Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Pietruch, Chwałowice w porównaniu z tym Bobrkiem to jeszcze miód malina. Może i jak na swoją cenę mają ciut dużo popiołu i parę koksików z palnika spadnie, ale się pali i grzeje. Dziś od rana u tego kumpla robiłem próby jego Bobrka ( nawiasem mówiąc pokazał mi dokument wywozowy z kopalni i to jest Bobrek, bo przez chwilę myślałem jeszcze że może jednak Centrum, oni w nagłówku maja te same dane : Bobrek - Centrum, dopiero niżej jest podany Ruch Bobrek albo Ruch Centrum ). W jego fajce ani w tłoku jego syna nie da rady tego opanować. Poradziłem mu zacząć od pół na pół z Jaretem, zrobić próbę czy wystarczy taka proporcja, jak nie to dosypywać jeszcze więcej Jareta. Jak się zacznie przyzwoicie palić, to z proporcji jakąś cenę dla klientów ustalić, aby tylko kasę odzyskać. Jak mu wyjdzie pół na pół, to przy jego sprzedaży z miesiąc handlu ma zje...ny, na ekogroszku za friko będzie robił. A węgiel ma wprost z kopalni, żadnych myków po drodze. To nie jest ekogroszek, tylko groszek 5 - 25, w dodatku niedbale przesiany. Wszystkich kolegów palących Pieklorzem ostrzegam - jak ma być Pieklorz, to tylko z Piekar Śląskich. Innego w tym roku nie ma. Znaczy - był gdzieś do lipca, wtedy była z nim loteria. Teraz jest pewność - jak nie z Piekar, to wtopa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pietruch, Chwałowice w porównaniu z tym Bobrkiem to jeszcze miód malina. Może i jak na swoją cenę mają ciut dużo popiołu i parę koksików z palnika spadnie, ale się pali i grzeje. Dziś od rana u tego kumpla robiłem próby jego Bobrka ( nawiasem mówiąc pokazał mi dokument wywozowy z kopalni i to jest Bobrek, bo przez chwilę myślałem jeszcze że może jednak Centrum, oni w nagłówku maja te same dane : Bobrek - Centrum, dopiero niżej jest podany Ruch Bobrek albo Ruch Centrum ). W jego fajce ani w tłoku jego syna nie da rady tego opanować. Poradziłem mu zacząć od pół na pół z Jaretem, zrobić próbę czy wystarczy taka proporcja, jak nie to dosypywać jeszcze więcej Jareta. Jak się zacznie przyzwoicie palić, to z proporcji jakąś cenę dla klientów ustalić, aby tylko kasę odzyskać. Jak mu wyjdzie pół na pół, to przy jego sprzedaży z miesiąc handlu ma zje...ny, na ekogroszku za friko będzie robił. A węgiel ma wprost z kopalni, żadnych myków po drodze. To nie jest ekogroszek, tylko groszek 5 - 25, w dodatku niedbale przesiany. Wszystkich kolegów palących Pieklorzem ostrzegam - jak ma być Pieklorz, to tylko z Piekar Śląskich. Innego w tym roku nie ma. Znaczy - był gdzieś do lipca, wtedy była z nim loteria. Teraz jest pewność - jak nie z Piekar, to wtopa.

 

Wpelni sie ztoba zgadzam.

Niestety to gowno rowniez wyjechalo prosto z kopalni .

Zobaczymy jak bedzie wygladal ich Bobrek z workow ( rowniez oryginalny)

 

Niestety nadal mi sie wydaje ze to cos nie pochodzi z tej kopalni:cool:

Moze to ja sie myle , ale narazie mam takie anie inne odczucia:mad:

 

Niestetuy z tym opanowaniem go to prawda TEGO SYFU SAMEGO NIE IDZIE SPALIC:bash:

 

Ja jeszcze sproboje dzisiaj na palniku rynnowym , choc jakos niemam do tego przekonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, myslisz że kopalnia przez caluśki rok ma te same ściany wydobywcze w tych samych pokładach?

poczytaj sobie o rodzajach węgla i róźnicach w jakości różnych pokładów...

 

Wiem ze przez caly rok na kopalni niema tej samej sciany , ani pokladow:yes:

Ale tu chodzi o to ze jest to za duza roznica w jakosci towaru w porownaniu z rokiem 2012. Nawet na stronie kopalni podane ich parametry ni jak sie maja do tego badziewia!!!

 

Tak jak pisze Kobra64 : tego nie idzie opanowac , przynajmniej narazie bez mieszania.

Zgadzam sie rowniez z Kobra ze jak PIEKLORZ w tym roku to tylko Piekary , ale zeby sie nie okazalo ze teraz wszystko co czarne to Beda Piekary:p

 

Pamietasz sytuacje z przed paru lat z Kazimierzem - Juliuszem?

 

Wydobycie bylo wstrzymane (jakas awaria ) , a na rynku "Kazka" nagle bylo pelno, i zdazali sie tacy "Mecenasi " co mieli papiery na niego z Kopalni:D

 

Drugi " Cud Nad Wisla " bo jak inaczej to nazwac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq dobrze prawi. Najlepszym tutaj przykładem może być Janka. Przez jakiś miesiąc w okolicach czerwca mieli węgiel o parametrach nie ustępujących Piastowi. A potem do normy wróciło.

 

Tak zgadzam sie z tym co pisze adiqq, tylko ze tak jak piszesz Janka przez ten miesiac wychodzila na plus porzez parametry zblizone do Piasta, a tutaj mamy przyklad towaru, ktory prawde mowiac nie wiadomo do jakiego typu zakwalifikowac.

Nie mowiac otym ze spalenie tego graniczy z cudem!!!!

 

Martinos zadal trafne pytanie , na ktore niestety kopalnia dala odpowiedz wrowadzajac ten chlam do sprzedazy .

 

Po raz kolejny mamy przyklad jak w Polsce Kopalnie , spolki weglowe itp traktuja swoj towar , a tym samym pokazuja jak to sie licza z odbiorca ( klientem):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakim cudem ten Bobrek w ogóle trafił do sprzedaży? Kopalniom nie zależy na reputacji?

 

Bobrek sprzedaje też kostkę, orzech i miały, czasami groszek I. Dobry węgiel do kotłów zasypowych. Wycofali z oferty Pieklorz i " puścili oczko " do klientów hurtowych, wprowadzając 5 dych tańszy od Pieklorza groszek 5 - 25. Kto liczył na cud, ten się przejechał albo wozi swoich klientów ( jak mu na nich nie zależy ). Ja działając na rynku lokalnym nie mogę sobie pozwolić na wtopę - już raz tłumaczyłem jak to działa. Raz dasz d..y i za rok nie masz klienta. I jeszcze kilku innych, którym opowie jaki syf u ciebie kupił. Tak parę razy i skład zamknąć trzeba. A do emerytury jeszcze kawałek...

Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze przez caly rok na kopalni niema tej samej sciany , ani pokladow:yes:

Ale tu chodzi o to ze jest to za duza roznica w jakosci towaru w porownaniu z rokiem 2012. Nawet na stronie kopalni podane ich parametry ni jak sie maja do tego badziewia!!!

 

Tak jak pisze Kobra64 : tego nie idzie opanowac , przynajmniej narazie bez mieszania.

 

Pisałem o tym bodajże w marcu albo kwietniu tego roku.

Testowałem Chwałowice i Bobrka, przy czym Chwałowice wypadły lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym razie do groszku I zmiesza i sprzeda do śmieciuchów po swoich pieniądzach. W najlepszym jakieś grosze na paliwo do ładowarki zarobi, jak mu mieszanka dobrze wyjdzie. Pazerny był no i nie miał skąd ekogroszku o wyższej wartości opałowej kupić. Diler miał wolne awizacje na Bobrek, to mu i wcisnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety proby na palniku rynnowym rowniez nic nie daly :bash:

Coraz bardziej mnie zastanawia co to za Wynalazek?

 

Jutro jeszcze sprobuje mieszanki w takich proporcjach:

Jaret / To cudo 1:1

janina / cudo 1:1

Retopal/ cudo 1:1

 

Wziolem po worku z BOSTARU zobaczymy efekty.

 

Do dwoch dni bede mial Bobrka workowanego Oryginalny . Chce go porownac z tym badziewiem .

 

Jakis czas temu Bobrek byl dostepny w workach , a luzem go nie bylo i moze ten w workach to jeszcze cos innego:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów bym się nie spodziewał

 

Uwierz ja juz niechce cudow w postaci ekstra spalania czy tez super poiolu.

Ja chce to cos wogole spalic i moze sie dowiem co to jest:cool:

Znajomy co to zamowil jak zobaczyl efekty to stwierdzil ze drogie tyle kasy trzeba wladowac w .. Polmos na znieczulenie na zime:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety proby na palniku rynnowym rowniez nic nie daly :bash:

Coraz bardziej mnie zastanawia co to za Wynalazek?

 

Jutro jeszcze sprobuje mieszanki w takich proporcjach:

Jaret / To cudo 1:1

janina / cudo 1:1

Retopal/ cudo 1:1

 

Wziolem po worku z BOSTARU zobaczymy efekty.

 

Do dwoch dni bede mial Bobrka workowanego Oryginalny . Chce go porownac z tym badziewiem .

 

Jakis czas temu Bobrek byl dostepny w workach , a luzem go nie bylo i moze ten w workach to jeszcze cos innego:(

 

Jaret to Janina, chyba że myślisz o Jaret Plus - wtedy raczej bym sobie odpuścił, on ma " niezerową " spiekalność. Bostar robi z Janki + Wesoła, powinien mieć RI rzędu 7 - 8. Oryginalnie workowany Pieklorz ciągle jest na Bobrku i na Centrum też. Podobnie jak Rokita. Ja jednak nie chcę nawet tego znać, boję się to na plac przywieźć. Jak wszystkie pozostałe sorty mają 32.2 z RI do 40, to naprawdę nawet jeżeli mają gdzieś końcówkę ściany z prawidłową spiekalnością to czynnik ludzki musiałby być ogromnie zdyscyplinowany, żeby w tych worach było wyłącznie to co trzeba. A nie obrażając Minertu i innych ciężko pod ziemią pracujących -" parę " razy w życiu na kopalniach różnych byłem i z obsługą naziemną sprzedaży drobnicowej miewałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj 1,5 tony miału takiego jak na zdjęciu (wiem że kiepskiej jakosci to zdjęcie). Granulacja max do 1 cm, kaloryczność oczywiście bardzo dobra wg. zapewnień sprzedawcy. Ciekawi mnie jak z taką drobnicą poradzi sobie podajnik Pacerpola i jak to sie będzie spalało.

 

[ATTACH=CONFIG]218434[/ATTACH]

 

Wrzuć do podajnika, a potem zdaj relację;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret to Janina, chyba że myślisz o Jaret Plus - wtedy raczej bym sobie odpuścił, on ma " niezerową " spiekalność. Bostar robi z Janki + Wesoła, powinien mieć RI rzędu 7 - 8. Oryginalnie workowany Pieklorz ciągle jest na Bobrku i na Centrum też. Podobnie jak Rokita. Ja jednak nie chcę nawet tego znać, boję się to na plac przywieźć. Jak wszystkie pozostałe sorty mają 32.2 z RI do 40, to naprawdę nawet jeżeli mają gdzieś końcówkę ściany z prawidłową spiekalnością to czynnik ludzki musiałby być ogromnie zdyscyplinowany, żeby w tych worach było wyłącznie to co trzeba. A nie obrażając Minertu i innych ciężko pod ziemią pracujących -" parę " razy w życiu na kopalniach różnych byłem i z obsługą naziemną sprzedaży drobnicowej miewałem do czynienia.

 

sorki masz racje.

Moje niedopatrzenie , ma byc z JARET PLUS .

 

Moze nie bedzie tak zle z ta spiekalnoscia zobaczymy.

 

Najwazniejsze zeby ktoras z tych mieszanek dala w miare pozytywny efekt spalania tego "cuda":rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...