Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W piątek odebrałem kolejną dostawę z bartex-u. Tym razem zakupiłem 3 tony i łącznie mam 5 ton z KWK Wesoła.

Przy okazji zrobiłem przegląd pieca przez serwis; miałem możliwść zauważenia jakie szkody poczynił mokry ekogroszek jakim paliłem.

Z uwagi, że musiałem opróznić kosz , nasypałem wesołej. Kosz mam wreszcie suchy.

Węgiel rewelacja: suchy jak pieprz, jednolity o dpowiedniej granulacji. Przebiija z łatwością zadaną temperaturęi bardzo szybko do niej dochodzi. Zero spieków, znikoma ilośc popiołu. Nie wiem czy mam tak dobry piec , czy wesoła jest aż tak dobra.

Jestem mega zadowolony. Firma naprawdę warta polecenia: szybko, solidnie.

Edytowane przez Danekspol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testów kupiłem 100kg miału z pobliskiego składu zapakowanego na miejscu w worki jutowe, będącego autoryzowanym dystrybutorem katowickiego holdingu węglowego. Wg sprzedawcy jest to: "miał wysokoenergetyczny 27MJ", na pytanie skąd konkretnie jest ten miał padła odpowiedź: "z zakładu przeróbczego KHW". Jutro może skończy się obecny zasyp (Carbon RN z Castoramy) to zobaczymy co to warte będzie :)

Jeden plus to to, że miał nie jest przesadnie mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem w Bartexie w lsierpniu eko-groszek i w rozmowie telefonicznej był suchy, ale jak dojechał to paleta z węglem była mokra, a i węgiel w workach do suchych nie należał. Oczywiście w dniu transpotu opadów deszczu nie było. Kłamią jak najęci, abyś tylko kupił i mamy cię frajerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbierałem małe partie osobiście w Bartexie, jakiejś wielkiej hali to oni nie mają. Siłą rzeczy trochę leży pod chmurką i od pogody zależy bardzo dużo. Bynajmniej ich nie bronię, zawsze lepiej suchy. Ja osobiście mam gdzie dosuszać, byle tylko odpowiednio wcześniej kupić by był czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem miesiac temu 2 tony pieklorza z bartexu i wegiel suchy, tylko ze cos mnie tknelo aby zwazyc te worki i na 20 workow 25 kilowych,19 mialo zamalo od okolo 0,5kg do 1,5kg a wage kalibrowalem specjalnym homologowanym ciezarem 25kilowym od sztangistow wiec waga zle nie pokazywala i ciagle nie wiem co z tym fantem zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dziwne

Ja w sezonie letnim grzeje wodę z kotła, zbiornik 200L, temp CWU ustawiona na 42st w "szczycie" użytkowania czyli od 19 do 24, do 6 rano-37st, do 19 - 38st. I jak naładuje do zbiornika 180kg eko-groszku za 162zł to starcza mi to na prawie 7-8 tygodni . Kocioł przez 2 miesiące zużywa prądu 12-15kWh. Rodzina 4 osoby dorosłe plus małe dziecko. Mi miesięczny koszt ogrzewania wynosi około 80 zł. A pobawić raz na 2 miechy z węglem i kociołkiem za 100 za 20 min pracy to ja to wole.

Aha, żeby nie było że się myjemy raz w tygodniu, Codziennie, lub co drugi dzień prysznic.

 

 

apropo temperatury zadanej CWU. Czy też macie w swoich kotłach tak że w trybie letnim temperatura zadana CWU to jednocześnie temp zadana kotła ? W tej chwili mam temp zadaną w trybie letnim 57 st i zastanawiam się czy nie będzie problemu po obniżeniu na 50 st. Chodzi konkretnie o problem rosy w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo temperatury zadanej CWU. Czy też macie w swoich kotłach tak że w trybie letnim temperatura zadana CWU to jednocześnie temp zadana kotła ? W tej chwili mam temp zadaną w trybie letnim 57 st i zastanawiam się czy nie będzie problemu po obniżeniu na 50 st. Chodzi konkretnie o problem rosy w kotle.

 

też tak mam w opcji "tryb letni" na moim sterowniku. Dlatego w ogóle go nie używałem latem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - opcja "priorytet bojler" z ustawioną temperaturą priorytetu + pompa CO tylko "unieruchomiona" przez sterownik pokojowy. Przez cały okres sprawdzało się OK.

 

Z tą temperaturą zadaną to trochę inna historia. Większość krzyczących zimą, że minimum to 56 stopni itp latem ma ustawione 50 i mniej przez większość dnia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - opcja "priorytet bojler" z ustawioną temperaturą priorytetu + pompa CO tylko "unieruchomiona" przez sterownik pokojowy. Przez cały okres sprawdzało się OK.

 

Z tą temperaturą zadaną to trochę inna historia. Większość krzyczących zimą, że minimum to 56 stopni itp latem ma ustawione 50 i mniej przez większość dnia. :D

 

 

nie wpadłem na to :) muszę przetestować :)

 

na koniec sezonu letniego się zorientowałem :) dobry jestem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo temperatury zadanej CWU. Czy też macie w swoich kotłach tak że w trybie letnim temperatura zadana CWU to jednocześnie temp zadana kotła ? W tej chwili mam temp zadaną w trybie letnim 57 st i zastanawiam się czy nie będzie problemu po obniżeniu na 50 st. Chodzi konkretnie o problem rosy w kotle.

 

Zima

Kocioł- 65-70

M - 43-50

CWU - 36-42

 

Lato

Kocioł - 55

CWU - 36-42

 

 

Osobno ustawiane temp pomp CO i CWU, załączony tryb letni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...