Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaret w zeszłym roku w jeleniej górze 760 zł. Cena 500/600 zł nierealna. 650 to Czech w jeleniej w ubiegłym roku kosztował.
:jawdrop: Po ostatniej podwyżce Jaret na kopalni coś 510 PLN kosztuje. Nie brakuje go, dilerzy mają pod dostatkiem awizacji i po cenie kopalnianej ( od niektórych nawet parę zeta taniej jak na kopalni ) + transport w hurcie od nich kupić mogę dowolną ilość. Strasznie z Was tam drą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i trzymaj się z daleka od tego " nowego Bobrka ". Kumpel który też prowadzi skład opału wziął ostatnio 3 patelnie. Już od kilku klientów z kotłowni zabierał, wczoraj przez telefon płakał do mnie i pytał, co zrobić z 78 tonami niesprzedawalnego badziewu za który dał circa 60 tysi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem ekobran. To rusek w ładnym opakowaniu. Pali się nim dość łatwo ale kaloryczność zostawia wiele do życzenia (ekoret o niebo bardziej kaloryczny ale trochę spiekał). Po sezonie palenia w piecu z podajnikiem każdy staje się ekspertem od gatunków węgla i rozumie procesy spalania paliw stałych. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: Po ostatniej podwyżce Jaret na kopalni coś 510 PLN kosztuje. Nie brakuje go, dilerzy mają pod dostatkiem awizacji i po cenie kopalnianej ( od niektórych nawet parę zeta taniej jak na kopalni ) + transport w hurcie od nich kupić mogę dowolną ilość. Strasznie z Was tam drą.

Drą czy nie :yes: transport kosztuje też ,nie usprawiedliwiam ich bo nie wiem ile mają zysku po opłaceniu kosztów .Do 600 zł to u nas tylko miał a zjeździłem sporo składów i na dzwoniłem się też .od 600 zł węgiel się zaczyna i to zwykły groszek do 660 zł :lol2:

orzech 690 ,kostka 730,

 

- 610 zł luz + 50zł workowanie "Czesiek"

- 695-730 zł luz ekogroszek Rosyjski

ja znalazłem workowany po 680 zł wyczyn jeden skład w regionie i już podnieśli cenę na 690 zł luz :cool:

- 750 zł Piast + 50zł workowanie

- 800 zł Pieklorz + 50zł workowanie

- 820 zł mieszanka Rusek/Krzesimir

- 920 zł ekoret + 45zł workowanie

- 940 zł Krzesimir + 45zł workowanie

 

- 720 zł Pellet

- 110 zł m3 swierk,lipa, topola

- 120 zł m3 sosna

- 150 zł m3 olcha

- 160 zł m3 dąb, jawor ,klon

- 170 zł m3 buk,grab,jesion,brzoza

to ceny przystępne ale znalazłem np, 960 zł Pieklorz luz.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i trzymaj się z daleka od tego " nowego Bobrka ". Kumpel który też prowadzi skład opału wziął ostatnio 3 patelnie. Już od kilku klientów z kotłowni zabierał, wczoraj przez telefon płakał do mnie i pytał, co zrobić z 78 tonami niesprzedawalnego badziewu za który dał circa 60 tysi.

 

wiem, wiem - pisałeś mi wcześniej o tym Bobrku...

 

Ja finalnie kupiłem 4 tony Wesołej w workach. Całość z transportem 887zł/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w okolicy powstaje kolejna sieciówka http://ugornika.com.pl/ normalnie jak grzyby po deszczu

 

Sprzedaż węgla to musi być niezły biznes w ostatnim czasie. :wiggle:W zeszłym roku jak musiałem kupić pierwszy raz groch to miałem pod ręką 2 składy z wieloletnią tradycją + 1 jeden nowy. Teraz w najbliższej okolicy powstały jeszcze 3 składy + jakieś 30km ode mnie skład otworzyła KARENA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż węgla to musi być niezły biznes w ostatnim czasie. :wiggle:W zeszłym roku jak musiałem kupić pierwszy raz groch to miałem pod ręką 2 składy z wieloletnią tradycją + 1 jeden nowy. Teraz w najbliższej okolicy powstały jeszcze 3 składy + jakieś 30km ode mnie skład otworzyła KARENA.
U mnie o rzut beretem mam 4 składy + 3 w obrębie 5 km a ściągałem węgiel 25 km od chałupy i przywieźli 6 ton "za darmo" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak towar wygląda wizualnie bo chce od nich zamówić trochę. Jak z wilgotnością???

 

to jest granulacja do 20mm czyli ten tzw "ekogroszek II Wesoła" czy jakoś tak. pakowanie w worki polipropylenowe po 25kg.

 

nie wiem jak jest teraz ale jak zamawiałem na przełomie sierpnia i września to nie było żadnych zapasów i sprzedawane było to co przyszło z kopalni a przychodzi przeważnie mokry. Do mnie przyjechało to już raczej podsuszone tzn. wilgotne ale nie mokre.

 

Trzeba zawsze podpytywać sprzedawcy - w Bykowie jest akurat bardzo fajny i rzeczowy człowiek.

 

Pali sie OK - choć zbyt wielu okazji jeszcze nie miałem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i trzymaj się z daleka od tego " nowego Bobrka ". Kumpel który też prowadzi skład opału wziął ostatnio 3 patelnie. Już od kilku klientów z kotłowni zabierał, wczoraj przez telefon płakał do mnie i pytał, co zrobić z 78 tonami niesprzedawalnego badziewu za który dał circa 60 tysi.

 

Potwierdzam i przestrzegam przed tym czyms co sie zwie " Nowy bobrek " 2013:P

Chwalowice rowniez totalny badziew:P

 

To cos co podobno jest nowym Bobrkiem zupelnie sie nie nadaje do do spalania. Po wrzuceniu worka podajnik tak strzelal i chrupal ze byly obawy czy wytrzyma to chociaz tone tego syfu.

proces spalania tego praktycznie sie nie odbywa. Zadne ustawienia podazy , nadmuchu , w pracy ciaglej , podtrzymanie....itd praktycznie niema normalnego plomienia.( jest glownie zar , ktory wygasa , plomien na wysokim nadmuchu ma ok 15-20cm ) .

Probowalem go na retorcie , ekoenergii , oraz tloku i wszedzie efektem tego "niby spalania " jest wygaszanie , badz totalny jeden wielki spiek:bash:

 

Zastanawia mnie tylko wyglad tego "Bobrka" w porownaniu z dostawami z 2011oraz 2012 . Wrzuce foto do porownania dzis popoludniu.

 

Jezeli tak maja wygladac w tym roku Bobrek i Chwalowice to niestety smiem twierdzic ze obydwa chyba chca miec miano

 

" NIE NADAJE SIE DO SPAL:ANIA W KOTLACH GOSPODARSTWA DOMOWEGO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie szczęście z tymi cenami w zeszłym roku jak kupowałem oryginalny workowany ekoret to w zależności od miesiąca ceny wahały się od 880-1100 zł/t, fakt w tym roku trochę taniej, ale ja znowu kupiłem drożej :(, kupiłem KWK Juliusz po 900 za tonę plus transport. Szczerze powiedziawszy jeśli w tym roku zostanę oszukany przez dostawcę jak w zeszlym to chyba przejdę na ten gaz. Dzisiaj u mnie kopią przyłącze. Mieli robić ciśnieniowo jak przy głównej drodze ale że moja posesja i paru sąsiadów do głównej nitki nie należy to dali nam koparkę. Normalnie jestem załamany bo zaprojektowali tak że zniszczą mi wiele cennych gatunków drzew w tym buki złote, klony czerwone i czarne, migdałowce ;(. Niestety żona podpisała projekt gazociągu bez mojej wiedzy nie informując mnie o tym (bo to przecież szczegół). Dwa lata temu zrzekłem się na rzecz gminy wraz z sąsiadami 2m (2mx60m), sąsiedzi oddali jeszcze więcej (dłuższe działki) gruntu od strony przyszłej drogi na rzecz budowy (gmina chciała tylko formy darowizny). Gazociąg miał iść w niewielkiej odległości od pasa drogowego. Po przesunięciu granicy gazociąg idzie 10 metrów przez moją działkę, w tym rozpieprzą mi wjazd i część "ronda". Dzisiaj rano wyjeżdżając do pracy widziałem pracowników na resztkach śliwek i słonecznikach. Na zdrowie. Odjeżdźając słyszałem jeszcze o zobacz co se cham posadził he he. No cóż gdybym spożywał z nimi napoje wyskokowe pewnie zmienili by zdanie, a tak pozostało mi zacisnąć zęby wsadzić dupę w samochód i pojechać do pracy.

 

Wiem że nie na temat ale jestem trochę zdenerwowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobrek 004.jpgbobrek 005.jpgbobrek 006.jpgbobrek 007.jpg

 

Tak jak obiecalem przesylam foto Bobrka 2011/2012 (foto 1i2)

Oraz foto tego badziewia "nowy Bobrek 2013" (foto 3 i4 )

 

Oprocz wielkosci uziarnienia zastanawia mnie ogolny wyglad tego eko z 2013. Jest jakby jasniejszy i mniej szklacy. Jest o wiele twardszy od poprzedniego.

 

Pisze to bo smiem twierdzic iz to badziewie mieniace sie Bobrek 2013 ,niestety nie ma nic wspolnego z ta kopalnia.

Moze to co teraz napisze niektorych rozsmieszy , innych zdziwi , ale wydaje mi sie ze :

 

FIKU-MIKU , CZYLI WALENIE KLIENTA W ROGI ZACZYNA SIE JUZ BEZPOSREDNIO NA KOPALNIACH ORAZ ZAKLADACH RZETWORCZYCH:x

czyli oprostu zaczyna sie tworzyc handel (wymiana) miedzykopalniana tego co wdanej chwili nie schodzi badz jest do D....y.

 

Nie chce w tym miejscu obrazac , ani oskarzac uczciwyc dilerow , jak rowniez wlascicieli skladow.

Poprostu w takiej sytuacji nic innego nie przychodzi mi na mysl w zwiazku zta sytuacja.

 

To badziewie z 2013 wyjechalo z kopalni Bobrek ( jest to w 1000% pewne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...