Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja palę groszkiem z KWK Marcel drugi sezon na żeliwny palniku retortowy II-giej generacji EKOENERGIA w kotle RBR ,opał spala się całkiem dobrze

nie nadaje się tylko okresie letnim do grzania CWU ponieważ potrafi wygasnąć po 40 minutach postoju.

Latem żeby nie dochodziło do gaśnięcia mieszam go z czechem

Groch kupuję bezpośrednio z kopalni do której mam niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szczerze mówiąc, nie wiem do kogo masz pretensje, bo powinieneś mieć je tylko do siebie. Na stronie Kompanii Węglowej nigdzie nie jest napisane, że jest to paliwo kwalifikowane, natomiast jak byk stoi, że to typ 32.2 o wysokiej spiekalności 20-40 wg rogi, więc na co liczyłeś, na jakiś cud?

Robisz niepotrzebne zamieszanie. Taką samą granulację 5-25 mm, o jeszcze większej spiekalności i typie 33 oferują również Jankowice, więc kupując coś trzeba mieć świadomość tego, co kupujemy.

 

Nie mam pretensji do granulacji Bobrka .

Tylko tak jak sam napisales ze jak byk stoi typ 32.2 , spiekalnosc 20-40 i takie mniej wiecej parametry pasuja do oferowanego przez nich groszku ( nawet juz palilem takim z dostawy workach 2013 ).

 

Ale jak bede chcial kupic Jankowice To moge to zrobic bezpoasrednio na kopalni Jankowice

A znajomy dostal papier z kopalni Bobrek , wiec ma chyba prawo wiedziec co mu wcisneli.

Chyba ze Bobrek oferuje Groszek typu 33 lub inny .

Jak na razie nie widze go w ofercie ( wegiel typu 33 )

 

Wiec jak to sie ma do swiadomosci tego co kupujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy ma dużo racji - Bobrek wydobywa węgiel i go sprzedaje. To jest naprawdę bardzo dobry węgiel, tyle że do retorty się nie nadaje. Wycofali z oferty Pieklorz luzem, więc zachowali się uczciwie, Sama granulacja nie robi ekogroszku.

 

Tylko to cos bylo rowniez probowane na innych palnikach , jak rownierz w tlokowcu.

Nie wydaje mi sie zeby Groszek 5-25 z tej kopalni tak drastycznie zmienil typ

 

A na to niestety przypadku znajomego wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica między węglem typu 32.2 i 33 jest bardzo płynna. Od lat balansowała w ten sposób na przykład KWK Jankowice.

Już wyżej pisano Ci, że kopalnia to różne pokłady, nie ma jednego szablonu węgla, a świadomy palacz powinien nie tylko kierować się granulacją 5-25 i ceną, powinien również spojrzeć w parametry węgla i ewentualnie przeprowadzić próbę spalania kupując parę worków.

Swoimi postami zwyczajnie narażasz się na śmieszność, szczególnie w kontekście oficjalnie opublikowanych parametrów tego węgla.

Pomijam fakt, że są dostępne paliwa kwalifikowane i nie byłoby wtedy takich problemów.

Ja też mogę sobie pokruszyć młoteczkiem swoją orzecho-kostkę z Sośnicy, co wcale nie będzie znaczyło, że nastąpiła cudowna przemiana i stała się ekogroszkiem.

Natomiast mogę sobie pokruszyć młoteczkiem również swojego orzecha z Ziemowita, grubego I z Sobieskiego, przemieszać w odpowiedniej proporcji ze swoją pokruszoną Sośnicą i uzyskam coś, co będzie bardzo bliskie paliwu kwalifikowanemu.

Mam nadzieję, że coś z tego co napisałem zrozumiałeś. Pozdrawiam.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem od pewnej firmy maila z ofertą

"W poniedziałek (21.10.2013) o godz. 13:00 do odbioru jest Orzech II z PG “SILESIA” w cenie 425 zł netto bez akcyzy.

Poniżej podaję parametry jakościowe ww. sortymentu:

- uziarnienie: 25-40 mm

- kaloryczność: min. 25 000 kJ/kg

- siarka: 0,6-0,8 %

- popiół: 8-12 %

- wilgotność: 7-9 %"

 

Co to jest za węgiel?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica między węglem typu 32.2 i 33 jest bardzo płynna. Od lat balansowała w ten sposób na przykład KWK Jankowice.

Już wyżej pisano Ci, że kopalnia to różne pokłady, nie ma jednego szablonu węgla, a świadomy palacz powinien nie tylko kierować się granulacją 5-25 i ceną, powinien również spojrzeć w parametry węgla i ewentualnie przeprowadzić próbę spalania kupując parę worków.

Swoimi postami zwyczajnie narażasz się na śmieszność, szczególnie w kontekście oficjalnie opublikowanych parametrów tego węgla.

Pomijam fakt, że są dostępne paliwa kwalifikowane i nie byłoby wtedy takich problemów.

Ja też mogę sobie pokruszyć młoteczkiem swoją orzecho-kostkę z Sośnicy, co wcale nie będzie znaczyło, że nastąpiła cudowna przemiana i stała się ekogroszkiem.

Natomiast mogę sobie pokruszyć młoteczkiem również swojego orzecha z Ziemowita, grubego I z Sobieskiego, przemieszać w odpowiedniej proporcji ze swoją pokruszoną Sośnicą i uzyskam coś, co będzie bardzo bliskie paliwu kwalifikowanemu.

Mam nadzieję, że coś z tego co napisałem zrozumiałeś. Pozdrawiam.

 

Jakbym Chcial sie kierowac tak jak piszesz tylko cena badz granulacja to uwierz ze wybralbym wiele innych wegli z innych kopaln .

Granice miedzy 32 a 33 to ty ustaliles , bo ja w zadnym poscie bezposrednio tego nie stwierdzilem! ( dlatego poszlo do badania zeby wiedziec jaki to typ )

Co do smiesznosci postow to nie wiem czy dobrze przeczytales :

MNIE CHODZI O PLOMIEN I JEGO JAKOSC z tego Wegla.

 

Mam nadzieje ze jasno przedstawilem o co mi chodzi .

 

W przeciwienstwie do ciebie nie pisze o zrozumieniu czegos co sie pisze , inaczej :

Nigdy nikogo na tym forum nie obrazilem , ani w zaden bezpodstawny sposob nie umniejszalem jego wiedzy w sposob taki jak ty to robisz!!!

 

Zeby bylo ciekawiej to ci powiem ze na Bobrkiem pale gdzies od 2007 i nigdy nie mialem problemow z towarem z tej kopalni az tak drastycznych jak w tym roku. Zreszta we wczesniejszych postach pisalem ze jest to dla mmnie podstawowe paliwo , z ktorego bylem zadowolony.

 

Nie wiem czy na kopalni Biobrek krusza mloteczkami i krusza jakis sort , ale jakikolwiek sorty z tej kopalni wezniesz ,to plomien podczas spalania jest widoczny w przeciwienstwie do towaru , ktorym dysponuje obecnie znajomy, i efekt spalania tych sortow w roznych kotlach jest zadowalajacy.

 

A moze na smiesznosc narazam sie wedlug ciebie tym ze dano do sprawdzenia ten wegiel zeby wiedziec z czym sie ma doczynienia?

Jezeli tak to wybacz ale nie lubiie byc oszukiwany ,znajomy rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss przez te 5lat jeszcze może się dużo zmienić od odroczenia norm CO2 po upadek UNII.

http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-paliwami-stalymi/zakaz-palenia-weglem-w-piecu,28_11327.html

Ja proponuję robić zapasy max na 2 lata ,bo jak na jakimś Zarządzie przejdzie to może lokalnie zabronią w jakimś regionie województwie powiecie i czara dupa będzie. A się o tym dyskutuje ,a jezeli się dyskutuje to oznacza jedno ,dni palenia "wunglem" są policzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem od pewnej firmy maila z ofertą

"W poniedziałek (21.10.2013) o godz. 13:00 do odbioru jest Orzech II z PG “SILESIA” w cenie 425 zł netto bez akcyzy.

Poniżej podaję parametry jakościowe ww. sortymentu:

- uziarnienie: 25-40 mm

- kaloryczność: min. 25 000 kJ/kg

- siarka: 0,6-0,8 %

- popiół: 8-12 %

- wilgotność: 7-9 %"

 

Co to jest za węgiel?:confused:

palilem tym pod koniec zeszlego sezonu. Tak zwany papierowy wegiel w ds udreka bo bardzo duzo popiolu. U mnie kosztowal 650 zl brutto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palilem tym pod koniec zeszlego sezonu. Tak zwany papierowy wegiel w ds udreka bo bardzo duzo popiolu. U mnie kosztowal 650 zl brutto.

 

No panowie, przypominam jazdy sprzed kilku miesięcy z koleżanką o nicku Handlowiec z jakimiś tam cyferkami. Wtedy tłumaczyłem, że jak jeszcze Silesia fedrowała dla KW SA, to nie było na kompanii gorszego niż ze Silesii węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję robić zapasy max na 2 lata ,bo jak na jakimś Zarządzie przejdzie to może lokalnie zabronią w jakimś regionie województwie powiecie i czara dupa będzie. A się o tym dyskutuje ,a jezeli się dyskutuje to oznacza jedno ,dni palenia "wunglem" są policzone.

 

Ekogroszek nie kopci tak więc kto się skapnie, że grochem się pali ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję robić zapasy max na 2 lata ,bo jak na jakimś Zarządzie przejdzie to może lokalnie zabronią w jakimś regionie województwie powiecie i czara dupa będzie. A się o tym dyskutuje ,a jezeli się dyskutuje to oznacza jedno ,dni palenia "wunglem" są policzone.

 

Etam , nie wierzę w to ...

 

Jak na razie cały nasz przemysł opiera się na węglu ...

 

Problemem są tak naprawdę śmieciuchy a może i nie śmieciuchy a ludzie którzy palą śmieciami , choć sądzę że obecnie jak wszyscy płacą za śmieci wielu dało sobie spokój z "utylizacją" śmieci w śmieciuchach bo i tak muszą płacić za wywóz śmieci ...

 

A Ci co palą śmieciami , namierzyć , dać z 2000zł kary i informować w mediach o "łapankach" i nalotach i szybko wielu da sobie spokój :)

 

Tak naprawdę ciężko oczekiwać jak jakaś babinka która pali w kotle od kilkudziesięciu lat i ma 1000zł emerytury nagle kupi piec na ekogroszek z podajnikiem , choć zapewne było by dla niej to wybawienie i wielki komfort niż kilka razy dziennie dokładac węgiel szufelką w śmieciuchu ...

Tyle że ta babinka nie wyda 8000zł na piec bo jej nie stać ...

 

Na moim osiedlu mamy kilkadziesiąt domów z kotłami na ekogroszek z podajnikiem. Jak się wyjdzie z domu to nie widać żadnego dymu albo jakiś delikatny biały niemalże przeźroczysty dymek i to też sporadycznie ...

Ci ludzie nie palą śmieciami , bo szkoda im pieca za 7000zł ....

 

Smród jest z palenia śmieci lub w przypadku złego spalania węgla/drewna.

W przypadku spalania śmieci - kontrole i bardzo wysokie kary , nawet mógłby spokojnie działać system "motywacyjny" czyli ten co donosi tez dostanie "premie" aby ludzi zachęcić , bo sąsiad palący plastiki i opony truje nie tylko siebie a a także sąsiadów ...

A Ci co mają stare piece pomóc w wymianie na nowoczesne ...

 

A co do ekologii to nie wpadajmy w paranoję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdzie w życie to zapłacisz mandat ekologiczny i po zliczeniu wydatków wyjdzie taniej jak byś grzał prądem .;)

 

Taaa ...

 

Już to widzę ...

 

W Polsce bieda jak cholera , ludzie palący w kotłach na drewno/węgiel to w większości osoby mało zamożne .

To osoby które nie wybrały palenie w kotle jako hobby ani że lubią , a palą bo na inne paliwo ich nie stać ...

 

Myślisz że babcie , dziadkowie , którzy zasuwają z szufelka węgla kilka razy dziennie w kotłowni robią to hobbystycznie i dla przyjemności ?

Sadzisz że nie woleli by mieć pompy ciepła , solarów , gazu i itd ?

 

Woleli ale ich nie stać ...

 

Co z tego że kocioł na prąd jest tani jak potem opłaty za prąd będą tak duże , że szybciej Ci ludzie zamarzną niż starczy im kasy na opłaty ?

 

Widać niektórym się w dupach poprzewracało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...