Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Panowie,

 

jak tam przebiega u was w tym roku palenie Wesołą? Ja mam towar z Bykowa.

Zupełnie nie mam problemów ze spiekami, nie mam problemów z temperaturą na piecu.

Ale mam spore problemy z niedopałkami. W zeszłym roku też trochę tego było ale w tym roku jest tego naprawdę sporo.

Mam wrażenie jakby część była zupełnie nie do spalenia.

 

Miałem niedawno dostawę - ok 2 tygodni temu i u mnie jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W jutowych szybciej dosycha, ale bardzo pyli wyschnięty. W worach foliowych perforowanych dosycha dłużej, a ja u siebie otwieram zawsze z 10 worków i wszystko ładnie wyschnięte i oczywiście nie ma tyle pyłu co z jutowego.

 

Mam wyschnięty w jutowych i nie pyli.

 

Do tego otwieranie jest banalnie proste - wystarczy rozwiązać sznurek zintegrowany z workiem - i worek zostaje do ponownego użytku.

 

Bardzo mi się te obecne worki podobają [nareszcie nie muszę dziurawić jak foliowych] - najlepsze z dotychczasowych - nawet upadek z 1,8 m ich nie wzrusza [spadł mi jeden z górki] :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjścia,wtedy się rozjaśni.pozdr

 

napisz gdzie ten groszek sprzedają. Ja mieszkam w Gryfowie, wiec mamy do siebie "przez miedzę" :)

Suspenser, przypomnij proszę jaką powierzchnię i kubaturę grzejesz. U mnie ostatnio zużycie wzrosło do 13 kg/doba Ledvicami. Temp. nie spada poniżej 23,5 stopnia. Oczywiście w plusie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz gdzie ten groszek sprzedają. Ja mieszkam w Gryfowie, wiec mamy do siebie "przez miedzę" :)

Suspenser, przypomnij proszę jaką powierzchnię i kubaturę grzejesz. U mnie ostatnio zużycie wzrosło do 13 kg/doba Ledvicami. Temp. nie spada poniżej 23,5 stopnia. Oczywiście w plusie :D

Kupię od znajomego dwa worki i sprawdzę.Oni brali całe auto 24 tony ze śląska i wyszło im około 600 zł z transportem za tonę-transport powrotny.Cena jest zachęcająca,pytanie tylko czy jest powtarzalność w jakości?Zdziwiło mnie to,że tutaj nikt o tym nie pisał?dlatego pytałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się Wam nadto mieszać, ale po 6 stówek za tonę w workach i z transportem to z polskich węgli tylko Janka, Sobieski albo ewentualnie Silesia. I to od zdesperowanego dilera któremu sprzedaż wybitnie słabo idzie.
Twoje zdanie jak najbardziej pożądane.Dla mnie Holding to coś dużego,piszą że węgiel pochodzi z polskich kopalń.Wiadomo papier wszystko przyjmuje.pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie zrobilem podejscie do Wesola Iskra z Kareny- naprawde jest różnica w porownaniu z eko ze skladu lokalnego w podobnej cenie a wszsytko dokladnie widac na schemaciebo mam bruli- przejscie ze starego eko na iskre wesola to jak podtlenek w aucie ;) te same ustawienia , warunki itp iskra przebila temp o 10 stopni i dzie w góre :)

wesoly.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz gdzie ten groszek sprzedają. Ja mieszkam w Gryfowie, wiec mamy do siebie "przez miedzę" :)

Suspenser, przypomnij proszę jaką powierzchnię i kubaturę grzejesz. U mnie ostatnio zużycie wzrosło do 13 kg/doba Ledvicami. Temp. nie spada poniżej 23,5 stopnia. Oczywiście w plusie :D

 

160 m2 po podłogach [150 m2 użytkowej] + ogrzewany garaż 25 m2, w sumie 650 m3, temp. wewn. +22 C [łazienki 25 C]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy brał ktoś eko- groszek z B&E Energy Pomarańczowy albo Czerwony? Piec sztoker 25 na razie pale ekobranem ale nie wiem czy da rade w duże mrozy.Chyba że ktoś jest z okolic Torunia i powie mi gdzie dobry eko-groszek dostane. Edytowane przez willy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 4 tygodni palę czerwonym B&E w sztokerze mini. spala się dość dobrze, spieków brak, trafiają się kamienie. u mnie mankamentem jest duże spalanie: 100m2 + 25m2 garaż z kotłownią, 60m podłogówki + 6 grzejników i 120l cwu. spala mi worek 25kg na dobę. próbowałem już różnych softów i ustawień i żadnej poprawy a zimy tak naprawdę jeszcze nie ma. nie wiem, czy to kwestia "wygrzania domu", złych ustawień pieca, czy jak zasugerowali w Komizie kiepskiej jakości opału...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...