Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak na oko z 75kg - dokładniej podam jak piec pochodzi jeszcze na tym węglu parę dni i przeliczę spalanie na dzień.

 

17 l z ok. 75 kg to sporo - u mnie było 15 l ze 125 kg Pieklorza z Bytomia.

 

Bobek trzeba było wycyganić od kumpla 1 worek i przetestować u siebie ;-)

 

U znajomego bardzo ładnie, bez spieków spala się Carbo Stal 26 MJ, ale kosztował 870 zł/tonę, więc ja wolę mojego Pieklorza 28 MJ w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzis u kumpla -mrozy jak cholera, a u niego z ekoreta..nic.. zero popiołu ......tylko delikatny puszek, ale miał orginalny eko z nadrukiem ekoret.

 

Zgadzam się z kolegą Bobkiem_Budowniczym, jest to węgiel który ma mało drobnego popiołu.

Kupiłem dwie tony, ale niestety się spalił i teraz męczę się z ekogroszkiem z Resovera - KWK Wesoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przebrnąłem przez cały wątek, było trochę czytania. W zeszłym roku kupiłem eko-groszek z firmy EKOELMA z Wojkowic, byłem zadowolony i chciałem ponowić zakup, jednak firmy się rozdzieliły na EKOELMA i PRESTIGE (jedna przejęła stronę internetową drugiej - generalnie walka). Czytałem też, że EKOELMA to już nie jest to to co było rok temu, dlatego też szukam sprawdzonego eko-groszku (o ile taki istnieje ;)). Jetem z górnego śląska więc mam w miarę blisko. Najwięcej pochlebnych opinii w tym wątku zebrał EKORET z firmy Katowicki Węgiel (ZP "Juliusz"). Czy ktoś kto go używał/używa mógłby się jeszcze wypowiedzieć na jego temat? Może ktoś kupił "na dniach" i może potwierdzić jego wysoką jakość? Czy oryginalny worek wygląda tak: worek EKORET?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest oryginalny worek ekogroszku firmy ekoret. Tak jak powyzej pisalem foliowy przezroczysty worek z zielonym napisem, mial go serwisant defro ktöry mi ten groszek polecil. Wiec poszukalem autoryzowanych sprzedawcöw KHW i znalazlem -najblizej w pilchowicach( firma W-Energia) i co sie okazalo, majä inne worki tzn. juz chyba z domieszkä??? Na 100% nie jestem pewny ale dzwoniäc tam powiedziano mi ze worki sä biale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę Pieklorzem z KWK Julian - zakupiony w czerwcu ub. roku prosto na kopalni. Spala się dobrze - ma trochę spieków ale nie dużo ( same kruche). Gdzieś z 300 - 320 kg ekogroszku uzyskuję około 32 litry popiołu.

 

Uważam że jest to dobry ekogroszek - przez dwa sezony jeszcze nie zerwał mi zawleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2008r., kiedy to wyraźnie wzrósł deficyt dobrych ekogroszków (co za kretyńska nazwa, wymyślona przez służby marketingowe – ale niech tam), piszę ciągle: SPOKOJNIE, PRZYRODA I EKONOMIA NIE ZNOSZĄ PRÓŻNI. JEST POPYT – BĘDZIE I PODAŻ.

25.02.2011r. na targach EXPO-SILESIA odbyła się coroczna konferencja branży kotlarskiej, na której tradycyjnie referowany jest także temat paliw dla kotłów c.o. Dwaj najwięksi krajowi producenci węgla (Kompania Węglowa i Katowicki Holding Węglowy) w swoich referatach poinformowali o przygotowaniu na rynek paliw dla ogrzewnictwa indywidualnego nowych mieszanek paliwowych komponowanych z udziałem węgli importowanych o zerowej spiekalności. Zwróćcie uwagę – producenci węgla importują węgiel. Czy ktoś z Was brał wcześniej pod uwagę taką możliwość? POPYT WYMUSZA PODAŻ. Prawa ekonomii są prawami obiektywnymi.

Na konferencji przedstawiła się także duża firma (SZAR S.A. z Częstochowy) importująca od lat węgle rosyjskie, głównie z Zagłębia Kuźnieckiego. Do tej pory były to antracyty dla przemysłu hutniczego i elektrodowego. Teraz firma SZAR, skuszona dużym popytem, podjęła import węgla energetycznego o wysokich walorach użytkowych. Jest to węgiel niskopopiołowy i niskosiarkowy, o średniej wartości opałowej na poziomie 24GJ/tonę i o ZEROWEJ SPIEKALNOŚCI. Firma SZAR posiada w Sławkowie (na końcówce szerokiego toru z Rosji do Huty Katowice) obiekt technologiczny, wyposażony w urządzenia do kruszenia i sortowania węgla, gdzie już podjęła sprzedaż detaliczną tego węgla (na razie luzem, w niedalekiej perspektywie także w workach). Jestem przekonany, że niedługo ten węgiel pojawi się na składach opałowych w całej Polsce.

Firma SZAR przedstawiła ten węgiel do badań w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskała świadectwa paliwa kwalifikowanego dla dwóch mieszanek paliwowych, w których ten węgiel jest podstawowym komponentem. Samodzielnie węgiel ten spala się znakomicie. Do uzyskania świadectwa paliwa kwalifikowanego dla tego węgla brakowało pewności utrzymania wartości opałowej na poziomie powyżej 24GJ/tonę. Jeśli kolejne partie węgla rosyjskiego potwierdzą stabilność wartości opałowej, nie będzie przeszkód dla uzyskania takiego świadectwa.

 

Nie martwcie się. Węgla nie zabraknie. Pomimo różnych manipulacji handlowców, którzy zawsze będą woleli sprzedać mało a drożej, niż dużo a taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWIJAN

 

No ciekawe z tym węglem w końcu jakiś ruch w interesie.

 

Przedzwoniłem do firmy SZAR - dokładnie na zakład w Sławkowie i ustaliłem, że węgiel kamienny o granulacji 10 do 25 czyli odpowiednik naszego ekogroszku mają w tej chwili na zakładzie workowany w cenie po 650 zł tona, (wszystko workują) ale w przyszłym tygodniu będzie też luzem w cenie po 590 zł tona. Pracownik proponował mi aby podjechał i zakupił sobie najpierw na próbę parę worków tego kamiennego ekogroszku i parę worków antracytu o granulacji 8-25 mm i zobaczył co mi się lepiej będzie palić. Normalnie kusi mnie aby tam podjechać.

 

Palił już ktoś takim antracytem lub tym nowym kamiennym eko z firmy SZAR ?

 

wartość opałowa eko antracytu jest podana jako 29.000 - 30.000 kJ/kg a tego kamiennego eko ma faktycznie do 24 kJ/kg

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWIJAN

 

No ciekawe z tym węglem w końcu jakiś ruch w interesie.

 

Przedzwoniłem do firmy SZAR - dokładnie na zakład w Sławkowie i ustaliłem, że węgiel kamienny o granulacji 10 do 25 czyli odpowiednik naszego ekogroszku mają w tej chwili na zakładzie workowany w cenie po 650 zł tona, (wszystko workują) ale w przyszłym tygodniu będzie też luzem w cenie po 590 zł tona. Pracownik proponował mi aby podjechał i zakupił sobie najpierw na próbę parę worków tego kamiennego ekogroszku i parę worków antracytu o granulacji 8-25 mm i zobaczył co mi się lepiej będzie palić. Normalnie kusi mnie aby tam podjechać.

 

Palił już ktoś takim antracytem lub tym nowym kamiennym eko z firmy SZAR ?

 

wartość opałowa eko antracytu jest podana jako 29.000 - 30.000 kJ/kg a tego kamiennego eko ma faktycznie do 24 kJ/kg

 

uważam, że chyba jednak nie jest to aż taka rewelacja cenowa ...

doliczysz transport i wyjdzie to samo a może i drożej

zobacz jakie ceny masz na kopalni .. i kiedy robi się z tony 900zł sam będziesz wiedział

http://www.kwsa.pl/327,,grube_srednie_paliwa_kwalifikowane.html

http://www.pkwsa.pl/download/Cennik_Sobieski_01.03.2011.pdf?tl=5 (jaret na który się nastawiam ;) .. jak kupię piecyk ze ślimakiem)

luksus jest taki, że w SZAR kupisz parę worków a na kopalni będzie ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie paliłem nigdy Jaretem in nie wiem czy na zwykłej retorcie jaką mam by poszedł.

Jak znajdę chwilę czasu to kupie parę worków antracytu i drugiego eko z firmy SZAR i zobaczymy,n czy w ogóle się pali.

czy się pali na "zwykłej" pewnie tak .. ale będę pewny jak kupię piec i paliwo ;)

kupuj kupuj i napisz co i jak ..

zawsze można samemu zrobić paliwo kwalifikowane pół/pół :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWIJAN

 

No ciekawe z tym węglem w końcu jakiś ruch w interesie.

 

Przedzwoniłem do firmy SZAR - dokładnie na zakład w Sławkowie i ustaliłem, że węgiel kamienny o granulacji 10 do 25 czyli odpowiednik naszego ekogroszku mają w tej chwili na zakładzie workowany w cenie po 650 zł tona, (wszystko workują) ale w przyszłym tygodniu będzie też luzem w cenie po 590 zł tona. Pracownik proponował mi aby podjechał i zakupił sobie najpierw na próbę parę worków tego kamiennego ekogroszku i parę worków antracytu o granulacji 8-25 mm i zobaczył co mi się lepiej będzie palić. Normalnie kusi mnie aby tam podjechać.

 

Palił już ktoś takim antracytem lub tym nowym kamiennym eko z firmy SZAR ?

 

wartość opałowa eko antracytu jest podana jako 29.000 - 30.000 kJ/kg a tego kamiennego eko ma faktycznie do 24 kJ/kg

Teraz się dowiedziałem, że ten skład w Częstochowie to praktycznie pod moim domem ;) Eko-antracyt jest po 840 zł/t (21 zł worek). Kupię dzisiaj 5 worków i sprawdzę go u siebie, tyle tylko, że wczoraj zasypałem na próbę EKORET więc na opinie będzie trzeba poczekać. Jednak z chęcią podzielę się wrażeniami i zdjęciami ;) Mój kocioł to R-ECO 24 Automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWIJAN

 

No ciekawe z tym węglem w końcu jakiś ruch w interesie.

 

Przedzwoniłem do firmy SZAR - dokładnie na zakład w Sławkowie i ustaliłem, że węgiel kamienny o granulacji 10 do 25 czyli odpowiednik naszego ekogroszku mają w tej chwili na zakładzie workowany w cenie po 650 zł tona, (wszystko workują) ale w przyszłym tygodniu będzie też luzem w cenie po 590 zł tona. Pracownik proponował mi aby podjechał i zakupił sobie najpierw na próbę parę worków tego kamiennego ekogroszku i parę worków antracytu o granulacji 8-25 mm i zobaczył co mi się lepiej będzie palić. Normalnie kusi mnie aby tam podjechać.

 

Palił już ktoś takim antracytem lub tym nowym kamiennym eko z firmy SZAR ?

 

wartość opałowa eko antracytu jest podana jako 29.000 - 30.000 kJ/kg a tego kamiennego eko ma faktycznie do 24 kJ/kg

 

Antracyt ma dużą kalorycznosć, ale bardzo małą zawartość części lotnych, możesz mieć problem, aby go spalać w zwykłej retorcie.

Miks tych 2 paliw pewnie będzie się nadawał.

 

Zapodaj linka do opisu tych paliw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...