Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Koledzy jak w tym roku Ekogroszek z chwałowic, Przywiezli u nas na skład cena 900 workowany, mam ochote troche spróbować ale czekam najpier na wasze opinie??

 

No z tymi Chwalowicami to tak jak z Boberkiem. U jednych jest ok u innych masakra.

Napewno maja wieksze Ri ( dochodzi do 50) przez co miedzy innymi nie spelnia norm dla eko groszku.

Na stronie koalni widnieje jako Groszek 5-25 , i taka nazwa powinna obowiazywac ( a nie eko groszek).

Miedzy innymi dlatego pytalem Kobre64 o parametry , bo cos mi sie wydaje ze niestety Chwalowice 2013 bedzie opalem dla bardzo wytrawnych palaczy.

 

U mnie w fajce spala tak:

1)przeslona wentylatora otwarta na ok 1cm , nadmuch zmniejszony do 25% wtedy jako tako dopala sie bez makabrycznych spiekow ,ale jest to kosztem wiekszego dymienia i zasyfienia kotla.

 

2) co do kalorycznosci to porownywalna do Bobrka i Wesolej , z tym ze w podtrzymaniu jest tragiczny w porownaniu do innych.

 

3) popiolu jest wiecej niz u Bobrka

 

4) pomimo uziarnienia takiego jak inne eko to partia ktora testowalem trzy razy zerwala zawleczke( nie znalazlem zadnych niespodzianek w postaci wiekszych kamieni lub innego badziewia)

 

Reasumujac to dla mnie Chwalowice z takimi Parametrami nie nadaja sie na dobre eko do palenia dla przecietnego Kowalskiego , ktory chce miec spokoj , i bezobslugowe palenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No z tymi Chwalowicami to tak jak z Boberkiem. U jednych jest ok u innych masakra.

U mnie w fajce spala tak:

1)przeslona wentylatora otwarta na ok 1cm , nadmuch zmniejszony do 25% wtedy jako tako dopala sie bez makabrycznych spiekow ,ale jest to kosztem wiekszego dymienia i zasyfienia kotla.

2) co do kalorycznosci to porownywalna do Bobrka i Wesolej , z tym ze w podtrzymaniu jest tragiczny w porownaniu do innych.

3) popiolu jest wiecej niz u Bobrka

4) pomimo uziarnienia takiego jak inne eko to partia ktora testowalem trzy razy zerwala zawleczke( nie znalazlem zadnych niespodzianek w postaci wiekszych kamieni lub innego badziewia).

 

Ja teraz testuję spalam ekorusek + ekomiał +owies super się to spala a jakie kaloryczne jest .

Koszt takiej mieszanki to 680+500+500:3 =560zł tona mieszam w proporcjach 1:1:1 wory 25 kg

Popiół pierzasty się zrobił owies dobrze wpływa na jakość popiołu.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz testuję spalam ekorusek + ekomiał +owies super się to spala a jakie kaloryczne jest .

Koszt takiej mieszanki to 680+500+500:3 =560zł tona mieszam w proporcjach 1:1:1 wory 25 kg

Popiół pierzasty się zrobił owies dobrze wpływa na jakość popiołu.

 

Co za ekomiałem palisz?? Jak wygląda popiół z takiej mieszanki może coś wrzucisz jakies zdjątko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz testuję spalam ekorusek + ekomiał +owies super się to spala a jakie kaloryczne jest .

Koszt takiej mieszanki to 680+500+500:3 =560zł tona mieszam w proporcjach 1:1:1 wory 25 kg

Popiół pierzasty się zrobił owies dobrze wpływa na jakość popiołu.

 

A ten Eko rusek to skad masz ?

Bo u mnie to chyba tylko ten Barter z LM.

Musze ci powiedziec ze dales teraz do myslenia ta mieszanka:p:

To jest jakas mysl na opal w dobie zwariowanych cen i jakosci Eko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Eko rusek to skad masz ?

Bo u mnie to chyba tylko ten Barter z LM.

Musze ci powiedziec ze dales teraz do myslenia ta mieszanka:p:

To jest jakas mysl na opal w dobie zwariowanych cen i jakosci Eko .

 

Ekorusek z lokalnego składu (wykryłem w tym roku warmia&mazury) wysoka kultura składowania ,składowany cały węgiel na hali nie ma kontaktu z wodą deszczową ,w dodatku ekorusek czysty bez domieszki miału czy czegoś tam ,workowanie jak przywieziesz swoje worki do 10 zł za tonę a przy większych zamówieniach workują za free :D ja wiozłem 4 tony ekoruska i 2 tony miału czyli workowanie za darmochę (miał delikatnie wilgotny bo schodzi cały czas i nie zdąża dobrze wyschnąć) więcej mi się nie mieści w kotłowni ,a ekorusek suchutki ,owies też..

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem w zeszłym roku pieklorzem z lokalnego składu mieszanym z miałem, niestety miał był mocno wilgotny. Ale paliło sie to łądnie. Rozgladam sie za ładnym miałem, a muszę też spytać kolegę bo miał namairy na ekoruska tylko nie wiem czy w tak atrakcyjnenj cenie...

Zapomniałem że jeszcze by można jakimś starym owsem palić... hmmmm tylko skad go wziąć???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz testuję spalam ekorusek + ekomiał +owies super się to spala a jakie kaloryczne jest .

Koszt takiej mieszanki to 680+500+500:3 =560zł tona mieszam w proporcjach 1:1:1 wory 25 kg

Popiół pierzasty się zrobił owies dobrze wpływa na jakość popiołu.

 

Ciekawe jaka to ma kaloryczność bo taniej można kupić Komorany.

 

Jeśli Rusek 25 MJ, ekomiał 24 MJ, owies 15 MJ to otrzymujesz [25+24+15] / 3 = 21,3 MJ, a Komorany mają 19,8 MJ/kg

 

Pozostaje najważniejsza kwestia tzn. ile MJ uzyskujesz ze spalenia, ale bez ciepłomierza tego raczej nie ustalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablomoc, z tą wysokością płomienia to zależy. Ja w dwustanie zimą ustawiałem tak, żeby płomień rozbijał się o deflektor i obejmował go ze wszystkich stron, jeszcze sporo nad deflektorem miałem ogień. Najlepiej, żeby to osiągać przy możliwie niewielkim nadmuchu, tylko takim żeby płomień jeszcze był żółty bez czerwonych końcówek. W sezonie przejściowym wystarczało, żeby płomień sięgał deflektora. A w lecie na CWU to taką świeczkę tylko na palniku miałem i też starczało żeby wodę zagrzać. Aby nie odsłoniło dysz powietrza, nawet z lekką depresją na palniku. Tylko że przy takim ustawianiu na CWU trzeba sobie dobrze dopilnować parametrów podtrzymania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, właśnie się testuje - za jakieś 2 dni będzie wynik :)

 

Jest wynik.

 

Spala się bardzo ładnie, popiół super - niemalże jak z papierosa - nie miałem czasu go zważyć - tu już niech ktoś inny się postara i napisze ile % go jest.

 

Węgiel był suchy, błyszczący [udawał mokry :)] - no i najważniejsze - uzyskałem z niego więcej niż z zeszłorocznego Pieklorza tj. 14,96 MJ/kg [z Pieklorza było 14,15 MJ/kg, Wesoła z Bykowa testowana kilka dni wcześniej 17,62 MJ/kg].

 

Żar trzyma ładnie - nie wypala się jak Wesoła, więc także na okresy przejściowe i lato to bardzo dobry węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka to ma kaloryczność bo taniej można kupić Komorany.

 

Jeśli Rusek 25 MJ, ekomiał 24 MJ, owies 15 MJ to otrzymujesz [25+24+15] / 3 = 21,3 MJ, a Komorany mają 19,8 MJ/kg

 

Pozostaje najważniejsza kwestia tzn. ile MJ uzyskujesz ze spalenia, ale bez ciepłomierza tego raczej nie ustalisz.

U mnie ekoczech Kormorany po 610 luz + 50 workowanie na innym składzie na razie nie testuję Czecha ze względu na opinie że syfi kocioł -wymiennik.

owies 17 MJ najmarniej ,będzie gdzieś koło 22 MJ miała ta mieszanka ,jak chcesz przetestować ten kogel-mogel wyślę paczkę 25kg :)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ekoczech Kormorany po 610 luz + 50 workowanie na innym składzie na razie nie testuję Czecha ze względu na opinie że syfi kocioł -wymiennik.

owies 17 MJ najmarniej ,będzie gdzieś koło 22 MJ miała ta mieszanka ,jak chcesz przetestować ten kogel-mogel wyślę paczkę 25kg :)

 

A ja jadę na Komoranach już od lutego tego roku. Z tym syfieniem to mity. Fakty są takie, że nie widzę praktycznie różnicy do drogiego polskiego. Może tylko trochę więcej popiołu, za to spieków i żużla zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale mój ciepłomierz stracił wiarygodność z powodu błędnej interpretacji faktów.

 

Możesz rozwinąć?

VId zajrzyj w moje posty 21-07 2013.

Później w dyskusji o nowych badaniach Skampa trochę to było przekręcone i dalej wnioski że przy miałowcu też miałem wysoką sprawność. Ja to odebrałem że mój ciepłomierz może źle liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jadę na Komoranach już od lutego tego roku. Z tym syfieniem to mity. Fakty są takie, że nie widzę praktycznie różnicy do drogiego polskiego. Może tylko trochę więcej popiołu, za to spieków i żużla zero.

 

potwierdzam, z taką tylko róznicą, że ja palę Ledvicami. Już 2 lata jadę na tym opale. Tak jak wspominałem wcześniej, opał kupuję w czechach, choć ostatnio kilka razy brałem u nas na lokalnym składzie. cena 540 workowany, suchy. Skład pod zadaszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ekoczech Kormorany po 610 luz + 50 workowanie na innym składzie na razie nie testuję Czecha ze względu na opinie że syfi kocioł -wymiennik.

owies 17 MJ najmarniej ,będzie gdzieś koło 22 MJ miała ta mieszanka ,jak chcesz przetestować ten kogel-mogel wyślę paczkę 25kg :)

 

Skoro nawet Komorany są tak drogie to wszystko jasne i do tego faktycznie syfią - podałem je tylko do porównania cen.

 

Już bardziej opłacalne od tych Komoran byłoby sprowadzenie kurierem Wesołej.

 

Na PPS25 nic z miałem nie chcę bo to nie ma sensu - tylko zasyfi mi kanał powietrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, z taką tylko róznicą, że ja palę Ledvicami. Już 2 lata jadę na tym opale. Tak jak wspominałem wcześniej, opał kupuję w czechach, choć ostatnio kilka razy brałem u nas na lokalnym składzie. cena 540 workowany, suchy. Skład pod zadaszeniem.

 

A ja potwierdzam, że Komorany syfią wymiennik - sąsiad spalił tonę i powiedział, że nigdy więcej tego nie kupi.

 

Do tego siarka 2%.

 

Ledvice mają mniej siarki, niższą kaloryczność i to zupełnie inny węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...