Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Martinos, doskonale Cię rozumiem.

Głowice to dobry pomysł, wtedy nie potrzebujesz termostatu pokojowego. Jak na razie jakiś kaganiec jest potrzebny.

Z własnego doświadczenia po 5 sezonach palenia, nie przywiązywał bym tak wielkiej uwagi do tego, czy są jakieś spieki, koks czy szlaka w popielniku. Idealny popiół jest do uzyskania tylko z dobrego eko, a takie eko to jak wygrana 6 w lotto. Najważniejsze ile pali na dobę i czy nie wygasa.

I to wszystko. Osobiście wyleczyłem się z dążenia do idealnego popiołu jak z papierosa, bo nawet worek, workowi nierówny.

Jeśli masz problemy w podtrzymaniu z wygasaniem, to skróć częstotliwość przedmuchów i podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z własnego doświadczenia po 5 sezonach palenia, nie przywiązywał bym tak wielkiej uwagi do tego, czy są jakieś spieki, koks czy szlaka w popielniku. Idealny popiół jest do uzyskania tylko z dobrego eko, a takie eko to jak wygrana 6 w lotto.

 

Musi być bardzo dobry węgiel i nastawy sterownika - wtedy to wygląda tak:

 

IMAG0539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać za bardzo co spada z palnika i w ogóle mało przy nim popiołu po prawej stronie - czyściłeś go tam ?

 

Jestem leniwy i czyszczę raz na miesiąc. A to są czeskie Komorany w akcji i tak to u mnie wygląda. Popiołu trochę jest, czasami szlaka, czasami spieki w popielniku. Nie przejmuję się tym za bardzo. Generalnie popiół dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem leniwy i czyszczę raz na miesiąc. A to są czeskie Komorany w akcji i tak to u mnie wygląda. Popiołu trochę jest, czasami szlaka, czasami spieki w popielniku. Nie przejmuję się tym za bardzo. Generalnie popiół dobry.

 

To wszystko jasne - przy Komoranach płomień jest zdecydowanie dłuższy jak widać niż przy Wesołej :)

 

Wrzucam jeszcze fotkę z popielnika:

 

IMAG0503.jpg

IMAG0503.jpg

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę taki popielnik to znaczy że mój Ekoret się dobrze pali......)

 

Specjalnie wrzuciłem, żeby ludzie w kompleksy nie popadali, że ma być sam "pyłek".

 

I przy takim popiele osiągam najwyższą sprawność przy obecnym zapotrzebowaniu na ciepło [średniodobowa moc ok. 2 - 2,5 kW].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj tonę Wesołej z Bartexu i tonę Wesołej z Kareny.

Zobaczymy co przyjedzie i jak będzie się palić.

Oczywiście nie omieszkam się podzielić wrażeniami.

 

Pozdrawiam

 

Witam wszystkich

Ciekaw jestem z efektów porównania "Wesołej" z tych dwóch firm sam posiadam z Bartexu i jak narazie spala się nieźle popiół można porównać do tego jaki na kolego SUSPENSER ale także zastanawiam się nad zakupem w Karenie więc jestem zainteresowany wynikiem .

Jeżeli jeszcze mogę dodać ,do tej pory w mojej karierze spalanie ekogroszku od IX 2013 (defro komfort 20KW ) moim wzorcem idealnego spalania był Retopal Ruch II papier. którego to ostatnie 15 szt kupiłem na lokalnym składzie, na nim to osiągnąłem tzw popiołek z papierosa, dlatego dziwi mnie opinia niektórych o spiekalności, niestety tenże Retopal juz nie do kupienia .

Jeszcze pytanko czy palił ktoś Rubinem z Batrexu ?

Edytowane przez ReefKru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jasne - przy Komoranach płomień jest zdecydowanie dłuższy jak widać niż przy Wesołej :)

 

Wrzucam jeszcze fotkę z popielnika:

 

[ATTACH=CONFIG]233967[/ATTACH]

 

Grześ.... i TY tak ten tego... tą złotówkę razem z popiołem wywaliłes??? :jawdrop: czy recykling zrobiłes??? widziałeś minertu kapsla rzucał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ciekaw jestem z efektów porównania "Wesołej" z tych dwóch firm sam posiadam z Bartexu i jak narazie spala się nieźle popiół można porównać do tego jaki na kolego SUSPENSER ale także zastanawiam się nad zakupem w Karenie więc jestem zainteresowany wynikiem .

 

Porównanie będzie jeszcze ciekawsze bo obecnie palę Wesołą z Kareny zakupioną na wiosnę i jestem bardzo zadowolony.

Zobaczymy... jedna paleta ma być jutro a druga w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojedzie to napisz co nieco o węglu też chce zamówić z bartexu coś,

Do mnie przyszedł trzy dni po zamówieniu kontakt według mnie wzorowy tylko kurier -poczta informowali o przywozie praktycznie pod samymi drzwiami około godz .21.00 :o a że oddział mojej firmy do którego szedł eko mam oddalony jakieś 25 km więc troszku problemu było, Węgiel przyszedł mokry ale nie kapało z worów (jutowe) chociaż prosiłem o foliowe teraz nie żałuję bo zaskoczyło mnie jak szybko przesychają w całości w ciepłej kotłowni bez otwierania ok 48 godz . Węgiel ważony na wadze łazienkowej wyszło ok. 23.5 kg co mnie zszokowało! ważąc na przemysłowej legalizowanej CAS DB-1H i wyszło 24.4 kg więc takimi łazienkowymi wagami niema co się sugerować.

Ustawienia na Defro komfort 20KW

temp na dzisiaj dzień 3 noc -3

3s praca 35s postoju nawiew 40% przysł 100% otwarta

Popiół jak mówiłem podobny do takiego jaki ma SUSPENSER wcześniej wziąłem u naszego lokalnego przedstawiciela KHW Wesołą ale się moim zdaniem nadmiernie spiekał więc wątpię w jego autentyczność dlatego jestem ciekaw porównania tego paliwa z różnych firm.

Dzisiaj ważyłem popiół ze 100kg eko ok 5 kg popiołu nie wiem czy to dobry wynik bo innych nie ważyłem .

Edytowane przez ReefKru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe ile wytrzyma ślimak przy tak niskim spalaniu w palniku? Chyba że to do zdjęcia tylko:P

 

To palenie nie jest niskie - żar był mniej więcej na poziomie powierzchni palnika, a że po bokach usypały się szańce z popiołu to tylko pomaga w dopalaniu, więc ich nie ruszałem.

 

Oczywiście nie jest tak cały czas, ale gdy trafiłem na takie szańce z popiołu zrobiłem fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...