Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam pytanie niezobowiązujące.

Kupiłem wesoły węgiel i chciałem dokupić coś niespiekającego słabszego na okres przejściowy do podmieszania.

Chciałem kupic Jaret czy Ekoret ale nie znalazłem u siebie a nie mam zamiaru juz przepłacać za kuriera.

Sąsiad jedzie po eko z Casto.. pewnie to ten tani zielony czyli czeski. Ma sens kupienia 0,5 - 1 tony do mieszania w okresie przejściowym czy poprostu odpuścić sobie czecha z powodu syfu i "nieopłacalności" ?

 

Kiedyś był Ekogrosz z Leroy Merlin [workowany w Barter SA Białystok] w dobrej cenie - zobacz do wątku w stopce - 3 miejsce w opłacalności, więc całkiem nieźle.

 

To chyba jakiś rosyjski był, ale całkiem niezły, więc nie tylko do podmieszania, ale i do palenia w okresach przejściowych się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam NOVY!

Ja pale wesoła pierwszy raz na RBR 11 kW .

Nie spala mi sie tak idealnie jakbym sobie wyobrazał - mam troche spiekow i troche mi przerzucało groszku , probuje korygowac ustawieniami w podtrzymaniu ale jakos srednio mi to wychodzi .

Moglby ktos kto sie zna rzucic okiem na moje ustaiwenia i dac jakas rade ??

 

https://esterownik.pl/remote/2227

 

Bede wdzieczny za kazda rade .

 

Ile powinien mi palic na dobe piec w drugim sezonie - 120 m2 , max + 15 styro , 2 strop betonowy + 20 cm styro , zasobnik 220 l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam NOVY!

Ja pale wesoła pierwszy raz na RBR 11 kW .

Nie spala mi sie tak idealnie jakbym sobie wyobrazał - mam troche spiekow i troche mi przerzucało groszku , probuje korygowac ustawieniami w podtrzymaniu ale jakos srednio mi to wychodzi .

Moglby ktos kto sie zna rzucic okiem na moje ustaiwenia i dac jakas rade ??

 

https://esterownik.pl/remote/2227

 

Bede wdzieczny za kazda rade .

 

Ile powinien mi palic na dobe piec w drugim sezonie - 120 m2 , max + 15 styro , 2 strop betonowy + 20 cm styro , zasobnik 220 l .

Marcin masz korektę dmuchawy w grzaniu na +2 proponuję dać na +1 jak będzie mniej spieków jutro to na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam NOVY!

Ja pale wesoła pierwszy raz na RBR 11 kW .

Nie spala mi sie tak idealnie jakbym sobie wyobrazał - mam troche spiekow i troche mi przerzucało groszku , probuje korygowac ustawieniami w podtrzymaniu ale jakos srednio mi to wychodzi .

Moglby ktos kto sie zna rzucic okiem na moje ustaiwenia i dac jakas rade ??

 

https://esterownik.pl/remote/2227

 

Bede wdzieczny za kazda rade .

 

Ile powinien mi palic na dobe piec w drugim sezonie - 120 m2 , max + 15 styro , 2 strop betonowy + 20 cm styro , zasobnik 220 l .

 

Czy to może ta Wesoła z Łańcuta?

Kupiłem jej 200 kg. ale jak na razie jeszcze nie wrzucałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sterownik ma min. temp załączania pomp 55 st.

 

 

jak bede miał 65 st to nigdy mi do zadanej nie dojdzie, dlatego pytam o co tu chodzi, może 56 st ? a nie 65 ?

Jak to nie dojdzie.... dojdzie jak sie ustali temp w domu, będzie brak odbioru na grzejnikach, podłogówka złapie swoją temperaturę to i kocioł musi uzyskać swoją. U mnie nawet jak wszytko grzeje na maxa to kocioł co jakiś czas otrzechodzi w podtrzumanie. Ja mogę temp załączenia pomp dać nawet 30, ale mam fabrycznie na 35, a kociołek na 50st, a jak mrozy to więcej. Narzie palę drewnem popołudniami i starcza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz mieć parę stopni więcej na kotle żeby płynniej to chodziło ,to z rób na początek 60 ,wyższa temperatura na kotle nie podwyższa temperatury w mieszkaniu zwłaszcza jak ma się mieszacz 4 drogowy .

Weź sprawdź czy w serwisowych możesz przesunąć granicę min. temp załączania pomp 55 st.

a co ty masz za sterownik?

 

Sterownik mam TECH ST-45, wyższa temperatura zadana na piecu nie zwiekszy spalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Karoka.

Zmniejszylem dmuchawe na +1 .

Bylem dzis rano zobaczyc i bylo troche malutkich spiekow ale najgorzej ze przerzuca mi troche groszku , co jeszcze moge zmienic w ustawieniach zeby mniej paliwa podawal ??

 

https://esterownik.pl/remote/2227

 

Nie masz możliwości zaktualizowania softu?

Na nowy sofcie jest trochę większe pole manewru.

Swoją drogą masz chyba kiepski węgiel (w sensie wysoce spiekający się). Masz czas podawania w grzaniu, ale czasu przerwy "w grzaniu) już nie ma. Przy tym nadmuchu (39%) nie dopala węgla, a zwiększenie nadmuchu tworzy spieki. Przydałoby się spalanie grupowe. Tam można trochę powalczyć, lub przejdź na całkowicie ręczne sterowanie.

U mnie trochę spieka, ale wolę spieki jak niedopalony groszek w popielniku. :p

 

Jeszcze jedno: masz bardzo niską temp. spalin, może nie spala bo się wędzi a nie pali na palniku? Lub masz źle skalibrowany czujnik spalin. Wpakuj do gotującej wody i będzie ok 100oC.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas podaowania juz mam skrocony na maxa - 3 s .

Przerwe w podtrzymaniu zmienilem z 60 s na 100 , zobacze czy to cos pomoze.

 

A nie masz możliwości zwiększenia przerwy w trybie praca? Jeżeli węgiel się przesypuje to jest go za dużo. Trzeba zmniejszyć czas podawania albo zwiększyć przerwy w trybie praca. Nadmuch wg mnie też masz za mocny. jeżeli ten wykres w stopce jest Twój, to 96 st w komin to trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas podaowania juz mam skrocony na maxa - 3 s .

Przerwe w podtrzymaniu zmienilem z 60 s na 100 , zobacze czy to cos pomoze.

 

To nic nie da, bo jak skracasz czas podawania, to sterownik automatycznie skraca sobie przerwę. Spróbuj korektę dmuchawy na 2.

A kalibrowałeś czujnik spalin ? jak to możliwe że temperatura spalin spada Ci do 19 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpaluna, zrób zdjęcie tych spieków. Żużel z Wesołej - to by jakaś nowość była. Może to jednak koks?

 

Witam,

w zeszłym roku Wesoła mi się ładnie koksowała ale w tym to już masakra.:p ustawienia te same bo zapisywałem.

Wrzuciłem worek na początek - dostawa z ostatnich dni.

Widzę, że ustawienia znowu muszę zacząć od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od lat zmagam się ze swoim piecem, eksperymentując na wszelkie możliwe sposoby i efekty tego bywają różne. Dlatego tym razem wolę zapytać się doświadczonych osób o poradę.

Mianowicie mam piec szufladowy Stalmark 50kW z 2007 roku, powierzchnia grzania 4,5m2 (informacje z tabliczki znamionowej). Jaki byście doradzili rodzaj paliwa do niego? Główne bolączki jakie do tej pory mnie dotykały to:

- ogromna ilość sadzy, z komina dosłownie potrafi wylatywać "czarny śnieg"

- niektóre groszki zamiast spalać się na popiół, zostawiają mnóstwo takiego jak by żużlu

- z powodu nieuczciwych dostawców lejących wodę do opakowań z groszkiem musiałem już spawać zbiornik, bo przerdzewiał na wylot...

Dlatego był bym bardzo wdzięczny za porady eksploatacyjne, ale przede wszystkim za doradzenie konkretnego paliwa (o przyzwoitej mocy, niespiekającego się i nieprodukującego nadmiernej ilości sadzy) i ewentualnego źródła jego nabycia (jestem z Chorzowa).

 

ps.

A może zamiast ekogroszku zainteresować się ekomiałem? Kupując piec Stalmarku 40kW (który okazał się wadliwy i wymienili mi go za dopłatą różnicy w cenie na 50kW) w owym czasie był to oficjalnie piec na miał, więc może to jest jakiś trop... Kaloryczność jak w ekogroszku, cena znacznie lepsza, tylko czy efekt podobny?

 

ps2

Kiedyś czytałem o zbawiennym wpływie "deflektorów" na ilość produkowanej sadzy, czy ktoś wie jak coś takiego wykonać w tym modelu pieca?

Edytowane przez BoyLer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...