Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Defro Duo 15 KW

czas podawania 8s

czas postoju 70s

nadmuch 40%

histereza 2 stopnie

na juliuszu do zadanej temperatury (teraz mam 55oC) dochodzi w ok. 4 minuty, postój jakieś 10 minut - przy mrozie -10. Temp. w domu 21 oc. Stan na dzień dzisiejszy. Czopuch przymknięty tak z 1/3.

Podałem wam adres gdzie można kupić juliusza. Cała partia węgla zachowuje się tak samo, sprzedawca sprawdzony żadnych zastrzeżeń. Następnym razem kupię luzem w lato.

Jedyny minus to cena ;(

Edytowane przez Mesjasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Kazimierz Juliusz to jest łatwy węgiel dla leniwych. Cena jak za tą wartość opałową jest powalająca. Wolałbym sobie płukanego ruska poszukać albo Retopalem czy Jaretem Plus palić. Już nawet Piekary pomimo swojej chorej ceny są moim zdaniem rozsądniejszym wyborem, bo kosztują na składach przeważnie podobnie jak KJ a jednak są sporo cieplejsze,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jeśli to juliusz powinieneś większe bryłki łamać gołymi rękoma to raz, po drugie powinien mieć przebicia krystaliczne tzn. szklić się świecić wyglądać jak czysty antacyt, bardzo mało pyłu z niego jest jeśli się kruszy to na ziarenka piasku nie na pył, powinien się idealnie dopalać (pewnie że gdzieś tam biała szlaka w popiole się pojawi ale nie powinno być tego więcej jak 5-8%, nie powinien "brudzić pieca" w stosunku do innych węgli. Jeśli jescze chcesz coś wiedzieć to pytaj, palę nim na bierząco. Jak dla mnie rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko nie zapominajmy o jednym - nie po to w kociołkach palimy, żeby popiół był ładny.

Ale popiół się spieka, czy węgiel? Mnie się popiół spieka, ale spiekał się zawsze. Tylko w końcu chciałbym coś z tym zrobić, chociaż aż tak bardzo mi to nie przeszkadza.

Według mnie, takie właśnie powinno być podejście do spalania w naszych kotłach.

U mnie popiół z ostatnich kilku dni z Wesołej i to co jest na palniku.

SDC18706.jpgSDC18713.jpg

Gdybym miał większą wiedzę w temacie może próbowałbym coś zmienić, a puki co opieram się na wskazaniach ciepłomierza, a on mówi ( nie przejmuj się nie jest źle ). Nawet na czeskim popiół nie jest jak z papierosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser a ile twój podajnik podaje kg/min ?

Widzę że nie tylko minertu z dmuchawą DC nie osiąga temp zadanej, jakiś nowy trend? :)

 

Podajnik ma 150/550=0,273 kg/min

 

DC ma mniejszą wydajność od WPA06, ale większy spręż przy małej wydajności, więc pracuje dobrze przy małych mocach palnika.

 

Efekt - prawie 80% sprawności przy mocy średniodobowej 2 kW, gdzie mam palnik o mocy nominalnej 25 kW w kotle 18 kW i palę Wesołą.

 

Zresztą przy zwykłej dmuchawie też osiągam powyżej 70%.

 

Co ciekawe przy średniodobowej ok. 5 kW sprawność nieco zmalała na co pewnie wpływ ma węgiel, zobaczymy jak będzie z rosyjskim [o ile mróz powróci - a jak nie wróci to może wygaszę kocioł na dzień i włączę z większą mocą żeby z powrotem podniósł temperaturę w domu - tak symulując większe zapotrzebowanie].

 

Jak to się ma do teorii, że kocioł przy 30% mocy ma niską sprawność - czyżby to kolejny mit w branży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik ma 150/550=0,273 kg/min

 

DC ma mniejszą wydajność od WPA06, ale większy spręż przy małej wydajności, więc pracuje dobrze przy małych mocach palnika.

 

Efekt - prawie 80% sprawności przy mocy średniodobowej 2 kW, gdzie mam palnik o mocy nominalnej 25 kW w kotle 18 kW i palę Wesołą.

 

Zresztą przy zwykłej dmuchawie też osiągam powyżej 70%.

 

Co ciekawe przy średniodobowej ok. 5 kW sprawność nieco zmalała na co pewnie wpływ ma węgiel, zobaczymy jak będzie z rosyjskim [o ile mróz powróci - a jak nie wróci to może wygaszę kocioł na dzień i włączę z większą mocą żeby z powrotem podniósł temperaturę w domu - tak symulując większe zapotrzebowanie].

 

Jak to się ma do teorii, że kocioł przy 30% mocy ma niską sprawność - czyżby to kolejny mit w branży ?

 

Może warto sprawdzić jak ta dmuchawka pracuje na dużej mocy, bo może się okazać tak samo jak z innymi rewelacjami...

Kurcze jak widzę wasze temp zew. to zastanawiam się kto mieszka w której strefie klimatycznej :( u nas dziś zelżało i jedynie -5

Zyzolek plus za uwagę o producentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto sprawdzić jak ta dmuchawka pracuje na dużej mocy, bo może się okazać tak samo jak z innymi rewelacjami...

 

Dużej wydajności to ona nie ma i na 100% wydajności pracowała gdy było -10, jakby było mniej to bym musiał drugą zamontować [dostałem dwie, a jedna mieści się na połowie kratki od WPA06, więc drugą połowę zakleiłem] :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ja dopytam o jakieś sugestie w sposobie prowadzenia spalania. W moim palniku między kwadratową ścianką z otworami nadmuchowymi a głowicą, była szczelina około 3-4 mm. Z zerowym doświadczeniem początki były kiepskie więc zakleiłem ją uszczelniaczem i coś zaczęło wychodzić. Później w to miejsce dorobiłem szczelną metalową ramkę, na zdjęciu lekko przesunięta przy wygarnianiu żaru

kadrowany palnik.jpgSDC18715.jpg

Tak to wygląda po oczyszczeniu palnika z tego co już się nie pali. Sprawność spalania w takim stanie zadowalająca, także na małych mocach. Jedynie mam obawy czy żar nie jest zbyt nisko.

Może jakieś wskazówki co należałoby zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak311 - obym się mylił, ale wygląda mi to na łupek - skałę płonną, co raczej jest spotykane w węglu rosyjskim, a nie w Wesołej.

Kassar - węgiel po strukturze wygląda rzeczywiściena płomienny, a takim jest Kazimierz Juliusz. Te spieki na zdjęciach to stopiony - zeszlakowany popiół.

Nie znam się na ustawieniach kotłów, ale prawdopodobnie dzieje się tak wtedy, gdy jest podawana zbyt duża dawka powietrza (kompletnie pomijany parametr jakim są temperatury topnienia i płynięcia popiołu).

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak311 - obym się mylił, ale wygląda mi to na łupek - skałę płonną, co raczej jest spotykane w węglu rosyjskim, a nie w Wesołej.

Kassar - węgiel po strukturze wygląda rzeczywiściena płomienny, a takim jest Kazimierz Juliusz. Te spieki na zdjęciach to stopiony - zeszlakowany popiół.

Nie znam się na ustawieniach kotłów, ale prawdopodobnie dzieje się tak wtedy, gdy jest podawana zbyt duża dawka powietrza (kompletnie pomijany parametr jakim są temperatury topnienia i płynięcia popiołu).

 

chyba ze Wesoła ala xxx "wzbogacona" ? tez mam takie dwie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej Piast albo Czeczott. Na tych Twoich zdjęciach to ten z lewej wygląda mniej więcej jak KJ. Ten w środku jak jakiś przerost. A to z prawej to kamień z maleńkim narostem węgla. Popiół - szczególnie te wielkie potworki - to tak czasem bywa z mocno zanieczyszczonego kamieniem ruska. Wokół kamienia tworzy się spiek żużla, szlaki, doklejają się kolejne kamyczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak311 - obym się mylił, ale wygląda mi to na łupek - skałę płonną, co raczej jest spotykane w węglu rosyjskim, a nie w Wesołej.

 

Zamawiałem wesołą w bartexe, i juz coś wcześniej mi nie pasowało bo 2-3 worki trafiłem ze było z nich sporo popiołu, natomiast teraz popiołu jest mało, tak jak w wesołej, może ktoś jeszcze sie wypowie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rude kamyczki - a właściwie to one się robią rude dopiero na palniku - trafiały mi się w śladowych ilościach w Wesołej zawsze. Ale - w śladowych ilościach. Kilka - kilkanaście sztuk z kosza. Tyle że było je zawsze doskonale widać - w odróżnieniu od innych węgli Wesoła daje za mało popiołu żeby się mogły ukryć. Jednak u Ciebie jest ich jakby stanowczo za dużo. Z jakiej ilości węgla jest ten popiół?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...