Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak pisałem chłopaki ja wam nie wróg, próbujcie. Jestem kierowcą i trochę doświadczenia w tym temacie mam. Windy raczej takie auta nie mają. Niektóre mają z tyłu podwieszane wózki widłowe, w waszym przypadku najlepsze wyjście coś takiego poszukać albo muskle już nacierać (1200 worków). To jest długie auto i ważyło będzie około 40 ton z ładunkiem. Wiem że o ponad połowę mniejsze auto miało trochę problem z wjazdem do was.

 

A bo już ciemno było i kierowca chyba trochę strachliwy. Jak mi całego tira wełny przywozili to nie było problemu wymanewrować. Co prawda masa nie ta była.

Ale masz racę - jak będziemy szli w tym kierunku trzeba będzie tą logistykę bardziej przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, przeczytałam uważnie cały wątek i głupiam tak samo jak wtedy - zanim zaczęłam lekturę.

 

Paliłam tej zimy oryginalną ekoelmą kupioną wczesnym latem (Ekoelma nie Prestige) i mam ambiwalentne uczucia. Niezła jest.

Od wszystkiego czym paliłam nieporównywalnie lepsza, ale ten hurtowy popiół i spieki - niefajnie!

 

Mocno intryguje mnie Ekoret ale mam pytanie - czy dobra opinia o Ekorecie dotyczy tylko tego pakowanego w oryginalne worki? Gdzie to kupić on line

i nie zbankrutować na transport?

 

No i czy ktoś palił ekoretem z Resovera? Wiadomo co on wart? Jak się ma do tego, który wyżej zachwala Bobek?

 

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Resovera jest i EKORES (z tego co wyczytałam - spiekliwa kicha) i EKORET http://resover.eu/Eko_groszek_pakowany_EKORET-4.html

- stąd moje pytanie i prośba o porównanie Ekoretu z Ekoretem z różnych źródeł.

 

W moich stronach (zachodniopomorskie) kupienie "markowego" ekogroszku jest NIEMOŻLIWE. Składy bezczelnie wciskają ruskie błoto z dodatkiem kamieni i grudek węgla za całe 800zł. Nawet nie ukrywają, że ruski. Pozostaje mi więc tylko Internet. Idę szukać Carbostala/u.

 

Dzięki Bobek.

 

Edit: Obejrzałam opakowania Carbostalu i uświadomiłam sobie, że prawdopodobnie był on dostępny w Brico Depot po 21zł za worek. Zignorowałam go, bo na marketowcach się zawiodłam i masz ci los!

Edytowane przez non36
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Karoka :)

 

Będę śledzić ten wątek.

 

BTW - kiedy kupujecie węgiel, jaki jest najkorzystniejszy na to czas? Bliżej lata będzie taniej?

 

W sumie to już kopalnie opuściły ceny, średnio około 50pln/tonie. Rynek jeszcze nie zareagował bo sezon niby się kończy ale palić jeszcze trzeba będzie jakiś czas. Najdrożej jest w sezonie i ryzyko że węgiel może być mokry, taniej latem i większa szansa że będzie suchy. Ciężko na razie powiedzieć jak będzie ponieważ kociołków przybywa a dobrego jakościowo eko groszku akurat odwrotnie. W poprzednim roku w najkorzystniejszym okresie w roku ceny pojechały w dół o około 100pln na tonie (detal). Co będzie teraz czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok będzie pewnie ciężki. W naszym kraju jeśli wiadomo, że coś pójdzie cenowo w górę to zaraz każdy kupuje co najmniej 2 razy więcej niż normalnie. Zwiększony popyt powoduje przedwczesne zwiększenie cen u producentów którzy, się z tego cieszą. Jak przyjdzie pora to podnoszą ceny dodatkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja pytałem ;)

mam taloniki na 2ie tony odłożone ..

na jesień

Dodzwoniłem się do tego gościa co brał tego jareta i mówi że dobrze się palił i był zadowolony. Pytałem czy dużo się spalało ale nie bardzo ma porównanie bo to nowy budynek i jeszcze nie wygrzany. chyba coś około 250m. Kocioł chyba 38kW, duży kupił. Na początku mówił że nawet 60 do 65kg na dobę, po kilku dniach spalanie spadło do 40-45.

Spokojnie możesz brać. Ja jak pisałem spaliłem tylko 2 zasobniki latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...