydawane jedynie na domy z ogrzewaniem inne niż węglowe ? dopiero zacząłem przygodę z groszkiem a tu już koniec zapowiadają :)

 

Na razie tym się nie ma co przejmować ...

 

Od wielu lat pamiętam jak straszą gazem LPG , już tyle razy miał być droższy od benzyny i wogóle nieopłacalny a jakoś tragedii nie ma ...

 

Tak samo jak z tym węglem. Na razie są to jakieś dalekie plany i nie chodzi o likwidację piecy węglowych ale o zmniejszenie zanieczyszczeń (smog).

Chodzi o to aby wymieniać stare piece na nowoczesne ...

I dzięki temu zmniejszyć smog ...

 

Tylko o to , a oczywiście gazety i media zrobiły z tego sensację XXI wieku ...

 

Zapewne będą dopłaty dla tych co mają stare piece ...

 

Nie będzie rewolucji w węglu bo skończyło by się na rewolucji na ulicach ....

 

Dodatkowo zastanawia mnie te dążenie na siłę do ekologii ...

Jakoś USA i Chiny które produkują najwiecej na świecie zanieczyszczeń mają gdzieś ekologię , tylko UE chce być EKO ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tym się nie ma co przejmować ...

 

Od wielu lat pamiętam jak straszą gazem LPG , już tyle razy miał być droższy od benzyny i wogóle nieopłacalny a jakoś tragedii nie ma ...

 

Tak samo jak z tym węglem. Na razie są to jakieś dalekie plany i nie chodzi o likwidację piecy węglowych ale o zmniejszenie zanieczyszczeń (smog).

Chodzi o to aby wymieniać stare piece na nowoczesne ...

I dzięki temu zmniejszyć smog ...

 

Tylko o to , a oczywiście gazety i media zrobiły z tego sensację XXI wieku ...

 

Zapewne będą dopłaty dla tych co mają stare piece ...

 

Nie będzie rewolucji w węglu bo skończyło by się na rewolucji na ulicach ....

 

Dodatkowo zastanawia mnie te dążenie na siłę do ekologii ...

Jakoś USA i Chiny które produkują najwiecej na świecie zanieczyszczeń mają gdzieś ekologię , tylko UE chce być EKO ...

 

Ja chętnie zrezygnuję już dziś. Nowy kociołek na gaz + wyrównanie różnicy węgiel/gaz i nie stawiam oporu. Jeżeli zrobią to za pomocą akcyzy, skończy się na tym, że powstaną zakłady przerobu węgla na "coś tam" i będziemy palić "czymś tam". Żarówek 100 watowych też już teoretycznie nie ma...

Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie myśli że chodzi o ekologię. Jak zwykle są grupy interesów, które lobbują za konkretnymi rozwiązaniami na których oni zarobią. Podobnie jak na wiatrakach i fotowoltaice. Są to na tyle duże pieniądze i na tyle sporo różnych obwarowań, że przeciętny człowiek nie jest w stanie samodzielnie uruchomić produkcji takiej energii. Jedyne co, może zarobić 2-4% prowizji od sprzedaży + najel ziemi pod wiatrak/fotowoltaikę,

Niedawno słyszałem coś na temat możliwości budowy domków jednorodzinnych przez banki. Warunkiem miała być produkcja energii elektrycznej (min. 20a działka) i oddawanie jej w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś a ja podkreśliłem jest nieprawdą.

 

Kotły z automatycznym podawaniem paliwa emitują około 80% więcej NOx niż tradycyjne kotły węglowe. Spowodowane jest to wyższą temperaturą w jakiej przebiegają reakcje spalania w komorze spalania.

 

Nie wiem skąd masz takie rewelacje :eek:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz takie rewelacje :eek:

 

np.

 

Piotr Hrycko

ICHPW Zabrze

Redukcja emisji NOx z wykorzystaniem katalizatorów do ogrzewnictwa indywidualnego.

 

 

Jerzy Piszczek

Arkadiusz Osicki

Piotr Kukla

PROGRAMY OGRANICZANIA NISKIEJ EMISJI

Sposoby obliczania stanu wyjściowego i efektu ekologicznego.

 

 

ps.Małe sprostowanie.

Pan Piotr w swoim artykule pisze o 40% zwiększeniu emisji NOx kotłów z automatycznym załadunkiem paliwa w stosunku do kotłów z ręcznym załadunkiem.

 

Drugi artykuł dotyczący ograniczenia niskiej emisji przytacza liczbę 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.

 

Piotr Hrycko

ICHPW Zabrze

Redukcja emisji NOx z wykorzystaniem katalizatorów do ogrzewnictwa indywidualnego.

 

 

Jerzy Piszczek

Arkadiusz Osicki

Piotr Kukla

PROGRAMY OGRANICZANIA NISKIEJ EMISJI

Sposoby obliczania stanu wyjściowego i efektu ekologicznego.

 

 

ps.Małe sprostowanie.

Pan Piotr w swoim artykule pisze o 40% zwiększeniu emisji NOx kotłów z automatycznym załadunkiem paliwa w stosunku do kotłów z ręcznym załadunkiem.

 

Drugi artykuł dotyczący ograniczenia niskiej emisji przytacza liczbę 80%.

Nie wiem co jet ja korzystałem z tych informacji :

To działa na wyobraźnię;)

http://i.imgur.com/o9MwnZV.png

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w tym artykule ,który czytałem musi być jakaś manipulacja. Przekonałeś mnie .

Ciekawe czy opierali się na jednym kociołku ,w moim na przykład nie widać takiej różnicy żeby oscylował na granicy normy .

P1160077.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może nie umiem tego odpowiednio nazwać, ale wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]215305[/ATTACH]

 

 

o dokładnie mam to samo :)

Kocioł Defro UNi Duo 15 i ekogroszek z Wesołej....

Powiem szczerze walczę już z tym od kilkunastu dni i w żaden sposób nie idzie tego ustawić....

Moje ustawienia:

CO 60

CWU 55

czas podawania 15s

przerwa podawania 45s

sila nadmuchu 40%

praca podtrzymania 15s

przerwa podtrzymania 10min

wentylator w podtrzymaniu - czas pracy 5s, czas przerwy 4min

 

 

Kocił dośc szybko łapie temperaturę i dosyc długo stoi w podtrzymaniu tzn około 40 min.

 

 

Może Koledzy poradzą coś bo powiem szczerze że ekogrosze z jednego z marketów lepiej się spalał niz ta Wesoła...

z góry dziekuje za porady

 

Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska moim zdanie nie jest przygotowana na nagłe odcięcie się od ogrzewania węglowego. Powinni w pierwszej kolejności (jak już tak by miało być) zrezygnować z kotłów zasypowych. A co z miejscami gdzie nie ma innej możliwości niż ogrzewanie węglowe ? Przestawić się z węglowego ogrzewania na gazowe np. w moim przypadku to ogromny koszt, do nitki gazowej mam 80 m + zakup kotła, wkład kominowy. Nie ciekawa perspektywa :/

 

Mimo że to odległa perspektywa to mimo to martwi mnie ten plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablomoc

 

Nie przejmuj się to co oni planują to przez 20lat nic się nie zmieni ,a problem

nie leży w węglu tylko jakby mieli mózgi a nie styropiany to by widzieli jak Ludzi pokierować

,a nie się czepiać.

Nie będą podcinać gałęzi na której siedzą to jest duża kasa.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może nie umiem tego odpowiednio nazwać, ale wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]215305[/ATTACH]

 

Pale dopiero kilka dni Wesołą kupioną u mojego lokalnego sprzedawcy. Teoretycznie pakowana w worki w lipcu jak były te największe upały. Potem leżakowały pod plandeką. W praktyce facet chyba jednak nie kłamał, bo węgiel w środku suchutki na wiór. Obserwując te kilka dni ja mam dużo takiego proszku plus niewielkie ilości grubszych kawałków. Jestem jak narazie bardzo zadowolony. Ustawienia mam takie:

 

CO-65

CWU-42

Mieszacz - 43 (czyli tyle idzie w grzejniki)

Min temp powrotu - 45

Czas podawania - 7s

Przerwa podawania - 55s

Moc nadmuchu - 28%, przesłona wentylatora otwarta 100%

Praca podtrzymanie - 14s

Przerwa podtrzymania - 35 min

 

Kocioł HKS Lazar UniKomfort 24kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...