Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html jeszcze jeden sprzedawca wesołej i wieczorka jakby ktoś miał jeszcze problemy ze znalezieniem dostawcy tego węgla.

 

He he, dobre... wesoła... bo jest na topie to internet wszystko przyjmie. Miałem tonę na testy z tej firmy i... już więcej nic u nich nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie dymi Ci z kosza !?!?! Mi w skamie z APPM-1 jak wczoraj otworzyłem pełen zasobnik i na chwilę sie odwróciłem miałem całą kotłownię w dymie....

 

Kobra ma palnik ardeo.

Jak miałem w swoim domu ekoenergię, też nie mogłem otworzyć kosza przy pracującej dmuchawie, bo zaraz dym na całą kotłownię.

Zmieniłem na ardeo i spokojnie przy pracującej dmuchawie mam otwarty kosz i bez pospiechu dosypuje woreczki węgla. Dymu jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten Ardeo to teraz jest "na topie".

 

Dobre urządzenia zawsze wylezą na wierzch ,nawet jak ciągle promowane są inne :)

Dymi u tych co mają mocniejszy nadmuch, a jak ekogroszek jest z domieszką miału to jest szczelnie ,a na samym miale to jak korek .

Jeżeli macie mokry ekogroszek i trzeba go już spalić, lub poci się zasobnik choć paliwo jest w miarę suche , zależy wam na podajniku i zasobniku jego ochronie przed korozją ,to są 2 wyjścia :

-dosuszanie paliwa w zasobniku (rura z powietrzem od dmuchawy do zasobnika)

-zasypywanie tylko 1/3 ,1/4 zasobnika ekogroszkiem mniejszej porcji opału w zasobniku czyli wizyty w kotłowni co 1-2 dni a przed wsypaniem go do zasobnika suszenie w kotłowni .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, dobre... wesoła... bo jest na topie to internet wszystko przyjmie. Miałem tonę na testy z tej firmy i... już więcej nic u nich nie kupię.

 

O Prestige tu jakiś czas temu trochę się pisało ...

 

Co do dymienia - u mnie dymi się przy zwykłej fajce, dlatego na czas zasypu wstrzymuję pracę kotła [chyba, że jest w podtrzymaniu].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeden z polecanych przeze mnie kotłów ma w standardzie dosuszanie paliwa w zasobniku.

 

Zrobiłem sobie w swoim kotle podobne i działa :yes:

Powietrze dosuszające paliwo w zasobniku jest traktowane jako antyspalinowe, a jego ilość ma chyba wpływ na proces spalania, tylko ja nie wiem jaki. SUSPENSER regulowałeś to jakoś wstępnie?

Pytam bo chciałem zrobić u siebie możliwość jego regulacji, tylko nie wiem po co. Mówię o antyspalinowym bo dosuszania nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takie nietypowe pytanie.

Ma ktoś worki z ekogroszkiem związane czerwoną wstążką/folią ?

Nie pamiętam po prostu czy to jest wesoła z długołęki czy z bartexu,

kupowałem w obydwu firmach i mi się........no:stirthepot:

 

Jeśli z czerwoną wstążką to ten lepszy czarty, czarownice i nawet diabła wypędzi z kotłowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takie nietypowe pytanie.

Ma ktoś worki z ekogroszkiem związane czerwoną wstążką/folią ?

Nie pamiętam po prostu czy to jest wesoła z długołęki czy z bartexu,

kupowałem w obydwu firmach i mi się........no:stirthepot:

 

Wesołą z bartexu nie ma żadnych wstążek czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze dosuszające paliwo w zasobniku jest traktowane jako antyspalinowe, a jego ilość ma chyba wpływ na proces spalania, tylko ja nie wiem jaki. SUSPENSER regulowałeś to jakoś wstępnie?

Pytam bo chciałem zrobić u siebie możliwość jego regulacji, tylko nie wiem po co. Mówię o antyspalinowym bo dosuszania nie mam.

 

Nie regulowałem, bo działa jak trzeba, a w końcu i tak trafia tam, gdzie powinno tzn. do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...