Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Panowie jest możliwość dostaw cało samochodowych eko groszku luzem i workowanego ( 25kg ), tylko to jest u mnie opłacalne, tak myślę :)

Luz około 800 do 820 w odległości około 450km

Workowany 860 do 880.

Na samochodzie od 23 do 24 tony.

Chłopki z forum testują, zobaczę sam chętnie jakie będą opinie.

 

Żeby tak jeszcze zebrać tyle chłopa co by się tym podzieliło to bym brał w ciemno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie jest możliwość dostaw cało samochodowych eko groszku luzem i workowanego ( 25kg ), tylko to jest u mnie opłacalne, tak myślę :)

Luz około 800 do 820 w odległości około 450km

Workowany 860 do 880.

Na samochodzie od 23 do 24 tony.

Chłopki z forum testują, zobaczę sam chętnie jakie będą opinie.

Jak skończę zasobnik to wsypię, bo teraz nie ja sypałem :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego ruska kupiłeś i gdzie. Widzę ze jesteś z wątki i mazur. Może brałeś go w Barczewie???

 

Poszło na priva .

Ekorusek czysty płukany bez domieszki miału ,brałem 2 worki na próbę 2 tygodnie temu .

A powiem jeszcze że natknąłem się na ekoczecha Ledvickiego i był bardzo suchy ładnie wyglądał ale nie odważyłem się wziąć :rolleyes:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jego pytaj, ja usłyszałem że "bardzo dobry" :p

 

Każdy handlarz tak mówi :p

 

Na stronce jest napisane że opał ma 25-26MJ więc szału nie ma ...

Cena 860-880zł za opał 25-26Mj też bardzo wysoka a dodatkowo trzeba wziąć całego Tira ...

 

Sądzę że w Karenie jak zamówi się całego Tira to cena też będzie inna , a wybór dużo większy ...

 

Ja kupiłem lokalnie workowany. Opał mam suchutki , workowany w worki przewiewne :)

Kupiłem niby Chwałowice za 800zł za tonę i miał z Piasta (nie wiem czy 23MJ czy 25MJ) za 600zł za tonę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy handlarz tak mówi :p

 

Na stronce jest napisane że opał ma 25-26MJ więc szału nie ma ...

Cena 860-880zł za opał 25-26Mj też bardzo wysoka a dodatkowo trzeba wziąć całego Tira ...

 

Sądzę że w Karenie jak zamówi się całego Tira to cena też będzie inna , a wybór dużo większy ...

 

Ja kupiłem lokalnie workowany. Opał mam suchutki , workowany w worki przewiewne :)

Kupiłem niby Chwałowice za 800zł za tonę i miał z Piasta (nie wiem czy 23MJ czy 25MJ) za 600zł za tonę :)

Tylko to co on sprzedaje to ma tyle ile pisze, robił badania. Jeżeli by oszukał to wiesz co by się tu działo? A ty kupiłeś to co kupiłeś i dalej nie wiesz co masz i w jakiej mocy. Nawet w karenie jak kupujesz to czy faktycznie jest tak jak piszą i to co piszą? Tym bardziej jak kupisz całego tira :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jedyne co o naszym opale możemy powiedzieć to tyle czy ładnie wygląda i czy uziarnienie się zgadza. Czasem nawet nasi dostawcy nie wiedzą co sprzedają lub też (ci bardziej cwani) doskonale wiedzą co sprzedają. Dlatego ludzie właśnie kupują przez internet (pewności też nie ma). Inaczej prawie każdy ma skład kilka kilometrów od domu i tam by kupił. Nawet potem jak zaczynamy tym palić, to nie zawsze do końca możemy to sprawdzić. W tej chwili palę wesołą z bartexu i w zasadzie jest okej. Spalanie momentami nie jest równomierne (czasem troszkę przerzuca, czasem za mało podaje) ale myślę że to wina tego, że dorzucam drewna do pieca i palę tym równocześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jedyne co o naszym opale możemy powiedzieć to tyle czy ładnie wygląda i czy uziarnienie się zgadza. Czasem nawet nasi dostawcy nie wiedzą co sprzedają lub też (ci bardziej cwani) doskonale wiedzą co sprzedają. Dlatego ludzie właśnie kupują przez internet (pewności też nie ma). Inaczej prawie każdy ma skład kilka kilometrów od domu i tam by kupił. Nawet potem jak zaczynamy tym palić, to nie zawsze do końca możemy to sprawdzić. W tej chwili palę wesołą z bartexu i w zasadzie jest okej. Spalanie momentami nie jest równomierne (czasem troszkę przerzuca, czasem za mało podaje) ale myślę że to wina tego, że dorzucam drewna do pieca i palę tym równocześnie.

 

Ja kupiłem co roku opał na innym składzie i zawsze był to rusek po 700zł za tonę (luz).

W tym roku kupiłem opał z tego miejsca skąd biorą moi sąsiedzi i są z tego opału bardzo zadowoleni.

Zobaczymy jak będzie ...

Ważne dla mnie że opał mam suchutki jak pieprz więc za wodę nie płacę , tym bardziej że przez dostarczeniem do mnie opału opał był ponownie wazony i płaciłem za 1,02 tony miału i za 2,01 tony ekogroszku :)

Sądzę że będzie lepszy od rusków których miałem , tym bardziej że ostatni był z "osławionego" skladywegla.pl :)

 

Opał kupiłem z dośc oddalonego skladu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę nikt nie pomoże w zawężeniu poszukiwań jak najlepszego opału? Co wziąć pod uwagę, a co z góry odrzucić?

Może przy okazji ktoś by polecił jakieś konkretne źródło? Albo wysyłkowe, albo w najbliższych okolicach Chorzowa. Czy Rastar to dobra firma (ciekawi mnie ich miał)? A może Karena? Węglobud? Albo coś lokalnego?

Bardzo proszę o pomoc, bo mam już tak niesamowity mętlik, że głowa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że przestudiowałem już niemal cały ten wątek plus inne na innych forach i wychodzą tak sprzeczne opinie, że już nic nie wiem. Do tego dochodzi bardzo ważna zmienna, czyli źródło opału. Dlatego najbardziej cenna informacja była by w stylu: u dostawcy X, opał Y i Z są sprawdzone i dobre.

Poza tym cały czas chciał bym się dowiedzieć, czy dobre, wysokokaloryczne miały (i jakie można do tej kategorii zaliczyć) mogą konkurować z ekogroszkiem (w kategorii mocy, spiekania się i nie produkowania nadmiernej ilości sadzy, bo większą ilość popiołu przeboleję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że przestudiowałem już niemal cały ten wątek plus inne na innych forach i wychodzą tak sprzeczne opinie, że już nic nie wiem. Do tego dochodzi bardzo ważna zmienna, czyli źródło opału. Dlatego najbardziej cenna informacja była by w stylu: u dostawcy X, opał Y i Z są sprawdzone i dobre.

Poza tym cały czas chciał bym się dowiedzieć, czy dobre, wysokokaloryczne miały (i jakie można do tej kategorii zaliczyć) mogą konkurować z ekogroszkiem (w kategorii mocy, spiekania się i nie produkowania nadmiernej ilości sadzy, bo większą ilość popiołu przeboleję).

 

Poczytaj dokładnie. Naprawdę tak jest napisane. :cool:

A najlepiej kupić coś na próbę i i samemu sprawdzić jak się pali w twoim piecu.

Poszukaj też jakiegoś lokalsa. Domyślam się, że mieszkasz w węglowym królestwie więc z pewnością masz wielu sprzedawców na swoim terenie.

Zaletą jest to, że zaoszczędzisz na transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...